Soome veoautode kokkutulek Eestis 4.-8.juuni 2008
#21

madis1080 Kirjutas:Märjamaa tuletõrje hoovis seisab/seisis ka Magirius-Deutz Pluto vähemalt nädal tagasi,aga see oli tuletõrje värvides ja taga polnud kast vaid paak vist.

Niipalju, kui mina tean, on Märjamaal tõesti üks vana Magirus, aga tegu kogunisti voolikuautoga...
Vasta
#22

korvimees Kirjutas:Käisin ka hotell Salzburgi juures neid vaatamas. Väga kenad vanakesed olid. Tundus, et nii mõnigi neist näeb hetkel parem välja, kui tehaseväravast välja sõites. Samas oli päris mitmel küljes üks isemoodi detail, millele kohe esimese hooga ei oska otstarvet pakkuda. Tundub, et originaaldetailiga küll tegu pole. Ehk oskab keegi lähemalt seletada?

Kas tegu pole mitte suunatulede-eelsel ajal kasutusel olnud semafori laadse seadmega, mida kasutati suunamärguande andmiseks? Täpsemat nimetust ei oska öelda.

Edit: Mrali jõudis ette
Vasta
#23

zazik Kirjutas:Kas tegu pole mitte suunatulede-eelsel ajal kasutusel olnud semafori laadse seadmega, mida kasutati suunamärguande andmiseks?
Mulle ka tundus, et ilmselt mingi suunanäitjaga võib tegu olla. Aga huvitav mismoodi see seade töötab? Kas viskab elektromagnetiga mingi lehviku lahti või tomib ta kuidagi muud moodi? Kas selliseid asju ka originaalis autodele paigaldati kunagi?




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta
#24

Vaatasin huviga neid pilte,see suunanäitaja teema läks kah meelest välja.Kas keegi kohalolnuist vaatas seda vana GAZ kallajat ka lähemelt? Mis rehvid sellel tagasillal on?Mis möödus siis? Vähemasti meenutavad vägagi vähemasti pildilt vaadatuna rehve mööduga-no kurat kus tahaks ikka öelda kumme-34x7.Ilmselt eksin.Sest auto aastast 55 ja milleks sellel ZIS-5 rehvid.b olla...Aga köik vöiSamas oli Soomes kuskil Huittineni linnakese kandis kuni 80-ndate löpuni uks kuudiga 51 käigus olnud
Tervitades,Flanagan
Vasta
#25

Allolevaid kumme ei vaadanud 51-l. Kuid kastis olev varurehv oli 7,50-20, tootja Nokia.
Vasta
#26

Sel 51l olid jah taga ZIS-5 rehvid. Minu poolt tuleb pilte vast uue nädala algul.
Vasta
#27

Mõned pildid Kiiu torni juurest leiab siit.
Vasta
#28

Tegin ka täna paar Klõpsu Salzburgi hotelli juures.




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta
#29

Sai ka laupäeva keskpäeval neid elukaid Palmses kiibitsetud. Nende ärasõit sealt oli ka omamoodi elamus, seda nii silmale, kõrvale kui ninale Smile

Mis GAZ-51 rehvidesse puutub, siis ees olid tal all 7,50x20 mudel Я-151, taga, nagu flanagan juba arvas, 34x7, mudel И-63, ГОСТ 5513-54. Veel jäi silma, et Ford Thames Traderi treileril olid ka all Vene päritolu rehvid.

Mootorite hääle valjuses oli ka suuri erinevusi - kui osad diislid lärmasid ikka omajagu, siis REO käis nii vaikselt, et pidi kõrva peaaegu sumpatoru otsa juurde või vastu mootorikatet panema, et kuulda, et masin tõepoolest käib.

Kõige meeldejäävam masin oli aga Loima Munakeskuse '38 Ford Panel, seda juba ainuüksi oma kirjade poolest Toungue (OT: Miks meil sellist asutust ei ole? Kõikvõimalike muude asjade keskusi on küll üleviskamiseni palju).

Kui telefon ei tööta, siis helistage riketesse!
Vasta
#30

Klõpsisin ka Rakvere keskväljakul pildid autodest . Mulle isiklikult meeldis Volvo Gulf'i tsistern !
vs
Vasta
#31

Minu poolt galerii Rakverest, kus oli kohal ka 1 Eesti kahest Gaz AAA-st:
http://www.zone.ee/amfpildid1/veokad/
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne