Palun arvamust uue ühistranspordi foorumi kohta.
#21

On foorumeid, kus vastavalt kasutaja postituste arvule suureneb tema "auaste". Selle pärast ongi tehtud mõnes foorumis nii, et Offtopic teemadesse postitades ei suurene postituste arv. Ehk ei tee kellelegi haiget, kui ma natuke sellel teemal ringi vaatan.

Ja veel, kuigi see üpris madala astme mure, soovitaks foorumi logoks seda:
    (klõpsi, läheb suuremaks)

Tallinna ühistranspordi infosait aadressil http://www.yhistransport.eu.
Vasta
#22

Praegu foorum.ytra.eu-d vaadates näen, et sinna on laetud siiski MyBB. Ma ei taha oma arvamust peale suruda, kui see tundub nii, aga siiski ma usun, et phpBB on palju-palju parem valik. Olemas on myBB 1.2.x -> phpBB 2.x konvertor, peale millega töötamist saab phpBB 2 uuendada 3-ks. Võiks ju proovida, kui välja ei tule, siis saab ju myBB-ga jätkata?

Tallinna ühistranspordi infosait aadressil http://www.yhistransport.eu.
Vasta
#23

Ma küll ei tea, miks "kassike"sele see tarkvara teema nii oluline kohe praegu on. Arutasime "svensson"iga, et mõislik oleks selline variant, et soovi korral on võimalik viia Automoto foorumi kasutaja üle uude foorumisse, kõige lihtsam on seda teha sama tarkvaraga. Teine põhjus on see, et kohe-kohe on valmimas Coppermine galerii ja MyBB foorumi vaheline liides, mille korral muutuks samaks kasutajaandmebaas koos kõigi andmetega. Loomulikult ei saa välistada, et pärast kasutajate ületoomist konverdime foorumi üle teisele tarkvarale, aga seda veel ei tea. Asi on veel algstaadiumis, jätaks selle väga tehnilise foorumipõhja jutu, millest paljud üldse aru ei saa.
Vasta
#24

See lõhnab praegu selle igihalja Linux vs. Mac vs. PC vaidluse järele. Kellele ema, kellele tütar. Kui nendele ehitajatele seal MyBB rohkem peale läheb, siis las majandavad.
Vasta
#25

Kindlasti võiks uues foorumis olla eraldi alafoorum trollivastastele ning miks mitte ka bussi, rongi, trammi ja üldse transpordi vastastele, kuhu saab teha vastavasisulisi teemasid. Nii püsivad kõik samasisulised postitused ühes teemas, kust on neid parem huvilistel leida.

Tulihingeline trollivastane.
Vasta
#26

Mina olen suur bussihuviline ja loomulikult kasutan liiklemiseks bussihuvilistele maha märgitud sõidurada BUS!
Tegelikult olen rohkem vanade busside huviline, kuigi olen võimeline ka päris uutega sõitma, nii reisija kui juhina. Siinsest YTRA sektsioonist olen mina otsinud rohkem vanade bussidega seotud teemasid, on need siis õppebussid või ajast maha jäänud reisijateveoettevõtete liinile unustatud klassikud, midagi kaasa pole alati rääkida, aga lihtsalt vaadata on ikkagi tore.
Samas ei ole mina aru saanud, kas ühistranspordi sektsioonis on kellegagi arutleda näiteks selle üle, kas eelvalimisega käigukasti puhul oleks põhjust vahegaasi vajutada või on see ikkagi pigem reisija pilgu läbi arutlemine? Või peaks kõik see tehniline ja vanatehniline jutt jääma ikkagi automoto.ee uunikute rubriiki, kuigi ka seal on ehk heal juhul viis venda, kes busside juhtimist ehitamist ja restaureerimist naudivad. Uude foorumisse ei ole ka ilmselt põhjust teha vanade busside alapealkirja, kui seal keegi miskit kosta ei oska.

Kokkuvõttes tahtsin märku anda, et mina olen vähemuses, tagakiusatud, alandatud, häbivääristatud ja hüljatud ning vanadest bussidest ei ole kellegagi rääkida. No ENO1-ga oleks, aga kaua sa kahekesi ikka vaidled, pealegi kui enamvähem sama meelt oled. Mingisugust kriitilist massi oleks arutlejaid ja foorumisse postitajaid tarvis, et tulemus huvitav oleks. Automoto.ee-s on massi piisavalt, seega oleks ehk targem samas vaimus jätkata ja igasugu "jänkujusse" saab vajadusel lastekas.ee-sse saata. Kriitika peale ei tasu solvuda, aga TAK-i dispetðerite kombel asendusbusse liinide kaupa loendada on pisut napakas küll ja neid postitusi väga lugeda ei viitsiks. Bussidest, bussiliiklusest, asjasse puutuvatest seadustest ja tehnilistest iseärasustest kirjutamine ja lugemine on seejuures igati huvitav.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#27

Uues ühistranspordifoorumis oleks järgmised põhialamteemad:
BUSSID
*TAK
*ATKO
*SEBE
*Muud bussifirmad

TTTK
*Trammid
*Trollid

Muu ühistransport
*Reisirongid
*Õhutransport

+ Varia.

Päästegalerii

ytra.eu - Ühistranspordiportaal
Vasta
#28

See on hea. Vee- ja õhuühistranspordi teemadel oskaks isegi midagi kaasa rääkida.
Vasta
#29

Täna õhtust kuni pühapäeva õhtuni on kõigil huvilistel võimalik saata minule privaatsõnum, kui soovitakse oma kasutajakonto üleviimist Ühistranspordihuviliste foorumisse.

Lisaks on plaanis lähema aja jooksul siirdada tähtsamad ühistranspordiga seotud teemad Ühistranspordihuviliste foorumisse.

Seniks head foorumi uudistamist!
Ühistranspordihuviliste foorum

Päästegalerii

ytra.eu - Ühistranspordiportaal
Vasta
#30

siim089 Kirjutas:Uues ühistranspordifoorumis oleks järgmised põhialamteemad:
BUSSID
*TAK
* MRP !!!
*ATKO
*SEBE
*Muud bussifirmad

TTTK
*Trammid
*Trollid

No kui sa bussid tegid firmade kaupa, siis võiks ülejäänud sama loogika järgi olla:
BUSSID
*TAK
*ATKO
*SEBE
*Muud bussifirmad

TRAMMID
* Tallinna trammi ja trolli koondis (trammid)
* Riia trammi park
* Helsingi trammi park
* Trammi vastased teemad (kuigi ei usu, et keegi võiks olla trammide vastu)
jne

TROLLID
* Tallinna trammi ja trolli koondis (trollid)
* Riia trollipark
* Vilniuse trollipark
* Trolli vastased teemad
* Trollid mujal maailmas


oxygen Kirjutas:See on hea. Vee- ja õhuühistranspordi teemadel oskaks isegi midagi kaasa rääkida.
Jah - eraldi alafoorumid näiteks firmade kaupa - Tallink, Estonian air, Airbaltic, SAS, Viking Line, jne.


Ning eraldi võiks olla teemad ka Tallinna taksodest.

Tulihingeline trollivastane.
Vasta
#31

Komposter Kirjutas:
siim089 Kirjutas:Uues ühistranspordifoorumis oleks järgmised põhialamteemad:
BUSSID
*TAK
* MRP !!!
*ATKO
*SEBE
*Muud bussifirmad

TTTK
*Trammid
*Trollid

No kui sa bussid tegid firmade kaupa, siis võiks ülejäänud sama loogika järgi olla:
BUSSID
*TAK
*ATKO
*SEBE
*Muud bussifirmad

TRAMMID
* Tallinna trammi ja trolli koondis (trammid)
* Riia trammi park
* Helsingi trammi park
* Trammi vastased teemad (kuigi ei usu, et keegi võiks olla trammide vastu)
jne

TROLLID
* Tallinna trammi ja trolli koondis (trollid)
* Riia trollipark
* Vilniuse trollipark
* Trolli vastased teemad
* Trollid mujal maailmas


oxygen Kirjutas:See on hea. Vee- ja õhuühistranspordi teemadel oskaks isegi midagi kaasa rääkida.
Jah - eraldi alafoorumid näiteks firmade kaupa - Tallink, Estonian air, Airbaltic, SAS, Viking Line, jne.


Ning eraldi võiks olla teemad ka Tallinna taksodest.

+ Varia all võiks olla ka taksod........ühistransport siiski, kui peale minu veel huvilisi muidugi on....
Vasta
#32

Ei saa ajada kõike firmade kaupa laiali. Tulemus on see, et mõne firma on ja jääbki tühjaks. Ma kunagi proovisin oma arvutis piltidega nii teha. Ei mänginud välja. Muidu minugipoolest võiks teha näiteks lennunduse nurka Pan Am-i teema ja RAF-i teema ja minu pärast kasvõi Falcon Air-i teema.

Edit. Ma mõtlesin alafoorumeid mitte teemasid. Teemad teevad kasutajad ise vastavalt sellele kas midagi (asjalikku!!!) on öelda.
Vasta
#33

oxygen Kirjutas:Ei saa ajada kõike firmade kaupa laiali. Tulemus on see, et mõne firma on ja jääbki tühjaks. Ma kunagi proovisin oma arvutis piltidega nii teha. Ei mänginud välja. Muidu minugipoolest võiks teha näiteks lennunduse nurka Pan Am-i teema ja RAF-i teema ja minu pärast kasvõi Falcon Air-i teema.

Edit. Ma mõtlesin alafoorumeid mitte teemasid. Teemad teevad kasutajad ise vastavalt sellele kas midagi (asjalikku!!!) on öelda.

Ei, ei, ma ei mõtlegi firmade kaupa....auto numbrite põhjal (firmad tulevad ja kaovad suhtkoht tihti taksonduses), piraat taksod, kordistajatega jne. mitte mahategemise teema aga kaasfoorumlastele infot anda, millise masinaga oleks kindel sõita ja millisega mitte, hinnad, mida soovitatakse jne.

Võiks olla ka, kui selline ühistransordiliik olemas foorumis.
Vasta
#34

olen ka taksonduse poolt!

ei oska kielt!
Vasta
#35

lugesin läbi selle teema siin ja terve interneti kah veel ning avastasin,et peamine ei olegi teil see uus foorum kui niisugune. teie põhieesmärgid on teha eraldi foorum kus teid keegi ei segaks seega on juba eos planeeritud välja visata rohkem kui asemele tuleb. lihtsalt selline tähelepanek.
mis puutub asja üldisemalt siis mõte on hea sest automoto on muud kah kui ainult bussid ja trollid. nii vastumeelne kui see ka teile ei ole,peate te seda tunnistama endale. aga antudhetkel varjutab just see ühistrantsport ära kõik muu.
seega edu igatpidi.

p.s. mõtlesin et panin nüüd viisakama teksti kah teile siia,muidu arvate,et ma muud ei tee kui teie ÜT -d läbustan. vähemalt arvavad seda need kelle ma paari nädalaga endale "sõbraks" saanud olen. ja ärge muretsege-kui te minema lähete siis mina järgi sinna ei tule.
Vasta
#36

Mind huvitaks siin, kuhu lükatakse siis teemad "Vanad bussid" ja "Ikarus" oma kõigi osadega. Enda arvates on nende teemade sobivaim koht ikka AMF-is Uuniku all (kuna seal käib ikka ka muude alade huvilisi).
Vasta
#37

mrali Kirjutas:Mind huvitaks siin, kuhu lükatakse siis teemad "Vanad bussid" ja "Ikarus" oma kõigi osadega. Enda arvates on nende teemade sobivaim koht ikka AMF-is Uuniku all (kuna seal käib ikka ka muude alade huvilisi).
Need teemad jäävad AMFi. Üle kolivad sellised teemad, mis kujutavad endast ühistransporti praegu ja lähiminevikus (ütleme kuni u 5a).
Vasta
#38

pokk10 Kirjutas:
mrali Kirjutas:Mind huvitaks siin, kuhu lükatakse siis teemad "Vanad bussid" ja "Ikarus" oma kõigi osadega. Enda arvates on nende teemade sobivaim koht ikka AMF-is Uuniku all (kuna seal käib ikka ka muude alade huvilisi).
Need teemad jäävad AMFi. Üle kolivad sellised teemad, mis kujutavad endast ühistransporti praegu ja lähiminevikus (ütleme kuni u 5a).

Tulevikus on sel juhul kaks dubleeritud foorumit, mis hakkavad üksteist konkureerima Smile praegused ja lähimineviku ühistranspordi sõidukid muutuvad ka uunikumiks lõpuks.....kui muidugi uus foorum niikaua vastu peab
Vasta
#39

Esiteks sõna on dubleerima. Tüma B-ga.
Teiseks ei usu, et siin mingi konkurents tekib kuna need noored ühistranspordihuvilised ei tea ajaloost mitte midagi ja nagu ma aru olen saanud, siis neid ei huvita see ka.
Vasta
#40

oxygen Kirjutas:Teiseks ei usu, et siin mingi konkurents tekib kuna need noored ühistranspordihuvilised ei tea ajaloost mitte midagi ja nagu ma aru olen saanud, siis neid ei huvita see ka.
Kas asutate lastefoorumit? Kummaline, kui Sinu lemmiktroll 406 on 20 aastat vana, aga esimesed 15 trolli eluaastat polegi olulised.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne