Kuhu on jäänud austus vanatehnikasse?
#21

rivo54 Kirjutas:Mis mõte oleks varjupaigal/muuseumil kui me otsast asju müüksime. Pole lollimat ideed veel varem kuulnud. Äkki pakuks samadele lätlastele?

Kuidas selle lahmimisega oli???

Lätlastel on oma muuseum ja ridamisi restaureerimistöökodasid ... me kratsime siiani paljast t***.

Dad.
Vasta
#22

Mitte kuhu pole jäänud austus vanatehnikasse,vaid kuhu on jäänud
Eesti mehe sõna ? Oleks tulnud öelda et vabandage,teie 10 ei sobi,
sest ühed teised poisid pakkusid 20.

Kui see buss ka lätlastele jõudis ja sealt edasi ka väheke kobedama
välimusega ka Rigaretro`le jõuab,siis tundkem sellegi üle healt meelt.
Buss jäi ju alles.

1985 Lada 1300 SL
Vasta
#23

Lugege ikka esimest postitust, buss lõigati tükkideks!
Oleks läinud nii nagu Ikarus 66ga, mida taastatakse või hakatakse taastama, siis poleks asi nii hull.
Vasta
#24

rivo54 Kirjutas:midagi stihlile
Mis mõte oleks varjupaigal/muuseumil kui me otsast asju müüksime. Pole lollimat ideed veel varem kuulnud. Äkki pakuks samadele lätlastele?


See mõte, et ellu jääda ja edasi eksisteerida. Muud midagi. Pole ju mõtet teha Maailma Suurimat Romulat.
Ja kui läti vanametalli kokkuostuhinnad on meie kohalikust sommide kuusakoskist kõrgemad, siis, loomulikult, lätlastele. Sest UK-sse Te seda kama niikuinii ei suuda viia....

Ma saan aru, et "asjas sees" olnud inimesele tunduvad võõrad ja kardinaalsed ideed suht lollakadi, aga nii ta on. Alati on olnud. Kui keegi oleks omal ajal Andresele öelnud, et künna põldu traktoriga, saad paremini hakkama, siis ta oleks samamoodi reageerinud, et lollakas, traktor teeb ju lärmi...Toungue

Kõik autotaastajad teavad, mis juhtub masinaga siis, kui ta seisab muru peal umbes 5a. Alates põhjast mädaneb KÕIK läbi. Et seda ei juhtuks, tuleks eksponaatide alla kindlasti organiseerida mingi niiskuskindlam pinnas, ntx. betoon, asfalt vast jääb liiga kalliks....
Kõigeks selleks on vaja raha.

Aga, loomulikult, kui Te ei taha midagi muuta (kohanduda/areneda/muutuda), siis laske vanas vaimus edasi. Ja hakake juba varakult kaklema, kes selle "pensionisamba" endale saab....
Vasta
#25

mrali Kirjutas:OMAJAGU liikunud ja säilinud - nüüdseks teadaolevalt ümmargune null. Mis sest, et väljaspool Ida-Virumaad olid need pigem haruldased nähtused.

kas see on see buss , millel oli juhi ja salongi vahel vahesein ja mootor oli phmslt juhi kabiinis?

Kuidas see saab v6imalik olla , et 0 on alles? endisel järve atp-l olid need bussid veel hiljemalt 97a liikvel.(linnavahel oli vähe , aga Sompa ja kohtla kaevanduse vahet s6itsid koguaeg.)

leidsin giigeldades yhe pildi ka ..kas see on see mida te 667 nimetate?

[Pilt: liaz1.jpg]

oma jutuga tahtsin seda öelda , et neid oli palju veel alles hiljuti , ilmselt on kuskil kohtla-järve kylas kellegil hoovipeal m6ni selleine alles.
mäletan , et enamik , mis s6itsid olid oranzhid punaseid oli suht vähe.

Pole midagi targemat teha
Vasta
#26

oldmoped Kirjutas:
hqs Kirjutas:nö. romusõiduki käitlemise kohta ...

Sama seaduse alusel on romusõidukite käitleja ka JJVV... kaasaarvatud kõik hoiupaigale esitatavad nõuded, litsentsinõuded jne.

Minu arusaamist mööda on JJVV pigem korduvkasutusse suunaja (iga eksponaat leiab "uue elu" samal alal), mis aga ei nõua jäätmekäitlus loa olemasolu nii et "jah ja ei".

täpsemalt oskab seda seletada Keskkonna ministeeriumi jäätmespetsialist (kontaktid lehel olemas ja JJVV võiks igaks juhuks nendega sel teemal suhelda).

(Arvuti)vanaraualadu -> www.hot.ee/hqs

Vasta
#27

Stihl ütles üks postitus tagasi välja minu mõtte. Asjal on ju kaks poolt. Bussist jäime ilma, aga nagu ma aru saan, siis on 10000 raha ju alles. Nüüd võiks selle rahaga miskit asist hoopis olemasolevate eksponaatidega teha, sest asi on tegelikult tõsine. Näituseks RAF kiirabi näitab juba selgeid lagunemise ilminguid kuigi saabus ta JJ üsna korralikus konditsioonis. Ma ei ole nende JJVV missiooni diskussioonidele peale sattunud, aga ma arvan, et selleks ei ole jälgida, et mis juhtub kui auto panna ühe koha peale lihtsalt seisma.
Vasta
#28

arvi100 Kirjutas:Mitte kuhu pole jäänud austus vanatehnikasse,vaid kuhu on jäänud
Eesti mehe sõna ? Oleks tulnud öelda et vabandage,teie 10 ei sobi,
sest ühed teised poisid pakkusid 20.

Nagu näed maksab Eesti mehe sõna 10 tonni Sad

Dad.
Vasta
#29

Killer666 Kirjutas:
mrali Kirjutas:OMAJAGU liikunud ja säilinud - nüüdseks teadaolevalt ümmargune null. Mis sest, et väljaspool Ida-Virumaad olid need pigem haruldased nähtused.

kas see on see buss , millel oli juhi ja salongi vahel vahesein ja mootor oli phmslt juhi kabiinis?

Kuidas see saab v6imalik olla , et 0 on alles? endisel järve atp-l olid need bussid veel hiljemalt 97a liikvel.(linnavahel oli vähe , aga Sompa ja kohtla kaevanduse vahet s6itsid koguaeg.)

leidsin giigeldades yhe pildi ka ..kas see on see mida te 667 nimetate?

[Pilt: liaz1.jpg]

oma jutuga tahtsin seda öelda , et neid oli palju veel alles hiljuti , ilmselt on kuskil kohtla-järve kylas kellegil hoovipeal m6ni selleine alles.
mäletan , et enamik , mis s6itsid olid oranzhid punaseid oli suht vähe.
Kahjuks eksid, läinud on nad kõik. Toona 90date lõpus läksid hästi kaubaks Venemaale.
Vasta
#30

oxygen Kirjutas:Näituseks RAF kiirabi näitab juba selgeid lagunemise ilminguid kuigi saabus ta JJ üsna korralikus konditsioonis.

Mis ei ole üldse hea kuulda...ka mina olen sellise aparaadiga korduvalt Viru väljakult omal ajal koju sõitnud,.... aga meil on olemas üks noor mees, kes on teotahet otsast otsani täis, sest ta kirjutab:

Regardman Kirjutas:Oleme jõudnud sinna välja, kuhu tavaliselt. Tundub, et oleme ühe oponendi võrra rikkamad. Talle tahangi öelda, et see kõik, mida suuresti seal kirjutad ei käi üldse nii lihtsalt nagu arvata võib. Tule ja aita meile siis sponsoreid leida, kui suur jutumees oled!

Tavaliselt oleme me jõudnud mittekuhugi, see on Regardmani postitusest aimatav.

Aga homme jätab ta targutamise vahele ja kuna ta identifitseerib ennast sõnaga "meie", siis on ta ka suur varjupaiga fänn. Koolis ta praegu ei käi, sest on vaheaeg ja seetõttu on tal vaba aega, nagu jõge...

Ja homme
-läheb ta kohapeale, pumpab RAF-il rehvid täis (see on sihuke balloon, millega saab suruõhku tassida, kõik teavad seda asjandust),
-tõmbab ta pisut oma kohalt ära,
-märgib RAFi seisukoha ära,
-kaevab ära sealt platsilt murukamara,
-täidab saadud ristküliku killustikuga (mille veab kohale oma mõne taastatud vanatehnikaga),
-laenutab tööriistalaenutusest pinnasetihendaja
-tambib kõik kenasti siledaks
-laenutab ka segumasina
-ostab poest pisut betooni
-segab segu
-valab RAFi alla vastavas mõõdus ristküliku
-ootab, kuni betoonplaat kuivab
-ja tõmbab RAFi oma kohale tagasi.

Ja siis kasutab sõna "meie" juba tegija tähenduses (mitte mingi oponent, nagu siin mõni) ja kobiseb stihliga (kes ei tea vanatehnikast tuhkagi) edasi...

Eksole.
Vasta
#31

Mul igatahes sügavalt kahju ,et nii läks.Oleks võinud ju aga ...(oleks paha poiss).Ei tea kuidas nüüd ideese suhtutakse.Teeks siis kamba peale mingi fondi wanatehnika päästmiseks.Siis saaks mingi summa ettemaksuna kohe ära teha ja müüja ka weits asjaga seotud.Et igale wastutulijale ikse kohe maha ei müü.Tegelikult oleks see teema arutamist väärt silmast silma JJ tegijatega aga mitte siin, foorumis.Paraku ,aega vähe nii ühel kui teisel poolel.Ju seetõttu juhtuwadki säänsed asjad nagu eespool kirjas.Ehk leiaks siiski aja ,et asjade edasises käigus korralikult kokku leppida.Ehku värk ei meeldi kohe mitte kuidagist.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta
#32

Regardman Kirjutas:Kahjuks eksid, läinud on nad kõik. Toona 90date lõpus läksid hästi kaubaks Venemaale.


uskumattu lugu , lähiajal plaanin vanasse kodukanti autot tooma minna , siis vaatan sealkandis vähe ringi kah.Ja ma usun , et jääb miskit digika ette , et seda väidet kummutada.

Reeglina vanad bussiloksud mind ei loksuta ,aga see on t6esti kuidagi väga sydamelähedane asi , sai ikkagi 7aastat peaaegu igapäev sellega kooli ja tagasi s6idetud.

Pole midagi targemat teha
Vasta
#33

....Küll see elu on ilus...
Vasta
#34

Kuulge mehed! See jutt on juba teie omavaheline, ja kuulub privaadi alla!

(14-07-2010, 20:10 PM)dad Kirjutas:  Ärilises mõttes jah, ei tasu Eestis peale nakotsi müügi ja raha vahenduse miski ära, kuid siiski on palju asju, mis käivad just entusiasmist ja kestavad üle põlvkondade.

Parimat, Geoloogide parun, Tambets
Vasta
#35

Regardmanile!Sthili ei tohiks tema mõttekäigu pärst hukka mõista.Kui aus olla pole ka mina seal eriti usinalt käia(kuigi mõtteid kuidas ja kuidas teha oleks).Lihtsast appitukekust kõnelematta. Paraku taandub asi waid kahe asja taha .See on aeg ja raha.Kui aega oleks siis puudub raha ja wastupidi.Too eelnev waid minu täna õdagune nägemus, peale LIAZ i kadumist.Kas tõesti kõik???.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta
#36

Regardman Kirjutas:Sa näitad end praegu sellise külje alt, et võiks-teeks-tahaks aga ise kätt külge ei pane. Pole siiani täheldanud ühtki tegevust J-Jaani's, mille raames kod. Stihli nimi ära oleks mainitud. Postituses nimetasid oma tegevuskava ära, järelikult mine ja tee kasvõi homme see ära, kui oled kõva mees näpuga rida ajama! Suuvoodriks Sa siiski mulle pole. Kui tahad oma kindlat joru jätkata, siis tee seda üksi kodus, mitte siin foorumis targutades. Sellest ei võida mitte keegi ning see ei vii kusagile. Sõna meie kasutan tõesti Varjupaiga sõbrana ja võimaluse korral(J-Jaani satun kahjuks harva) abistan Varjupaika ka. See, kui ma koolis hetkel ei käi, ei tähenda kohe, et aega mul kõrvuni oleks. Ning huvitav, kuidas jutt LiAZist RAFini küll viinud on?

Ma näitan seda, et kõvatamise asemel tuleb tööd teha. Mina, kahjuks, ei ole kunagi end JJVV sõbraks nimetanud ega ka end vanatehnika "austusega" upitanud, seepärast pole Sa minu nime seal ka märganud.

Tuve ja co, aga ma olen kindel, vajavad sadu abikäsi selle asjanduse ajamisel ja hooldamisel.
Mida sinusugused vabalt siin foorumis kõvatamise asemel võiks suvel teha.

Oma kindlat joru, võid kindel olla, ma ajangi üksi kodus. ...
Ja üksi sellepärast, et tänapäeval kõik noored kipuvad töötegemise asemel kõvatama ja abilist leida on väga-väga raske.
Räägid inimesele küll, et tule mulle tööle, saad 10t palka ja auto kah veel, kui vaja, aga ikka eimidagi.... Sihukese raha eest ei aeta püksegi jalga oma arvuti ees lebades.....
Pigem eelistatakse mulli ajada ja mittemidagi teha ja pärast on kusagil väikeses kirjas kuulutus, et ostan tasuta võrri, kuna raha nagu suurt ei ole....Sad

Veel selgituseks Sulle, et tegevuskava oli näitlik ja kindlasti on JJ-s targematki teha. Mehed, kes seda asja algusest peale ajavad, kindlasti suudavad Sulle öelda, mida päriselt vaja teha on, aga nad ei julge.
Ja ei julge nad sellepärast, et Sinusugused kuked ei ei võta ju kedagi endale suuvoodriks....
Vasta
#37

stihl Kirjutas:Oma kindlat joru, võid kindel olla, ma ajangi üksi kodus. ...
Ja üksi sellepärast, et tänapäeval kõik noored kipuvad töötegemise asemel kõvatama ja abilist leida on väga-väga raske.
Räägid inimesele küll, et tule mulle tööle, saad 10t palka ja auto kah veel, kui vaja, aga ikka eimidagi.... Sihukese raha eest ei aeta püksegi jalga oma arvuti ees lebades.....

Kas see oli tööpakkumine? Kui jahh, siis tean üht noorisandat, kes jagab ka tehnikast, kellele see võib huvi pakkuda.

(14-07-2010, 20:10 PM)dad Kirjutas:  Ärilises mõttes jah, ei tasu Eestis peale nakotsi müügi ja raha vahenduse miski ära, kuid siiski on palju asju, mis käivad just entusiasmist ja kestavad üle põlvkondade.

Parimat, Geoloogide parun, Tambets
Vasta
#38

see teema oli ikka mõeldud kadunud haruldase liazi jaoks mitte selleks et te üksteist pasaga saaksite loopida.
Vasta
#39

To Tambets: see avaldus ei haaku antud teemaga, seega PM.

Kuigi mõnes mõttes ka haakub, sest austus vanatehnikasse on kindlasti teema.
Vasta
#40

Nüüd oleks ainult vaja veel Tsiklimeistrit siia ja show must go on! Toungue
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne