Veoautosport

(23-09-2014, 17:08 PM)mlsluik Kirjutas:  ... Lubasin peale 30ndat eluaastat veokarallit sõitma hakata, kolm aastat veel jäänud seega oleks viimane aeg tuli kolvile suruda... Wink   ...

Ma lubasin endale, et peale 30-ndat eluaastat saan täiskasvanuks. Peaks esiteks vist midagi kergemat valima ja veokaralliga tegelemise plaani võtma.  Big Grin
Vasta

Üks keha pakkuda .Asub Ambla kandis.Kui tõsine huvi uurin naabrimehe käest,mis plaanid on.Teil ju veel mitu aastat aega kõpitseda. Big Grin
Vasta

Vahepeal jõudsin uurida.
Paja kaan müüdud.esitiivad kah.
Vasta

Head veoautokrossi endised ja praegused harrastajad, mehhaanikud, sõbrad, tuttavad, fännid !! Kui Teil on vanu fotosid (võistlustest, kavadest, vimplitest, märkidest, auhindadest jne.) endast, sõpradest-tuttavatest, iidolitest-eeskujudest, mida soovite jagada, saatke need palun koos selgitusega e-mailile veoautokross@gmail.com Jagage ja ühinege Veoautokrossi ajaloo kontogahttps://www.facebook.com/veoautokrossiajalugu . Koos suudame veokameeste ajaloolised tegemised kokku panna.
Vasta

Tere
Kas keegi teab kedag kellel seisab ja oleks nõus müüma vanat gaz 51-53 võistlus tehnikat võib olla ilma mootoritta ja kastita igasugune info teretulnud.
Vasta

Tere jälle.Tegin siis 2015 hooaja autokrossi kokkuvõtva videomiksi.Igalt etapilt miskit minu kaamerasilma läbi.

Vasta

Lõpp hea, kõik hea ! Tuleb välja et Balti parimad"krokodillitaltsutajad"on eestlased  Smile
Aga minu pärast võib teema lukku panna sest kaua võib "iseendaga hästi läbi saada" ? ! Huvi ja tagasisidet pole - las võtab keegi "teatepulga" üle kui viitsib...


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

(29-11-2015, 02:50 AM)krossifänn Kirjutas:  Lõpp hea, kõik hea ! Tuleb välja et Balti parimad"krokodillitaltsutajad"on eestlased  Smile
Aga minu pärast võib teema lukku panna sest kaua võib "iseendaga hästi läbi saada" ? ! Huvi ja tagasisidet pole - las võtab keegi "teatepulga" üle kui viitsib...

Allaandmine  on nõrkuse märk!

Usu mind, huvilisi on rohkem kui arvata oskad!
Kaasa kirjutajaid jääb vast väheks, kuna teemavaldajad puuduvad.

Igasugune vanakooli mootorisport on tegelikult kõrges hinnas, lugejad võtavad uudised rõõmuga vastu.
Vasta

(29-11-2015, 02:50 AM)krossifänn Kirjutas:  Lõpp hea, kõik hea ! Tuleb välja et Balti parimad"krokodillitaltsutajad"on eestlased  Smile
Aga minu pärast võib teema lukku panna sest kaua võib "iseendaga hästi läbi saada" ? ! Huvi ja tagasisidet pole - las võtab keegi "teatepulga" üle kui viitsib...

Foorumi poolne huvi on igal juhul olemas, kuid nagu eespool öeldud on väheseid kes oskavad kaasa rääkida. Kunagi tahtsin isegi veoauto krossi proovida, kuid ei olnud kellegi käest nõu küsida ja nii see asi jäi. Käisin isegi Eino krokot vaatamas kui see seisis veel.
Vasta

Mulle on sügava mulje jätnud vanameister Eino Tänavots. Ma pole selle spordiala kummardaja kuid vanatehnika huvilisena olen jälginud tema tegevust suures plaanis.Kogu tema tegevus on nagu kindla peale tegemine.Väga lahe.Edu edaspidiseks.
Vasta

(29-11-2015, 02:50 AM)krossifänn Kirjutas:  Lõpp hea, kõik hea ! Tuleb välja et Balti parimad"krokodillitaltsutajad"on eestlased  Smile
Aga minu pärast võib teema lukku panna sest kaua võib "iseendaga hästi läbi saada" ? ! Huvi ja tagasisidet pole - las võtab keegi "teatepulga" üle kui viitsib...

Tegu on siiski väga kitsas huviliste ringis tehtava spordialaga ja seega eeldada et pool Eestit on huvilised pole nagu võimalik.
Küll aga olin ise kunagi selle spordi tõsine huviline ja ka praegu, kuid mitte nii tõsine enam.
Miks praegu enam mitte nii tõsine?
Aga seepärast, et ala ei arene ja arengu pidur on tehniliste nõuete koostajad, tehes uuele tulijale asja keeruliseks.
Ja kust see areng ikka mujalt tekib kui uued tulijad toovad uusi tuuli?
Kui inimene auto suudab ehitada, kuna amordid ja mootoriosad on vabalt müüa, siis Tšaika karburaatorit hankida on väga raske, kui isegi mitte võimatu alustavale huvilisele.
Neid karburaatoreid on ringlemas kindel hulk ja pigem jääb vähemaks purunemise ja kulumise tagajärjel.
Pealegi, selle karburaatori töökorras hoidmine on omaette väljakutse, millest saavad hästi aru inimesed, kes on vene karburaatorile ujukinõelu ostnud poest.
Lisaks pole mingit võimalust osta sinna näiteks kaanetihendit kuskilt poest.
Kui karburaator lastaks vabaks, tuleks kindlasti 3 autot juurde võistlustele kaasaarvatud siinkirjutaja.
Samas on mõistetav soov hoida osalejate ring väiksem, kuna rajad kus sõidetakse ei kannataks palju suuremat osavõtjate hulka välja, muutudes läbimatuks või selliseks kuumaastikuks kus sõitmine ei pakuks enam huvi ei sõitjatele ega publikule.
See on muidugi ainult ühe märkamatu inimese mehaanikuna tegutsemisel tekkinud mõttelõng ja isiklik arvamus.
Vasta

Lõpp hea, kõik hea ! Tuleb välja et Balti parimad"krokodillitaltsutajad"on eestlased  [Pilt: smile.gif]

Aga minu pärast võib teema lukku panna sest kaua võib "iseendaga hästi läbi saada" ? ! Huvi ja tagasisidet pole - las võtab keegi "teatepulga" üle kui viitsib...


Jälgijaid on ikka rohkem, keeruline on midagi lisada kui pole mahti võistlustel käia.

IZ-412 74a. 2*IZ-412 IE 88a. IZ 2715 87 a.
Vasta

Siis on tore kui huvilisi ikka leidub  Smile Mulle lihtsalt tundus et postitan siin omaette iseendale ... Proovin siis tulevikus ka inffi jagada.
Vasta

Vastaks 2715.see tzaika karpa leidmine on täna päeval lihtsam, kui leida korralik gaz 51 raam ja vedrud.Alati ei ole kõik rahast kinni,natuke tutvust ja usaldust on ka vaja,mitte ainult raha.Nii lihtne see on.PS Krossifänn sinu videod on OK alati vaatan mitu.
korda
Vasta

(29-11-2015, 23:44 PM)margopyks Kirjutas:  Vastaks 2715.see tzaika karpa leidmine on täna päeval lihtsam, kui leida korralik gaz 51 raam ja vedrud.Alati ei ole kõik rahast kinni,natuke tutvust ja usaldust on ka vaja,mitte ainult raha.Nii lihtne see on.PS Krossifänn sinu videod on OK alati vaatan mitu.
korda

Vot see ajabki vihale, et alaga tegelemiseks peab olema "tutvusi" inimesel.
See aeg võiks juba läbi saada kus asju tutvuse ja altkäemaksuga aeti.
Jään endiselt oma seisukoha juurde, et asjad mis käivad spordiks kasutatava tehnika külge peaks olema vabalt poest saada ilma tutvusteta.
Vasta

Aga palun 2715 Tartu maal Lähtes on seline firma nagu Rebela küsi kõike mida tahad ja saad,ole ka valmis maksma.Nii lihtne see ongi.
Vasta

(30-11-2015, 00:26 AM)margopyks Kirjutas:  Aga palun 2715 Tartu maal Lähtes on seline firma nagu Rebela küsi kõike mida tahad ja saad,ole ka valmis maksma.Nii lihtne see ongi.

Küsitud ja ei saa.
Nii lihtne see ongi.
Vasta

Ma ei oska arvata mida sa küsisid.Võib olla midagi Marsilt aga mis on endises CCCP toodetud oleme kätte saanud.GAZ 14 nukkvõll,GAZ 13 ja 14 karpuraaturid ja nendele mootoritele plokikaane tihendid,plus iga sugust Djuning muud värki.PS muidugi raha. eest.
Vasta

Ehk seal poes on tutvusi vaja?
Küll aga saaks sellise osta täiesti suvaline inimene ilma müüjat tundmata:
http://www.ebay.com/itm/ROCHESTER-QUADRA...1239792834
Teades mis vanad eksootilised asjad maksavad siis see oleks soodsam ja kättesaadavam.
Kui kindlasti just tahetakse jääda venes tehtava tehnika juurde siis miks mitte selline variant.
KARBURAATOR:
Gaz-53 klassis võib kasutada venemaal seeriaviisiliselt toodetud karburaatoreid.
Mitme karburaatori kasutamisel ei tohi lõõride koguarv ületada nelja.

Siis saaks kasutada kahte 53 karburaatorit, mis pole eksootika ja millele on saada varuosasid.
Vasta

See Quadrajet on üks kuradima keerukas karpa, lisaks oli vähemalt paar aastat tagasi kodumaal olukord, kus karpagurud keeldusid selle isendi puhul abist. Tõmbasin netist piraka seadistamismanuaali ja tegelikult on siiamaani see erinevate pingsusega vedrude +nõelad, düüsid tellimata. Kuni töötab, seni igast elementaarkarpadest tsipa kütusesäästlikum.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne