Jawa 354 1964 + velorex
#21

Aku miinusel ei ole tähtsust, kas juhtmed tulevad läbi süüteluku geneka 51 klemmile või läheb juhe akust otse genekale.

Jawa 350OHV, Jawa Jawetta Standard/Sport, Jawa 550/555/typ 20/Mustang, Jawa Robot, Jawa Perak, Jawa 175/356, Jawa 250/353/559/Super Sport, Jawa 257A, Jawa 350/354/360, Jawa 634/638,  Velorex 16,  2x Riga, ET-600, Moskvits 2140 '79 ...
Vasta
#22

Mul terve Jawa 360/559 manuaal ja detailikataloog digitaalsel kujul plaadile pandud - huvi korral saab kopeerida ning jagada. Riputasin selle ka siia http://public.fotki.com/ats97/vana-jawa-manuaal/ kuid seal kvaliteet viletsam. Jõudu igatahes.
Vasta
#23

Kuna sädet ma ikka veel kätte pole saanud siis otsustasin genka maha võtta. Kõik poldid ja kruvid tulid ilusti lahti, kuid üldine seis on üsna nukker. Nimelt vajavad vahetamist kontaktid, sest on küllaltki õhukeseks lihvitud ning ebatasased. Samuti vajavad vahetust geneka harjad ning ilmselt ka relee. Pean mainima, et küllaltki palju aega kulus mul aga puhastamiseks- ämblikud on ikka ühed usinad loomad.

Kui kellelgi on pakkuda korralikku töötavat generaatorit siis andke endast märku.



Vasta
#24

Üleliigset genekat ei ole, aga kontakte on terve hunnik. Või noh, mingi 4-5 paari.
Vasta
#25

Milleks uut genet,see näeb täiesti korralik välja.Proovi ikka enne käima saada.Relee kontaktid on hõbedast ja väga pehmed,ei tohiks neid väga viilida.
Vasta
#26

Pole paar päeva midagi suurt teinud. Ükspäev, kui sai natuke klaaskuulipritsi tööd tehtud, lasin ka oma Jawa karburaatori katte puhtaks. Ega sellel erilist mõtet polnud, aga vähemalt on olemas üks koht, kus silm puhata võib.

[Pilt: Deltajupid002.jpg]

[Pilt: Deltajupid001.jpg]


Tsitaat:Milleks uut genet,see näeb täiesti korralik välja

Tegelikult on mul selline (l)ootus, et ehk õnnestub saada korralik komplektne generaator koos relee- regulaatoriga, kontaktide ja kondekatega.

Vahepeal kiskusin ka relee maha, et selle kontakte ning muid pindu puhastada. Oksiidi ja tolmu oli, aga kardan, et see oli natuke enneaegne tegu, sest tõenäoliselt oli vana seadistus ikkagi üsna täpselt paigas. Eirasin ütelust, et ära torgi ilma asjata ning enne loe, siis tegutse. Panin küll relee kontakti vahed paika (raamatu andmete järgi), aga arvata võib, et hilisem seadistamine kujuneb raskeks.



Vasta
#27

Üldiselt need vanad releed on suht jamad - joppab, kui leiad töötava ning see ka töötama jääb. Targem osta uus elektrooniline relee, mis sobib originaalgenekale
Vasta
#28

Täna, see tähendab terve pühapäeva sai garages pead murtud ning lõpuks sain sädeme kätte. Tunnistan päris ausalt, et üksi ma asjaga siiski ei tegelenud. Viga oli selles, et mõlemad süütepoolid olid läbi, kuigi seda varianti pidasin alles kõige viimaseks asjaks, mida uurida. Samuti vahetasin ära ka kontaktid ning panin külge uued küünlad.

Nüüd saab vaikselt juba edasi liikuma hakata. Süüde vaja paika panna, karburaator ja bensiini paak puhastada, trossid külge ühendada jne. Ühesõnaga, selleks, et JAWAt käivitada läheb veel ikka rohekelt aega ja energiat.



Vasta
#29

Esimene käivitus toimus 3. oktoobril, mis juhtus olema reedene päev. Kolm löögiga sai bensiin üles aetud, siis süüde sisse ja esimese korraga käima. Eelnevalt olin ära ühendanud gaasitrossi, puhastanud ja komplekteerinud karburaatori ning samuti sai süüde paika pandud.

Täna üritasin sidurit lahutama saada, kuid kahjuks see ei õnnestunud. Ilmselt tuleb käigukastist õli jälle välja lasta ning sidur maha võtta.

Üks suur probleem on ilmnenud samuti. Nimelt hakkab mootor kolisema madalatel pööretel. Tiba kõrgematel pööretel laulab päris hästi. Ise arvan, et raamlaagrid on läbi või siis kepsu alumine laager.
Tegin ühe halva garaaþivideo: Rõhusin rohkem helile, mitte pildile. Video lõpus, madalatel pööretel on kuulda seda kloppimist.
http://s534.photobucket.com/albums/ee346...f8345d.pbr



Vasta
#30

Jätkan monoloogi. Sidur on jälle võimeline oma tööülesandeid täitma ja seda väga edukalt. Kettad olid niivõrd kinni jäänud, et ainus võimalus oli neid vaikselt kruvikaga ja Mos2 lahti meelitada. Friktsioonikatted olid väga heas korras, kuid metallplaadid pidin käima liivapaberiga üle.

Järmisena on vaja vahetada ära esihargi simmerid. Sellest kujuneb ilmselt üks paras katsumus.



Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne