Teema on suletud

Mida kõike meil Eestimaal leidub, osa 5

See on ka omaette võimalus, nüüd meenus, et tegemist oli vist ikkagi väljamaalastega. Võimalik, ehk isegi tegu idanaabritega.

Almost Again

idanaabrid? eesti proovinumbritega? huvitav
moldaavlased... veel paremBig Grin

[Pilt: uclub1.jpg]
[Pilt: uclub2.jpg]

Botška klepsudega, aga miskipärast kõigest tagaveoline...
[Pilt: zil1.jpg]
[Pilt: zil2.jpg]

See viimane ZIL seisis vanasti Hiiumaal, Kärdlas. Ilmselt käinud "Botškal" saateautona.

(03-07-2012, 00:40 AM)marguss Kirjutas:  Tallinnas sellised oskab keegi täpsemalt öelda mis margid ja mudelid?
Kas buss mingi vana skoda?
[Pilt: 0976533692166c.jpg] Sellest bussist sain ise ka pilti.

(03-07-2012, 00:40 AM)marguss Kirjutas:  Tallinnas sellised oskab keegi täpsemalt öelda mis margid ja mudelid?
Kas buss mingi vana skoda?

See buss peaks olema "Barkas 1000". Vist Ida-Saksa toode. Hirmus lahja mootoriga. See nr vist näitabki, et liitrise mootoriga? Ehk teab keegi täpsemalt? Eestis neid mina küll kohanud pole...

rakvere teatril on sellin ja üks kastikas on ka kindlasti eestis.mootor peaks olema 3 silindriline vist

(22-07-2012, 19:03 PM)swen17 Kirjutas:  rakvere teatril on sellin ja üks kastikas on ka kindlasti eestis.mootor peaks olema 3 silindriline vist

3-silindriline kahetaktiline, 45 hobujõudu.
(03-07-2012, 00:40 AM)marguss Kirjutas:  Tallinnas sellised oskab keegi täpsemalt öelda mis margid ja mudelid?
Kas buss mingi vana skoda?

Kas suudab keegi selle sõiduauto tuvastada, minul ei õnnestunud.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.

(23-07-2012, 16:31 PM)smolin Kirjutas:  Kas suudab keegi selle sõiduauto tuvastada, minul ei õnnestunud.

Mul ka ei õnnestu.
Kui need liikurid just ühe õue peal seisid, siis ehk oleks mõistlik otsida Trabantide ja Wartburgide seast?
Tulede augud ja rattakoopa servad ei ole roostes ja värv koorub ka plastikule omaselt...?
Et siis kas on samast "kapsaaiast" selle Barkasiga?

[Pilt: 319400_450426221658981_538746808_n.jpg]

[Pilt: kuimetsa_001.JPG]

Bmw 750 ILA Highline 1992

Esimesel pildil on Sul Gaz m1 ja teisel Ford Mustang 1980ndatest.

Pole uunikum,aga eile tule vastu Vene numbritega Mercedes-Benz Sprinter(selline),peal Lamborghini(katte all)

[Pilt: RAF977(4).jpg] Leidsin ühe RAFi pildi(Kihnus peaks asuma).Pildi juures kirjas :РАФ-977, на эстонском острове Кихну, наши дни фото автора сайта

(22-07-2012, 11:41 AM)samodelkin Kirjutas:  
(03-07-2012, 00:40 AM)marguss Kirjutas:  Tallinnas sellised oskab keegi täpsemalt öelda mis margid ja mudelid?
Kas buss mingi vana skoda?

See buss peaks olema "Barkas 1000". Vist Ida-Saksa toode. Hirmus lahja mootoriga. See nr vist näitabki, et liitrise mootoriga? Ehk teab keegi täpsemalt? Eestis neid mina küll kohanud pole...

Rakvere teatril oli loetud aastad tagasi minu andmetel mitu Barkast. Armas ümmargune asi (välimuselt).


Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.

Kui juttu juba Barkas bussidele läks, siis üks tumepunane isend seisab(kevadel igal juhul oli samas kohas) juba aastaid Ida-Virumaal Kurtna lähistel ühe majapidamise hoovis muu tehnika vahel. Lolli peaga pole seda siiani pildile saanud(loe; alati sinnakanti sattudes fotoka naise kätte unustanud).

(28-07-2012, 21:48 PM)valdo Kirjutas:  
(22-07-2012, 11:41 AM)samodelkin Kirjutas:  
(03-07-2012, 00:40 AM)marguss Kirjutas:  Tallinnas sellised oskab keegi täpsemalt öelda mis margid ja mudelid?
Kas buss mingi vana skoda?

See buss peaks olema "Barkas 1000". Vist Ida-Saksa toode. Hirmus lahja mootoriga. See nr vist näitabki, et liitrise mootoriga? Ehk teab keegi täpsemalt? Eestis neid mina küll kohanud pole...

Rakvere teatril oli loetud aastad tagasi minu andmetel mitu Barkast. Armas ümmargune asi (välimuselt).

Kahte olen korraga teatri juures näinud.
90-ndatel liikus Eestimaal ringi ka paar endist Ida-Saksa sõjaväe sanitaar-Barkast (tumerohelist, punaste ristidega). Vähemalt ühte Barkase kastikat olen ka näinud.
Aga teisel pildil oleva sõiduauto asjus: üldine kuju, väikesed mõõtmed, esitiiva ja sellel oleva iluliistu kuju ja esiukse aken viitaks nagu Trabant P50 -le, esiukse joon ja küllalt kõrge tuuleklaas jällegi ei sobi. Kas on kellelgi mingeid arvamusi?



Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.

Üks roheline ja vilkuriga sanitaar-Barkas seisis tihti Tartu Maarjamõisa haigla taga. Mille jaoks seda täpselt kasutati, ma ei tea. Võimalik, et näiteks haigete transpordiks ühest haiglast teise.

Puruks ja pool pööret tagasi!

(29-07-2012, 10:19 AM)Mossemees Kirjutas:  Üks roheline ja vilkuriga sanitaar-Barkas seisis tihti Tartu Maarjamõisa haigla taga. Mille jaoks seda täpselt kasutati, ma ei tea. Võimalik, et näiteks haigete transpordiks ühest haiglast teise.

Sama masin või üks selline sanitaar Barkas oli Luunja Päästekompaniil, aastatuhande vahetuse paiku müüdi erakätesse.
Kevadel nägin üht valget bussikeret seismas Tartu lähistel Viljandi mnt. lähedal.
Star 

autolammutuses mis laagris , hortese taga oli ka hiljuti üks barkas ja mitte lammutatud vaid terve, krt seal lammaris on üldse huvitavat kraami, nagu muuseumis vahest

(24-07-2012, 15:11 PM)k2rpman Kirjutas:  [Pilt: kuimetsa_001.JPG]
Mustangi tunnistan enda omaks.

Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne