Vana iþ-56 umbkaudne hind
#1

biker.ee foorumist soovitati pöörduda siiapoole.

Olen raske valiku ees. Mulle pakutakse müüa iþ-56 külgkorviga, hinnaks 5k. (Ost oleks põhiliselt uunikumratta säilitamise eesmärgil, mitte igapäevasõiduks Smile) Väidetavalt ratas on seisnud üle 10 aasta kuuri all, välimus on suhteliselt korralik(esineb roostet) ja originaalne. Kui ma ei eksi, on külgkorv veel haruldane iþ49 oma(korvil puudub esiklaasi kinnitus). Ratta käimapanekuvõimalust ei ole kuna plokikaane küünla vint on maas.
Hind tundus olevat algul väga odav, aga uurides asja internetist paistab et isegi üle pakutud. Dokumente ka enam rattal ei ole.

Kokkuvõtlikult mis võiks olla antud isendi hind ja kui ostuks läheb kas kellelgi on pakkuda/müüa antud rattale dokumente ja plokikaant (kui ka ratta tööle saab, arvatavasti vajab vahetamist midagi veel Cool.
Vasta
#2

küünla keerme taastamine 300-500 eek-i, asenduskaane paigaldamine odavam, IZ-56 mootorijupid ei ole eriline defitsiit.
Et anda ratta kohta asjakohane hinnang oleks ikkagi pilte vaja, enamasti sellise vanusega rattal paljud pisidetailid vahetatud/puudu ja enamjaolt nende olemuse/puudumise järgi ka hind moodustub.
Ilma piltideta pakuks et 5k on OK hind, ei odav ega kallis, samas kui tõesti on korv IZ-49 oma ja suurt keevitust ei vaja ning on orig. siis see maksab päris palju. Samas on 56-te mitu erinevat modifikatsiooni, vanem variant (madala esiporilauaga, spidom. tross mootorisse jm. pisierinevused) tundub olevat veidi kõrgemalt hinnatud
Aga tee kasvõi 2-3 pilti ja saad palju täpsema vastuse.
Dok. puudumise tõttu ei maksa veel asja ostmata jätta, on mitmeid võimalusi nende ametlikuks vormistamiseks, aga see juba jutt omaette.

militaarmootorrattur
Vasta
#3

Raudselt osta 5000- ära, eriti kui too isend on veel originaaal külgkorviga. Ning vaadates turuseisu siis sellised natuke alla kesmises seisukorras olevate Iþide hind on sinna 4000- kanti.

http://www.osta.ee/index.php?fuseaction=...m&id=44119

http://www.autonet.ee/kuulutused/car.php?id=93298



Vasta
#4

tänud vastamast, arvatavasti ostan ratta siis lähipäevadel ära. Panen siis ka paar pilti siia ülesCool.

Aga mul on veel küsimus bensiini kohta. Olen sirvinud foorumeid ja tean igasugust jura vene ja lääne oktaanarvu mõõtmiste kohta jne, aga nii vanadele ratastele siiski 95'te (eriti väävlivaba EUROTToungue) sisse ei kalla juba nii madala surveaste tõttu.
Siit ka küsimus et mida te teete surveastme tõstmiseks (lisandid/mehhaniline muutmine?). Võimalus oleks ka venemaalt sisse tuua, aga saarelt venemaale ainult kütse pärast minna oleks liiga kulukas.

Endal näide hea tuua, minu iþ-49'l on silindrit kunagi juba natuke käiatud ja praeguseni sõidab veel vähese alleshoitud 76 oktaanarvuga. Vanaisa sõnul probleemid tekkisid juba isegi >80'ga käivitamiselBig Grin.

Aga zyndapp666, räägi dokumentide kohta lähemalt. Nullist uuesti dokumentide vormistamine läheb ikka väga kalliks, isegi kui need kuskil veel arhiivis on.
Vasta
#5

Kui panna vanasse mootorisse kõrgema oktaanarvuga(tänapäevast) bensiini ei juhtu midagi halba. Kui panna uude mootorisse lubatust madalama oktaan arvuga bensiini, tekib mootori kõrgema surveastme tõttu detonatsioon, mis lõhub mootorit.
Vanasti lisati bensiinile pliiühendeid, mis samas ka määrisid klapisääri. Vanad mootorid on selle arvestusega ehitatud, seega tuleks 4taktilise puhul mõelda antud lisandi aseainele.
Vana, seisnud bensiini kasutamine mootoris ei ole hea. Pikal seismisel bensiini keemiline koostis muutub ja see võib kurat teab kuidas mõjuda.
Ehk keemiaga rohkem sina peal olevad kodanikud oskavad kommenteerida.
Vasta
#6

Vanad tsiklid sõidavad ka 95` ga täitsa normaalselt. Muidugi peab süüde õige olema.
Dokkide tegemisest on siin foormumis kuhjaga juttu olnud- otsing abiks.
ARKi hinnakiri http://www.ark.ee/atp/?id=33554



Vasta
#7

dokumentide tegemine maksab täpselt niipalju kui palju riigilõivu ARK küsib. Kas ja millise tasu eest see bürokraatia läbi teha on juba omaette küsimus, küll aga mitte võimatu, näiteid elust enesest kümnetes...

pane siis pildid kah kui ratas kodusSmile

militaarmootorrattur
Vasta
#8

Ratas nüüd kodusCool. Mõned pildid
Ratta birka on küll nii siledaks kulunud, et sealt enam kahjuks mingit infot kätte ei saa. Aga esiporitiiva (ja leegitorude) järgi on "vist" tegemist uuema iþ-56'ga. Korv on ka suht korralik, pugesin korra sisse ka aga väga vaevaliselt mahtusin ära(jalad lõpuni väljas ja laeplekini kõnksus, 187 cm pikkustBig Grin)
Kahju on see et korvi kumbki tuli ei ole originaal(esimene vist emmi korvilt, mis polegi väga hull kuna mul veel üks 750m korviga ootab restaureerimist). Kui ma ei eksi siis seal peaks olema üks kahepoolne lamp.
Ehk oskab keegi öelda kus on korvi birka, või mis tüüpi see on. Iþ56 oma see arvatavasti pole kuna puudub esiklaasi kinnitus.
Vasta
#9

enda izh jupiteril (1) on sama korv. korvi esituli on samasugune, tagatuli on teistmoodi.
Vasta
#10

Korvil ei ole minu teada ühtegi birkat.
Vasta
#11

Seda jah, need korvid pole mõeldud väga pikkadele Big Grin. Endal kasvu kah nii 190 cm ja kipub väikseks jääma. Minu korvil on ainult mingi väike metallist nelinurk külge needitud. Korviks siis http://fotoalbum.ee/photos/indrek1000/19315155
Masin paistab olevat heas seisukorras.

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta
#12

Vähemalt korvi "lehm" ei ole küll vanatüübi (ja izh-49) oma. Vanatüübi korv oli teistpidi liistudega ja tagant ka ümmargune. Porilaud oli samasugune.
Sorry, kui puusse panen, aga minu meelest Izhi korvide areng oli ligikaudu selline:
Izh-49 ja varane 56 omasid eest ja tagant ümmargust "laia" porilauaga (sellisega nagu Sinu piltidel) korvi, hilisem 56 ja varajane Ju-K (vist ka Planeta 1) sellist korvi nagu Su piltidel, hiljem paigaldati neile ka tuuleklaas ja muutus porilaua kuju. Edasi muutus sisuliselt sama kujuga korv osaliselt avatavaks (tuuleklaas ja osa korvi pealisküljest käis hingedega üles). Peale seda vist tulidki sellised Korvid nagu Indrek1000 piltidel.

Targemad kindlasti oskavad parandusi ja täpsustusi mu jutu sisse tuua, aga umbes selline pilt on mul välja kujunenud.
Vasta
#13

ise ütleks, et hea ost. arvata on et pärast koralikku pesu/puhastamist näeb väga kobe välja.
http://foorum.tsiklitall.org/ olen üsna palju väärt infot saanud IZ-i külkade kohta. oma korvi mahun ise (ka 187cm) tänu klaasi "kubule" siiski enam-vähem ära.
Vasta
#14

jah, planetal (1) on kah sama korv, mis yllar21 piltidel , aga tagatule asemel on hoopis helkur. Kas külgkorv(pruunikas/kreemikas) oli originaalis erinevat värvi, kui mootorratas(siniroheline)?
JU K korv oli trummelpiduriga, planeta oma ilma ja peenikese rummuga.
Vasta
#15

tänud vastajatele nüüd jälle targem Cool

hillar Kirjutas:Kas külgkorv(pruunikas/kreemikas) oli originaalis erinevat värvi, kui mootorratas(siniroheline)?
ei ole veel nii lähedalt uurinud, aga kui asja ette võtan vaatan järgi.

Kütte kohta niipalju et 56 vist veel seedib 95'te, aga iþ49 silindris ei pane liigne "detonatsioonivabadus" madalama kompressiooniastmega mootor kütet isegi plahvatama. (kel veel võimalus visake nt 66 oktaanarvuga küttesse põlev tikk, sedasama ka 95'te. Silmaga nähtav tulemus on garanteeritudWink) 2t mootoris toimub põlemine veelgi aeglasemalt (kuumutab rohkem, ka. järelpõlemine summutis), millele aitab süüte varasemaks keeramine ja nats rikkam küttesegu. Mittetäielikul põlemisel kaotab mootor loomulikult oma efektiivsuses palju(kuumenemine/detailide tugevam kulumine, tahmamine, ka kulub rohkem bensiini/probleemiks bensiinihinna tõusToungue). See ongi minu põhjuseks miks ei teki tahtmist iþ-49'sse 95'te valada (üks tuttav jooksutas ka kunagi uue kütusega oma 49'l mootori kokku (vist isegi 92 või 93'ga); ja ratas juba liiga väärtuslik ja defitsiitne selleks et riskeerida) Ma ei püüa kedagi vaidlustada vaid ootan lihtsalt avalikumat diskussiooni sellel teemal (ka. just eriti omanikelt) Cool.
Vasta
#16

yllar21 Kirjutas:.

Kütte kohta niipalju et 56 vist veel seedib 95'te, aga iþ49 silindris ei pane liigne "detonatsioonivabadus" madalama kompressiooniastmega mootor kütet isegi plahvatama. jooksutas ka kunagi uue kütusega oma 49'l mootori kokku (vist isegi 92 või 93'ga); ja ratas juba liiga väärtuslik ja defitsiitne selleks et riskeerida)

see jutt küll paika ei pea.Surveaste neil ka minuteada sama.Kokku jookseb mootor väga erinevatel põhjustel,bensiin seda põhimõtteliselt ei mõjuta.
Vasta
#17

Pole veel siiamaale midagi häda olnud.Sai mingi aeg tagasi hr Miilitsaga Raplast Türi poole tuldud ,furgooni taga tuules.Kiirus siis 90 ja peale natuke.
Vasta
#18

ok tänud vastamast
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne