jalgratas Grandios, 1928.a.
#1

Sai suvel hangitud oma erakogusse muudele isenditele lisaks üks 1928. aasta naisterahvaratas "Grandios". Ratas on säilinud enam-vähem komplektsena, sh on ka olemas algsesse komplektsusesse kuulunud helkur, pump ja kell.

Puudu on esiratas (all on vale ratas), algsed leistangiotsa katted, kleidivõrgud, samuti rehvid (kummid). Palkiraam on tõenäoliselt 1920-30ndatel ostetud lisavarustus. Üle värvitud ratast ei ole, kuigi algne nikkel ja algne värv on juba tuntavate kahjustustega, kuid siiski on sealt kõik algsed kaunistused veel näha.

Mõnedel andmetel on tegemist Taani rattaga, mida 1928. aastal teatud mahus Eestisse eksporditi ja siin müüdi. Panen selle ratta pildid ja kirjelduse võrku põhjusel, et sama rattamärk on Eesti Patendiametis 1928. aastal registreeritud ja sel teemal tõstatus väike arutelu.

Ratast ma restaureerinud ja isegi mitte komplekteerinud/korrastanud senini ei ole. Hetkel on ta mu laoruumides tallel täpselt sellisena, nagu ma ta sain ja nagu ta on juuresolevatel piltidel kujutatud.

[Pilt: grandios1.jpg]

[Pilt: grandios2.jpg]

[Pilt: grandios3.jpg]

[Pilt: grandios4.jpg]

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#2

Tore! Saavad teised targemaks ja muidu ilus vaadata! Jätka samas vaimus!
Vasta
#3

kass Kirjutas:Tore! Saavad teised targemaks ja muidu ilus vaadata! Jätka samas vaimus!

Mul on plaan kogu oma erakogu paremik tulevikus panna välja spetsiaalses virtuaalmuusemis.

Kui ainult aega oleks isendeid korralikult üle pildistada ja vastavat veebilehte teha - töö juures on ülikiired ajad (üks uus infosüsteem käivitub just-just), kahes ülikoolis vaja õppejõutööd teha, Pärnumaa mõisate raamat vajab valmiskirjutamist, Viljandimaa mõisate raamat ootab oma järge jne.

Kunagi teen aga kindlasti oma virtuaalmuuseumi Smile

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#4

Kes palju teeb - see palju jõuab! Anna takka!Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne