voshod 3m käivitumine
#1

tere
Selline jama et kui vänta lüüa siis ainult paugub ja kui käima lükata siis sõidab umbes 200 meetrit (kuid sedagi ainult poole kaasiga sest täie kaasiga hakkab pooma) ja sureb välja. Mis viga võib olla?

ettetänades: Kaarel
Vasta
#2

sooviks ka teada et mis viga võib olla sõbra iz teeb sama jama
Vasta
#3

Süüde vajab vast korrigeerimist.

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta
#4

Tundub, et kütuse segu on lahja. Karbuss tuleks puhastada/reguleerida. Teinekord võivad samad nähud esineda ka bensukraani ummistumisel.
Vasta
#5

Arvatavasti saab liiga palju peale ja see lämmatab süüte ning mootor ei tööta korralikult.

Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Vasta
#6

hendrik Kirjutas:Arvatavasti saab liiga palju peale ja see lämmatab süüte ning mootor ei tööta korralikult.

Kui saaks palju peale, siis oleks olukord vastupidine- täie gaasiga töötaks, poolega tõmbaks täis.
Vasta
#7

hendrik Kirjutas:Arvatavasti saab liiga palju peale ja see lämmatab süüte ning mootor ei tööta korralikult.

aga ma lasin selle siibri küljes oleva nõela nii alla kui sain aga ikka ei midagiSad ja igas astmes proovisin kahjuks muutusi ei toimunudSad
Vasta
#8

aga külapeal üks vanamees seletas mulle et panen kolvi surnud seisu lasen 4 mm alla ja siis panen süüte paikka on see õige kuna mul niimodi tehtud praegu?
Vasta
#9

Kui saab palju peale, siis peab summutist töötamise aeg normaalsest rohkem suitsu tulema.Kui saab vähe kätte, siis proovi käivitamise aeg kätt väheke õhu ava ees hoida.
Vasta
#10

võsaott93 Kirjutas:aga külapeal üks vanamees seletas mulle et panen kolvi surnud seisu lasen 4 mm alla ja siis panen süüte paikka on see õige kuna mul niimodi tehtud praegu?

Nii, vanake rääkis, aga asi on nii et kui kolb üleval keerad vastupäeva kolvi alla. Millimeetrid siit: http://fotoalbum.ee/photos/indrek1000/27655645
Ja silma järgi voshodil õigeks saada on pea et võimatu, sellejaoks vaja sellist asja: http://fotoalbum.ee/photos/indrek1000/35285235
Ning samuti ka oskust kasutada. Smile

Edit: ka karburaatori võib üle vaadata, ning ka süütesüsteem ( küünal, süütepool ja süütemäng ise)

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta
#11

proovisime sõbraga vahetükiga jawa karbussi peale aga siis isegi ei paukunud:S kuigi see on sõitva masina pealt kunagi võetud
Vasta
#12

aga kas seda paukumist või tekidata ka see kui karbuss kuskilt vahelt õhku saab?? näiteks õhupuhasti toru vahelt või karpa tihend äraSad
Vasta
#13

Karpa tihend võib küll, samuti ka simmerid võivad muret teha. Ma kasutan karburaatori kinnituseks papitihendit + kuumakindel silikoon.

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta
#14

mis need simmerid on??SadSad
Vasta
#15

Simmerid - õigemini kaelustihendid. asuvad väntvõlli raamlaagrite kõrval.
Vasta
#16

mootori väntvõlli tihendidBig Grin,ja seda paukumist põhjustab vast ikka vale süüdeBig Grin
Kas käivitades mootoro tagasi ei löö?
Vasta
#17

selgeSmile tagasi küll ei lööSad
Vasta
#18

panin süüte paika (endaarust) nihkkaliibriga aga ikka paugub käivitamis el ning siis üritasin ka kätt karbussi õhuvõtu ava ette panna kuid ei midagiSad ei ole mingit tagasilöökiSad oskab veel keegi midagi soovitada??
Vasta
#19

ning siis sai veel igasuguseid küünlaid proovitudSad aga kas see oleks abiks kui ma hermeetikuga karbussi tihenid täiesti õhukindalks teeksin?? ja veel et kummale poole magneetot vms keerates läheb süüde varasemaks kummale poole hilisemaks??
Vasta
#20

Mootori käivitamiseks (vändast) ja hiljemaks korralikuks käimiseks peavad olema korras kolm asja:

1)süüde e korralik säde õigel momendil(õige/puhas kontakti vahe,töökorras süütepool, -küünal, kondensaator, kõrgepinge juhe, piip) Hilisemaks läeb kui keerad kontaktide alust väntvõlli pöörlemis suunas.
2)toide e kütuse ja õhu segu (sellest on juba räägitud, aga veel- küünla isolaatori õige värvus pruun, must/niiske/märg- rikas segu, hele- lahja segu.
3)kompressioon- segu peab saama surutud õige surve alla (kolvirõngad peavad pidama, silindri pinnal ei tohi olla vigastusi, silindripea ja silindri kokkupuute pind peab olema tihe)

Kui sa need asjad üle käid, siis on suur võimalus, et ka tsikkel normaalselt käima läebSmile. Nii et jõudu!

Pole miskit uut siin ilmas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne