Kolme inimese mõrtsukale 2 aastat tingimisi
#1

Liiklusmõrtsukat Joosep Laiksood karistati "rängalt" -- kolme inimese surmaga lõppenud liiklusõnnetuse põhjustamine, oli väärt kahte aastat tingimisi. Rääkige veel , et elame õigusriigis ja kohtusüsteem on õiglane. Kui ma löön mõnel vanaeidel näo üles, siis on mul lootus reaalselt kinni minna ja kukeks hakata, rikkurite võsule tehakse pai -- ära rohkem nii tee. Ainuke hea asi, et surnuid postuumselt süüdi ei mõistetud ja noorukile maasturit hüvitama ei sunnitud.

Varsti tuleb Mikk Segeri kohtulahend -- arvatavasti tehakse noomitus ja kohustatakse korralikult käituma.

Samas imestame, miks on liikluses kord käest ära -- no tõesti kommivargaid karistatkse ka karmimalt kui inimesetapjaid. Elu ei maksa AS Eesti Vabariigis küll eriti palju.
Vasta
#2

alati ei saa vahet teha , et kas liiklusm6rv v6i -6nnetus...
Ok ..praegusel juhul läks siis kergemalt , aga kui hakata k6iki kinni panema , siis v6ib ju lihtsalt 6nnetuse pärast ka kinni pistma hakata...

kui sa m6ne eide näo yless lööd , siis see on sul tahtlik tegu , liikluses keegi kedagi meelega surnuks ei s6ida

Pole midagi targemat teha
Vasta
#3

No kuulge, tegelikult ka... Kopp ees sellest jahumisest. Jätke see Laiksoo teema ja otsustamine, kas oli ta oma teoga mõrtsukas või mitte, vähe pädevamatele instantsidele. Ma ei leia, et foorumis emotsioonidel põhinevalt üks või teine kuti kohta mõrtsukas vms peaks ütlema. rohkem nagu SLOL-i ja Elu 24 kommijate teema.

Oleks poiss olnud vähemalt 18-a ja täislubadega, ei kiputaks teda sedamoodi praegu lintðima, see on fakt ju. Oli kaine, ent piiratud juhtimisõigusega ja tegi avarii. Kõigil võib juhtuda. Oli see juhus, oskamatus või mõni muu kõrvaline mõjur, seda ei tea keegi kurat. Kohus tegi otsuse ära ja vsjoo.
Vasta
#4

Killer666 Kirjutas:alati ei saa vahet teha , et kas liiklusm6rv v6i -6nnetus...
Ok ..praegusel juhul läks siis kergemalt , aga kui hakata k6iki kinni panema , siis v6ib ju lihtsalt 6nnetuse pärast ka kinni pistma hakata...

kui sa m6ne eide näo yless lööd , siis see on sul tahtlik tegu , liikluses keegi kedagi meelega surnuks ei s6ida

no muidugi need mehed, kes must Tln-Trt mntl nagu teost mööda lendavad ei taha ju kedagi surnuks sõita, elustiil on ju lihtsalt selline, Mikk Segerile jäi ju ka mingisugune loll ette, Seger appelleerib sellele, at ta oli peateel, ja nii ju oligi, siis jäävad need kraisleri vennad süüdi, et vajusid ette peateel sõitjale. See oli ju õnnetus lihtsalt , et segeril üle 200 rauas oli.

Samas olen ma ikka meeletult pettunud eesti riigis -- katkiste hammastega pudikeelne karvahabe ajab surmaeelseid rauku kohtu ette, reaalsed surmakülvajad joeldeluunad, jooseplaiksood, mikksegerid naudivad tingimisi karistusi.

Huviga jään ootama Segeri kohtuotsust, no kolm aastat tingimisi säält tuleb kindlasti.

Ma ei ole vägivaldne inimene, aga kui see jooseplaiksootaoline "sõimusõna" oleks mõne minu sugulase surnuks sõitnud lööks ma ta lihtsalt maha.
Vasta
#5

Seger on teisest ooperist. On varem korduvalt täis peaga roolis vahele jäänud, sõitis kolm inimest ülisuurel kiirusel väga purjus peaga sodiks. Lisaks on ka hiljem vahele jäänud kiiruseületamistega. Segeri kohta võib öelda, et seda venda parandab ainult haud kui siiski. Laiksood ma samasse punti kindlasti ei paneks. Oleks mul ka lähedased seal avariis hukka saanud, mõtleksin ma ilmselt teisiti, ent praegu on minu arvamus säärane nagu ta oli eelmises postituses.
Vasta
#6

Coger Kirjutas:Seger on teisest ooperist. On varem korduvalt täis peaga roolis vahele jäänud, sõitis kolm inimest ülisuurel kiirusel väga purjus peaga sodiks. Lisaks on ka hiljem vahele jäänud kiiruseületamistega. Segeri kohta võib öelda, et seda venda parandab ainult haud kui siiski. Laiksood ma samasse punti kindlasti ei paneks. Oleks mul ka lähedased seal avariis hukka saanud, mõtleksin ma ilmselt teisiti, ent praegu on minu arvamus säärane nagu ta oli eelmises postituses.

nojah, Sa lihtsalt pole seda kogenud kunagi, aga kujuta ette telefonikõnet, kui sulle helistatakse, et üks piiratud juhtimisõigusega noormees jäi roolis magama ja Su abikaasa ja tütar said surma
Vasta
#7

jurkman Kirjutas:"sõimusõna"

Aeg vist lukku panna? Või pole kõik soovijad veel saanud siin piisavalt "delfit teha"?
Vasta
#8

Võiks panna lukku küll vist, antud teemal kommenteerimiskohti mujal netis küll ja küll.
Vasta
#9

_Asjaolu, et süüdistatav olles piiratud õigustega sõidukijuht, oli roolis ilma kõrvaloleva isikuta, kes oleks omanud vanema volikirja ja oleks olnud vähemalt kahe aastase juhistaaþiga, on leidnud tõendamist, kuid peab märkima, et ei ole põhjuslikus seoses juhtunuga._

"Asjaolu, et nuga oli kannatanu kopsus, pole põhjuslikus seoses kannatanu surmaga, kannatanu kukkus ise noa otsa ja seda 23 korda järjest"

nautige juriidilst kõrgpilotaaþi

milleks lukku, automoto foorum ju või on foorumi moded ka liiklusmõrtsukate tugigrupp???
Vasta
#10

pppp Kirjutas:
jurkman Kirjutas:"sõimusõna"

Aeg vist lukku panna? Või pole kõik soovijad veel saanud siin piisavalt "delfit teha"?

usun, et sellele mölkusele tehakse vee "delfit" ootan ise järjekorras, aga kui AM foorum on liiklusmõrtsukate advogaat, siis palun, pange taba ette.
Vasta
#11

Coger Kirjutas:Võiks panna lukku küll vist, antud teemal kommenteerimiskohti mujal netis küll ja küll.

Lihtsalt küsimus: Miks sa Joosep Laiksood nii väga toetad?

Dad.
Vasta
#12

Ei ole mina kellegi "advogaat", lihtsalt püüan selle va leimi levikut piirata nii palju kui see minu võimuses on. Ja kas meie kohtuorganite pädevuse teemal trollamine on ikka nii väga auto-mototeemaline?
Vasta
#13

dad Kirjutas:
Coger Kirjutas:Võiks panna lukku küll vist, antud teemal kommenteerimiskohti mujal netis küll ja küll.

Lihtsalt küsimus: Miks sa Joosep Laiksood nii väga toetad?

Dad.

Kust sa küll seda välja loed, et ma Joosep Laiksood NII VÄGA toetan? Ei tunne ei Laiksood ega tema sugulasi, ei otsuse langetanud kohtunikku ega ka ühtegi hukkunut. Ütlesin lihtsalt oma arvamuse asjas. Olen arvamusel, et Laiksood ja Segerit võrrelda ei saa- vaata või ise nende seniste rikkumiste (Laiksool neid ju ametlikult polegi) ajalugu. Ja kui sinu arvates on see kommentaariruumides Laiksoo lintðimine, hoolimata juba tehtud kohtuotsusest, normaalne on, siis su enda asi. Mina seda anonüümset võllatõmbamist normaalseks ei pea.
Vasta
#14

pppp Kirjutas:Ei ole mina kellegi "advogaat", lihtsalt püüan selle va leimi levikut piirata nii palju kui see minu võimuses on. Ja kas meie kohtuorganite pädevuse teemal trollamine on ikka nii väga auto-mototeemaline?

peaaegu iga päev saab saab keegi meie lähedane autoavariis surma või vigastada, kas selle arutelu on leim??? advogaat advogaadiks olen sünnipärane tüskraafik!


minu jaoks oli see kohtuotsus nagu näkku sülitamine, rikkurid ostavad ennast vabaks niikuinii, mäletame veel joel de lunat, timmeri pisikest jne jne,
Vasta
#15

jurkman Kirjutas:peaaegu iga päev saab saab keegi meie lähedane autoavariis surma või vigastada, kas selle arutelu on leim???

Kui sõnavõtud väga emotsionaalseks kipuvad, siis ei taha konstruktiivsest arutelust enam suurt midagi välja tulla.

jurkman Kirjutas:advogaat advogaadiks olen sünnipärane tüskraafik!

Vabandan.
Vasta
#16

Praegu uurisin internetist ja selgus -- see Pärnu grupeering, kes peksis läbi julmalt Valga ärimehe A. Karuse (koljumurrud, hambad väljas, hulgivigastused jne) üks sai neli kuud vanglakaristust, teised sadistid said kõik TINGIMISI. See on meie kohtupraktika. Mingi poksiklubi liikmed ja samuti rahamehed nagu laiksoogi.
Vasta
#17

Oh, jätke ometi järele! Keegi meist ei võta ilma haridust omandamata kätte skalpelli ja ei hakka pimesoolt nüsima... aga kust tuleb arvamus, et ollakse nii hea jurist ja kohtuniku aseaine, et oskame paremaid tõkendeid ja karistusi välja mõelda, kui õppinud juristid-kohtunikud?! Muuseas- karistus peab täitma suurt hulka muidki (ja olulisemaid!) eesmärke kui kannatanutele rahuldust pakkuma. Las arstid lõikavad pimesoolt ja kohtunikud otsustada kes milles süüdi ja millist karistust väärib!
Vasta
#18

Coger Kirjutas:Kust sa küll seda välja loed, et ma Joosep Laiksood NII VÄGA toetan? Ei tunne ei Laiksood ega tema sugulasi, ei otsuse langetanud kohtunikku ega ka ühtegi hukkunut. Ütlesin lihtsalt oma arvamuse asjas. Olen arvamusel, et Laiksood ja Segerit võrrelda ei saa- vaata või ise nende seniste rikkumiste (Laiksool neid ju ametlikult polegi) ajalugu. Ja kui sinu arvates on see kommentaariruumides Laiksoo lintðimine, hoolimata juba tehtud kohtuotsusest, normaalne on, siis su enda asi. Mina seda anonüümset võllatõmbamist normaalseks ei pea.

Sinu postitused tunduvad olema arutud lahmimised, vot seepärast ka küsisin.

Laiksoo vs Seger, laipu 3 vs 3, load piiratud(puuduvad) vs olemas (aga purjus), kiirus 90+ vs 90+. Ma ei näe küll suurt vahet Sad

Avalik lintðimine ei ole kohtuotsusega seoses, see on nagunii.

Kohtuotsus ei ole veel jõustunud.

Anonüümsusest ei ole mõtet pläma ajada, seda enam foorumis, kus paljud tunnevad paljusid ning ka jälitustegevus on meil tasemel. Iga mats vastutab ise oma sõnade ja tegude eest, nii IRL kui siin.

Ja mis hea eest peaks sinu arvamus olema teiste omast üle?

Dad.
Vasta
#19

Teemat lugedes tundub, et Laiksool on siin foorumis tõsiseid vaenlasi. Kohtusüsteemi mõte ongi selles, et kohus peab olema erapooletu. Mõningad kodanikud siin, kes nimetavad Laiksood liiklusmõrtsukaks, pingutavad selgelt üle. Mõrv on tahtlik tegevus. Mina lähtun siiski eeldusest, et keegi meelega end ja teisi surnuks ei sõida. Segeriga võrdlus samuti selgelt üle pingutatud. Purjuspäi autoroolimine peaks olema kriminaalkuritegu, kuna on tegemist on tahtliku hooletusega, mis võib põhjustada inimeste vms elusolendite surma. Lisada sinna veel kiirus ca 200 kmh on tagajärjed vältimatud. Segeri puhul on reaalne vangistus igati õigustatud. Tagasi Laiksoo juurde tulles... tüübil on hetkel seoses selle liiklusõnnetusega rida karistusi:
1. Teadmine, et tema tegevus on põhjustanud kolme inimese surma. Selle teadmisega tuleb edasi elada.
2. Avalik lintðimine, millest siin eespool juttu juba oli.
3. Auto mahakandmine.
4. Load aastaks läinud.
5. ca 42 000 EEK igasuguste kohtu jms kuludeks.
6. Võimalikud nõuded hukkunute omastelt.
7. 2 aastat tingimisi vangistust.
Nimekiri juba päris pikk. Võibolla on veel midagi, mis hetkel kohe meelde ei tule. Kui asendada seitsmes punkt reaalse vangistusega, siis kes sellest võidab? Laiksoo kaheks aastaks Rummusse saatmine muudab juhtunu olematuks? Toob hukkunud tagasi? Aitab saada Laiksool paremaks kodanikuks? Aitab edaspidi selliseid õnnetusi vältida? Vaevalt küll. Ainus efekt oleks võibolla, et mõni juhtumiga lähemalt seotud isik tunneks moraalset rahuldust. Selle tagamine aga pole küll riigi kohtusüsteemi eesmärk.
Asjaolu, et tegemist oli piiratud juhtimisõigusega, ei ole otseselt õnnetusega seotud. See on puhtteoreetiline oletus, et kõrvalistuja oleks saanud õnnetuse ära hoida. Omast kogemusest võin väita, et ees kõrvalistuja kipub olema just see, kes esimesena silma looja laseb. Kaudne seos seisneb selles, et LE järgi poleks Laiksoo tohtinud üldse üksi sõita ja pauk oleks jäänud olemata.
Soovitan seltsimeestel Jurkman ja Ko korraks end Laiksoo asemele mõelda. Kui palju on autojuhte, kes ei ole rooli taga ära väsinud? Kui palju on autojuhte, kes otsustavad alles peale esimest "musta auku", et nüüd tuleb puhkepaus teha? Mõelge korraks, kuskohas teie selles seltskonnas paiknete (kui üldse olete autojuhid). Mis siis, kui mõnel sellisel hetkel juhtub teil samasugune situatsioon või hullem. Saab surma bussitäis lapsi...
Tõsi ta on, et igaüks vaatab elu oma mätta otsast. Õigusemõistjad peavad seda vaatama kõigi mätaste otsast.

PS Ennetades vastuseid: see kommentaar ei ole mõeldud õigustamaks Laiksoo tegevust, see on mõeldud õigustamaks kohtuotsust.
Vasta
#20

dad Kirjutas:
Coger Kirjutas:Kust sa küll seda välja loed, et ma Joosep Laiksood NII VÄGA toetan? Ei tunne ei Laiksood ega tema sugulasi, ei otsuse langetanud kohtunikku ega ka ühtegi hukkunut. Ütlesin lihtsalt oma arvamuse asjas. Olen arvamusel, et Laiksood ja Segerit võrrelda ei saa- vaata või ise nende seniste rikkumiste (Laiksool neid ju ametlikult polegi) ajalugu. Ja kui sinu arvates on see kommentaariruumides Laiksoo lintðimine, hoolimata juba tehtud kohtuotsusest, normaalne on, siis su enda asi. Mina seda anonüümset võllatõmbamist normaalseks ei pea.

Sinu postitused tunduvad olema arutud lahmimised, vot seepärast ka küsisin.

Laiksoo vs Seger, laipu 3 vs 3, load piiratud(puuduvad) vs olemas (aga purjus), kiirus 90+ vs 90+. Ma ei näe küll suurt vahet Sad

Avalik lintðimine ei ole kohtuotsusega seoses, see on nagunii.

Kohtuotsus ei ole veel jõustunud.

Anonüümsusest ei ole mõtet pläma ajada, seda enam foorumis, kus paljud tunnevad paljusid ning ka jälitustegevus on meil tasemel. Iga mats vastutab ise oma sõnade ja tegude eest, nii IRL kui siin.

Ja mis hea eest peaks sinu arvamus olema teiste omast üle?

Dad.

Okei, arva, mida tahad. Sina moderaatorina peaksid pigem enda lahmivaid ja ebaviisakaid viimase aja sõnavõtte jälgima siin foorumis (a`la räigelt ebaviisakas vastus kaasfoorumlase indreksirgi viisakale küsimusele ühes teises teemapüstituses). Ka praegusel juhul ei ole asi oluliselt parem, valid vaid viisakamaid sõnu. Aga noh, mis pole lubatud tavainimesele, on lubatud ilmselt modele.
Mina siinkohal lõpetan, nägemist.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne