K.Starterite kohta.
#1

Mul nimelt aiatraktoril M402 mootor ja starter üsna tõenäoliselt sai sinna M408 mootori küljest. Küsimus on, et kas M412 jne. starter istuks samuti. Sama küsimus oleks jagaja ning karbussi kohta mida saaks M402 mootorile kergesti asendada. Soovik eluvaimu sisse puhuda vanale suksule.

Tom.
Vasta
#2

Hm, teagi nüüd kas küsimus oli liiga raske või liiga loll või olen ma siia üksi jäänud?
Uurisin siis ise kirjandust ja järelduseks, et jagajad ning starterid ikka igale mootorile eraldi ehitatud - ei saa asendada uuema tüübi omaga. Geneka saab asendada soovitavalt koos releega.
Tom.
Vasta
#3

Variant keskmine ehk õige Wink

Eks kõike on võimalik ristat, iseasi mis hinnaga ... 402 on ju põhimõtteliselt Opel ja kui sa väga tahad võid Saksa jupid külge keerata (karpa ntx) ehk saab parem, küll aga on lihtsam ja odavam sinna mossede alguse seerja pudinad külge laduda. Geneka asendus on muidugi lihtsam ja mõtekam, sest nende vanade alalisvoolu genedega jagamine pole just kõige kergem, pealegi on uusi 412 vms genekaid piisavalt saadaval.

Dad.
Vasta
#4

Peaeesmärk ei olnudki antud teemal filosofeerida vaid tungiv soov mootor tööle saada. Kuna starter pael lootusetult katki ja originaalset M402 starterit pole pika aja jooksul leidnud siis hakkasin alternatiive otsima. Kui kellelgi on midagi sinna sobivat on pakkumised teretulnud. Privasse näiteks.
Tom.
Vasta
#5

Mul võib selline starter isegi olemas olla, kui Võrumaale satud, astu läbi.
Vasta
#6

väike-tom Kirjutas:Peaeesmärk ei olnudki antud teemal filosofeerida vaid tungiv soov mootor tööle saada. Kuna starter pael lootusetult katki ja originaalset M402 starterit pole pika aja jooksul leidnud siis hakkasin alternatiive otsima. Kui kellelgi on midagi sinna sobivat on pakkumised teretulnud. Privasse näiteks.
Tom.

Siis on su postitus valesti vormistatud ja vales kohas Wink

Neid vanu startereid ikka leidub ja karpa peaks ka leidma ... ehk teed uue postituse sinna kuhu vaja (vanatehnikaturule).

Dad.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne