Lada 2109 mootor käib ebaühtlaselt.
#1

Kas tegemist on probleemiga, kus vahetad ära 4 küünalt, puhastad karbussi, ja paned uue õhufiltri? Ja siis peaks käima mootor normaalselt?

Võrr-> Minimopeed stella-> 50ccm aprilia-> 400cm3 yamaha XS400-> Kas elu annab veel midagi?
Vasta
#2

Küünlajuhtmed, jagajakaas ja rootor tuleb ka vahel vahetada, eriti kui väga vanad on.

Dad.
Vasta
#3

Niipalju veel juurde, et Samaradel on tujukad asjad ka jagaja Halli andur ja kommutaator (asub tulemüüril vasakul pool).
Vasta
#4

vbl panen neid ka uusi, kui odavad on, muidu jagajakaaned, mul on vanast vaz 2105 allles kaks uut jagajat. Vbl vahetan terve jagaja ära (neid sai omalajal kõrvale pandud)

Võrr-> Minimopeed stella-> 50ccm aprilia-> 400cm3 yamaha XS400-> Kas elu annab veel midagi?
Vasta
#5

mrali Kirjutas:Niipalju veel juurde, et Samaradel on tujukad asjad ka jagaja Halli andur ja kommutaator (asub tulemüüril vasakul pool).

Ehk seletad, mis se Halli andur on?

Võrr-> Minimopeed stella-> 50ccm aprilia-> 400cm3 yamaha XS400-> Kas elu annab veel midagi?
Vasta
#6

Pmslt annab see andur kommutaatorile särtsu edasi - ehk seega kaasaegsemate jagajate kontaktide asendaja. Kujult klotsike jagaja küljes. Mõistlikum oleks kogu jagaja koos Halli anduriga juba asendada.
Vasta
#7

Kuna Sa ühes oma postituses sulgudes mainisid, et "loll ma pole", siis üks kena eestikeelne jutt Sulle lugemiseks. http://mechatronics.ttu.ee/wiki/doku.php...durid:hall Ilma teooriata pole ka praktikat. Smile
Vasta
#8

Kindlasti loe ka selle viite lõpus asuvaid linke.
Vasta
#9

Halli anduri ikaldamine peaks nagu selles väljenduma, et mootor suvalisel hetkel välja sureb. Algul võib mootori mingi aja pärast uuesti käima saada, mingist hetkest kaob aga säde lõplikult...
Vasta
#10

vant Kirjutas:Kuna Sa ühes oma postituses sulgudes mainisid, et "loll ma pole", siis üks kena eestikeelne jutt Sulle lugemiseks. http://mechatronics.ttu.ee/wiki/doku.php...durid:hall Ilma teooriata pole ka praktikat. Smile

Nonäedsa. Jälle...Cool

Mupoolest võiks teoreetikutel eraldi foorum(-i alateema) olla.


Seal saaks lapsed mõnusalt omavahel arutada, mis saab siis, kui mul oleks kunagi auto ja millised füüsikalised seadused kehtivad, kui see auto ei lähe käima või ei jää pidurit vajutades seisma...
Vastavatele seadustele viidates nad, loomulikult, lisaks mõned wikipedia lingid (sest eilsest koolist pole ju suurt midagi meelde jäänud) ja saaks ka mõnusalt nende linkide üle vaielda.
Noh, mis vaielda (selleks peab ju teadmisi ja kogemusi olema), aga jahuda/kõvatadakesparemalingileidnud ikka...



Antud teema juurde tagasi tulles, siis võiks vast öelda, et mrali definitsioon hallianduri kohta oli täitsa asjalik. Vähemalt selle jaoks, kes ühe elementaarse auto varuosa kohta küsib, et mis see on....ja ise ei viitsi pikemalt süveneda...
Vasta
#11

taavikaba1 Kirjutas:Ehk seletad, mis se Halli andur on?

http://en.wikipedia.org/wiki/Hall_effect_sensor

Nagu ksf! mrali juba varem ütles, siis põhimõtteliselt jagaja(kontaktide) asendaja kaasaja autodel - iga süsteem, mis sisaldab liikuvaid/põrkuvaid/nühkivaid osi, on oma olemuselt alati palju kulumisaltim, kui süsteem, mis selliseid osi ei sisalda ning kus tegevusi/asendeid/seise fikseeritakse ilma otsese kokkupuuteta nt elektromagnetismi kaasabil. (See viimane lause peaks selgitama, miks on Halli andur katkestist parem.)

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#12

Härra Stihl> Koolist on mul tõesti palju aega möödas(keskkoolist 22 a.) Ja mina ei kõvata oma linkide peale, lihtsalt panin noorele tehnikahuvilisele lingi Halli anduriga tutvumiseks. Muuseas lugesin selle ka ise enne läbi, sest ma tõesti ei mäletanud tolle täpset tööpõhimõtet. Selle Mrali definitsiooni oleks ma jah osanud anda küll. Ja võib-olla on mul tõesti kogemusi vähe, aga kindlasti pole ka Sina kõikides autosid puudutavates küsimustes kõiketeadja. Ka ei ole mul vaja unistada stiilis: "kui mul oleks auto", sest on mul neid olnud üsna mitmeid (kümneid) ja on praegugi. Ma respekteerin vägagi Su tegemisi, aga ei taipa, mis sundis Sind taolist teksti kirjutama.
Vasta
#13

vant Kirjutas:, aga kindlasti pole ka Sina kõikides autosid puudutavates küsimustes kõiketeadja.

Krt, siin on Sul kahjuks õigus...Wink
Seega, ära võta isiklikult. Aga seda, kas keegi on loll või mitte, jätame ikka tema enda otsustada, eks....
Vasta
#14

täpselt Big Grin

Võrr-> Minimopeed stella-> 50ccm aprilia-> 400cm3 yamaha XS400-> Kas elu annab veel midagi?
Vasta
#15

Kui Te, härrased, võtaksite vaevaks kronoloogilises järjekorras lugeda, mida keegi ütles, siis loodetavasti märkaksite, et keegi pole kedagi lolliks pidanud. Minu kasutuses olnud Taavikaba tsitaat just vastupidi viitas tema eeldatavale tarkusele minu poolt lingitud tekstist arusaamiseks. Kui mul oleks millegi eest vabandada, ma vabandaks. O.K. ma vabandan sellegi poolest. Ja üritan edaspidi hr Taavikabale nõuandeid mitte jagada. Ja vabandan ka hr Stihli ees, et tema mu tekstist just niiviisi aru sai.Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne