6V autoaku - kus pakutakse?
#1

Tervist,

kas kaasvõitlejad on hiljaaegu 6V autoakut otsinud ning oskavad kogemusi jagada - et mida üldse turumajanduslikul Maarjamaal ses osas pakutakse?
leidsin, et on olemas täitsa asjalike näitajatega (ehk siis mahu poolest täpselt mulle sobiv) Varta aku:
http://www.varta-automotive.com/pmd/searchByApplication.do?presetModelline=507&modelline=507&manufacturer=121&presetManufacturer=121&modellinetype=1677&presetApplication=PKW&application=PKW&artikelNr=0770150363100

...aga ehk on alternatiive, mis suudaksid hinna ja/või autentselt vana väljanägemisega (st poole sajandi kanti) konkureerida?

terv,
Teet

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#2

...ja eraldi postitusena tunnistan ka üles, et tõttöelda mõtlesin esiti turuplatsil "ajutist akut" otsida - aga teema kui selline võiks ju ka laiemat huvi pakkuda. Nimelt ei saa mu vajaduse tingiv masin lähema 2..3a jooksul kindlasti valmis - aga poleks paha vahepeal tehnikat näppida: aku kuluks küll ära, aga jõude seisva tuttuue aku soetamine pole ühestki otsast mõttekas. Sõber soovitas ajutise variandina veoautoakusid kaeda - et osadel pidid olema vahepealsed väljavõtted ning 3x2V element on klemmide näol olemas.
üldiselt on mulle aga teretulnud kaasfoorumlastele tarbetuks osutunud / igapäevaseks kasutamiseks mittesobiva (s.t. tühjeneva) aku pakkumised. Võin ka pakkuda vastu sarnast "haruharva käivitatava masina kraami": mõne nädalaga tühjeneva ca 77Ah 12V aku Wink

terv,
Teet
(sel kevadel juba kahele suvesõidukile uue kvaliteetaku peale peale pannud - kolmas võiks pigem olla selline, mille lõhkikülmutamine juuksekarvu katkuma ei paneks Smile )

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#3

[kas kaasvõitlejad on hiljaaegu 6V autoakut otsinud ning oskavad kogemusi jagada - et mida üldse turumajanduslikul Maarjamaal ses osas pakutakse?
leidsin
...aga ehk on alternatiive, mis suudaksid hinna ja/või autentselt vana väljanägemisega (st poole sajandi kanti) konkureerida?

Käisin hiljuti Sõmerus (rakvere ligidal, muide väga hea pood ostsin nn hanejalg amordi ja kerevahelise hoova- uue) ja seal oli ka 6V akusid, minu teada mingi kohalik firma neid toodab. Olid sellised vana eboniit korpusega. Sama masti oli ka suuremaid vist 24 v aga kahjuks ei uurinud lähemalt
Vasta
#4

tondi ülesõidu juures Renovaar-is jäid kunagi silma samasuguse vana eboniit(?)korpusega veokaakud. keegi pidi eestis kasutama vanu korpuseid ja sinna sisse uusi akusid tegema. neil olid küll, nagu vene ajal, klemmid eri purkide vahel aku peal jooksmas. võimali, et sama firma neid siis toodabki.
Vasta
#5

Biltema märksõnaks. Aasta tagasi oli kindlasti valikus mingi sõiduauto mõõdus mustas kestas aku, pealt ka kenasti must. Kui juhtun pihta saama, siis vaatan.

anna mõned mahu ja mõõdunumbrid ka ette. N. vanadel bussidel kasutati ka 6V akude paari, a´110 Ah...


Vasta
#6

Üks tuttav oskas rääkida, et EV alguaastail tootis selliseid Koerus mingi firma. Sealt need toimetati edasi väljamaale, kus hirmkallilt lõppkasutajale (uunikoididele) maha müüdi.
Vasta
#7

Säästu variandina olen näinud et kuidagi oli tavalisel hooldevabal kuhugi keskmisele purgile tinalatt purkide vahelisele ülemineku külge pandud ja oligi olemas.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#8

6v autoaku täitsa olemas. Kel huvi leiab siit: http://www.autokaubad24.ee/et/tooted/4max-akud
Vasta
#9

Seal kirjelduses mainitakse golfikärusid. Neil aga peaks nagu deep cycle akud ju kasutusel olema?
Vasta
#10

6 V 80-90 A. akut pole nagu märganud.
Vasta
#11

ma ei tea suur akudest midagi, aga enne eelmise aasta talverallit oli kellegil vaja autole 6v akut ja üks akude maaletooja oli nõus suht muidu loovutama korras aga garantiisse toodud tõstuki akusid, aga nagu hiljem selgus tekkis nendega see probleem, et mahtuvust oli küll aga käivitusvoolu jällegi auto jaoks mitte
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne