oldmoped Kirjutas:Ise kodusel teel peenele kodarale mõeldud ratta jämedale kodarale ümbertegemine on natukene liiga töömahukas ettevõtmine - vabajooksu korpuse materjal on selline, et seal olevaid kodaraauke ei ole põhimõtteliselt peaaegu võimalik jämedamale kodarale üle puurida vaid eeldab iga augu kallal päris pikka ja vaevarikast tööd teemantfreesiga.

Ehh, võta terav puur! Avale 0,5 mm jämedust juurde saada on küll üsna lihtne, just tegin...

Osadel Riga 5-l on 32 kodarat, vanematel ehk ongi 36. Gaujal 36. Lvovlaste oma võib olla, ei tea, öelgu kellel selliseid leidub...

Aga muidu tänud õpetlike vihjete eest, neist on palju kasu, teab siis teravama pilguga neid asju vaadata.

Do'nt panic
Vasta

giordanobruno Kirjutas:Osadel Riga 5-l on 32 kodarat, vanematel ehk ongi 36. Gaujal 36. Lvovlaste oma võib olla, ei tea, öelgu kellel selliseid leidub...

32'e kodaraga on uuema tüübi alumiiniumsüdamikuga rattad. Torpeedo tüüpi jalgrattavabaga eksemplarid olid valdavalt ikka 36 kodaraga
Vasta

giordanobruno Kirjutas:
oldmoped Kirjutas:Ise kodusel teel peenele kodarale mõeldud ratta jämedale kodarale ümbertegemine on natukene liiga töömahukas ettevõtmine - vabajooksu korpuse materjal on selline, et seal olevaid kodaraauke ei ole põhimõtteliselt peaaegu võimalik jämedamale kodarale üle puurida vaid eeldab iga augu kallal päris pikka ja vaevarikast tööd teemantfreesiga.

Ehh, võta terav puur! Avale 0,5 mm jämedust juurde saada on küll üsna lihtne, just tegin...

Oleneb rummust ja selle valmistamise tehnoloogiast. Osa rumme on läbivalt klaaskõvakarastusega (vist enamik nõukaaegseid), osadel on mingi tehnoloogiaga karastet vaid kuulide veerepinnad ja nn silepind (vabajooksusiduri ja piduri jaoks). Olen minagi kunagi hiidammu kodaraauke äärikus läbi puurinud ja äärik polnud klaaskõva.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta

Minu Gauja siis talve unne.Pole aega teha teist ja värvimisega ootan nagunii suve.(pole sooja ruumi kus saab värvida).Muidugi vahest teen pisi asju,nt sadula tegin korda.Varsti võtan selle kodara lappamise ka kätte.

Kui kaugel on kasutaja Sojourner gauja?
Vasta

Oma Gaujale olen süütesüsteemi juba paigaldanud ja paar korda sai teist ka käima pandud. Teeb sellist mõnusat "supipotiplärinat". Ainult pöörded on ülemäära kõrged ja gaasitross ei lähe ilma jõudu kasutamata tagasi (rooste või muu sodi viga). Ilmselt pean selle võtma lahti ja vaatama mis teha annab või siis uuega asendma. Vaja oleks veel organiseerida esipiduritross ja näppida veel veidi süüdet et paremini käivituks.
Loomulikult on mul tagaporikas ja mootoriplekid eesotsas vasakpoolse vändaga ikkagi puudu (koolitöö kõrvalt pole aega suuri otsimisretki teha)
Sõita ma selle pedaali pärast loomulikult ei saa, sest pidurdusfunktsioon ju puudub.
Veel on asjapulgana tulnud käsile võtta esituli, mis ka võrri puhul on kohustuslik. Tule võtan ma võimalust kasutades ikkagi mootorist.
Välimuse mõttes võin dünamo (on olemas) külge panna, kuid kasutama ma seda ilmselt ei hakka.
Sadul on mul esialgu ebaoriginaal, kuid talvel proovin leida mõne originaali ja selle korda teha.
Ilmad on suht külmad, ka mul pole sooja ruumi kus tööd suuremas mahus edasi teha ja erilist tahet kuuriall sõrmed konksus nokitseda pole. Nii et läheb peagi talveunne...
Vasta

Sojourner Kirjutas:Loomulikult on mul... eesotsas vasakpoolse vändaga ikkagi puudu (koolitöö kõrvalt pole aega suuri otsimisretki teha)
Sõita ma selle pedaali pärast loomulikult ei saa, sest pidurdusfunktsioon ju puudub.

Kui Sa ei leia, siis võta tavaline vana Riia jalgratta või 1930ndate aastate Saksa jalgratta kandiline vänt, lase see sepa juures punaseks ajada ja S-kujuliseks painutada. Olen selliseid "kodukootud" S-väntasid elus palju näinud, 1950ndatel ja 1960ndate algul näis see suurmood olevat, mil D-mootoreid rattaraami peale pandi.

Sojourner Kirjutas:Tule võtan ma võimalust kasutades ikkagi mootorist.

D4/D5 korral pole Sul seda kusagilt võtta lihtsalt. Kahjuks. Nii et ikka väline dünamo.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta

Minu Gaujal on sisese süütemänguga d8 mootor (pole küll see mis peaks Sad ) ja tulesid saab sealt võtta küll. Pilt: http://fotoalbum.ee/photos/Vapperhiir/39026707
Oli küll plaan d4/d5 paigaldada, kuid mul oli juba kap-remonditud d8 olemas, siis hakkas veidi kahju teist maha müüa.
Eks vaatab, mis välja kukub. Kui mulle kohe kuidagi ei istu ,siis kevadel saab ju mootorid välja vahetada, aga esialgu jäägu nii...
Vasta

Sojourner Kirjutas:Minu Gaujal on sisese süütemänguga d8 mootor (pole küll see mis peaks Sad ) ja tulesid saab sealt võtta küll.

Kuidas Sa katteplekid D8 ümber sobitad? Teed ringi osalt?

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta

Ma ei saa aru, miks nad siis sobima ei peaks?
Ringi ma neid küll tegema ei hakka.
Vasta

Minu Gaujaga siis siukesed pahad lood,et läheb teistesse kätesse,ehk siis müüki.Pole aega nokitseda kahjuks selle kallal.Muid tegemisi liialt palju ja otsustan siis mõnedest loobuda.Kurb aga tõsi.

Gauja otsib uut omaniku!!!

57861032
Vasta

Kas keegi teab öelda, kui palju kulub Gauja raamile ja muule värvi?
Tänud ette.

Do'nt panic
Vasta

giordanobruno Kirjutas:Kas keegi teab öelda, kui palju kulub Gauja raamile ja muule värvi?
Tänud ette.

Kui värvida korralikult kõik detailid (raam, porilauad, küljeplekid, pakiraam, kahvel), siis mingi 600-800 ml kindlasti. See on väikese varuga, aga ma kardan, et raam tuleb nagunii kaks korda värvida, sest mingi koht sellest väga sopilisest detailist nagunii esimese korraga piisavalt ei saa.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta

valdo Kirjutas:
giordanobruno Kirjutas:Kas keegi teab öelda, kui palju kulub Gauja raamile ja muule värvi?
Tänud ette.
Kui värvida korralikult kõik detailid (raam, porilauad, küljeplekid, pakiraam, kahvel), siis mingi 600-800 ml kindlasti.
See on ikka väga suure varuga. 600-800 ml on umbes 1 kilo (värvi müüakse kilodes). Mootorrattale kulub circa pool kilo 1 kihile värvile. Gaujale (isegi arvestades, et rohkem värvi läheb tuulde), läheb ikka oluliselt vähem.
Vasta

indrek Kirjutas:
valdo Kirjutas:
giordanobruno Kirjutas:Kas keegi teab öelda, kui palju kulub Gauja raamile ja muule värvi?
Tänud ette.
Kui värvida korralikult kõik detailid (raam, porilauad, küljeplekid, pakiraam, kahvel), siis mingi 600-800 ml kindlasti.
See on ikka väga suure varuga. 600-800 ml on umbes 1 kilo (värvi müüakse kilodes). Mootorrattale kulub circa pool kilo 1 kihile värvile. Gaujale (isegi arvestades, et rohkem värvi läheb tuulde), läheb ikka oluliselt vähem.

Üks tavaline jalgrattaraam + väike ketikaitse + pakiraam (ilma porilaudadeta jm lisadeta) kulutab 300 ml värvi. Testitud ja katsetatud paljude isendite peal. Gauja raam on jalgrattaraamist palju keerulisem-sopilisem, värvi all on tilkpaak, porilauad (seest ja väljast), katteplekid (seest ja väljast) ning pakiraam on sama sopilise kujuga ("kõrvad", vaheribid) kui jalgrattal. Nagunii tuleb raam ja pakiraam kaks korda värvida - ühe korraga kas ei kata või hakkab jooksma.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta

Tänud vastajatele. Eks ma tellin rohkem värvi, et ei peaks tööd pooleli jätma. Ja kui värvitud on, saab ka koguse teada Smile

Do'nt panic
Vasta

Nii, Gauja '61 värvitud veoautovärviga sinakasroheliseks. Võtsin 800 ml värvi, silma järgi on alles 200-250 ml. Eks siis saab kõvasti parandusi teha veel Smile Värv on pärit Spies-Heckeri menüüst. Hakkan varsti oma käulat kokku panema, eks siis tekitan siia foorumisse teema või teen koguni väikese netilehe, eks näis.

Do'nt panic
Vasta

Ahjah! Kasutaja indrek eelpool mainis, et värvi müüakse kilodes. Ma ostsin liitrites. Arvata on, et saab nii nagu küsid või siis kuidas mingis kohas praktika on.

Do'nt panic
Vasta

see lego minu käes nüüd http://www.foto24.ee/album/17751/s23
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne