Kolme inimese mõrtsukale 2 aastat tingimisi
#41

kaks parimat postitust- Valdo ja V6sa.
Vasta
#42

Tahaks loota, et see isik sellest ka õppis midagi. Kahjuks natuke kahtlen, sest ta pani ennast ju ca 2 kuud peale avariid veel võistlustele kirja, ainult ajakirjanduse survel oli loobunud. Peale sellist asja ei tahaks ma tõenäoliselt enam ise iialgi autoga sõita, aga ta kippus veel võistlemagi.
nagu võsa kirjutas:
Viimane aeg on sellised juhmakad vangla asemel suunata avariipaiku koristama, liiklusõnnetuse ohvrite ravil siibreid vahetama või lihtsalt teeääri sitast puhastama. Vanglas istumine on täiesti mõttetu ressursi raiskamine - antud kodanik ole ühiskonnale tingimata ohtlik, kuid tema mõttemaailma võiks veidi korrigeerida. Nagu ka teiste laibaridu genereerivate liiklusjuhmakate oma. Ilmselt oleks efektiivsem, kui kod. Seger korjaks mõned kuud küljestrebitud jäsemeid asfaldilt või kaabiks ajusid järjekordse ümber puu sõitnud auto istmelt kokku... Kes on seda teinud, siis teab selle võika vaatepildi mõju. Kui inimene on õppimisvõimeline, siis see mõjub.

Mis see tagantjärgi aitab? Seda oleks pidanud tegema siis kui see junn konkreetselt jäi vahele üksi sõitmisega, selle eest, et politseilt eest ära sõitis ja kiirust ületas. See kõik on ainult tagantjärele tarkus mis ei vii kuhugi.
Kohus oli ka huvitav sellega, et kõik see mis teiste puhul oleks olnud raskendavad tegurid, temal hoopis kergendasid karistust. Ei usu, et keegi saaks veel öelda, et seadus on kõigi jaoks võrdne.

Sõidame suurtega...
Vasta
#43

On olemas kaks asja: õigus ja õiglus. Õiguseks nimetatakse seaduse järgmist ning selle täitmist maksimaalsel tasemel. Õigluseks nimetatakse seda tunnet, mis antud teemas palju vaidlust on tekitatud. Ühtede meelest pole karistus õiglane, teiste meelest on. Samas ei saa keegi kahelda karistuse õigsuses. Kohtuprotsess on toimunud seadusjärgselt ning reegleid järgides. Ning siit moraal: õigus ei ole alati õiglane. Seda tuleb paratamatult ette rohkem, kui nimetatud juhtumis.
Mina arvan, et karistus oli õiglane kuni selle hetkeni, kui lugesin noormehe soovist rallil osaleda. Selline käik näitab pigem vastutuse puudumist. Vastutus ei tekkinud ka pärast õnnetust. Seega pooldan ühiskondliku karistuse varianti aga mitte laibakoristaja ametit. Mina seda teha ei suudaks. Karistuse eesmärk pole närve rikkuda. Karistada saab ka teistsugustel viisidel.
Vasta
#44

Disklaimer:järgnevat loeb igaüks enda vastutusel! Kui tunned kaasa Segerile või mõnele teisele süüdimatule liiklusidioodile, siis palun ära edasi loe.

heilo Kirjutas:...
Mina arvan, et karistus oli õiglane kuni selle hetkeni, kui lugesin noormehe soovist rallil osaleda. Selline käik näitab pigem vastutuse puudumist. Vastutus ei tekkinud ka pärast õnnetust.

Seda ma räägingi: antud inimes(t)ele ei mõju hoiatused ega noomimine. Erinevalt mõnest teisest... Seega tuleb talle näidata just seda, mida ta ise on põhjustanud. Ehk siis jõuab vastutus üliohtliku relva omamisest ka talle kohale. Auto ON üliohtlik relv ja seda peab endale pidevalt teadvustama!


heilo Kirjutas:...
Seega pooldan ühiskondliku karistuse varianti aga mitte laibakoristaja ametit. Mina seda teha ei suudaks. Karistuse eesmärk pole närve rikkuda. Karistada saab ka teistsugustel viisidel.

Hakkab peale: kas me ikka peame NII KARMILT. Jah, peame, kui kodanikud noomimisest JA OMA JAMAST ei õpi. Kaua võib ühiskond taluda täiesti vastutustundetut tagajärgede eest pea liiva alla peitmist? Minu hinnangul pole olemas hullemat asja, kui oma põhjustatud jama klaarimine. Jah, mina olen ka põhjustanud õnnetuse, kus mu sõber sai viga. Uskuge, mind õpetas kõige rohkem see, et mina pidin seda jama klaarima. See jättis uskumatu mulje... Ilmselt õppisin sellest õhtupoolikust rohkem liiklusohutuse ja vastutuse kohta, kui kogu liikluskoolitusest kokku...

Kui kodanik Seger oleks ise pidanud enda "näpuka", mis tegelikult oli lihtsalt nooruse ülbusest tingitud võimete ülehindamine, tulemused ära koristama, oleks ta jutt ilmselt "natuke" teine olnud.

Ma ei kannata nunnutamist: "oh, ups, juhtus. Mine ja puhka nüüd, küll me ära koristame..." Niimoodi me neid süüdimatuid liiklusidioote ja looduse prügistajaid kasvatamegi.

Pealegi, naljakas on lugeda: närvid ei pea vastu. Aga kes selle jama siis peab ära koristama? Tulevad laibavedajad? Miks nemad ja mitte paadunud liiklushuligaanid? Äkki jõuaks vähemalt mõnele kohale, MIDA NAD ON TEINUD.

Kust peakski seni vati sees hoitud liiklusidioot teadma, mida tähendab vigastatud inimese kõverdunud autost väljalõikamine, kui ta seda ise teinud pole. Või küljestrebitud jäsemete korjamine teelt... Ma pole küll veriste meelelehutuste poolt, kuid tundub, et teatud kontingendile, kes arvab end olevat üleloomulike võimetega, muu ei mõju Sad
Vasta
#45

usku Kirjutas:Jurkman ja co, te olete tõepoolest ebanormaalsed. Kui teie õiglustunne mingit pidi riivatud on, siis mõelge, mida te ise maailma parandamiseks ära teinud olete. Tõenäoliselt mitte midagi. Lahmite ja plärtsute ning arvate. Kalkun ka arvas, öeldakse selle peale. On väga silmakirjalik ja lühinägelik kritiseerida teiste inimeste tööd, palka, elustiili. Mitte kellegil ei ole keelatud ise samasugust elu elada ning lihtsam on tõesti vinguda, kui vaeva näha ja ise samasugust elu elada. Tule ja proovi seda tööd, näe asja ka mõne teise mätta otsast ning mõtle elu üle järele. Siin oli üks teine liiklusmõrtsukate teemaline teema, kus ma kogu oma arvamuse kirja panin ja siinkohal seda ei korda. Ütlen ainult, et Te ei ole normaalsed.

Tänud, Ma sain nüüd oma haigusele kinnituse. Tähendab, haige ei ole see, kes oma vastutustundetu käitumisega kolm inimest kabelisse saadab, ning paari nädala pärast jumala rahumeeli ralli starti ronib, vaid see, kes sellisesse tegevusse taunivalt suhtub.
Mis kuradi pärast pean mina elu üle järele mõtlema, kes ma pole kellelegi kehavigastuski tekitanud, surmast rääkimata.
Mina teen oma tööd, mitte seda, mida ma pole õppinud, Laiksoo puhul lähtun ma oma arvamuses EV karistusseadustikust ja isiklikust moraalitunnetusest ning olen nõus eesti juridica grand old mani Igor Grääzini arvamusega.

Usku, ma kardan, et sinu puhul on tegemist mingi seksuaalhälbega, mingi kiindumus rikastesse-edukatesse liiklusmõrtsukatesse. Oleks tegemist mingi sierraga vasjaga, oleksid ise lintðija. Inimelu peaks olema püha ja selle hävitamine riigi poolt karistatav, ning ei tohiks niivõrd sõltuda isiku positsioonist-rikkusest, kuivõrd teo raskusastmest.
Vasta
#46

olgu mis on.aga fakt on see et kogu see juhtum ja karistus on meie moraalitunde alustalsid kõigutanud raskelt.enam ei ole olemas tunnet et õiglus läbi seaduse on olemas.mina arvan et see kohtulahend on kallutatud süüdlase kasuks ja see on väga jama.ühiskondlikult kasulikku tööd viieks aastaks talle oleks parajam.siis pole vast aega roolis lollusi teha.las värvib kasvõi pargis pinke...
Vasta
#47

usku Kirjutas:Jurkman ja co, te olete tõepoolest ebanormaalsed. Kui teie õiglustunne mingit pidi riivatud on, siis mõelge, mida te ise maailma parandamiseks ära teinud olete. Tõenäoliselt mitte midagi. Lahmite ja plärtsute ning arvate. Kalkun ka arvas, öeldakse selle peale. On väga silmakirjalik ja lühinägelik kritiseerida teiste inimeste tööd, palka, elustiili. Mitte kellegil ei ole keelatud ise samasugust elu elada ning lihtsam on tõesti vinguda, kui vaeva näha ja ise samasugust elu elada. Tule ja proovi seda tööd, näe asja ka mõne teise mätta otsast ning mõtle elu üle järele. Siin oli üks teine liiklusmõrtsukate teemaline teema, kus ma kogu oma arvamuse kirja panin ja siinkohal seda ei korda. Ütlen ainult, et Te ei ole normaalsed.

Kes siin lahmib? Kelle elustiili ja palka kritiseeritakse? Iga normaalne inimene peab sõitma paar tükki laibaks? Või siis on kõik ebanormaalsed, kellel pole surmasõitu teinud sõpru? Või siis mida peab proovima, et "normaalne" olla?

Dad@ilgub.mõnuga
Vasta
#48

Nii hea on olla ebanormaalne,sest pole kedagi kasti sõitnud ja pole ka tuttavaid,kes oleks!ToungueBig GrinCool
Vasta
#49

Andres kirjutas õigesti.

Juurde tahaks veel öelda, et pole midagi mõttetumat, kui üks inimelu!

Facebook @accelerista
Instagram @accelerista
www.accelerista.com
Vasta
#50

lugesin kah selle üllitise siin läbi ja aru ei saa,miks seda teemat lukustatud ei ole???
Krt,igaüks,kel mõistust pole võib siin esineda!
EV kehtivad õigusnormid,millest tulenevalt kohtunik tegi oma otsuse ja samuti oli kohtunikul 8lk dokument,mille sisu kah oli otsuse tegemisel argumendiks.
Siinolijatest pole keegi seda dokumenti näinud aga jahutakse asjdest,millest ei teata midagi!
Laiksoo sai minu meelest õiglase karistuse-ka tingimisi karistus on karistus!
Kolme hukkunut noore poisi kinnipanek tagasi ei too ja samuti pole mõttet noort elu rikkuda.
Kui ta oleks olnud alko või narkootikumi mõju all siis oleksin olnud teistsuguse karistuse poolt!
Rohkem ei viitsi kirjutada,sest mõned ei saa sellest aru ja ajavad oma karujura,mis sobiks delfisse või SL õhtulehte.

eestlase lemmikroog on ikka teine eestlane,kes võib olla natuke parem hõimukaaslasest!

jeep cherokee
cadillac fleetwood
http://www.zone.ee/mbcar/
Vasta
#51

Eestlase viga ongi see, et ükskõik kui jälk tegu ei oleks tehtud, leidub alati meie hulgas neid, kes ujuvad lagedale mingi pehme mölaga seda tegu õigustama. Alles see oli, kui räägiti lapsevägistaja ennetähtaega vabastamisest ja leiduski jälle nii vabastamisele, kui ka teole eneselegi õigustajaid...samas stiilis nagu siingi...mis see vangla aitaks jne. Kohati on tunne, et meil polegi enam mehi, on mingid silujad, sosistajad, lipitsejad ja "paneme ruttu teema lukku, see mind ei puuduta" olendid. Mõnelgi pool mujal oleks kohtuotsus ära kuulatud ja "reguleeritud" omaste poolt ilmselt õigemaks, et omaste surm ei jääks painama, meil on aga moes teha ainult häälitsust määä? Mis teha, orjaaeg, lahingud ja küüditamised on võtnud meie seast vapramad ja soosinud pigem sosistamise ning lipitsejate geene, see siis nüüd lokkabki... siin määgides.
Mõtlen vastikusega, kui tibla üle piiri valgub ja teie naisi ja tütreid vägistab, läheb teil jälle jäleduste õigustamiseks, või millal see selg sirgu aetakse siis? Need on erinevad sündmused, kuid sisu on sama.
Õigus ja õiglus on tõesti kaks erinevat asja, kuid kas tasub olla uhke ja vehkida väljendiga õigusriik, kui selles õigusriigis lokkavad õigused, mis ei tugine õiglusele?

Minule on üheselt mõistetav, et kolme inimese surmaga lõppenud tegu oli tahtlik. Tahtlus tekkis hetkest, kui istuti rooli, kuhu kehtivate seaduste järgi see isik nii istuda ei tohtinud, tahtlus jätkus kiiruse ületamisega ning peatumismärguande eiramisega. Edit by Usku: sa ajad nüüd Segeri ja Laiksoo väga sassi, mis peatumismärguande eiramisest sa räägid? ja kokkupõrke hetkel ei ületatud kiirust ka - ole vähemalt faktides korrektne.Tahtliku ja keelatud tegevuste tegemise tulemuseks oli kolme inimese surm. Kui ei oleks olnud neid isiku eelnevaid tahtlusi, ei oleks olnud ka kolme inimese surma. Isik teostas kokkupõrke hetkel neid otseses seoses olevaid keelatuid tegevusi.Keelud seaduses olid kehtestatud just selle vältimiseks, milleni keelatud teod viisid. Siin ei ole halle toone nagu kohtuotsuses, on must ja on valge.

See oli minu arvamus, peale ma seda kellegile ei suru. Alati, isegi kui asi on enamikule positiivne, leidub ikka keegi, kes oma prill-lauda edasi vastu plaksutab, kas või selle pärast, et teistest erineda, nii, et laske tulla. Kellegi kiiluvees ise ei uju ja raasukestest ei toitu, seisan rivis edasi ja arvestan nendega, kes minuga samas rivis.
Vasta
#52

leek Kirjutas:Laiksoo sai minu meelest õiglase karistuse-ka tingimisi karistus on karistus!
Kolme hukkunut noore poisi kinnipanek tagasi ei too ja samuti pole mõttet noort elu rikkuda.
Ja katseaeg 2 aastat ehk õpetab noort meest olema ettevaatlik: 2 aasta jooksul rikkumine toob 3 aastat trelle. Ning peale 2 aastat silmad lahti liikumist rikkumiste vastu muudab tedagi väidetava roolis magamise vastu ning erinevate muude EV seaduste rikkumiste vastu.

Ei too vanglakaristus tagasi kolme eestlast, kes liiklusõnnetuses hukkusid Laiksoo käe läbi, ega ka minu närve: õnn, et mina ellu jäin (küll kerge viga küljel) ja minu tiim, kes jäi õnneks puutumata, aga kui ma poleks... Õnneks on kohus tulemas tulirelvapruukija kohta ning ka sealt karistus. Kusjuures ise tahan mehele ka tingimisi, aga katseajaga pikalt nii kahekohalise arvu.

Lahkunud lahkunuteks liikluses, au nende põrmule, kes lahkunud sealt teelt süütult ning häbi neile, kes oma süü läbi hukkunud või saatnud hauda teisi. Paljud see-eest on aheldatud ratastooli, tundkem kaasa neile, kes sunnitud mingi selgroolülimurru pärast elu lõpuni istuma ratastoolis. Ning just seepärast, et ei oska liikluses toimida kas sina või vastutulija. Targem annab järele.

Parim karistus oleks surmasaatjatele autolubade keeld elu lõpuni, sõitku bussiga, kui sõita ei oska.(tihti kipuvad nad ise reanimatsioonis lõpetama, edasi mitte just väga töövõimelised või juhtimisvõimelised)

Samas invaliidistajatele 10 aasta jooksul 3 kuud järjestikkust liiklusinvaliidide abistamist. Ehk kuskilt jõuab neile "kuul pähe" sel ajal.
Vasta
#53

Mulle tuli just meelde üks aastatetagune traagiline sündmus, ajakirjanik V. Raudnaskil hukkus N Liidu armees poeg, ja teate mis vastas vene sõdur omakeste arupärimise peale juhtumi selgitamiseks ja süüdlaste karistamiseks? --"Kakoi to maltðik, a takoi ðum!" See ühtib ju täpselt siinsete uskude ja code arvamusega -- paar hukkunud penskarit, aga teie siin lintðite vaest noormeest, ega tema karistamine ju kedagi tagasi too, rikute vangis veel noore mehe elu ära!

Tunnen ennast tõesti ebanormaalsena, sest pole kedagi surnuks sõitnud ega tunne kaasa surnukssõitjatele. Mul on tunne, et vajan sellise jultumuse eest reaalset vanglakaristust.
Vasta
#54

Vangi pannakse TAHTLIKU kuriteo eest, mitte kättemaksuks õnnetuse põhjustajat. Ennegi on sarnaste avariide eest tingimisi antud. Ka Valter Udamist ülesõitja sai vaid noomida, kuigi pööbel nõudis vanglat. Peab aru saama, et kahju heastamiseks on ette nähtud hoopis teised vahendid. Iseasi, kas neid kasutatakse. Huvitav muidugi, kui keegi KOGEMATA 50 kodanikku surnuks ajab. Absurd olukord küll, aga ka siis pole tal vanglasse asja, sest me ei maksa kätte. Pala avarii tulemusena suri 8 kodanikku ja juht läks hulluks. See ongi karistus, kuigi mõni unistab senini juhi vangipanekust.
Vasta
#55

Samas asjas uus otsus.

http://www.postimees.ee/?id=45833

Hetkel on otsus jõustumata, nii et see ei pruugi olla viimane.

Dad.
Vasta
#56

Jumal tänatud. Minu usk Eesti Vabariigisse taastus mingil määral. Loodetavasti rullnokad Laiksoo ja ta isa käituvad meestena ja kannavad selle väikse karistuse ära, mitte ei hakka jälle välja vingerdama, ülbitsema ning kannatanuid süüdistama.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne