Generaator
#1

Tervist.

Sellel suvel on olnud mul võimalus lammutada Vene kinotehnikat. Loogiliselt jääb kinoaparaatidest näppu palju mootoreid, mida lihtsalt lahti ei tahaks lammutada. Ühe sellise mõtte juurde jõudsin siis, kui sain projektori hooratta ning mootori korpuse küljest lahti. Kinoaparaadiks oli KPÐ-4, juhul kui keski selle masinaga kokku puutunud ning mootor 110-voldine. Kuna kinoprojektoreid on lammutatud juba kolm, siis oli tulemus järgmine - asünkroonmootor koos ~3 kilose hoorattakombinatsiooniga. Mootorilt ei võtnud ma jahutussüsteemi ka ära, see toimib kinnihoides pidurina( hoorattad jäävad vaikselt seisma). Küsimus oleks siis rohkem elektrikute poole suunatud - kuidas see asjandus voolu tootma panna? Mootorist tuleb välja kolm, riideisolatsiooniga juhet. Milleks kolmas juhe vajalik? Lammutada on veel üks aparaat, seega üks hooratas ning veidi erinev mootor lisanduvad veel.

Ps: Esialgne mõte on teha tuulegeneraator, mootori pehme käigu pärast( rihmülekandega siis). Homme tulevad mootorist andmed ja pildid ka, kui vaja.
Vasta
#2

Suur Varjupaiga - J-Jaani fanatt lammutab muuseumisse talletamise asemel kinotehnikat. Kuidas nii saab...
Vasta
#3

Regardman Kirjutas:Suur Varjupaiga - J-Jaani fanatt lammutab muuseumisse talletamise asemel kinotehnikat. Kuidas nii saab...

Saab küll, sest Kinomuuseumis on need asjad arvatavasti juba mitmekordselt olemas (KPÐ-4 x3, Ukraina-5(jääb alles), Raduga-2(vrakk, juba lammutatud), paar alaldit ~5 (üks komplekteeritu jääb alles), Leti-55).
Vasta
#4

Kuna algaja, siis ärge maha lööge, kuid kui ma hakkasin tegema tuulegenekat enda T-16M genekast, siis need 3 otsa tuleks ikka vedada relee külge ja releest tuleb otsad välja mõelda, mis kuhu läheb. Vähemalt isa mulle rääkis, et ilma releeta ei vea välja.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne