Ikka ja jälle seda automaksu!
#61

(29-04-2023, 19:36 PM)muska71 Kirjutas:  
(29-04-2023, 18:22 PM)TeeTL Kirjutas:  Veel toredam saab olema olukord siis, kui ka peatatud registrikandega sõiduk maksuvabastust ei saa, siis tuleb sisuliselt ka garaaži või aianurgas seisva tulevikuprojekti ehk "numbri ja ämbri" eest maksu maksta.
Kas ikka saab nii?Mul kadunud äia mosse number ja ämber riiulis,masin ammu kaalul kuna kere nr ei klappinud passis olevaga...Minust need jäävadki mälestuseks,kuna pole tahtmist minna arki jaurama...
Läheb teemast välja mu vastus, sest isiklikult ei saa aru, kuidas aiakaunistuse eest automaksu peaks küsima aga ma ei saagi paljudest asjadest aru.
https://auto.geenius.ee/rubriik/hea-nipp...kustutama/

"Sõiduauto või kuni 3500 kilogrammise täismassiga veoauto, mis on lammutatud või hävinenud pärast 1. maid 2004, registrist kustutamiseks tuleb lisaks taotlusele esitada Eesti litsentseeritud jäätmekäitleja väljastatud lammutustõend."

Tähelepanu tuleb siis juhtida kuupäevale ja viimasele sõnale: lammutustõend.

Sellest tulenevalt, et kui sul masin pole peale 1 mai 2004 ülevaatusel käinud, siis probleeme pole. Kui sul on aga masin, mille näiteks 2006 kannibaliseerisid varuosadeks teisele autole, oled probleemi otsas ja sellest pääseb ainult nii, et teed avalduse et oled ebaseaduslikult auto lammutanud, maksad trahvi keskkonnaametile ja siis saab kustutada. JOKK võiks iideeliselt olla ka 2004 aprill ülevaatusega masinad.
Vasta
#62

(30-04-2023, 07:06 AM)hobiautod Kirjutas:  
(29-04-2023, 23:25 PM)Aare R. Kirjutas:  .... See on sama asi, kui alkoholiaktsiisi tõstmisel "selgus", et "lõunaosariikide" inimesed enam alkoholi ei tarbi.
Oled rumal või mängid rumalat?

AItab ehk taibata;
https://et.wikipedia.org/wiki/Iroonia
Vasta
#63

Hr. Elmar Ots Autolehest sai rahandusministeeriumilt üsna selge ütluse, et kavandataval automaksul pole maailma päästmisega ***agi pistmist. Ainult autoomanikelt on vaja raha korjata.
ERR-ist loeme:

"Autolehe tegevtoimetaja Elmar Ots ütles, et kui eesmärk on keskkonnahoid, siis ei tähenda see ilmtingimata, et nüüd peab kohe kehtestama automaksu. Taastuvtoormest diislikütuse kasutamisel väheneks autode heide näiteks kuni 90 protsenti.

"Kui eesmärk on puhtam keskkond, siis tehke keskkonnasõbralikele kütustele selged soodustused. Aastaid on istutud lihtsalt käte peal ja vaadatud ja mämmerdatud. Mitte midagi pole tehtud. Biometaan, kodumaine kütus, kodumaisest toormest, see oli viimase ajani kallim kui fossiilne maagaas," ütles Ots."

Mille peale esines taas oma tavapärasel tasemel värske maamõõtja-rahandusminister Võrklaev:

"Rahandusministri sõnul ministeerium sellist mõtet ei ole kaalunud. Bioloogilisest toormest diislikütuse aktsiisi langetamine ei oleks ministri sõnul ka mõistlik, sest raha riigikassasse, erinevalt automaksust, see kuidagi juurde ei tooks."
Vasta
#64

Tähelepanekud maksuteemaliste seisukohtade osas:

1) "Kütuseaktsiis."

Juhiks tähelepanu, et tol ammusel ajal kui kütuseaktsiisist veel kindel protsent teeremonti jooksis, võtsid autod ka rammusalt rohkem kütust kui praegused neli-sajale. Pluss elektrivurre tuleb järjest juurde. Elik siis vedelkütuse kogutarbimine pigem langeb. Samas teeolud ja kulud taseme säilitamiseks kasvavad.

2) "Hobiautondus."
Esmalt tuleks peeglisse vaadata ja tunnistada, et kui siin foorumis on enamusel hoov kaunist rauda täis, oleme me Eesti koguautopargis marginaalne vähemus. Ükski seadus ei tule nii hästi välja, et mitte keegi pihta ei saaks, aga kui metsa raiutakse siis laastud lendavad.

Teiseks tuleb veelkord peeglisse vaadata ja nentida, et siinne kaader, kes häälekalt maksu kirub, ei saa või ei taha Kaja Kallase siunamise asemel käsi persest välja võtta ja ühiselt viisakas eesti keeles ja argumenteeritult oma seisukohti kirja panna ja enda valitud rahvaesindajale saata.
Võin öelda, et isegi üksikisikuna korrektne ja põhjendatud pöördumise saatmine VÕIB midagi muuta. Foorumis londipõristamine ei muuda.

3) "Maksude sisu"
Olenemata sellest, kuidas uusi makse nimetatakse ja mis metoodikaga neid kogutakse, lisandub reaalselt kaks uut maksu:
- riigikaitsemaks
- kaabupopulismi kahjude kandmine
Mõlema põhjustest saan aru ja alternatiivid rahakoti kergendamisele on halvemad.
Vasta
#65

(01-05-2023, 02:00 AM)Telc Kirjutas:  Tähelepanekud maksuteemaliste seisukohtade osas:

1) "Kütuseaktsiis."

Juhiks tähelepanu, et tol ammusel ajal kui kütuseaktsiisist veel kindel protsent teeremonti jooksis, võtsid autod ka rammusalt rohkem kütust kui praegused neli-sajale. Pluss elektrivurre tuleb järjest juurde. Elik siis vedelkütuse kogutarbimine pigem langeb. Samas teeolud ja kulud taseme säilitamiseks kasvavad.

2) "Hobiautondus."
Esmalt tuleks peeglisse vaadata ja tunnistada, et kui siin foorumis on enamusel hoov kaunist rauda täis, oleme me Eesti koguautopargis marginaalne vähemus. Ükski seadus ei tule nii hästi välja, et mitte keegi pihta ei saaks, aga kui metsa raiutakse siis laastud lendavad.

Teiseks tuleb veelkord peeglisse vaadata ja nentida, et siinne kaader, kes häälekalt maksu kirub, ei saa või ei taha Kaja Kallase siunamise asemel käsi persest välja võtta ja ühiselt viisakas eesti keeles ja argumenteeritult oma seisukohti kirja panna ja enda valitud rahvaesindajale saata.
Võin öelda, et isegi üksikisikuna korrektne ja põhjendatud pöördumise saatmine VÕIB midagi muuta. Foorumis londipõristamine ei muuda.

3) "Maksude sisu"
Olenemata sellest, kuidas uusi makse nimetatakse ja mis metoodikaga neid kogutakse, lisandub reaalselt kaks uut maksu:
- riigikaitsemaks
- kaabupopulismi kahjude kandmine
Mõlema põhjustest saan aru ja alternatiivid rahakoti kergendamisele on halvemad.
Kommentaarid:
1. Ei võta ka tänapäeva autod 4 sajale.  Käisin tööautoga sõidus, tänane öko pisimootoriga esiveoline ja päeva keskmine 6,8 bensiini püsikaga sõites vs igapäevaselt tööle sõites suure diiselkastika keskmine 7,5 sajale ja seda ilma hellitamata. Kütuseaktsiis ainult teedesse!
2. Minu valitud saadikutest hetkel midagi ei sõltu.
3. Maksude sisu on oravate jäikade majanduspoliitiliste dogmade (varasemate ja praeguste) kahjude katmine (nt nn maksuküüru kaotamise kahju või iga hinna eest tasakaalus eelarve vs odaval ajal laenamine)
Vasta
#66

(29-04-2023, 19:36 PM)muska71 Kirjutas:  
(29-04-2023, 18:22 PM)TeeTL Kirjutas:  Veel toredam saab olema olukord siis, kui ka peatatud registrikandega sõiduk maksuvabastust ei saa, siis tuleb sisuliselt ka garaaži või aianurgas seisva tulevikuprojekti ehk "numbri ja ämbri" eest maksu maksta.
Kas ikka saab nii?Mul kadunud äia mosse number ja ämber riiulis,masin ammu kaalul kuna kere nr ei klappinud passis olevaga...Minust need jäävadki mälestuseks,kuna pole tahtmist minna arki jaurama...
Facebookis kuulutavad mingid tegelased, kes 10-20€ (+ muidugi ümbervormistamise tasu) eest on nõus "autosid" enda nimele võtma.
Vasta
#67

Facebookis kuulutavad mingid tegelased, kes 10-20€ (+ muidugi ümbervormistamise tasu) eest on nõus "autosid" enda nimele võtma.
[/quote]

Paari päeva pärast tulevad siis treilaga "oma"auto järele.....
Vasta
#68

Selline tabel 2019. aasta andmete põhjal.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#69

(01-05-2023, 02:00 AM)Telc Kirjutas:  Tähelepanekud maksuteemaliste seisukohtade osas:

Teiseks tuleb veelkord peeglisse vaadata ja nentida, et siinne kaader, kes häälekalt maksu kirub, ei saa või ei taha Kaja Kallase siunamise asemel käsi persest välja võtta ja ühiselt viisakas eesti keeles ja argumenteeritult oma seisukohti kirja panna ja enda valitud rahvaesindajale saata.

Tähelepanelik lugeja märkab, et selles teemas siiski on sisulisi ettepanekuid tehtud. Kuigi seda püütakse siin marginaliseerida, sest selline on hetkel partei kurss. Kõigil, kaasa arvatud pumba juures olijatel on võimalik arvamustega tutvuda ja arvestada. Või siis mitte.  Meie kõigi ühises tutvusringkonnas on mitu väga heas mõttes "hullu", kelle autopark on 100+ ühikut. Tänu sellistele inimestele on maailm parem/huvitavam koht. Loodetavasti ei pea selgitama miks. Aga palju õnne neile. Jutumärkides.

Kes sõidab, see maksab. Kes saastab see maksab. Nii palju kui "põletab", nii palju maksab. Kütuseaksiis on aus ja lihtne muuta. Midagi ei pea arvutama, ei mingit lisa bürokraatiat.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#70

(01-05-2023, 02:00 AM)Telc Kirjutas:  Teiseks tuleb veelkord peeglisse vaadata ja nentida, et siinne kaader, kes häälekalt maksu kirub, ei saa või ei taha Kaja Kallase siunamise asemel käsi persest välja võtta ja ühiselt viisakas eesti keeles ja argumenteeritult oma seisukohti kirja panna...
Ma siin teises keskkonnas täitsa tegin nii, kuigi kirujate hulka ei kuulu ja mainitud algasend jäi ka sisse võtmata:
https://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=47841&page=8 kuskil lehe keskel.
Isegi Transpordiametist jõudsin ette pool päeva. Mingit sisulist diskussiooni ei tekkinud ja võtan kui mitte eriti üllatavate tulemustega sotsiaalset eksperimenti.
Kommentaarid võin juurde kirjutada, aga vast on piisavalt arusaadav, kuidas mõte on jooksnud.
Vasta
#71

Alati võiks keegi teine makse maksta.
Praegu pakutud maanteeameti mustandis on max aastamaks 180. Noh, oletame, et 250 jääb kõige suurema mootoriga sõiduauto aastaseks laeks.
Tuues näitena praegu kehtiva teekasutustasu 3,5-12 tonnistele masinatele ja tuletades sealt  proportsionaalselt maksimaalse automaksu hobisõidukitele:
1 päev veok 9          automaks max 4,5
7 päeva  veok 25       automaks max 12,5
30 päeva veok 50     automaks max 25
90 päeva veok 125   automaks max 62,5
365 päeva veok 500  automaks max 250
 
Kehtivast veoki teekasutustasust nähtub, et 90 päeva on proportsionaalselt päeva peale pea sama, mis aastane tasu. Päeva hind ühe päeva kaupa makstes on tõesti palju kallim.
Kui proportsioon ka automaksule sarnane jääks, ei jääks mul küll ükski hobisõiduk aia äärde seisma.
See oleks üks konkreetne soovitus, et veoki teetasu  proportsioon ka automaksule kirja saaks. Lahendaks ka talvise rammusama auto kasutamise (häda-)vajaduse maainimese jaoks.
Vasta
#72

Ma jälle ei saa aru, miks maksu puhul see proportsioon muutuma peab. Normaalne oleks see, et iga päev on sama hinnaga ja ostad nagu vorsti, niipalju kui parajasti vaja.
Vasta
#73

(02-05-2023, 09:31 AM)Jesper Kirjutas:  Ma jälle ei saa aru, miks maksu puhul see proportsioon muutuma peab. Normaalne oleks see, et iga päev on sama hinnaga ja ostad nagu vorsti, niipalju kui parajasti vaja.

Ma ei julgeks nii sinisilmne olla: kui eesmärgiks on saada inimestelt kätte maksimaalne rahakogus, siis just rekendaks progresseeruvat mudelit: pikem periood oleks soodsamSmile

Paljud meie hulgast ikka viitsiksid kulutusi nii täpselt läbi rehkendada.

Kuniks automaks ei rakendu mittesõitvatele autodele täies mahus, meie peres ilmselt olulisi muudatusi TRA tabeli järgi ei tule. Aga kui iga surnud hing hakkab ka raha küsima, saavad metalliveskid tööd. Mis pole tegelikult üldse tehnikaajalooline ega maailmamajanduslik probleem, lihtsalt isiklik tragöödia.
Vasta
#74

https://www.delfi.ee/artikkel/120180152/...er#daltop2

Et mida selle 92 aasta audi eest siis ikkagi saab...
Vasta
#75

(02-05-2023, 14:04 PM)2715 Kirjutas:  https://www.delfi.ee/artikkel/120180152/...er#daltop2

Et mida selle 92 aasta audi eest siis ikkagi saab...
Ühe keskmise klassi jalgratta...

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta
#76

https://www.err.ee/1608963046/tehnikakor...su-mudelit
Vasta
#77

Kaks VÄGA HEAD automaksustamise varianti on kütuseaktsiis ja rehviaktsiis! Naastrehvidele litter selga ja POOL teede remondi rahast on kokku hoitud. Karm aga nii on ja rehvide tekitatav tolm nii asfalti kui ennast kulutades on ka tegelik probleem. Jah, ma olen tarbimismaksude poolt, omandimaksude täielik vastane! Ise loen ka maa-maksu tarbimismaksuks sest Maakatastri pidamine ja näiteks ülisuurepärase Maa-ameti kaardirakenduskeskkonna ülalpidamine, mida ma tõesti palju tarbin, on reaalne kulu Riigile ja nende olemasolu kindlustus ja mugavus mulle. Maa ise on ka kinnisasi ja see et omandisuhte tehinguid nendega ja ka nende vähimate osadega saab teha vaid Notari juures, ongi kindlustus! No ja kodualune 1500ruutu/2hektarit on ju vabad! Inimesel peab ju Kodu olema ja seega meil ei ole otsest omandimaksu! Automaksuga tekitatakse omandimaksude pretsedenti, mida EedikEsimene püüdis kunagi paadimaksuga teha! Ma loodan, et näriliste asi läheb sama kiirelt allavett kui kesikutel omalajal! See on tohutu oht ajuinvaliidide poolt veel kõikmõeldavaid LISA-omandimakse välja möelda! CO2 on kõige tühisem mure Maal. 0,016% pole kõneväärt! 

Ahjah, ma maksan ka heameelega elektri ülekandmise eest sest ma ju mõistan et ma ei suudaks mitte kunagi ise omale sarnast varustuskindlust sisulisele luksuskaubale nii olematu raha eest tekitada! Tarbin ja maksan! Läksin just uuele Võrgulepingule üle, võtsin maist Võrk2 ja sain lahti omandimaksust ehk kuutasust! Aasta lõikes tuleb 6 euri "odavam" aga kui ma ei kulutam, siis minu tarbimise juures oli 5.93+kõm üüratu summa ja veerand kogu asjast! Ma pigem maksan kilovati eest sendi rohkem! Oli päeval 0,0567€/kWh ja öösel 0,0328€/kWh, siis uuega on kallim AGA kui me oleme kodunt pikalt ära, siis ei ole seda kuutasu ja reaalslet peaks suvekuudel arved "kõvasti" väiksemaks minema. 20A peakaitse ja üle 250kWh peab aastas kulutama Wink sellega saame hakkama! 

Asi, millest ma üldse aru ei saa, on regamisel tasu! Mis kurat see veel on??? Riigilõiv on jälle kasvõi taustakontrolli suurepärase võimekuse eest ok maksta aga muu???
Vasta
#78

(02-05-2023, 17:24 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Ise loen ka maa-maksu tarbimismaksuks sest Maakatastri pidamine ja näiteks ülisuurepärase Maa-ameti kaardirakenduskeskkonna ülalpidamine, mida ma tõesti palju tarbin, on reaalne kulu Riigile ja nende olemasolu kindlustus ja mugavus mulle. Maa ise on ka kinnisasi ja see et omandisuhte tehinguid nendega ja ka nende vähimate osadega saab teha vaid Notari juures, ongi kindlustus! No ja kodualune 1500ruutu/2hektarit on ju vabad! Inimesel peab ju Kodu olema ja seega meil ei ole otsest omandimaksu!

Kui sa pole tähele pannud, siis see kodualune maksuvabastus kaotatakse ka ära. Kohalikele omavalitsustele jääb võimalus (osalise) maksuvabastusega jätkata, kuid soovi korral võivad lajatada täie rauaga. Ja läbi on käinud ka see, et 10% piirang maamaksu kasvule läheb ümbervaatamisele, võibolla lajatatakse 2025 juba kõigile ja täiega selle möödundaastase ümberhindamise tulemuse järgi.
Vasta
#79

(02-05-2023, 08:50 AM)raulex Kirjutas:  Alati võiks keegi teine makse maksta.
Praegu pakutud maanteeameti mustandis on max aastamaks 180. Noh, oletame, et 250 jääb kõige suurema mootoriga sõiduauto aastaseks laeks.
Tuues näitena praegu kehtiva teekasutustasu 3,5-12 tonnistele masinatele ja tuletades sealt  proportsionaalselt maksimaalse automaksu hobisõidukitele:
1 päev veok 9          automaks max 4,5
7 päeva  veok 25       automaks max 12,5
30 päeva veok 50     automaks max 25
90 päeva veok 125   automaks max 62,5
365 päeva veok 500  automaks max 250
 
Kehtivast veoki teekasutustasust nähtub, et 90 päeva on proportsionaalselt päeva peale pea sama, mis aastane tasu. Päeva hind ühe päeva kaupa makstes on tõesti palju kallim.
Kui proportsioon ka automaksule sarnane jääks, ei jääks mul küll ükski hobisõiduk aia äärde seisma.
See oleks üks konkreetne soovitus, et veoki teetasu  proportsioon ka automaksule kirja saaks. Lahendaks ka talvise rammusama auto kasutamise (häda-)vajaduse maainimese jaoks.

Jama paistab olevat selles, et see aastamaks tahetakse siduda kindlustusega. Mis omakorda võib soovitud riigi maksutulu viia hoopis kindlustusele. Kindlustuse hinnakiri üldjuhul soosib hobikale 6 kuulist perioodi, siis selle ma ka reeglina valin. Tänase teadmise juures on meediast läbi käinud versioon, et kui aastamaks maksmata, siis kindlustada ei saa. Mis omakorda nullib selle päeva/nädala aastamaksu võimaluse.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#80

(02-05-2023, 17:35 PM)zazik Kirjutas:  
(02-05-2023, 17:24 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Ise loen ka maa-maksu tarbimismaksuks sest Maakatastri pidamine ja näiteks ülisuurepärase Maa-ameti kaardirakenduskeskkonna ülalpidamine, mida ma tõesti palju tarbin, on reaalne kulu Riigile ja nende olemasolu kindlustus ja mugavus mulle. Maa ise on ka kinnisasi ja see et omandisuhte tehinguid nendega ja ka nende vähimate osadega saab teha vaid Notari juures, ongi kindlustus! No ja kodualune 1500ruutu/2hektarit on ju vabad! Inimesel peab ju Kodu olema ja seega meil ei ole otsest omandimaksu!

Kui sa pole tähele pannud, siis see kodualune maksuvabastus kaotatakse ka ära. Kohalikele omavalitsustele jääb võimalus (osalise) maksuvabastusega jätkata, kuid soovi korral võivad lajatada täie rauaga. Ja läbi on käinud ka see, et 10% piirang maamaksu kasvule läheb ümbervaatamisele, võibolla lajatatakse 2025 juba kõigile ja täiega selle möödundaastase ümberhindamise tulemuse järgi.
See on jäänud jah märkamata! Kui nii, siis...  Ma pean siis rõõmuga "tunnistama" et ülikalli linna kinnistu eest saab niipalju küll et "muretult surmani" talveti soojas olla ja Eestis soojas olles suhteliselt "alanenud" hinnaga vara maamaksu tasuda Wink Närilised lihtsalt kergendavad seda mõtet teostama! Ja eks siis saab vaadata, millise maa registris edaspidi (rendi)autot pidada.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne