Auto filmivõttele
#1

Tere!
Oleks tarvis homme, 09.07.2008 pealelõunal Tallinnas mõnda <1985a toodetud nõukogude autot (moskvitshi, zigulid, volgat jne) taustana majaette seisma.

Lisainfo tel xxxxxxx
Vasta
#2

Ei pretendeeri küll millelegi ega kuhugi, vaid lihtsalt avaldan arvamust, aga kuidagi vähe jäetakse vanatehnika omanikele, kes taolisest asjast huvitatud ja kel selleks võimalused on, aega reageerida. Umbes et täna kuulutus, aga homme juba autot vaja. Et järjekordselt kiire jne.

Peaks vist edaspidi nendele filmitegijatele kusagile seinalehe peale teate jätma, et kui ühel või teisel produtsendil on stsenaariumi jaoks vaja mõnda nõukogude päritoluga korralikku sõidukit, andku sellest varakult teada, mitte viimasel minutil.
Et vast ei ole eriti raske kaks käiku ette mõelda.
Vasta
#3

Pakkuda on äsja värvitud 2106 1980.a. või siis natuke kulumisjälgedega 2102 1981.a. Hind 600.- / tund miinimum 2 tundi
http://www.muhuklubi.ee/autorent/
Vasta
#4

See läheb jah rohkem nagu otseülekande peale (reality-show). Filmitegijatel peaks ju veidi rohkem aega olema oma tegevust planeerida.
Vasta
#5

no omadest kogemustest võin öelda, et castingu agentuurid ei mõtle tavaliselt pikemalt kui 2 päeva ette, Kid & Killer võtete ajal sai neile ruume üüritud ning ise ka autoga taustaks sõidetud - esimesel puhul helistati 2 päeva ette, teisel puhul helistati laupäeva lõuna ajal, et pühapäeval kell 7 on võte Toungue

Nymmiku hindadega nad arvatavasti autosid ei võta Toungue

(Arvuti)vanaraualadu -> www.hot.ee/hqs

Vasta
#6

Huvitav, mis hindadega nad küll siis võtavad.
Vasta
#7

Tunnistan ausalt, et kahetsen siia kõvade meeste kantsi, kes kõik kurtma kukuvad, et aega liiga vähe või hakkavad suurenumbriliste hinnakirjadega lehvitama, selle kuulutuse panemist ja luban, et teinekord olen targem ja kasutan teisi suhtluskanaleid.
Vasta
#8

mõnedes lapsetubades ühe olulise õpetuse sisuks, et küsija suupihta ei lööda. Ärgem ka siin löögem - ning küsigem julgelt!
"<1985a toodetud nõukogude auto" omanikke on väga palju. Juhtub mõni neist teadet nägema ning vaba aega omama - ja ongi kõik õnnelikud. Asjad on täpselt nii keerulised, kui keeruliseks nad ise teha Wink

head filmimist soovides,
Teet

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#9

Huvitav, millised need teised suhtluskanalid küll on?
Vasta
#10

Ma võin ju mees metsast olla, aga ausõna, mul on telefon olemas (oskan sellega ka helistada), e-mail samuti ja piisavalt vanasõidukihuvilisi isiklike tuttavaid ka. Kuna antud situatsioonis ei olnud ei otsene auto mark ega ka originaal seisukord üldse olulised, siis mõtlesin, et viskan info siia - äkki keegi tahab oma masinat natuke tuulutada ja pärast hea näpuga telekat vaadates näidata - näe minu oma. Ma lihtsalt ei tulnud selle peale, et läheb lahti rusikatega vastu rindu tagumine et ennast kordki tähtsana tunda.
Vabandan ja tõesti rohkem ei tee!

P.S. Abivalmis autoomanikud olid ka siin täiesti olemas. Aitähh!
Vasta
#11

Olles osalenud mitmetel filmivõtetel, tean milline venitamine ja passimine seal toimub. Kui need hinnad, mis meil on on kõrged, siis ei tasu filmimist ette võtta.
Auto kohale transport ja minu aeg maksavad ka midagi ja nii eputrilla ma ka pole, et saaks oma autosid võimalikult palju tasuta filmilindile, et pärast vahtida telkust.

Pakkusin oma teenust kuna küsiti, rohkem ei paku, sest tõsiselt võetavad agentuurid on meid siiani ise üles leidnud, kes ei virise hinna üle.

Peace
Vasta
#12

oldmoped Kirjutas:Vabandan ja tõesti rohkem ei tee!

Ei tasu lasta ennast igast kiunumisest kohe ehmatada, kuivõrd siin on liikmeid seinast seina, siis on ju väga tõenäoline, et ka vastureaktsioonid on seinast seina. Kellele ema, kelle tütar ...

Dad.
Vasta
#13

nymmik Kirjutas:Hind 600.-
Töötasu + auto amortisatsioon + kütus edasi-tagasi sõiduks + nipetnäpet =üle 100000 krooni kuus (22 päeva x 8 tundi x 600 kr) täistööaja arvestuses... natukene soolane jah. Sorry, jälle ei saanud oma näppe paigal hoitud Wink
Vasta
#14

Minu kollane Allegro sõidab alati hea meelega filmides nelipaki õllega tihendi vahele ja kanistri bensiini eest võimaldamaks liikumist... Smile

Facebook @accelerista
Instagram @accelerista
www.accelerista.com
Vasta
#15

Ja teistpidi tagasi minnes: käibemaks 18%, järelejäävast 33+22 või mis need täpsed numbrid olidki ehk kokku sajast kilost -63k maha, järgi jääb 37k kuus. Rendi puhul tuleb arvestada ka täituvust, mis ei ole kunagi päris 100%, tüüpiline on vist kuhugi 50% kanti, eriti nii spetsiifilise asja puhul võib see vähemgi olla. Kokkuvõttes jääb Imrele paarkümmend protsenti üle Eesti keskmise palga kätte, mis tema kvalifikatsiooniga tegelase puhul on ala- mitte ülemakstud.

Ma ei saa aru solvumisest, et kui palutakse teenet ja keegi kogemata või meelega pakub teenust, siis ta on kohe kapitalist ja vereimeja. Mis on klassikaliste autode rendis kui teenuses häbiväärset?
Vasta
#16

Ishijupp Kirjutas:
nymmik Kirjutas:Hind 600.-
Töötasu + auto amortisatsioon + kütus edasi-tagasi sõiduks + nipetnäpet =üle 100000 krooni kuus (22 päeva x 8 tundi x 600 kr) täistööaja arvestuses... natukene soolane jah. Sorry, jälle ei saanud oma näppe paigal hoitud Wink

Vaat, ei ole kuskil seaduses, et minu käest peaks rentima, eks on ka teisi tegelasi, kes rõõmuga jooksevad paarisaja krooni eest. Mina ei viitsi enam pükse jalga panna selle raha eest. Kui hind on kõrge siis ära rendi aga mitte vigise, et AI AI kui kallis või tee siis oma poolne pakkumine, lehel on konkreetselt välja öeldud, et filmivõtete jaoks on hind kokkuleppeline. Täna on Eestis turumajandus ja igaüks määrab ise hinna, kooskõlas kuidas ta konkurentsi tunnetab.

Ishijupp, klasssikalise auto rent ei ole 8h päevas ega 22 päeva kuus, see ei ole li**i rentimine, kus on järjekord taga

PS! Järgmine kord otsige rendiautot siit näiteks http://www.1182.ee/baas/otsing.cgi?msona=auto%20rent on odavam, saate kohe terveks päevaks auto.

Lugupidamisega Imre Nõmmik
Vasta
#17

nymmik Kirjutas:Vaat, ei ole kuskil seaduses, et minu käest peaks rentima, eks on ka teisi tegelasi, kes rõõmuga jooksevad paarisaja krooni eest. Mina ei viitsi enam pükse jalga panna selle raha eest. Kui hind on kõrge siis ära rendi aga mitte vigise, et AI AI kui kallis või tee siis oma poolne pakkumine, lehel on konkreetselt välja öeldud, et filmivõtete jaoks on hind kokkuleppeline. Täna on Eestis turumajandus ja igaüks määrab ise hinna, kooskõlas kuidas ta konkurentsi tunnetab.
Ishijupp, klasssikalise auto rent ei ole 8h päevas ega 22 päeva kuus, see ei ole litsi rentimine, kus on järjekord taga
Ei saa aru mis piripiiga sündroom siin viimasel ajal toimima on hakanud. Sinu arvamus on, et 15000 krooni eest müügis oleva auto eest 600 eeku tunnis on normaalne, mina jälle arvan, et 15000 maksva (või vähemalt 15000 eest müügis oleva- ta pole ju veel müüdud) masstoodetud sõiduki rendi eest on 600 kr/h või 100000 kr kuus palju. Sinu õigus on oma arvamusele ja edu sulle kui suudad selle hinna eest ennast ja autot müüa, kuid sinu vanuse juures eeldaks teatud viisakust suhtlemises mitte ainult reaalses elus vaid ka interneti vahendusel!
Vasta
#18

Rentimine üldjuhul ongi pikemas perpektiivis kallim kui asja ostmine. Aga kui sul on vaja seda lühikeseks perioodiks ning hiljem vaja ei ole, siis pigem rendid kui ostad, eks?

Ja 99% siin ilmas tarbeasjadest on masstoodang ja kõik maksab ei saa miskit ilma.
Ja kas pole naiivne arvata, et mingi auto rentimisega teenib 100000 krooni kuus ???
Vanatehnika rent on niðði toode puhtalt (võib isegi luksus kaubaks nimetada) ja renditakse kui on piisavalt põhjust ja sel juhul ei käi kellegile ülejõu tunnihind. Kordan ma ei paku taksoteenust (kuigi vaadake öösel linnas klubide juures askeldavate taksode hinnakirjasid, mis on kilomeetri hind ja seisutund?)

See mis hinnaga ma oma sõidukeid ostan või müün on ka minu isiklik asi. Kes soovib see ostab, kel raha pole ei osta, valib odavama (Sierra saab päris odavalt ja sõidab paremini kui Lada)
Aga siin foorumis on alati kellelgi midagi öelda kui tootel/teenusel on hind, alati on ta kõrge ja kaup kehv. On selleks mõni müüdav auto, varuosa või teenus vahet pole.

Üldiselt minu jaoks on teema ammendunud: Pakkusin teenust, kuid hind ei sobinud, ongi kõik. Alternatiive on teisigi. Kuid milleks tõsta kisa ja spekuleerida mingite ulme numbritega palju teoreetiliselt saaks teenida.
Vasta
#19

nymmik Kirjutas:Kuid milleks tõsta kisa ja spekuleerida mingite ulme numbritega palju teoreetiliselt saaks teenida.
See mõtteavaldus kisub küll väga OT-ks, aga foorumite ja jututubade üheks eesmärgiks on erinevate arvamuste / oskuste esitlemine ja läbi selle ka ise õppides- vähemalt minu jaoks on see nii, seepärast on mõtetu vihastada erinevate arvamuste ja nende esitajate üle. Kui solvasin Sind millegagi, siis kinnitan, et mitte tahtlikult ja vabandan.
Vasta
#20

Kuna mina kogu selle ahela algatasin, siis tunnen ka natukene moraalset kohustust kommenteerida, miks reageerisin nagu ma reageerisin.

Kuulutus oli konkreetne ja kontaktandmetega, kellega ja kuidas ühendust võtta, kui on huvi ja on midagi pakkuda (kuna vajadus on juba möödas, siis nüüdseks eemaldasin andmed kuulutuse juurest). Kõik foorumis tehtud hinnakirjadele viidete avaldamise ja hädaldamise, et liiga vähe aega etteteatamist postitused, olid lihtsalt niisama teiste foormulaste ees eputamised stiilis "näe mul oleks, aga... " ja ei olnud mittekuidagi teenusevajajale kättesaadavad kuna ta lihtsalt ei loe seda foorumit.

Kuna ise tegelen ka ühe sissetulekuallikana sõidukite rendiga, siis ütleks, et palju keegi oma teenuse eest küsib või ei küsi, on puhtalt pakkumise ja nõudluse suhtega paigas ja konkreetselt pakkuja enda otsustada kui kallilt või odavalt ta ennast nõus müüma on. Loomulikult on hinnad ka täiesti erinevad nendel, kes teevad seda vahest hobi korras for fun ja nendel, kellel see on üks teenusevaldkondadest.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne