Auto filmivõttele
#21

Jesper Kirjutas:Ma ei saa aru solvumisest, et kui palutakse teenet ja keegi kogemata või meelega pakub teenust, siis ta on kohe kapitalist ja vereimeja. Mis on klassikaliste autode rendis kui teenuses häbiväärset?

Minu arust on kogu probleem kogu eestit haaranud ahnuses ja raha võimus, võib-olla ma olen tõesti nõukogude igandites kinni aga mulle on see vastik. Ebameeldiv on kuulda täissöönud kommentaare a la "selle raha eest ma ei tõmba pükse ka jalga", "iga liigutus maksab", "tasuta lõunaid pole olemas" jne või lugeda lehest, kuidas mahajäetud vananev naine uhkeldab oma poolemiljardise varandusega ja hetkeajendite mõjul ostetud limusiinide ja villadega.

Antud konkreetsel juhtumil ei olnd ju tõesti tegemist mingi harulduse rendisooviga, selliseid autusid liigub praegu veel palju ringi, eeldasin ka, et keegi ajab tõesti midagi vastu tahtmata oma auto kohale.

Mõnele eestlasele on raha võim nagu piits, kui vaadata näiteks igapäevast maasturite paraadi tallinnas või kasvõi siin foorumis, kui edukas noormees uue maasturiga 3 inimest loojakarja saates teenis nii mõnegi foorumlase haletsuse, oleks nimetatud teo toime pannud mõni läbimädanend sierraga tibla, oleks ta samade kodanike poolt lints'itud. Neid näiteid on väga palju.
Seega võiks resümeerida, et kuidagi nagu jõhkraks ja kalkuleerivaks on muutunud varakapitalistlik eesti.
Vasta
#22

oldmoped Kirjutas:Kõik foorumis tehtud hinnakirjadele viidete avaldamise ja hädaldamise, et liiga vähe aega etteteatamist postitused, olid lihtsalt niisama teiste foormulaste ees eputamised stiilis "näe mul oleks, aga... "

Kuna mina olin see esimene "hädaldaja" oldmoped-i diagnoosi kohaselt, kes siin jutuotsa lahti tegi, siis küsikski et kuskohas sa seda eputamist näed ? Samahästi võiks siis loogika põhjal öelda, et kõik need osalised olid eputajad, kes soovisid oma autot filmivõtetele viia. See, kelledel taoline omadus puudub, et liigutaks sellise üleskutse peale kulmugi vaid ajaks oma rida edasi.
Mu arust peaks iseenesestmõistetav olema, et taoliste sündmuste jaoks, kus vanem tehnika mängus on, tuleb parasjagu aega varuda. Kunagi ei tea, mis süsteem või sõlm töölepingu üles ütleb.
Ja seda mitte ainult vanatehnikaga seonduva puhul, vaid üleüldse. Kui teemaalagataja mingit üritust korraldama hakkab, ega ta ju ei hakka üks päev enne ürituse pihtahakkamist rahvale kutseid laiali saatma ?
Minu arust on see elementaarne ja lihtsalt viisakas, kui antakse inimestele piisavalt ajavaru, kes ühe või teise ürituse osavõtust huvitet on.

Aga näib et seda ajavaruga arvestamist jms. on tänapäeval osade puhul palju palutud, sest et millegipärast taolisele asjale tähelepanu juhtides võib mõni vastuseks kasvõi nina peast ära hammustada.

Nagu ma juba kuulsin, et filmivõttel osalenud masinad said omal jõul tulema ja omal jõul ka minema. Järelikult asi õnnestus, mis ongi põhiline.
Hundid söönud, lambad terved.
Vasta
#23

Need stilistid kes castingu asju ajavad filmi-ja fotovõtetel ei kujuta asju ka päris hästi ette. Tullakse jutuga a-la "sa nagunii sõidad oma autoga ringi...asi siis sul korraks filmimiselt läbi põigata..."
Ja siis hakkad ise mõtlema: 1.auto vaja ju puhtaks pesta...ikkagi filmimine 200,-
2.bensu vaja osta...sõidan teisest linnaservast kohale 100,-
3.tööjuurest palun varem ära ennast...kolleegile väike meelehea
4.koju jõuan hiljem...perele vaja seletada
5.ja tavaliselt venivad need üritused paar -kolm korda pikemaks kui algselt planeeritud...jälle seletamist-helistamist
5...ja 6... jne...
Niiet headus-headuseks ja loomulikult ei mõtle autoomanik rikkaks saada selle väikse filmimisega aga paratamatult tekib kulusi.
Ütlen ausalt: paljas aitäh tõmbaks endal ka näo tõsiseks.
Vasta
#24

Oldmoped`i kohta võib öelda, et ta peab ennast välja plahvatama aga ta rahuneb kiiresti.
Vasta
#25

Ishijupp Kirjutas:...Sinu arvamus on, et 15000 krooni eest müügis oleva auto eest 600 eeku tunnis on normaalne, mina jälle arvan, et 15000 maksva (või vähemalt 15000 eest müügis oleva- ta pole ju veel müüdud) masstoodetud sõiduki rendi eest on 600 kr/h või 100000 kr kuus palju...

Küsimus siiski eanm selles, KELLE kui mille aeg maksab?
Kui peaksin ainult autot väljapanekuks rentima, st. seisab seinaääres nädalakese ja tund tiksub, siis minugipoolest, võib ka mingi pisikeses raha eest seista. Kui aga küsimus ka omaniku ajas, siis selle suurusjärk on juba teist masti. Lisame siia juba toodud kulutused pesule jms. selle, et teenust vajatakse vaid tunniks paariks ja ongi õnnetu omanik olukorras, kus tuksis päeva eest, õlleraha pakutakse.

terv.
hulgus@kah kõrge tunnihinnaga.


Vasta
#26

Aga miks ikkagi ollakse nõus oma kenasid uunikume sinna võtetele viima?See ju teada asi ,et kohalik tele ja kino ei suuda iialgi maksta soowitud summat. Arwestades Eesti wäikest turgu.Aga neid ikka ju saadetes ja filmides näha.Ju väike edewus ka mängus(näete minu auto seal lõigus näha).Ja tele kinotegijatele tähtsad vaid särawad ja tänulikud waatajate silmad + REITING!Palun nüüd minust mitte walesti aru saada.Kena suwe jätku kõigile!

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta
#27

hulgus Kirjutas:Küsimus siiski eanm selles, KELLE kui mille aeg maksab?
Ehh, no ei peaks tegelikult ju seda teemat enam arutlema, aga olgu- Nymmik- palun ära võta järgnevat isiklikult!
Filmimehed tahtsid saada seisma ühte autot, neil poogen kes selle kohale toimetab- kas Bill Clinton või ajalehepoiss tänavanurgalt. Loomulikult B.C. teeneid kasutades küüniks hind miljoniteni, mis aga auto eksponeerimise eest oleks liig mis liig, taheti ju ainult autot... Turumajanduses kehtivad omad reeglid ja eseme rendihind sõltub turu konjuktuurist, aga mitte rentija tulususe soovist. 25 tunnilise rendiga maksta kinni eseme väärtus on väga hea tehing. Mitte võimatu, aga suhteliselt harva esinev.
Tegelikult ei peaks (ja ei tahakski, aga...) kellegile meelehärmi tekitada arvamusega, seepärast võiks rohkem kasutada ES teeneid, siis jääks hulk selliseid arvamusi, mida tegelikult kuulda ei taheta kahe inimese- pakkuja ja soovija vahele.
Peace!
Vasta
#28

Olen huviga jälginud seda teemat ning üle pika aja on tekkinud selline vaidlus, kus ma ei oska mingit seisukohta võtta. Aga vait ka olla ei suuda.

Minu arvates ongi see asi kinni selles, KES autot pakub (kusjuures, mitte väheoluline on minu meelest autoomaniku vanus ja kogemused). Ma tunnistan, et kui mul isiklikult oleks heas seisukorras poolvanasõiduk (näiteks profiilis märgitud Mosse korda tehtuna), siis alguses ma käiks küll hea meelega bensuraha eest oma edevust mööda filmivõtteid rahuldamas. Aga ma arvan, et sellest saaks pärast paari aastat (aga võib-olla ka pärast esimesi filmivõtteid) siiber ning tekiks vajadus miskise kompensatsiooni järele. Seega ei ole minu arvates mõtet pahandada ka nymmiku peale, sest ta pakkus lihtsalt välja omapoolse variandi tekkinud probleemi lahenduseks. Kui see lahendus ei sobinud misiganes põhjusel, siis minu meelest pole mõtet siin pahameelt tõsta. Igaühel on ju võimalus parem variant välja pakkuda ehk oma sõidukiga (üleüldse selle olemasolul, muidugi) aidata teine inimene hädast välja.

Mu jutu mõte, lühidalt kokku võttes, ongi see, et mõista tuleks mõlemaid osapooli: nii neid, kes oma sõiduki rendi eest küsivad "hirmkallist" hinda (see, mismoodi selline hind kokku saadakse, on juba eelnevalt välja toodud) kui ka neid, kes käivad "Aitäh!" eest oma sõidukit näitamas.

Ning lõpuks, kuna teema püstitamise tinginud mure on juba lahendatud, võiks ehk selle teema sulgeda. Sest järeldus, milleni siin lõpuks jõutaks, on ikka see, et nii palju kui on inimesi... (loe: ja kolm punkti.)
Vasta
#29

Tervisi ka minu kui endise kinematograafiatöötaja poolt!
Nagu juba Lenin ütles: tuleb kõikidest kunstidest tähtsamaks pidada kinokunsti. Ja seda lihtsal põhjusel, et see erutab paljusid, nii miljoneid vaatajaid kui ka tegijaid.
Minu kasutuses olevatest liiklusvahenditest ei ole ainult paar eksponaati filmides esinenud. Selle kõige najal tean kosta, et mõnda asja on näidatud jumala muidu ja ise kütust ostetud, sest kui stenaarium või olukord on huvitavad ja saab ka ise kaasa lüüa, siis on igati vahva. Pealegi on ka Eestis mõned lavastajad, kelle projektides osalemise eest oleks nõus päris palju peale maksma. Mõned huvilised aga on eksponaatide rentimise eest maksnud kümneid tuhandeid päevas ja seda kõike põhjusel, et keegi teine ei hakkaks samade eksponaatidega odavaid jamasid kokku keerama. Seega on vahel nii ja vahel naa, kogu aeg ei pea mingisugust hinnakirja pidama ja igapäevast leivaraha välja arvutama. Mõnikord tuleb palju teha nö. kultuuritöötaja tasuta lisatunde ja teinekord makstakse juba ainuüksi eksponaadi rendi eest kümnekordne maailmaturu hind.
Tudengifilmide tegijad võiksid endale muidugi reaalsest olukorrast aru anda ja mitte solvuda, kui neile ei võimaldata kuulsa lavastaja projektis olnud rekvisiiti kasutada mõistliku hinna eest. Küsimus, nagu ma juba mainisin ei ole rahas vaid põhimõttes ja kui tudengifilmi tegijad suudavad lajatada suurema joonega kui kuulsused ees, siis palun väga, järelikult on ka teosest ehk midagi sehfvi oodata.
Minu jutt ei käinud ainult filmidest, mind on kutsutud ka fotolavastustesse, teatrisse, erinevatesse häppeningidesse ja kasvõi pulmadesse, mis on üks häppeningi eriliik, mida tihti ka filmitakse. Kui pulm on kontrollküsimuste järgi tavaline paaritumine, mida tehakse terves riigis konveieri aluse ja minu jaoks tundmatute inimeste osalusel, siis ma võin selles projektis osaleda küll, aga väga kalli raha eest. Kui aga esitatakse tsenaarium, kus kõik külalised sõidavad sama ajastu autodes ja on kostümeeritud ja muu programm on tasemel, siis mina olen ka valmis stiilipuhtalt ja täiega kaasa lööma.

PS Mina näiteks pean ennast vähemalt filmide rekvisiitide riiuli nõnda suureks staariks, et seni on lavastajad mulle ise helistanud ja huvitavaid projekte teha pakkunud ning üldistele kuulutustele ma ei reageeri. Aga tegelikult on multifilmid palju lahedamad.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne