Teema on suletud

Mida kõike meil Eestimaal leidub, osa 5

(15-08-2011, 09:20 AM)Aspelund Kirjutas:  Ütleme nii, et selles tekstis on väiteid, mida toetab vaid nende väljaütlemisel kasutatud soe õhk.

Näiteks:

"Leivati kinnitusel on tegemist tõenäoliselt kogu Euroopas ainsa sõjaajast pärit ja tänapäevani säilinud Opel Kadetiga." ......

Võtame lahti eag.vanatehnika.ee ja vaatame, palju K38'id seal on. Saksa Moskvitš oli nii masslevinud sõiduk, et see auto küll nüüd ainus ei ole, isegi Eesti kontekstis.

Ime, et selle masinaga veel Adolf või Herman sõitnud pole.

A.

Kas tegu pole jälle mingi asjatundmatu ajakirjaniku pastakast väljaimetud mõttega? Ma nagu kahtlen,kas tõesti auto omaniku silmaring nii kitsas on.... Või oligi loo taotlus selline,et kõmu tekitada.

Ei hakka ka mina selle "ainueksemplari" omaniku illusioone purustama, kuid ka Hiiumaal taastatakse hetkel üht sellist Opelit.

(15-08-2011, 10:02 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(15-08-2011, 09:20 AM)Aspelund Kirjutas:  Ütleme nii, et selles tekstis on väiteid, mida toetab vaid nende väljaütlemisel kasutatud soe õhk.

Näiteks:

"Leivati kinnitusel on tegemist tõenäoliselt kogu Euroopas ainsa sõjaajast pärit ja tänapäevani säilinud Opel Kadetiga." ......

Võtame lahti eag.vanatehnika.ee ja vaatame, palju K38'id seal on. Saksa Moskvitš oli nii masslevinud sõiduk, et see auto küll nüüd ainus ei ole, isegi Eesti kontekstis.

Ime, et selle masinaga veel Adolf või Herman sõitnud pole.

A.

Kas tegu pole jälle mingi asjatundmatu ajakirjaniku pastakast väljaimetud mõttega? Ma nagu kahtlen,kas tõesti auto omaniku silmaring nii kitsas on.... Või oligi loo taotlus selline,et kõmu tekitada.
Pigem arvan ma ka,et taheti väheke rambi valguses paista, sihuke Opel oli Wermachti üks tavalisemaid sõidukeid ida rindel seega ei saa see olla euroopas ainulaadneToungueoolas,Ukrainas ja ka Venemaa neid on ka tänapäeval,ise asi mis konditsioonis.





Talupeg mõtle prokrsiivsawt, ajad muutunud isegi Eesti kroon
on number 0.Kõik peab Emexisisse,ära nuta elu on karm aga õiglane!!!!!!!!

(15-08-2011, 11:43 AM)Armex Kirjutas:  Talupeg mõtle prokrsiivsawt, ajad muutunud isegi Eesti kroon
on number 0.Kõik peab Emexisisse,ära nuta elu on karm aga õiglane!!!!!!!!
Õlu on ka paremaks läinud......kuigi ma ise pole veel aru saanud....

(15-08-2011, 11:43 AM)Armex Kirjutas:  Talupeg mõtle prokrsiivsawt, ajad muutunud isegi Eesti kroon
on number 0.Kõik peab Emexisisse,ära nuta elu on karm aga õiglane!!!!!!!!

Mõnel mehel on vist väga sinine esmaspäev olnud.Smile

Paar nädalat tagasi läks Kehras asuvast autovärvitöökojast üks samasugune välja ....värvituna. Ma veel imestasin et kes see nii mõttetute autodega tänapäeval ka tegeleb - tööd ju samapalju kui kasvõi DKW või BMW-ga ....kuid valmis saades saad ikka omale kaheukselise MosseSmile Ca. 5 aastat tagasi pakuti vanaraua hinna eest sellist kuskilt Narvast ...et muidu läheb vanarauda - ei tahtnud. Algajad ja opeli/tehnikahullud võivad omale sellist tasuta peavalu omale lubada kuid need kes teavad midagi vanaautodest, aja ja energia hinda, sellise kraamiga ei tegele ....küll aga ei saa me keelata neile uskumast et neil maailma ainuke Oopel onBig Grin

(15-08-2011, 23:19 PM)asjaarmastaja Kirjutas:  Paar nädalat tagasi läks Kehras asuvast autovärvitöökojast üks samasugune välja ....värvituna. Ma veel imestasin et kes see nii mõttetute autodega tänapäeval ka tegeleb - tööd ju samapalju kui kasvõi DKW või BMW-ga ....kuid valmis saades saad ikka omale kaheukselise MosseSmile Ca. 5 aastat tagasi pakuti vanaraua hinna eest sellist kuskilt Narvast ...et muidu läheb vanarauda - ei tahtnud. Algajad ja opeli/tehnikahullud võivad omale sellist tasuta peavalu omale lubada kuid need kes teavad midagi vanaautodest, aja ja energia hinda, sellise kraamiga ei tegele ....küll aga ei saa me keelata neile uskumast et neil maailma ainuke Oopel onBig Grin

Vot see on "mehejutt".Sad

Pildi pealt vaadatuna pole kere sileduse kallal ka mingit vaeva nähtud,pigem traadihga vana värv maha ja lihtsalt uus selga.
Mingi aeg tagasi oli Kiire.ee-s ka selline müüa.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983

(16-08-2011, 12:04 PM)hundu615 Kirjutas:  Pildi pealt vaadatuna pole kere sileduse kallal ka mingit vaeva nähtud,pigem traadihga vana värv maha ja lihtsalt uus selga.
Mingi aeg tagasi oli Kiire.ee-s ka selline müüa.

See on räige sõjasõidu - saan, taotluslikult jäetud mõlkide ja ülestagumiste ja sõjahaavade armid näha...
Ja teemakohased kommentaarid on paljudki täiesti võrreldaval tasemel ajaleheartikli faktidega...Sad

(15-08-2011, 11:41 AM)Maz500 Kirjutas:  ... sihuke Opel oli Wermachti üks tavalisemaid sõidukeid ida rindel seega ei saa see olla euroopas ainulaadne: Poolas,Ukrainas ja ka Venemaa neid on ka tänapäeval, ise asi mis konditsioonis.
Ukraina militaarhuvilistel on kindlalt üks taastatud WH Opel Olümpia 1937, olen ise korduvalt käega katsunud. Siin videos on näha alates minutist 1:55: http://www.k1.ua/uk/news/ukraine/2008/11...e_for_kiev

Jätkaks varem reklaamitud DT-75 lainetel.
[Pilt: 08911125745d77.jpg]
Homme võtab raamilt vajaliku kraami küljest ja siis jääb oma lõppu ootama.
Mootor polnud suuremaid remonte läbinud. Väntvõll ja kolvid pole kindlasti varem välja käinud ja üleüldse tundub et too pada oleks veel omajagu käinud. Laia nuudiga võll ajas ka vanematel meestel silmad suureks, et pidavat väga alguse asi olema. Ei oska kommenteerida....
Rohkem pilte: http://fotoalbum.ee/photos/Meigo/sets/1198177/

(18-08-2011, 18:40 PM)iisak Kirjutas:  Jätkaks varem reklaamitud DT-75 lainetel.
[Pilt: 08911125745d77.jpg]
Homme võtab raamilt vajaliku kraami küljest ja siis jääb oma lõppu ootama.
Mootor polnud suuremaid remonte läbinud. Väntvõll ja kolvid pole kindlasti varem välja käinud ja üleüldse tundub et too pada oleks veel omajagu käinud. Laia nuudiga võll ajas ka vanematel meestel silmad suureks, et pidavat väga alguse asi olema. Ei oska kommenteerida....
Rohkem pilte: http://fotoalbum.ee/photos/Meigo/sets/1198177/
Mõni küsimus tekkis.Kas on miskit teada ka selle traktori ajaloost?
Paistab kunagi mingi EPT (Haapsalu,Tamsalu vms.) omand olevat.
Kunas viimati tööd tegi ja kas toodi treileri ja kraanaga või oli ise liikumisvõimeline? Masina vanust(väljalaskeaastat) saab vaadata kabiinist.Tehasesilt ehk"birka" asub täpselt keskel.

Ehk kellelgi on tahtmist muretseda endale üliharuldane DT sugulane - DT-175S Volgar. Asi on ilmselt haruldasem, kui T-150ki.

Link


[Pilt: 3729fe4c2858d07def01ded562cd1fea.jpg]

(18-08-2011, 19:29 PM)krossifänn Kirjutas:  Mõni küsimus tekkis.Kas on miskit teada ka selle traktori ajaloost?
Paistab kunagi mingi EPT (Haapsalu,Tamsalu vms.) omand olevat.
Kunas viimati tööd tegi ja kas toodi treileri ja kraanaga või oli ise liikumisvõimeline? Masina vanust(väljalaskeaastat) saab vaadata kabiinist.Tehasesilt ehk"birka" asub täpselt keskel.

Seda ajaloo asja võin uurida kui isa augusti lõpus väljamaalt saabub. Toodi ta minu teada Lohusuu vallast ja treileriga. Tööd tegi vist väga ammu, sest küte oli marunaljaka lõhnaga juba. Kerge mõte oli käivitada, aga lühikeste pihustite tõttu ei hakanud jändama, tööd niigi palju (2 linttraktorit oli laiali ja vajasid kokkupanemist). Seisma võis jääda vist vahekasti vms vea tõttu.

(16-08-2011, 14:54 PM)heiki Kirjutas:  Ukraina militaarhuvilistel on kindlalt üks taastatud WH Opel Olümpia 1937, olen ise korduvalt käega katsunud. Siin videos on näha alates minutist 1:55: http://www.k1.ua/uk/news/ukraine/2008/11...e_for_kiev

Ei ole see 1937 Olympia. Seda hakati tegema alates 1938. Üks aasta vahet ainult aga välimus ikka hoopis teine.
Mul omal ka 1937 Olympia.
Aga samas keda see ikka huvitab, pealiskaudsete jaoks on ta ikkagi mingi vana mosseromu.

Türil linnapoolses vanarauas kõrvale tõstetud Mosse 401 võ 400. Paistab suht komplektne.

mingiaeg tagasi Tartu Lõunaka parkas oli jäikhaakes üks sapakas parkimas

[Pilt: 1955848974186a_l.jpg]
[Pilt: 195584915103ed_l.jpg]



Peale jaani, saaremaalt tulles.

[Pilt: 283890_230358816999057_100000748222377_7...3149_n.jpg]

Bmw 750 ILA Highline 1992

sel kollasel peaks diisel peal olema ja tehase variandis. kapotiall ingliskeelsed juhendid...
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne