Palun arvamust uue ühistranspordi foorumi kohta.
#1

Tervitusi kõikidele noortele ja vanadele.

Arvamust küsima ajendas selline küsimus, et kui suurt huvi pakuks Teile eraldi ühistranspordifoorumi loomine.
See tähendaks siis seda, et Auto-Moto foorum'i ühistranspordiosa läheks lukku (teemad säilivad lugemiseks samas foorumis, samas kohas) aga aktiivne vestlus ja teemadevalik jätkuks juba uuest foorumist.

Uues foorumis leiaks kõiksugused ühistranspordiliigid omale alamfoorumid ja teemadevalikut üritame hoida mitmekesisena, samas oleme välja töödanud juba reeglid, kui uus foorum peaks sündima.

Pakkumise meile tegi Auto-moto foorum'i eestseisus ja Teie poolne arvamuste/ettepanekute/kriitika jaoks selle teema lõimegi, et saaks teada mis arvate...

Parimat soovides
Siim
ytra.eu - bussiportaal

Päästegalerii

ytra.eu - Ühistranspordiportaal
Vasta
#2

Tean inimesi, kes selle arvamusega ei nõustu, aga mulle meeldiks, kui ühistransport oleks oma foorumis, kus oleksid selle foorumi reeglid ning korralik moderatsioon (elimineerimaks tulevased TereJuss'id juba eos, kes mäletab, see teab), ja kus räägitaks (vähemalt) enamjaolt ainult ühistranspordiga seotud teemadel. Sellised foorumid on olemas nii Soomes kui ka Rootsis - võiks ka meil ju oma nurk internetiavarustes olla. Foorumi tegemine tänapäeval ei ole enam raske, probleemsem on sellele asukoha leidmine. Kuhu uus foorum tuleks, ja kas kasutajakontod kantaks mingil moel siit üle, või tuleks uuesti registreerida?

Tallinna ühistranspordi infosait aadressil http://www.yhistransport.eu.
Vasta
#3

kassike Kirjutas:Kuhu uus foorum tuleks, ja kas kasutajakontod kantaks mingil moel siit üle, või tuleks uuesti registreerida?
Uus foorum oleks põhimõtteliselt aadressil http://foorum.ytra.eu, kuid kasutajakontod tuleks registreerida uuesti.

Päästegalerii

ytra.eu - Ühistranspordiportaal
Vasta
#4

Lõpuks ometi võttis keegi pädev selle otsa üles. Minu lugupidamine Siim! Minu poolest teeme kohe uue foorumi.
Vasta
#5

siim089 Kirjutas:
kassike Kirjutas:Kuhu uus foorum tuleks, ja kas kasutajakontod kantaks mingil moel siit üle, või tuleks uuesti registreerida?
Uus foorum oleks põhimõtteliselt aadressil http://foorum.ytra.eu, kuid kasutajakontod tuleks registreerida uuesti.
Tegelikult jooksis peast läbi mõte, et galerii.ytra.eu kasutajatest saavad automaatselt ka foorumikasutajad...
Vasta
#6

Mina teen ettepaneku luua sellest foorumist ühistranspordihuviliste foorumi. Ma mõtlen seda, et kodanikud kes soovivad tulla sinna lihtsalt kasutama oma põhiseaduslikku õigust sõnavabadusele ellimineeritakse.
Vasta
#7

Liituksin kindlasti!
Vasta
#8

oxygen Kirjutas:Mina teen ettepaneku luua sellest foorumist ühistranspordihuviliste foorumi. Ma mõtlen seda, et kodanikud kes soovivad tulla sinna lihtsalt kasutama oma põhiseaduslikku õigust sõnavabadusele ellimineeritakse.
Milleks põhiseadust rikkuda? Mina leian, et lihtsalt õiguse kasutajad saab "elimineerida" kasvõi oma alajaotusesse või ""Idiot" cornerisse".
Vasta
#9

siim089 Kirjutas:
kassike Kirjutas:Kuhu uus foorum tuleks, ja kas kasutajakontod kantaks mingil moel siit üle, või tuleks uuesti registreerida?
Uus foorum oleks põhimõtteliselt aadressil http://foorum.ytra.eu, kuid kasutajakontod tuleks registreerida uuesti.
Mul tekkis hetkeks peas väike küsimus, et miks mitte siis foorum.yhistransport.eu Big Grin Big Grin. Samuti on minu jaoks myBB isegi peale 3,5 aastat siin foorumis veedetud aega kuidagi võõristav - ehk teeks phpBB's? Rohkem lisapakette, teemasid, ja hiljuti tuli phpBB 3.0.2-le Eesti tiimi poolt ka eesti keelne tõlge.

Tallinna ühistranspordi infosait aadressil http://www.yhistransport.eu.
Vasta
#10

See foorum vast jääks ikka alles, kuna siin allpool on ka muid huvitavamaid teemasid, mis kunagi selle foorumi ideega ka kokku läksid. Kuna automoto foorum on kujunenud suhteliselt vanema tehnika austajatele, siis see ÜT foorumi osa jääks ka seda stiili viljelema.

Mingilmääral saab ka siinolevad postitused uude kohta konvertida. Samas on võimalus, et uus foorum on tehniliselt praeguse küljes ja võib asuda ka oma domeenil ning kasutajabaas on sama. Kuid kujundused ja asjad on hoopis teistmoodi ehk kasutajatele on see nähtav erinevate foorumitena. Seda ei ole siiamaani tehtud kuna see eeldab natukene programmeerimist ja keegi pole end vabatahtlikuks pakkunud.

Teine võimalus on nagu Siim kirjeldas. Kasutajaid saab ka automaatselt ringi tõsta, kui koostada nt nimekiri nendest kasutajatest, kes seda teha soovivad. Ehk siis annavad nõusoleku oma profiil teise kohta ringi tõsta.
Vasta
#11

kassike Kirjutas:
siim089 Kirjutas:
kassike Kirjutas:Kuhu uus foorum tuleks, ja kas kasutajakontod kantaks mingil moel siit üle, või tuleks uuesti registreerida?
Uus foorum oleks põhimõtteliselt aadressil http://foorum.ytra.eu, kuid kasutajakontod tuleks registreerida uuesti.
Mul tekkis hetkeks peas väike küsimus, et miks mitte siis foorum.yhistransport.eu Big Grin Big Grin. Samuti on minu jaoks myBB isegi peale 3,5 aastat siin foorumis veedetud aega kuidagi võõristav - ehk teeks phpBB's? Rohkem lisapakette, teemasid, ja hiljuti tuli phpBB 3.0.2-le Eesti tiimi poolt ka eesti keelne tõlge.
Miks mitte foorum.yhistransport.eu... ei tea, pakkumine tehti ytra saidile. Aga seoses selle foorumitarkvaraga, siis sinna olin algselt installinud MyBB, sest oli plaan kopeerida ümber Automotost postitusi, aga paraku on see liiga keeruline. Vahepeal jõudsin panna peale XMB, millele on ka eestikeelne tõlge olemas.
Vasta
#12

myBB oligi algselt kunagi XMB, olin seal ise ka mingi developeri hakatis Smile ja myBB tegin ka paar hacki, mis kasutusele võeti. Aga tekkis seal tüli ja algne XMB ideeautoril viskas kopa ette ja läks sealt minema koos paari pädevama developeritega ning tegid uue softi, mida me siis hetkel kasutame. myBB on suhteliselt mõnus (ma harjunud lihtsalt) ja uus versioon kuuldavasti veel parem võrreldes sellega, mis ta alguses oli.

myBB eestikeelne tõlge on ka suhteliselt olemas, natukene võiks veel vaeva näha, et 100% saada. myBB ei ole sugugi kehva valik softiks.
Vasta
#13

kassike Kirjutas:miks mitte siis foorum.yhistransport.eu
Oleks üsna ideaalilähedane siduda ühistranspordi foorum selle galeriiga.
Vasta
#14

Nojah, mis mul ikka vastu panna. Aga ei XMB ega MyBB minu arvates ei ole nii arenenud, kui phpBB3, aga eks te ise teate, mis te sinna teete.

Võib-olla on minu arvamus mõjutatud sellest, et phpBB 3-ega olen ma ise nn. Ühistranspordifoorumi valmis teinud, siis kui vahepeal oli uputus neist foorumi risustajatest, aga 6631-ga rääkides oli tema tungiv soovitus, et ma ei oleks seda ei siis ega ka nüüd, kui mul see mõte oli kuu aega tagasi, avalikustanud. Tollase variandi ma nudisin siis maha selleks "Eesti ühistranspordi galeriiks" - http://ytpforum.freehostia.com. Selle mannetu "galerii" taga oli kogu aeg hulk erinevaid peidetud teemasid.

See seal on minu ettekujutus Eesti ühistranspordifoorumist.

Tallinna ühistranspordi infosait aadressil http://www.yhistransport.eu.
Vasta
#15

Tehniline osa on vast selgeks räägitud…
Nüüd sisulise osa juurde. Osalesin uue foorumi reeglite väljatöötamisel. Avalikustaks siinkohal loodava foorumi reeglid ja ootaks kaasfoorumlastelt, eeskätt vanematelt olijatelt, kommentaare, kas ollakse nendega päri või on ettepanekuid. Reeglistik paistab karm, kuid arvestades selle foorumi kogemusi, tuleb sellised asjad kirja panna, et foorumis korda ja korrektsust säilitada. Reeglid on sellised:
1. Foorumiga liitumiseks tuleb täita registreerimisankeet. Täita tuleb vähemalt kohustuslikud väljad, soovitavalt kõik väljad. Foorumiga liitudes peate nõustuma allpool toodud reeglitega ning neid järgima.
2. Foorumis tuleb käituda viisakalt, olles teisi austav ja heatahtlik. Kui peaks juhtuma mõni kasutaja, kes seda nõuet ei täida ja end valimatute sõnadega väljendab, asudes kaasfoorumlasi lausa mõnitama, on tungivalt soovitatav talle mitte vastata. Vastasel juhul tekib lumepalli efekt, misjärel asjalik foorum muutub vastastikuseks süüdistamiseks. Moderaatoritel on õigus sellised juhtumid koheselt katkestada ja vajadusel selles osalenud kasutajad ajutiselt või tähtajatult blokeerida.
3. Foorumi postitused peavad olema sisukad, need peavad kaasfoorumlastele andma huvitavat ja vajalikku infot. Infokillukesed on soovitav koguda kokku ja teatada korraga. Foorumlase aktiivsust ja tegusust ei näita mitte postituste arv, vaid postituste sisu.
4. Foorumi postituse sisu eest vastutab selle postitaja. Arvestada tuleb ka andmekaitsega, ehk olla kindel, kas teatud andmed on avalikud või kuuluvad kaitsmisele andmekaitseseadusega.
5. Foorumi postitused peavad olema vormistatud korrektselt ja arusaadavalt. Foorumi kasutuskeel on eesti keel. Kirjutamisel kasutage sobivat vormindust (lõikudeks jaotamist), vältige pikki laused, kasutage suur- ja väiketähti ning kirjavahemärke. Kõik see aitab kasutajatel paremini Teid mõista ning jätate endast hea mulje. On keelatud kirjutada CapsLock vormis, mis kujutab endast karjumist. Enne postitamist lugege oma postitus üle, et ei jääks kirjavigu.
6. Foorumi uutel kasutajatel on soovitatav lugeda enne üle varasemad postitused, et mitte teha korduvküsimisi juba räägitud teemadel. Selleks saab kiirkorras kasutada ka otsingut.
7. Foorumis on igal küsimusel oma koht ehk oma alateema. Vastavas teemas tuleb jääda etteantud teema piiridesse. Ajutise iseloomuga või mitte kuskile suuremasse teemasse kuuluva küsimuse-teate korral kasutada alateemat Varia, mitte luua selle pärast paari postituse pikkust uut alateemat.
8. Kasutajad ei tohi foorumit kasutada ärilistel eesmärkidel millegi reklaamimiseks. Küll võib enda allkirjas viidata nt endaga seotud internetileheküljele.
9. Kasutajad ei tohi rikkuda kopeerimisõigusi ega levitada autoriõigustega kaitstud materjale ilma vastava loata.
10. Antud reeglite mitmekordne rikkumine toob kaasa kasutaja eemaldamise foorumist.
Kommentaariks andmekaitsele, et busside andmeid võib avaldada sellises mahus, mis on avaldatud ka ytras ja ARKi lehel. Soovitavalt kerenumbritest ei räägiks, TAKi puhul on see samas juba "traditsioon" ja siin võib teha erandi, kuna andmeid avaldavad asjaga seotud inimesed.
Palun tutvuge ja avaldage arvamust.
Vasta
#16

On paar küsimust eelmainitud reeglite kohta.

Reegel 2 Kirjutas:... Kui peaks juhtuma mõni kasutaja, kes seda nõuet ei täida ja end valimatute sõnadega väljendab, asudes kaasfoorumlasi lausa mõnitama, on tungivalt soovitatav talle mitte vastata. Vastasel juhul tekib lumepalli efekt, misjärel asjalik foorum muutub vastastikuseks süüdistamiseks. Moderaatoritel on õigus sellised juhtumid koheselt katkestada ja vajadusel selles osalenud kasutajad ajutiselt või tähtajatult blokeerida.

Kas mitte ei võiks kasutada hoiatussüsteemi, ja kolme hoiatusega on nt. kaasfoorumlasi mõnitav kasutaja blokeeritud? "Tungivalt soovitatav talle mitte vastata" peaks foorumi kindlate reeglite järgi minu arvates olema "Tungivalt keelatud talle vastata". Foorumis on reeglid, ja neis võib ka asju keelata.

Reegel 3 Kirjutas:Foorumi postitused peavad olema sisukad, need peavad kaasfoorumlastele andma huvitavat ja vajalikku infot. Infokillukesed on soovitav koguda kokku ja teatada korraga. Foorumlase aktiivsust ja tegusust ei näita mitte postituste arv, vaid postituste sisu.
Kui infokillukeste all on mõeldud teemat "Mis ühissõidukeid nähtud liinil, kus nad tawaliselt ei sõida", siis minu arvates võiks see teema kusagil eraldi olla, ja siis lihtsalt teha nii, et sellesse foorumisse postitades postituste arv ei suurene. Segaduste vältimiseks võiks see teema olla ka nt. kõige alumine nimekirjas, et need, kes seda näha ei soovi, saaksid seda ignoreerida.

Reegel 10 Kirjutas:Antud reeglite mitmekordne rikkumine toob kaasa kasutaja eemaldamise foorumist.
Ka siin võiks kasutada nn. kolme hoiatuse süsteemi. Täpsustab mõiste "mitmekordne".

Vabandan, kui hakkasin liiga tähenärijaks.

Ja veel, tehnilise osa poolest Big Grin... mis platvormile foorum siis tuleb? Enamus minu postis mainitud võimalustest on saadaval phpBB-s, kui ka teistes, on väga tore.

Tallinna ühistranspordi infosait aadressil http://www.yhistransport.eu.
Vasta
#17

Küsimused on igati õigustatud, selleks Albu ongi reeglid välja toonud, et vajadusel saaks neid täpsustada, kuid 99% kindlusega reeglid leebemaks ei lähe.
Need loendamise teemad läheks ilmselt "off topic" teema alla ja need saavad ilmselt ka adminnide/modede poolt kontrollitavaks. Nii mõnigi postitus nendes teemades informatiivne,
Vasta
#18

Kui õnnestub kogu siinne Automoto foorumi Ühistranspordi osa ümber kopeerida uute eraldi ühistranspordi foorumisse,olen poolt. Halb,kui osa teemadest on Automotos ja järg kusagil teisel saidil. Veel häirivad siin mitmed eraldatud teemad nagu näiteks "Ikarus,osa 2",Ikarus,osa 3",mis võiksid koos ühises teemas olla. Vahest otsid midagi alul ühest,pärast teisest teemast nii et higipull otsa ees. Ebamugav minu arvates...

See on siis minu arvamus.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#19

kassike Kirjutas:On paar küsimust eelmainitud reeglite kohta.
Kas mitte ei võiks kasutada hoiatussüsteemi, ja kolme hoiatusega on nt. kaasfoorumlasi mõnitav kasutaja blokeeritud? "Tungivalt soovitatav talle mitte vastata" peaks foorumi kindlate reeglite järgi minu arvates olema "Tungivalt keelatud talle vastata". Foorumis on reeglid, ja neis võib ka asju keelata.

Kui infokillukeste all on mõeldud teemat "Mis ühissõidukeid nähtud liinil, kus nad tawaliselt ei sõida", siis minu arvates võiks see teema kusagil eraldi olla, ja siis lihtsalt teha nii, et sellesse foorumisse postitades postituste arv ei suurene. Segaduste vältimiseks võiks see teema olla ka nt. kõige alumine nimekirjas, et need, kes seda näha ei soovi, saaksid seda ignoreerida.

Ka siin võiks kasutada nn. kolme hoiatuse süsteemi. Täpsustab mõiste "mitmekordne".

Kõikide ettepanekutega olen mina täitsa päri, iseasi kas need tehniliselt võimalikud on, just see postituste mitte suurenemine.
Vasta
#20

EdR Kirjutas:Veel häirivad siin mitmed eraldatud teemad nagu näiteks "Ikarus,osa 2",Ikarus,osa 3",mis võiksid koos ühises teemas olla. Vahest otsid midagi alul ühest,pärast teisest teemast nii et higipull otsa ees. Ebamugav minu arvates...

Kui saab ikka teemad üle tuua, siis on plaanis osad kokku liita, sest varemalt on mõnda teemat juba 20 lehekülje puhul järgmises osas jätkatud. Ehk siis osade liitmine on teoreetiliselt plaanis, tehnilist poolt ma ei tea.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne