ЯМЗ-204?
#1

Tere.
Leitsin küll vana teema kus selline mootor kirjas, aga kas on kellelgi lähemaid kokkupuuteid asjaga?
Mind nimelt huvitavad pihustid. Mulle väideti et sellel isendil peal pumppihustid! Kas tõesti oli sellel ajal juba sellised olemas?

Tänud kõigile kes selgitusi jagavad.

jokker
Vasta
#2

(27-01-2012, 00:17 AM)Jokker Kirjutas:  Leitsin küll vana teema kus selline mootor kirjas, aga kas on kellelgi lähemaid kokkupuuteid asjaga?
Mind nimelt huvitavad pihustid. Mulle väideti et sellel isendil peal pumppihustid! Kas tõesti oli sellel ajal juba sellised olemas?

Anohhini 1953.a. "Autode ehituses" on sellest mootorist pikalt juttu. Raamat ise üsna levinud, seega usun, et on võimalik lugemiseks hankida.


Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#3

Millegipärast tundub mulle, et ЯМЗ-204 = ЯАЗ-204.

http://remdiesel.ucoz.ru/forum/4-16-1
Vasta
#4

pump-pihusteid justkui kasutati ka enne II maailmasõda, põhiliselt 2-taktilistel diislitel, hiljem nendest millegipärast loobuti. Ja siis umbes 50 aastat hiljem avastati asja kasulikkus uuesti.
Vasta
#5

Kui soovid siis sellise mootori võid saada üks veel üle.Mootor uus puudu vist starter ja turbiin(mehaaniline turbo või mis ta õigem nimi oleks)
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne