GAZ 66 -02 1992a.

See peaks uazi oma olema. Mul vähemalt uazikul selline peal (kui mälu ei peta)
Vasta

(08-10-2013, 07:58 AM)kylminaator Kirjutas:  See peaks uazi oma olema. Mul vähemalt uazikul selline peal (kui mälu ei peta)

Vöimalik, UAZ mul oli kunagi samal "ametikohal" mis 66 nüüd. Aga kuna ta läbivus lumes oli oluliselt halvem 66-st, siis müüsin maha:

   

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta

Salongis oleks vahest vaja mobiili laadida vöi muud vooluvärki. Kuna puudub klassikaline sigarisüütaja pistik, tuleb ise panna.

   

   

   

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta

Eks selle vene päritolu järelturu varuosadega on ikka sama värk mis alati. Ei läe mitte kohe naksti paika, tuleb natukse painutada, nipitada, reguleerida.
Värvisin sumbutiotsa, kuna too oli puhaspaljas metall. Loodan, et nii kuumaks ots ei läe, et kohe värvi maha pöletab.
Painutasin natukse paika, pasta liite vahele, regullisin elastkinnituse ja nii ta jääbki. Originaalil ei ulatunud ots kasti alt välja, kuid seda ma küll ringi tegema ei hakka:

   

   

   

   

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta

Oleks nöu vaja
Kuhu salongis see 12V pistik köige möistlikum panna oleks. Kas keskele vöi paremale äärde ?
Kui telefoni kasutada, siis vedeleb see keskkonsoolil niikuitnii. Kui DVR-i kasutada, siis sellel on juhe suht pikk, muude seadmete osas ei teagit, kohvikeedukannu ma vaevalt et kasutama hakkan.
Kui keskele panna, siis jääb juhtmestik mootoriruumi, voolu saaks vötta mootoriruumi valgustilt (pidev 12V). Lihtsam aga oleks panna kunde poole, seal mugavam installeerida ning voolu saaks ... kunde jalgade valgustilt (pidev 12V). Ma ei teagi, miks seda salongiahju sääl valgustatakse vöi siis kunde istet -- vöibolla aknapesu kansa täitmiseks hea öösel.

       

       

   

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta

Kas originaaldetaili rikkumata kuidagi ei saa? Armatuur tundub olema tehasekonditsioonis...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(11-10-2013, 17:19 PM)Marko Kirjutas:  Kas originaaldetaili rikkumata kuidagi ei saa? Armatuur tundub olema tehasekonditsioonis...

Oleks ju vöimalik armatuuri serva alla panna, kuid siis ei tundu pistik nagu öige, ainuke mis sobiks on too 2103-e vöi 2121-e sigaretisüütaja hoidmiskronstein (ei mäletagi, ühel oli punktkeevitatud ja teisel polditud), mis on möeldud kohe armatuurialla poltimiseks, aga ketkel ei leia ühtegi üleolevat, viimane mis oli läks Mosse armatuurialla. Olen nöus ohverdada armatuuri originaalsuse pistikuga täiustamisel.
Otsus aga on selline, et too DEFA oma läeb hoopis tööriistakasti alla, nagu plaan on siin:

http://forum.automoto.ee/showthread.php?...#pid305705

... ja armatuuri läeb musta värvi Saabi oma, augutäiteks sigaretisüütaja ise. Ja panen selle sinna kunde poole, kuhu lihtsam paigaldada.
Kunde jalgade lambi kohalt pakkus üks kaasfoorumlane, et see on ju kaardi lugemiseks körvalistujale, vöi siis muude asjade jaoks, kuna söjaväemasinal ei tohi ju salongis tuli pöleda öösel aga seal on see varjatud.

   

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta

   

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta

(05-10-2013, 17:41 PM)overspeed Kirjutas:  
Muretsesin ka sumbutile otsatoru:

Huvitav, mida sinna sumpa otsa saab veel lisada? Oleks ju nagu mingi ühenduskoht.

Bedford Blitz CF350 Madel(1980), K-750m(1965), GAZ 21(1964), GAZ 66-01(1977)
Vasta

(12-10-2013, 08:46 AM)hellrix Kirjutas:  Huvitav, mida sinna sumpa otsa saab veel lisada? Oleks ju nagu mingi ühenduskoht.
Eks sõjaväes on igasugu asju välja mõeldud. Kui veidi fantaseerida, siis saab ju kummipaadi täis puhuda ja vett pumbata ja kinnises ruumis vaenlasi likvideerida ja...

Ja ega voolu pistikupesal mujal hääd kohta polegi. Armatuuri ääre alla pole seda mõtet panna. Jalaga ajaks pesa sealt kähku minema. Kui sügavamale panna, siis jälle ebamugav toimetada...
Vasta

Voolupistiku asukoht ongi kõige parem armatuuril. Kui küljepealt kuskil välja turritab, siis võid laadija/juhtme otsa ära lõhkuda. Traktorist küll nendega jamatud, kui künnivaost läbi sõidad, siis hakkab pesas loksuma ja teeb trikke. Ise ostsin laadija, millel see "keerdus" juhe. Väga hea asi.
Ma ei mäleta, kas mul pilte vanast 66 pilte on alles. Sel oli gps ja pritsi pult peal.
http://www.youtube.com/watch?v=08NY_lauSpc

Vabandan, et teemat risustan, aga teen seda ikkagi Big Grin

Almost Again
Vasta

(12-10-2013, 08:46 AM)hellrix Kirjutas:  Huvitav, mida sinna sumpa otsa saab veel lisada? Oleks ju nagu mingi ühenduskoht.

Eks Mota pakkus juba pöhimötteliselt vastuse ära. Ma ise esmalt arvasin, kui seda nägin, et näe söjaväe autol garaaziz töötamiseks mingi voolikuühendusvöimalus Toungue

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta

Pistik paikas:

       

Esimese hooga jootsin + ja - vastupidi juhtmestikku. Massi sisselülitamisel käis aint üks plöks ... ja miskit ei töötand enam. Önneks on kaitsmete asemel väljalöövad korgid. Vahetasin juhtmete polaarsused ja vajutasin kaitsme tagasi sisse. Teine test positiivne, sigareti sai pölema.

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta

Talv hakkab tulema, valmistan vaikselt laadimise süsteemi:

Kaitse jääb juhtmete pikkuse töttu akukasti alla, mis teha:

       

Pistiku jaoks proovisin leida optimaalseimat kohta. Kuna praktika puudub sellel alal, siis pidin vaid teoreetilise mötlemisega piirduma. Läeb siis tööriistakasti alla, okste eest varjatult kabiinipoole. Kahe roostevaba neediga valtsitud madalama koha külge:

       

Seibid ka roostevabast. Neediotsad ölikanistrit segama ei jää, kuna kansal on äär suht körge all:

           

Paikas:

       

Juhtme ülejääk jääb akukasti alla:

   

Eeldades, et nüüd enam rohkem akut näppima pikka aega ei pea, siis julgesin kasti kinni rihmaga tömmata:

   

Laadimine saab siis olema ülilihtne, pistik vaid taha ja valma (prooviks kasutasin suvalist Nokia laadijat pildil)

   

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta

(07-06-2009, 01:54 AM)overspeed Kirjutas:  Tulede katted on dekoratiivsed lihtsalt originaalsuse pärast. Nendega tänaval liigelda ei tohi.

Natukse videona ka:

Tulede katted 01

Tulede katted 02

Tulede katted 03

(08-10-2013, 09:16 AM)overspeed Kirjutas:  
(08-10-2013, 07:58 AM)kylminaator Kirjutas:  See peaks uazi oma olema. Mul vähemalt uazikul selline peal (kui mälu ei peta)

Vöimalik, UAZ mul oli kunagi samal "ametikohal" mis 66 nüüd. Aga kuna ta läbivus lumes oli oluliselt halvem 66-st, siis müüsin maha:

Kunagi ammu-ammu, kui veel paks lumi maas oli, plaanisin Uaz-ga puid majja viia ... aga:

UAZ veab küttepuid

Egas kedagit, tuli vints sooja panna:

Vintsiga masin soojeneb

Siin hea näide, miks vaid ühtepidi kalasaba-mustriga rehvid head vahest ei ole. Kuid hooga sai löpuks hakkama ja vintsisime UAZ-i välja:

Tagurdamas teevallini

Tagurdamas üle teevalli

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta

Kena oleks näha ka originaalset akukonteinerit. Keegi siin kunagi nagu pakkus seda.

Tervitab Veteran.
Vasta

(14-10-2013, 09:53 AM)overspeed Kirjutas:  
(07-06-2009, 01:54 AM)overspeed Kirjutas:  Tulede katted on dekoratiivsed lihtsalt originaalsuse pärast. Nendega tänaval liigelda ei tohi.

Natukse videona ka:

Tulede katted 01

Tulede katted 02

Tulede katted 03

(08-10-2013, 09:16 AM)overspeed Kirjutas:  
(08-10-2013, 07:58 AM)kylminaator Kirjutas:  See peaks uazi oma olema. Mul vähemalt uazikul selline peal (kui mälu ei peta)

Vöimalik, UAZ mul oli kunagi samal "ametikohal" mis 66 nüüd. Aga kuna ta läbivus lumes oli oluliselt halvem 66-st, siis müüsin maha:

Kunagi ammu-ammu, kui veel paks lumi maas oli, plaanisin Uaz-ga puid majja viia ... aga:

UAZ veab küttepuid

Egas kedagit, tuli vints sooja panna:

Vintsiga masin soojeneb

Siin hea näide, miks vaid ühtepidi kalasaba-mustriga rehvid head vahest ei ole. Kuid hooga sai löpuks hakkama ja vintsisime UAZ-i välja:

Tagurdamas teevallini

Tagurdamas üle teevalli



Vaatasin videod ära ja järjekordselt tõdesin,et kuradi mannetud loomad on need venelaste poolt valmistatud 4 veolised. Ise sumpasin vanas jõesängis 66-ga ja siis oli samuti,et pori polnud veel velgede servanigi jõudnud kui juba masinal jõud Rauges ja vaikselt sisse kaapis.
Kui nad vaid oleks suutnud nendele masinatele korraliku väändega mootorid ka teha,oleks asi ikka päris hea kompott olnud.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta

(14-10-2013, 19:26 PM)hundu615 Kirjutas:  Vaatasin videod ära ja järjekordselt tõdesin,et kuradi mannetud loomad on need venelaste poolt valmistatud 4 veolised. Ise sumpasin vanas jõesängis 66-ga ja siis oli samuti,et pori polnud veel velgede servanigi jõudnud kui juba masinal jõud Rauges ja vaikselt sisse kaapis.
Kui nad vaid oleks suutnud nendele masinatele korraliku väändega mootorid ka teha,oleks asi ikka päris hea kompott olnud.

Mida rohkem jõudu, seda paremini liigub otse alla, maakera südame poole. Seda eriti veel tihedas lumes, kus pinnal kandmist ei ole.
Pigem on siin puudu massi, mis aitaks rattaid maas hoida.
Hea on kaeda korras nukkdiffrite tööd, kui KÕIK rattad veavad. lääne massinatel ilma lukkudeta oleks ammu tross metsa poole.


Vasta

(14-10-2013, 11:09 AM)Veteran Kirjutas:  Kena oleks näha ka originaalset akukonteinerit. Keegi siin kunagi nagu pakkus seda.

Mina pakkusin ja varsti see saab seal olema. Smile

Bedford Blitz CF350 Madel(1980), K-750m(1965), GAZ 21(1964), GAZ 66-01(1977)
Vasta

Sobivalt märjas lumes ei ole üldse vahet, mihandne auto on - ikka istud sees. Korralikud sillalukud, ketid ja võimekas mootor (et muster lumesodist puhtana hoida) võimadavad lihtsalt jõuda kaugemale (loe: veel sitemasse kohta) sisse istuma.

Lumes päästavad ketid. Jääl päästavad vaid hambulised ketid.

Kas petab silm või oligi too uuasik tagavedune? Videost nõksatab kaapimapääsedes vaid tagaosa, esiots ei liigu üldse, nagu esivedu polekski...

Jalg lund on see piir, kustmaalt enam pelk tehnika ei päästa, vaid on ka oskusi vaja. Sinnamaani saab gee-/defeka-/länkari/...mees teistele pähe sülitada.Toungue
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne