TTÜ- Tallinna Tehnikaülikool
#21

geooon Kirjutas:Humanitaarkallakuga kooli lõpetanutele soovitakski võtta nii matemaatika kui ka füüsika täiendõpet.
Seda julgen ma oma kogemusele tuginedes soovitada kõigile. Olen lõpetanud mõlemakülgse gümnaasiumi reaalkallakuga klassi ja tundsin, et mööda külge see mitte kuskilt maha ei jooksnud. Samuti ka näiteks inglise keelega: mul oli võimalus üldkeelt mitte võtta ning piirduda akadeemilisega, kuid õnneks tegin õige valiku ning võtsin ka üldkeele... See küll juba teise kursuse valik (kellel on), aga sellegi poolest Smile

Aga vot seda ma mitte öelda ei tea, miks TKTK keskmise hinde alusel vastu võtab. TTÜ-s on kindlasti täpselt nii nagu geooon ütles.

Ainekavade lahtimõtestamiseks soovitan TTÜ ainekavast välja otsida sarnase nimega aine ning seal on mingi lühikommentaar aine sisu kohta antud.
Vasta
#22

Mõned päevad tagasi käisid meil koolis külas üle Eesti kokkutulnud erinevate ülikoolide üliõpilased, kes kõnelesid siis, mis ja kus millises koolis. Rakenduskõrgkool TTü kohta lausuti, sissesaamine hinnete põhjal, väheke määrab ka füüsika eksam, kuid see oli suhteliselt ebatähtis. Ka jagati meile kooli voldikut, kus oli säärane info peal...



Vasta
#23

Mina soovitaks Jossule minna Tartu KHK-sse, kui juba
Tsitaat:huvi rohkem aega garaazis veeta
ja Tartu kodulinnaks saanud. Saad oma huvile toetust ja ka mingigi amet käes. Ja siis juba otsustad, kas kohe edasi õppima (ja õhtuti lisa teenida) või võtta mingi aeg maha, samas mitte looderdades.
Muuseas, räägi "dexter"iga - ta seal Tartus õppejõud, kui ma ei eksi.
Vasta
#24

No kui ma kutsekasse oleks tahtnud minna, siis mida kuradit ma siin gümnaasiumis üldse aega raiskan...



Vasta
#25

TTÜ-l on mitu jama:
1) liiga laia haardega õppekavad - hakkad midagi põhjalikult õppima, jääd teistest maha, raske ainetest ühist tervikut leida
2) mõned ained, milles saab vaid 2..3 õhtupoolikut õppides hinde ,,5" ja
3) humanitaarained, mis 1,5..2,5 ainepunkti saamiseks võtavad 4-ainepunktiste (1 AP ~ 1 nädal õppimist) reaalainete töö.
4) tehnikaaladel on osakaal tugevasti meessoo kasuks (õrnemast soost tudengeid vähe) Big Grin

ning mitu head omadust:
1) ,,arenguhüpped" - mitmete ainete läbimisel (informaatika, mattanalüüs, mehhatroonika) tundub asi alguses üsna lootusetu,
2) õpitu on reaalsuses rakendatav - (erinevalt keskkoolis õpitavast) saab teadmisi rakendada, näiteks mikrokontrollereid programmeerides, konsoole ja tigureduktoreid arvutades jne.
3) õppekava saab teatud ulatuses ise koostada, valides vabaõppe aineid,
4) suhteliselt palju matemaatikat - kui kõiki matemaatika-aineid semesterhaaval deklareerida, jätkuks 2 aastaks.

Selline on minu kogemus pärast 4 aastat elektroonika õppimist.
Vasta
#26

Tõstataks uuesti selle teema, sest ise praegu valiku ees. Mõtlesin enne küll, et otsustan selle järgi kummale tasuta kohale saan aga hetkeline seis tundub nii, et mõlemale on võimalik. Erialad kuhu ma kandideerin on masinaehitus TKTK või mehhatroonika ttü. Et äkki keegi oskab uuemat ja konrkreetsemat infot anda nende alade ja koolide eripärast? Olen muidugi ise ka uurinud aga arvan, et sisemine info on ikka parem.
Veel mind huvitab kui raske/kerge on TKTK minna edasi õppima TTÜ-se magistriõppesse?
Vasta
#27

Mina ka praegu seisan sama valiku ees. TKTK masinaehitus või TTÜ tootearendus.(jah oleme kõik siin tehnikahuvilised)
Tahaks teada kuidas läheb seal vene noortel, on neil rohkem raskusi materiali taipamisega, õppimisega. Ise ka kõnelen vene keelt.
Vasta
#28

TTÜ kohta oskan rääkida. Vene keelt rääkival õppival inimesel ei pruugi kerge olla, kuid kuna oskad selliseid lauseid ilma eriliste vigadeta kirjutada, soovid eesti keelt õppida ja teistega suhelda, siis ma arvan, et saab hakkama küll.
TTÜ-sse sissesaamine ei ole raske, kuid õppida tuleb palju ja väljalangemisprotsent on suur. Ise mehaanikateaduskonnas ja see aasta lõpetas arvuliselt ligikaudu kolmandik iga-aastastest sisseastujatest, paar minuga sama eriala lõpetanud alustasid 2002.a. 3-aastast õpet, õigeaegseid väga palju ei olnud.
3-aastane baka õpe on samas ka selline poolik, et kindlasti tuleb magistrisse minna, et korralik haridus saada, seda ma ka plaanin.
TTK-st ületulek TTÜ magistrisse ületulekut ei oska kommenteerida, sest ei tea seal õpitavaid aineid, magistri eksami küsimused on enamuses TTÜ teise aasta ainete kohta, vähemalt tundub nii näiteküsimuste alusel.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne