Teema on suletud

Mida kõike meil Eestimaal leidub, osa 5

(21-05-2010, 08:58 AM)Sillu Kirjutas:  Rõõm teada saada, et höövel oma uude koju jõudnud on! Juhtusin üleeile Viljandi lähistel treileril järel sõitma, aga kuna olin teel tööle, siis polnud võimalik näiteks treilerile rohkem järgi sõita, et vaadata kuhu läheb.

Natuke juttu on siin ka: http://kolhoos.pri.ee/?action=text&cat=182&ID=224 (nüüd küll tuleks selle höövli ajalugu juba edasi kirjutada).

Mismoodi aga tuvastati ehitusaasta 1958, kas höövliga olid kaasas mingid dokumendid (tehniline pass vms.)? Kuna 2008. aasta sügisel sai ka ise höövlit vaatamas käidud, siis tean, et tehasesilti (õieti üsna massiivset malmplaati masina andmetega) tal enam küljes polnud.

Igatahes on väga tore, et üks Paides valmistatud teehöövel on jõudnud tagasi kunagi neid masinaid tootnud tehasesse. Koos Maanteemuuseumis oleva masinaga ( http://kolhoos.pri.ee/?action=text&cat=182&ID=199 ) ongi teadaolevalt säilinud ainult kaks V-10 tüüpi teehöövlit.
Minupoolne tunnustus ja tänu kõigile, kes pikalt kulgenud aktsioonile oma panuse andnud: Silverile, perekond Kivisoole, Paide Masinatehase direktorile hr Meikup`ile ja mitmetele fännidele! Kahtlemata olnuks V-10 harulduseks varjupaiga ekspositsioonis D-512 kõrval, kuid paraku on asjaolusid, mis piiranguid seavad ... Sellegipoolest oleme rõõmsad, et isend tänaseks tagasi hoovis, kust ta palju aastaid tagasi välja sõitis ja tõenäoliselt väljapaistvale kohale paigutatakse. Jääme lootma, et meie läbirääkimised Paide Masinatehasega lõpevad positiivselt ja me saame V-10 näha 28.augustil Järva-Jaanis "Ehitatud Eestis" paraadil. Vt ka: http://varjupaik.jjts.ee/?action=text&P=...0&lang=est

(21-05-2010, 11:17 AM)muuseumipapa Kirjutas:  Minupoolne tunnustus ja tänu kõigile, kes pikalt kulgenud aktsioonile oma panuse andnud: [...]
Omaltpoolt tahaksin lisada tänusõnad ka varjupaiga kodulehe lugejale Toomasele ammuse vihje eest, ilma milleta ei oleks mina osanud 2008. aastal höövlit vaatama minna! Peale kõige muu näitab see, et kodulehe Punane Raamat täiesti toimib soovitud viisil!

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee

(14-05-2010, 12:54 PM)iisak Kirjutas:  Isa vedas sellise vraki kohale, õige pea läheb vanarauaks. Ehk on kellelgi mõnda jubinat või klaase vaja, siis võin kõrvale panna.Salongiosa on hävinenud Minu kontakt on 56783104 ja foorumisse ei satu just liiga tihti.
Härra kes sa helistasid ja juppe küsisid, mul on mõni hea ja halb uudis. Rääkisin isaga, tuli välja et siin samas ootab taastamist samasugune buss (millal see küll valmis saab?) ja klaasid, birka ja vist veel miskit oli ta juba ära lubanud. Sulle üritan kõrvale tõsta pedaalid, ukseluku, riiuli, luugid, mootorikatted, velje (sild on 53 oma). Paranda mind kui miksi ununes.
Kuid ümbruskonnas pidavat veel üks selline TA 6-1 vedelema ja ehk saab seegi platsipeale veetud.

(22-05-2010, 14:06 PM)iisak Kirjutas:  
(14-05-2010, 12:54 PM)iisak Kirjutas:  Isa vedas sellise vraki kohale, õige pea läheb vanarauaks. Ehk on kellelgi mõnda jubinat või klaase vaja, siis võin kõrvale panna.Salongiosa on hävinenud Minu kontakt on 56783104 ja foorumisse ei satu just liiga tihti.
Härra kes sa helistasid ja juppe küsisid, mul on mõni hea ja halb uudis. Rääkisin isaga, tuli välja et siin samas ootab taastamist samasugune buss (millal see küll valmis saab?) ja klaasid, birka ja vist veel miskit oli ta juba ära lubanud. Sulle üritan kõrvale tõsta pedaalid, ukseluku, riiuli, luugid, mootorikatted, velje (sild on 53 oma). Paranda mind kui miksi ununes.
Kuid ümbruskonnas pidavat veel üks selline TA 6-1 vedelema ja ehk saab seegi platsipeale veetud.
Viimasest lausest ei saa nüüd aru. Jutt käib vanarauda viimisest või enda õuele tarimisest?

Kas see Lux on juba teada ja kaardistatud? Mina pole varem näinud igatahes.

Link Orkutisse
Otse pilti panna millegipärast ei saanud.

Orkuti kontot mitteomavatele inimestele pilt kaasapanus


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

(22-05-2010, 22:08 PM)Alts Kirjutas:  Orkuti kontot mitteomavatele inimestele pilt kaasapanus
Tänud informatsiooni eest! Viimane info olemasolu kohta jäi kuue aasta takka. Võtan käsile ja uurin lähemalt.

Nägin hiljuti Tartus liikumas uuemat, punast värvi zapakat ("kõrvade" asemel on restid). Välimus nagu tutikal, ja mootori häält peaaegu ei kostnudki. Muidu need ju on üpris häälekad aparaadid - äkki teine mootor peale pandud...

(25-05-2010, 00:18 AM)hall kass Kirjutas:  Nägin hiljuti Tartus liikumas uuemat, punast värvi zapakat ("kõrvade" asemel on restid). Välimus nagu tutikal, ja mootori häält peaaegu ei kostnudki. Muidu need ju on üpris häälekad aparaadid - äkki teine mootor peale pandud...
Oleneb mis summuti all on. Originaal vägagi vaikne(kui muidugi auklikuks pole roostetand), endaomal ei saanud salongis alguses arugi kui mootor madalatel pööretel töötas, sai ikka vahel tühja starterit antud, siis kui auto sain. Üldjuhul siiski on elujooksul zazide alla jõudnud aftermarket v. üldsegi koduskeevitatud eraldi pottidega põhimõtselt otse väljalasked, mis tõesti sapikale tuttavat häält tekitavad.

Paljudel inimestel on seni seetõttu tekkinud väär-tõekspidamine, et zazil originaalis 2 potiga ja 2 otsaga summuti, lihtsalt ükski normaalne inimene ei viitsinud omalajal seda torudemajandust sinna alla väänata, palju lihtsam eraldi summutid teha.

Sapikaomanik,
Marek

(25-05-2010, 00:18 AM)hall kass Kirjutas:  Nägin hiljuti Tartus liikumas uuemat, punast värvi zapakat ("kõrvade" asemel on restid). Välimus nagu tutikal, ja mootori häält peaaegu ei kostnudki. Muidu need ju on üpris häälekad aparaadid - äkki teine mootor peale pandud...

Kas mitte see ventilaator pööretel häälekas polnud. Isegi üle summuti kostis ja kokku oligi ainuomane sapika hääl. Siis vent ka vahetatud millegi vaiksema vastu või ikka terve mootor.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.

Tõenäoliselt juba olnud ja mitte väga eriline leid aga polnud pilte raske teha.

http://www.upload.ee/image/618539/DSC00802.JPG
http://www.upload.ee/image/618540/DSC00804.JPG

Õnnetuke!


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Oma kandi masinad ka välja pandud, tean selle auto omaniku hästi ning veel 3-4 aastat tagasi sõitis see auto täiesti perfektselt ning värv omas mingit läiget ka.. aga kuna omanik palju autoga ei sõida siis jäigi see masin ka seisma, nüüd ta on endale ühe VAZ'i liikumiseks soetanud. Kui keegi sellest Mercedest huvitatud on, siis usun et miski 3-4000 krooni eest on nõus sellest loobuma.

Juhipoolne esitiib on masinal läbi ussitanud, ülejäänud kere nii kriitiline ei tundunud olema välisel vaatlusel. Tule torru peaks see masin ka veel üsna suure tõenäosusega võtma. Smile

Kõigile, kellele meeldivad/omavad vanu jalgrattaid või sääreväristajaid!

www.vanaisavokk.forumotion.com

mitte et ma ostja oleks, aga müüjal oleks targem ka mootor avaldada, sest bensukad on tavaliselt kordades väärtuslikumad sellistel massinatel ja mõneljuhul isegi kullahinnga, diisel see vastu ei maksa midagi

(06-06-2010, 22:57 PM)supp Kirjutas:  mitte et ma ostja oleks, aga müüjal oleks targem ka mootor avaldada, sest bensukad on tavaliselt kordades väärtuslikumad sellistel massinatel ja mõneljuhul isegi kullahinnga, diisel see vastu ei maksa midagi


Viimase lõpu Diesel w115 .

Diisel on ta jah. Smile

Kõigile, kellele meeldivad/omavad vanu jalgrattaid või sääreväristajaid!

www.vanaisavokk.forumotion.com

Täna hommikul kella 11 ajal oma uunikum-jalgrattaid väljanäitusele transportides tuli Tapal vastu mulle 3-4 paari GAZ-66-sid - ilma numbrita, üks teise slepis.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.

(05-06-2010, 23:02 PM)Roland Kirjutas:  Õnnetuke!

Kui ma miksit saginat tekitasin.Et müüa...ei mina pole selle omanik.Olin tõesti Hiiumaal ja ikka näe seisab seal üks huvitav asjake!Juba mitmeid aastaid ma arvan.Ja mis veel .Pole sugugi puruks pekstud!Vabandan omaniku eest,kui selle pildi tegelikult küsimatta tegin ja ülesse riputasin!
Kui vajadus siis tuleb maha võtta!

Täna 20:00 paiku Tammsaare pikendusel üks kobe GAZ-22 paela otsas.

Türilased võivad silmad lahti hoida, eelmise nädala reedel nähtud liikumas Ural-43204, ehk metsaveokit.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne