ZAZ 965A va.1965
#81

nymmik Kirjutas:Mul õnnestus küll Noorest Tehnikust saada, selline valge väikse mustriga, päris sarnane originaalile. Originaal küll tundub rohkem vakstu moodi aga see võib ka olla tingitud 40 aastasest vanusest.
Hmm, no ma seda vakstut otsingi Smile Olgugi et erinevad autod, aga ma olen suht kindel et see on pea igal pool samalaadne.
Aga tänud, eks ma siis otsin edasi.
Vasta
#82

werewolf0 Kirjutas:Läheb sellele esialgne mootor tagasi või oled midagi muud hankinud?
Ma panin oma muhule ka laepolstri ise.Võtsin m412 oma ja lõikasin väiksemaks.Paikapanek võttis u. 1 nädala.
Esialgne läheb tagasi, vahetan ainult õliradika AE oma vastu, see on suurem ja peaks tagama korrektse jahutuse ka suvel.
Vasta
#83

Olen vaadanud et pea kõikidel muhudel on tagumised rattad \"imelikult\" all, mõnel isegi siis kui mootor on peal, millest see on tingitud.
Vasta
#84

Martti Kirjutas:Olen vaadanud et pea kõikidel muhudel on tagumised rattad \"imelikult\" all, mõnel isegi siis kui mootor on peal, millest see on tingitud.



need rattad lähevad peale head pikemat sõitu ilusti otseks tagasi.Muhkude \"eripära\".Nymmik on omale kena muhu kokku saand,varsti näeme AE\'d samas seisus ja orginaalis?Igatahes,jõudu!Smile
Vasta
#85

minul kah mushk,täiesti originaal,rosstet midagi pole,ka mingi 20-30 aastat seisnud,paugupill,iga suvi paneme tööle ja nati söidame.
köik asjad on originaal,aga süüde vist on natuke ümber tehtud.

Märt
Vasta
#86

Natuke siis kirja mis vahepeal jälle tehtud. Mootor sai lahti võetud st. plokikaas ja silindrid eemaldatud. Puhtaks küüritud vanast õlist ja vahetatud tõukurvarda mansetid. Õli radikas pandud AE oma (mis tegelikult on 2 radikat omavahel ühendatud) Mootori küürimisega sai tõsist vaeva nähtud, kuna õli ja tolm oli ikka nii kinni põlenud, et ei kuidagi tahtnud ära tulla. Suurem si** sai peitliga maha lükatud, siis survepesuriga takka ja lõpuks bensiin ja pintsel. Samuti sai paigaldatud uus siduriketas ja survelaager. Sõitma saamiseks paistab et nii vähe veel teha aga iga pisiasi võtab rohkelt aega Sad
Vasta
#87

No nii, hakkavad jamad pihta. Täna õhutasin siis pidureid ja üks piduritorudest andis otsad. Sai siis uus tehtud ja sellega ühele poole, asusin käivitama. Aga starter jaksab mootorit vaevaliselt ringi vedada. vändaga aga käib mootor ilusasti ringi ja starter niisama ka jõudu küll, sai puulaaste lastud surinal. Jääb selline mulje nagu oleks mingi lühis kuskil. Homme katsun apermeetriga vaadata kas on stand-by reziimis mingi vooluleke või mitte. Igatahes jäi täna mootori hääl kuulmata. Sad
Natuke veel juurde, et aku juhtmed ja mootori massi juhe on kontrollitud.
Vasta
#88

Üks ZAZ 965A taastamise lugu nüüd unicweb`is ka üleval.
http://www.unicweb.ee/projektid/zaz965_01.htm

Terv. Märt Aarne
www.vanatehnika.ee
Vasta
#89

Piltide pealt vaatan et sa oled sinna iluliistud pannud.Olid need seal kohe originaalis?Piltide peal nende auke küll ei paista...

Zaz 965AE 1966.a.
Vasta
#90

Liistud, sisu ja esisild sai võetud doonorilt
Vasta
#91

Sul on ikka väga kena masin,peaks oma omat kah tegema hakkama.

Edu tegemisel!

Märt
Vasta
#92

mrt36 Kirjutas:Sul on ikka väga kena masin,peaks oma omat kah tegema hakkama.

Edu tegemisel!

Märt
TänudSmile uued pildid kah olemas PILDID
Vasta
#93

Said mootori korda?

Zaz 965AE 1966.a.
Vasta
#94

werewolf0 Kirjutas:Said mootori korda?
Ise ei saanud, raamatu järgi kõik paigas aga ... Sad
Viisin teha inimese kätte kes mootoreid päevast päeva näpib ehk homme saab ka mingi tulemuse teada mis viga täpsemalt.
Vasta
#95

Niipalju kui ma muhkusid näinud olen on kõigil pikad numbrid. Taga tundub küll olevat koht ameerika numbri jaoks? Kas ette ei saaks sellist panna või siis kas ei ole võimalik saada ARK-ist ette pikka ja taha ameerika? Number muidugi sama. See pikk number on taga kuidagi rõve.

Edit: Nägin nüüd lõpuks ära ameerika nubriga muhu. Ilus Toungue
Vasta
#96

Ehheee, mul nüüd ÜV ka tehtud ja vahest võib mind kohata linnapeal cruisimas (ntx täna), hommikul kui Paldiski mnt-l 70-ga kihutasin, siis mingid vennad selja taga närisid küüsi ja kirusid maapõhja kindlasti Smile Aga linnas muhuga küll kellelegi jalgu ei jää, kuid endal on küll tegu, kuna küljepeegleid pole ja lae oma on ka nagu tikutops, siis vääna kasvõi pea kaela otsast ära rea vahetusel. Numbrivahetust vähendatud mõõtude vastu kaalun, kuna tahetakse piisavalt raha selle eest, kuigi jah endale meeldiks ka rohkem vähendatud mõõtudega number.
Vasta
#97

Mis häda sel mootoril siis oli?
Vasta
#98

nymmik Kirjutas:Ehheee, mul nüüd ÜV ka tehtud ja vahest võib mind kohata linnapeal cruisimas (ntx täna), hommikul kui Paldiski mnt-l 70-ga kihutasin, siis mingid vennad selja taga närisid küüsi ja kirusid maapõhja kindlasti Smile Aga linnas muhuga küll kellelegi jalgu ei jää, kuid endal on küll tegu, kuna küljepeegleid pole ja lae oma on ka nagu tikutops, siis vääna kasvõi pea kaela otsast ära rea vahetusel. Numbrivahetust vähendatud mõõtude vastu kaalun, kuna tahetakse piisavalt raha selle eest, kuigi jah endale meeldiks ka rohkem vähendatud mõõtudega number.

Mix siis küljepeegleid pole?Sul näeb see niikuinii 965AE moodi välja ja sellel oli küljepeegel kohe kaasas...

Zaz 965AE 1966.a.
Vasta
#99

Peegel olemas aga vaja uus ümmargune peegel leida, vana korpus roostes ja peegel ise ka hädine.
Vasta

Minul seisab ka üks 1964a. masin kuuri all mis ootab taastamist kui garaaz valmis saab. Juppe on juba meil varutud üksjagu: 12tuh. sõitnud mootor, enam-vähen uus käigukast, uued esitiivad, mitu keret, uusi kumme ja velgesid uus esisild ja muid vidinaid kah kastide kaupa. Masin on herneroheline ja ka katuseraamiga. Hetkel peal on ~300tuh. sõitnud mootor mis siiamaani töötab. Tagatiivad ja salongis olevad plastmassist jubinad on aind kehvas seisus(käigukangi nupp, rool jne.). Need tuleb kuskilt uued hankida. Igaljuhul nymmikule edu.

Kaarel
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne