Jawa 634 1983.a
#21

Mikk89 Kirjutas:Huvitav on see, et värvuseks pandi must ja märkuste alla läks mitmevärviline.

Nüüd pidigi olema selline kord, et passi läheb raami värv, aga kui plastid või plekid on mingit muud värvi, siis lisatakse märkus "mitmevärviline".
Vasta
#22

OT: raami värvi arvestamine on päris lollus mu meelest. Kaasaegsematel pole raami võimalik nähagi... Smile

Aga tore kuulda, et üks masin hakkab valmis saama. Smile
Vasta
#23

Kuna hooaeg on põhimõtteliselt käimas, siis on viimane aeg masin sõidukorda seada. Vahepeal on Põlva motopoest soetatud uued kolvisõrmed ja nõellaagrid ning tihendikomplekt. Sügisel laetud aku on endiselt kenasti töövõimeline ning sumbutid said ka ühele kõrgusele paigutatud. Lisaks sain reedel Põlva motopoest puuritud silindrid ja uued kolvid kätte. Puudu on veel kolvirõngad, sõrmestopperid ja küünlajuhtmed/piibud.
Loodan masina 1.mail käima saada Cool
Lõpetuseks pilte ka praegusest seisust:
[Pilt: IMG_4735.jpg]
[Pilt: IMG_4798.jpg]
[Pilt: IMG_4799.jpg]
Vasta
#24

Aga kuidas siis jääb silindrite hoonimisega?

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta
#25

Teostati nii puurimine kui ka hoonimine.
Vasta
#26

Seda esimest fotot vaadates saab ainult rõõmu tundma, tore,et asi edeneb mulle meeldib!


Vasta
#27

Nädalavahetusel sai mootor kokku pandud ning laupäeva õhtul esimest korda ka käima pandud. Süüde on veel vale ja õiget õhupuhastit ei ole peal, seega nokitsemist veel on. Lisaks tuleb ilmselt tagarehv välja vahetada kuna vana on juba väga väsinud olemisega. Kui normaalselt asi toimima saab ning esimesed sõidudki tehtud, eks siis muljetan rohkem. Wink
Vasta
#28

uko, vaatan, et su Jawal on samasugune karpa nagu minu omalgi. Oskad ehk öelda, või keegi teine siin, et mida karpa kõige alumine viltu sissekeeratav kruvi reguleerib ning see väiksem vaskkruvi? Mul olid mõlemad täiest kinni keeratud. Ennem kui neid kruttima asun uuringi, et mida nad reguleerivad.
Vasta
#29

Viltuse kruviga regullid segusiibri avatust,ehk tühikäigu pöördeid.Pronksist kruvi on tühikäigu tüüs,seal ei ole midagi reguleerida.Tegelikult küll on,aga see on pikem jutt.
Vasta
#30

Suvel sain sõbra abiga tsikli kenasti käima ja paar km. sõitugi tehtud. Samal õhtul sõitma minnes aga enam käima ei lähe. Lubab ja lubab, kuid käima ei lähe. Kuu aega hiljem maale minnes sama jama. Paar korda sain käima jälle, kuid käis 1 pütiga, teine potsus vahel kaasa. Nüüd talvel proovides sain jällegi korraks 2 pütiga käima, käis 10 sekundit ja vaikus. Olen segunõela asendit muutnud, kontaktide avanemist ja vahet korduvalt paika pannud jne, kuid paistab, et tulemust ei tule. Vahetatud sai ka süütelukk, kuid ka see tulemusi ei andnud.
Kuna talvel kusagil tsiklit putitada ei ole (kuur on külm) ja maale ka satun väga harva, siis on ta juba pikemat aega ka müügis.
Kel huvi, siis kuulutus siin: http://bike.motors24.ee/vehicles/240653-...-1983.aspx
Tõsisele huvilisele on väike tingimisvõimalus ka olemas. Tsiklit saab näha eelnevalt tel. teel kokku leppides. [/align]
Vasta
#31

Ma prooviks ka nii, et vahetaks omavahel süüteküünlad ning süütepoolid ära ning vaataks kas ikka sama silinder tõrgub (praeguse ilmaga seda muidugi jah külma käes tegema ei kipu ja kui sellisena ostja leiad, siis pole vast mõtetki)
Vasta
#32

Kas ma olen õigesti aru saanud, et selline nähtus ei ole normaalne, et keerates süütevõtme asendisse II kustuvad kõik kontrollambid ja ka tuled?
Lisaks on huvitav see, et ühtäkki lihtsalt tsikkel enam ei käivitunud. Päeval sõitis ja pärast mõnetunnist seismist õhtul enam käima ei läinudki. Praegugi vändast lüües ainult lubab ja kui käima läheb, siis käib enamasti ühe pütiga või mõlemate püttidega käies käib vaid lühikest aega.
Mõtlesin, et kuna praegu on paar huvlist siin ära kadunud nagu ikka nende müügiasjadega alati on, siis nokitseks ilmade soojenedes ise edasi masina kallal.
Vaja oleks ka süüde "kella" järgi paika panna. On kellelgi ehk Tartu või sellest lõunapoole jäävatest kantidest vajalikku aparaati pakkuda?
Vasta
#33

(18-01-2010, 14:17 PM)Mikk89 Kirjutas:  Kas ma olen õigesti aru saanud, et selline nähtus ei ole normaalne, et keerates süütevõtme asendisse II kustuvad kõik kontrollambid ja ka tuled?

Lisaks on huvitav see, et ühtäkki lihtsalt tsikkel enam ei käivitunud. Päeval sõitis ja pärast mõnetunnist seismist õhtul enam käima ei läinudki. Praegugi vändast lüües ainult lubab ja kui käima läheb, siis käib enamasti ühe pütiga või mõlemate püttidega käies käib vaid lühikest aega.

Üldiselt ei tohiks kustuda II astmes peaks olema kaugtuli, neutraal vähemalt.
Kahtlustan,et süütelukk võib olla omadega otsa korral, ilmselt mõtekam oleks see ära vahetada. Osta.ee oli ka üks saada täitsa mingil hetkel.
Teine asi,mis on raha nõudev asi oleks muretseda Tsehhist uus juhtmestik,et vältida mingeid lühistusi selles ahelas.
Mootori koha pealt ka ei oska targemat öelda, mul ka ühte teise 2 rattalisega täpselt sama probleemid ja aru ei saa,mis seda põhjustab.


Vasta
#34

Süüteluku juba vahetasin välja uue vastu. Miski ei muutunud. Järelikult tuleb ikkagi juhtmestik maha kiskuda. Pole kusagilt korralikku Jawa 634 elektriskeemi ka leidnud. On kellelgi endal skännituna või mõnda linki jagada. Foorumis kõik pildid kadunud seoses Jawa 634ga el. skeemide teema alt.

Ette tänades
Mikk
Vasta
#35

googeldasin sellise välja ... http://motomanual.net/jawa/634manual/634pics/03big.gif
Vasta
#36

Njah...paari päeva eest oli veel üleval ja nüüd kui tahtsin ära salvestada omale, siis Account Suspended. On ehk kellelgi arvutis sama skeemi vms?

Eks peab ootama ilmade soojenemist, et kannataks juhtmestiku maha kiskuda tsikli pealt.
Kellelgi süüte"kella" ei ole pakkuda? Rolleyes
Vasta
#37

http://www.szocimotoros.hu/download/jawa350-634e.jpg

http://www.sursk.narod.ru/soft/jawa.gif

kas nendest on abi
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne