Kolme inimese mõrtsukale 2 aastat tingimisi
#21

Ishijupp Kirjutas:Oh, jätke ometi järele! Keegi meist ei võta ilma haridust omandamata kätte skalpelli ja ei hakka pimesoolt nüsima... aga kust tuleb arvamus, et ollakse nii hea jurist ja kohtuniku aseaine, et oskame paremaid tõkendeid ja karistusi välja mõelda, kui õppinud juristid-kohtunikud?! Muuseas- karistus peab täitma suurt hulka muidki (ja olulisemaid!) eesmärke kui kannatanutele rahuldust pakkuma. Las arstid lõikavad pimesoolt ja kohtunikud otsustada kes milles süüdi ja millist karistust väärib!

Õppinud - ei tähenda tarka! Ka arst võib pimesoolt lõigata sedasi mitmeid aastaid, et inime käib elulõpuni pikk arm üle keha.
Ei tunne kaasaegset KK-t, aga kas ettearvamatu mõrv on samuti tingimisi karistatav? Kui ma oma korteris tekitan tulekahju, mille tagajärjel ülalpool korteris pere sisse põleb, kas saan ka tingimisi? Arvan, et mitte, kuna ma elan Lasnamäe korteris ja mu akna all seisab vaid roheline prügikast, mitte Volvo.
Vasta
#22

Coger Kirjutas:Okei, arva, mida tahad. Sina moderaatorina peaksid pigem enda lahmivaid ja ebaviisakaid viimase aja sõnavõtte jälgima siin foorumis (a`la räigelt ebaviisakas vastus kaasfoorumlase indreksirgi viisakale küsimusele ühes teises teemapüstituses).

See mis ma talle ütlesin on minu ja sm sigi vaheline asi ja ei puuduta üldiselt sind, kaudselt jah, on sul lahmiv õigus minu viimaseaja, st minimaalselt 2 aastat tagasi, väljaütlemist siin näitena, aga siiski ei valda sa kogu taustinfot paljude asjade kohta, aga sõna võtad küll 10 eest. Ka mina olen lõppeks inimene ja vahel ka solvun mõne mulle keeratud käki peale ning ütlen halvasti, olen seda siiani teinud ja teen ka edaspidi.

On sul veel midagi lahmida?

Dad.
Vasta
#23

Ishijupp Kirjutas:Oh, jätke ometi järele! Keegi meist ei võta ilma haridust omandamata kätte skalpelli ja ei hakka pimesoolt nüsima... aga kust tuleb arvamus, et ollakse nii hea jurist ja kohtuniku aseaine, et oskame paremaid tõkendeid ja karistusi välja mõelda, kui õppinud juristid-kohtunikud?!

Sinu jutt peaks paika, kui kohtusüsteem Eestis oleks tõesti nii ideaalne nagu sa väidad, kahjuks aga on see süsteem mäda vähemalt alama astme kohtutes. Ja miks mäda? vaata kui palju tuleb eri lahendeid kohtute eri tasandites ühe otsuse raames, arutlusel on ju üks asi koos juurdekuuluvaga aga lahendeid on seinast seina. Kohtusüsteem peaks toimima siiski nii, et alama astme otsused oleksid nii head, et isegi Euroopa Kohus ei peaks neid ümbervaatama. Siia lõppu paneks näite kahest nootmehest, kes vanapaari tapmise pärast kahes instantsis süüdi mõisteti ja Riigikohtu poolt süütuks tunnistati.

Dad.
Vasta
#24

Style Kirjutas:Arvan, et mitte, kuna ma elan Lasnamäe korteris ja mu akna all seisab vaid roheline prügikast, mitte Volvo.
Mina taas arvan, et vahet pole kas akna all seisab Volvo, prügikast või prügimägi- kui tegevuses pole tahtlust õnnetuse tekitamisel ja see on esimene kord, siis suure tõenäosusega piirduks karistus ikkagi tingimisi karistusega. Usud sa tõemeeli, et kui õnnetus oleks toimunud vana ja roostes shiguliga, siis oleks tegija aastateks trellide taha saadetud? Mina ei usu! Aga ei taha ka teemal spekuleerida, sest usaldan paremini informeeritud ja oma ametit oskavaid juriste / kohtunikke.
Aga miks mulle tundub, et selgelt tuntav vihkamine siin teemas taandub mitte teole ja tegijale, vaid tegija jõukusele? Kust on tekkinud selline küüditamisajale omane viha jõukuse vastu?
Edit: Dad- aga sinu toodud näite najal ju võib väita, et SÜSTEEM, kui selline, toimib. Süsteemi üksikud osad vb eksivad, aga mitmeastmeline kohtusüsteem parandab vead. Kui prokurör leiab antud otsuse olema väära, siis ta selle ka edasi kaebab...
Vasta
#25

Vaadake kola.just.ee pealt näiteks lahendit 1-04-152/2 , on üpris sarnane sündmus ja karistus. Ma ei tea, kas Eesti kohtud keskmiselt on "mõjutatavad", aga noh sellise meediakajastuse peale peab kohtunik küll esmaklassiline idioot olema, kui riskib mingi pistisega.

Samas huvitav on see sõnastus, et väsimusseisund ei olnud nõuetekohaselt tõestatud, jääb justkui mulje et tegemist on mingi tehnilise apsuga süüdistaja poolt. Juhul kui see oleks tõestamist leidnud, oleks pilt võinud muutuda.
Vasta
#26

Jesper Kirjutas:Vaadake kola.just.ee pealt näiteks lahendit 1-04-152/2 , on üpris sarnane sündmus ja karistus.

Tundub et hulgi saab soodsamalt ...

Dad.
Vasta
#27

Fakt on see, et see noorhärra ei omanud mitte mingisugust õigust olla antud asjaoludel sel ajal selles kohas. Tema seaduse rikkumise tulemusena said surma kolm inimest. Surma põhjustamine seaduse rikkumise tulemusel ON mõrv.
Vasta
#28

dad Kirjutas:
Jesper Kirjutas:Vaadake kola.just.ee pealt näiteks lahendit 1-04-152/2 , on üpris sarnane sündmus ja karistus.

Tundub et hulgi saab soodsamalt ...

Dad.

No jah ma pigem mõtlesin lihtsalt seda, et ajakirjanduses avaldatud otsuse detailide järgi vaadates ei ole selline karistus (surmaga lõppenud liiklusõnnetuse põhjustamise eest tingimisi) midagi ennekuulmatult leebet. Karistuste üleüldine leebus või karmus ei ole ju vist siiski kohtusüsteemi rida, vaid poliitikute, vähemalt nii palju kui mina aru saan.

See ei tähenda nüüd et ma peaksin seda karistust õiglaseks või ebaõiglaseks, ajakirjanduses avaldatud kolme rea põhjal on raske mingit arvamust kujundada.

Ja kui nüüd hetkeks kõrvale jätta see "arutelu" teemal mõrv või mitte mõrv, siis minuarust kõige kurvem on see, et sellest jutumist ei võta keegi nagunii õppust, pandagu see tüüp kasvõi kümneks aastaks kinni. Sõidetakse edasi nende piiratutega üksi, sõidetakse ka üldse ilma lubadeta ja kõigis muudes võimalikes konfiguratsioonides. Ma küll mäletan hästi, kuidas ma lugesin oma piimakateni päevi, aga retrospektiivis ei ole 16 aastat kindlasti õige aeg lubade kätte andmiseks, 18 on ka nii ja naa, mõnedel on selleks ajaks aru peas ja mõnedel mitte. Kui ikka on vaja "meest mängida", siis antakse ka lapatsit nii nagu tuleb, ja kui keegi ette jääb siis on see kõigi ülejäänute jaoks statistika, mitte mingi hoiatav eeskuju, sest "ma ju oskan, minuga ei juhtu, ega ma mingi selline idikas pole".
Vasta
#29

minu jaoks oli see Laisoo juhtum Eesti Vabariigile lojaalse kodaniku olemise lõpp, paistab tõesti, et teenaged riigiprokorörid normanaasad ja lavlilepad hakkab vilja kandma -- karistused on ikka väga diferentseeritus, mõni mölakas saadetakse vangi, sest ta oskab aasta jooksul kaks korda 0,7 promilliga vahele jääda, kolme inimese surma põhjustaja saab tingimisi.

Samas, kui se laiksoo värdjas peaks mingil rallil osalema....eemaldatud@Dad
Vasta
#30

mustninja Kirjutas:Teemat lugedes tundub, et Laiksool on siin foorumis tõsiseid vaenlasi. Kohtusüsteemi mõte ongi selles, et kohus peab olema erapooletu. Mõningad kodanikud siin, kes nimetavad Laiksood liiklusmõrtsukaks, pingutavad selgelt üle. Mõrv on tahtlik tegevus.
Mõrvaks saab seda ikkagi lugeda kuna rooli istudes ta teadis ju,et ei tohi üksi sinna minna,aga ikkagi!Nii,et tahtlik tegevus!Ja üldse ei imestaks kui kohtunik oleks neil perekonnatuttav vms.Paides on ennegi juhuseid olnud ränga teo eest on pai tehtud ja pisiasja eest aastateks istuma saadetud.(ränga teo eest pai saanud siga veel ise kelkis teiste ees,et mis mul viga ,mul kohtunik tuttav)
Vasta
#31

mellpoiss Kirjutas:http://peetervardja.wordpress.com/2008/0...hus-tuleb/

Hukkunu lähedase mõtteid.

Soovitan ka kõikidel lugeda, kaob see avaliku poomise nägemise soov ehk ära.
Ja Dad, olen endisel arvamusel, et ei ole lahminud vaid ainult enda arvamust avaldanud- foorumis nii ju ikka tehakse. Igatahes ei soovi ma tõepoolest sinuga rohkem vaielda, katsuks kuidagi pingevabamalt. Reede ju krt ja homme puhkepäev.
Vasta
#32

nii kasvabki meie hulgast süüdimatu põlvkond kelle isad tambivad pojukeste patud advokaatidega kinni.antud kohal tahaks jubedamalt ropendada.
kui nad teda vangi ei taha panna oleks võinud talle teha ntx kolm aastat ühiskondlikult kasulikku tööd ntx haapsalus taastusravi keskuses kui liiikluses ja muidu vigaseid elule aidatakse.see oleks ehk pannud mõtlema.mina prognoosin et see tattnina teeb veel lähema 3 a jooksul veel ühe laipadega õnnetuse.....
tra miskit on eesti riigis mäda.fakk fakk fakkk fakkk.
Vasta
#33

ryblik1 Kirjutas:mina prognoosin et see tattnina teeb veel lähema 3 a jooksul veel ühe laipadega õnnetuse.....
Kui hästi sa seda inimest tunned?
Vasta
#34

Teen AM foorumile ettepaneku teha nn "suud puhtaks" jutunurk, kus siis kõik saavad koliseda, möliseda ja suid puhtaks rääkida nii palju kui süda lustib.Nähtavasti ei ole enam ilma selleta võimalik hakkama saada.Nii kurb kui see ka poleks.
Vasta
#35

Laurix Kirjutas:Teen AM foorumile ettepaneku teha nn "suud puhtaks" jutunurk, kus siis kõik saavad koliseda, möliseda ja suid puhtaks rääkida nii palju kui süda lustib.Nähtavasti ei ole enam ilma selleta võimalik hakkama saada.Nii kurb kui see ka poleks.

Selleks see vaba teema ju ongi.

Dad.
Vasta
#36

Selle kohta, kes siin kuti selle tõttu tahtlikuks mõrvariks kvalifitseerivad, et tal lube ei ole - see on väljakujunenud praktika ja koguaeg nii olnud, et seda fakti õnnetusega ei seostata.

Samamoodi nagu näiteks kui teie sõidaks mööda sirget maanteed ja kõrvalteelt lajataks teile keegi anna-teed märki eirates külje pealt kümnesse. Ja siis selguks, et Teie märkamata oli autol eelmisel päeval ülevaatus või kindlustus lõppenud - tegelikult poleks samamoodi tohtinud selle sõidukiga liikluses osaleda, aga õnnetuses süüdlaseks see Teid ei tee.

Renault Laguna GT '06
Renault Twingo GT '08
Vasta
#37

Eks kõigiga wõib juhtuda igasuguseid asju.Elu on nagu ta on,kõik sõltub tollest kuidas keegi asja näeb.Ma pole ka mingi paipoiss.Aga igaüks peaks siiski wastutama oma tegude eest.See süüdimatuse ei meeldi kohe mitte.Wanamoeline nagu ma olen

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta
#38

Minu meelest on EV-s senini puudu või liialt nõrgalt paljude kodanike poolt teadvustatud VASTUTUSE küsimus liikluses. St teadvustumine ja teadvustamine, et kui Sa oled mingi N-rattalise roolis, siis Sa oled kõrgema ohu allikas ning pead kogu aeg käituma seda vastutust tunnetades. Auto on ju peale punktist A punkti B liikumise vahendi samaaegselt ka relv, millega võib palju teisi inimesi sandistada või nende eluküünla kustutada.

Mis puudutab liiklusmõrvarite vangla küsimust, siis see on mitme otsaga asi. Panna selline kodanik mitmeks aastaks blatnoide ja muu sellise paadunud seltskonnaga kokku, ei ole ühiskonna jaoks just kõige arukam tegu - risk on sel juhul suur (ja see oleneb kodaniku närvide seisukorrast), kas pärast selliseid aastaid saab temast veel seaduskuulekas maailmakodanik või ei. Iseasi on paar aastat istumist ükiskkongis, kus saab ÜSNA pikalt oma tegude üle järele mõelda ja neid üksinduses Jumalaga arutada...

Tegelikult oleks parim karistus sellistele liiklusmõrtsukatele midagi sellist, mis määrati 1908. aastal Eesti esimese surmaga lõppenud liiklusõnnetuse põhjustajale, tööstur Einbergile - istuda igal pühapäeval kirikus näoga rahva poole... Tänapäeval võiks vaid see istumise aeg ja koht olla teisem ning sellele peaks loomulikult liituma lubade äravõtmine eluks ajaks ning tapetute omastele pensioni maksmine nende elu lõpuni...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#39

valdo Kirjutas:Tänapäeval võiks vaid see istumise aeg ja koht olla teisem ning sellele peaks loomulikult liituma lubade äravõtmine eluks ajaks ning tapetute omastele pensioni maksmine nende elu lõpuni...

Aga mis koht siis? Õnnetuspaik?

www.platepie.com - autonumbritest meil ja mujal
Vasta
#40

Ehhh...

Empaatiavõime on tore asi, aga selle kasutamine oma lolluse tõttu õnnetuse põhjustanud isiku suhtes on küll küsitav. Aga, meil on vaba maa....

Viimane aeg on sellised juhmakad vangla asemel suunata avariipaiku koristama, liiklusõnnetuse ohvrite ravil siibreid vahetama või lihtsalt teeääri sitast puhastama. Vanglas istumine on täiesti mõttetu ressursi raiskamine - antud kodanik ole ühiskonnale tingimata ohtlik, kuid tema mõttemaailma võiks veidi korrigeerida. Nagu ka teiste laibaridu genereerivate liiklusjuhmakate oma. Ilmselt oleks efektiivsem, kui kod. Seger korjaks mõned kuud küljestrebitud jäsemeid asfaldilt või kaabiks ajusid järjekordse ümber puu sõitnud auto istmelt kokku... Kes on seda teinud, siis teab selle võika vaatepildi mõju. Kui inimene on õppimisvõimeline, siis see mõjub. Samas laheneks kohe ka vanglate ülerahvastumise probleem...

Ma tean, et see süsteem poleks õiglane ega odavam, kui praegune. Aga ühiskonnale ilmselt kokkuvõtteks kasulikum - pole just eriti popp amet olla laibakorjaja või siibrivahetaja. Ehk mõjub siis vahetu kogemus, kui netis levivad pildid ei mõju.

Vangla võiks jääda ikka selliste ühiskonnale ohtlike tegeleaste isoleerimiseks, kes on oma korduva tegevusega näidanud üles suutmatust ühiskonnas hakkama saada nii, et ühiskond sellest kannatama ei peaks.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne