408 tekstoliithammasratas&muud jamad
#1

Ostsin omale mosse siis lõppude lõpuks ja mosseklubi foorum läks sel puhul loomulikult maha niiet postitan siia.
Teoorias pidi mootoris tekstoliithammasratas olema kulunud ning tarvis vahetada. Ühestki targast raamatust ei leidnud midagi selle kohta.
Huvitab, et kas mootor on vaja autolt tingimata maha võtta selle protseduuri läbiviimiseks või saab ka ilma?
Millised ja kuskohas asuvad märgid, mille järgi uue ratta paika panen?
Kas on veel midagi millele tuleb tähelepanu pöörata või mõni nipp kuidas lihtsam kuskil miskit teha?
Ja kas õli tuleb ka mootorist välja lasta?

Terv&lugupidamistega,
Marek
Vasta
#2

No kulunud ta nüüd vaevalt on,aga südamik võib küll lahti olla,see peamine viga.Märgid peaksid olema jaotuskarbis,kus seehammakasgi asub.
Vasta
#3

Mul isa vahetas kunagi ilma mootorit maha võtmata. Kuigi sellest kasu pold ja pidi pärast ikkagi mootorit vahetama...
Vasta
#4

trtr Kirjutas:Mul isa vahetas kunagi ilma mootorit maha võtmata. Kuigi sellest kasu pold ja pidi pärast ikkagi mootorit vahetama...
Miks siis kasu polnud? Kas ei saanud märke paika ilma mahavõtmata või oli mootor juba ise liiga küpse?
Vasta
#5

mossepower Kirjutas:
trtr Kirjutas:Mul isa vahetas kunagi ilma mootorit maha võtmata. Kuigi sellest kasu pold ja pidi pärast ikkagi mootorit vahetama...
Miks siis kasu polnud? Kas ei saanud märke paika ilma mahavõtmata või oli mootor juba ise liiga küpse?

mootor küpse jah
Vasta
#6

Märgid hammasrataste peal hamba kohal väike kärn või auguke,motot pole vaja maha võtta.
Vasta
#7

Tänud vastajatele, nüüd küsimus, et kas väntvõlli otsas olev käbi omab mispidi keeret? Ise arvasin ,et lahti peaks ikka tulema teispidi, kui mootor ringi käib, aga pole kindel.
Vasta
#8

Lahti keerad ikka vastupäeva.
Vasta
#9

Nüüd selline probleem, et ei saa seda käbi-mutrit lahti, stopper on maas, kuid kuidagi ei tule lahti. Proovisin mutrit fikseerida ja autot lükata ning sidur lahti lasta, kuid rattad blokeeruvad ning mutter ei tule ikka lahti. Proovin veel kuumutada, aga ei tea, kas see aitab...
Võibolla on mingi spets. võti selle fikseerimiseks?

Terv,
MArek
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne