forum.automoto.ee aastatel 2001-2008
#21

Issanda loomaaed on suur ja siin foorumis liikleb ka igasugu sulelisi ja karvaseid. Kuid tundub et igaüks on siiski oma koha leidnud. Mina olen oma probleemidele küll alati mingi mõistliku vastuse ja lahenduse saanud. Ütleks et igati normaalne seltskond. Nende aastatega ja foorumirahva kokkusaamistega on siginenud hulk häid sõpru-tuttavaid. Olen enda jaoks leidnud sellise lahenduse et need alafoorumid mis mind ei huvita, ma lihtsalt ei loe. Eks igaühel oma huvid ja karistada ei saa seepärast küll kedagi.Mis kriitikasse või solvamisse puutub siis on see pigem heatahtlik norimine.
Foorumisse proovin sattuda ikka korra päevas.
Teised kohad kus kolan on militar.net, nissani foorum, mosseklubi foorum ja detek..detekt- no see metalliotsijaga ringi sebivate tegelaste foorum.
Terv,Jaanus
Vasta
#22

Viimased paar aastat vahe kasutanud seda foorumit. Kuid ikkagi leian, et see on taiesti asjalik foorum. Eriti on voimalik leida siit foorumist ( kuigi suure too tulemusel ) vanu pilte Eestist! See on minu jaoks ehk koige tahtsam. Elades kaugel ja vaadates vanu pilte meeldib nostalgitseda! Need pildid voiks kergemini kattesaadavad olla! Eriti yhistranspordi osas on palju pilte! Tanud koigile!

Just a man!
Vasta
#23

Üldjuhul külastan foorumit iga päev.Sattusin siia tänu TARK kodulehele.Väga asjalik foorum.Teemade valik lai.Ise loen vaid neid teemasid,mis huvitavad otseselt. Ei sega mind mittehuvitavad teemad.Iga kingsepp jäägu ikka oma liistude juurde.Kahju,et aeg-ajalt kohtab siingi üleolevust,norimist ja ärategemist.
Veel külastan muhu-,mosse-,volgafoorumit ja samalaadset RC foorumit.

Igal korralikul maamehel peab olema vähemalt üks Moskvitš.
Vasta
#24

Külastan minagi foorumit igal võimalusel. Olen siit palju uusi sõpru-tuttavaid juurde leidnud. Põhiliselt külastan "Varjupaiga" teemat ja "vaba teemat". Mulle foorumi keskkond igatahes meeldib Wink
Vasta
#25

"Vanasti" oli see foorum 75-90% asjalik koht.
Viimase aasta-pooleteistmega on asi kahjuks kõvasti muutunud ja oma mätta otsast vaadtuna viiepallisüsteemis rohkem kui 3- ei paneks... Samas võibolla olen lihtsalt mina stagnant ja ei saa foorumi arenemisest aru ja lihtsalt arvan, et vanasti oli rohi rohelisem ja taevas sinisem.

Kõige iseloomulikumalt iseloomustavad foorumis toimuva põhitrende:

Tsitaat:Nuh siin siis mu stella Big Grin
mootori poole pealt koonus filter 190düüs aga plaanis weel lihvita siit sealt ja sport summmuti resonaator külge panna olemas on juba ja siis tahan panna weel kiirowitci turbot lisa mootoriga nagu mis j5uaks turbat ringi ajada kuna mopimootor ise ei j5ua Big Grin ja siin yks video kah siin nagu fekaal graafika aga elab yle
pilte kah siis piltidel ei ole weel koonukas kyljes
et k5ik korras

Tsitaat:3558 63
3619 63
3512 63
Lasnamägi peatusel (linnast) seisis liiklusjärelvalveWink

Tsitaat:jääk eelmisest aktsioonist: 200.-
mrali: 450.-
hqs: 100.-
Artjom Lofitski: 100.-
oxygen: 100.-
Sull7: 200.-
tehnikasurm: 100.-
PETSS: 300.-
marcco: 150.-
Edr: 100.-
XTA: 200.-
hundu615: 150.-
isandpauk: 200.-
kris: 150.-
kOll: 300.-
pppp: 200.-
motoagregaat: 100.-
margus61: 400.-
Kokku: 3500.-
Vasta
#26

oldmoped Kirjutas:"Vanasti" oli see foorum 75-90% asjalik koht.
Viimase aasta-pooleteistmega on asi kahjuks kõvasti muutunud ja oma mätta otsast vaadtuna viiepallisüsteemis rohkem kui 3- ei paneks...

Nii ta paraku on, aga harju ära. Sa oled ka ise sellest asjast lihtsalt välja kasvanud...Wink
Alul tundus kõik uus ja põnev; nüüd oskad 99le %-le siin esitatavtele küsimustele juba ise vastata ja polegi Sinu jaoks nagu enam niiväga põnev.
Eks paljudel on nii. Ka mul.

Kurvem lugu on see, et spetsiaalseid tsikli/autoehitajate profifoorumeid polegi olemas. Mitte kusagil maailmas.
Võibolla sellepärast, et kui asi kisub juba äriks, tekivad ka nö. "firmasaladused"...
Vasta
#27

Aga mina arvan, et kasutaja Vuss on VÄGA ILUS foorumi liige...
Foorum ise käib ka, kellele ei meeldi, ei pea lugema!
Vasta
#28

To Oldmoped:Huvitav,mis nendel varjupaika minevate masinate rahakogumisaktsioonide postitustel viga on?Ära loe kui häirib!
Vasta
#29

koguja Kirjutas:Aga mina arvan, et kasutaja Vuss on VÄGA ILUS foorumi liige...

Mina arvan, et pilt on ilus küll, aga tegemist ei ole kasutaja Vusss pildiga, ja et see on nö libateema. Põhjust ei oska küll ära arvata, aga inseneriharidusest ja informaatika osast selles arvan küll natuke enamat, kui seda, et seal nõutakse foorumitest folkloori kogumist.

Aga küsimusele, kuidas foorum meeldib, peaks foorumirahvas aegajalt ikka vastama, kasvõi tegijate ja üksteise tunnustamiseks.

See, et foorum on kogu aeg olemas ja ei viskle arengu- või eluvaevades, on väga hästi ja selle eest aplaus administraatoritele, moderaatoritele ja generaatoritele! (karburaatoreid kiidame mõnikord edaspidi)

Ja kui midagi võiks paremini olla, siis paremaks teha saab ikka ainult ise, keegi teine ei tee!
Näiteks kui tundub ebaõiglane, et automoto teemade kõrval räägitakse liiga vähe muust motoriseeritud tehnikast, -pesumasinatest, tolmuimejatest ja magneetofonidest,- siis ilmselt nii ongi ja nii jääbki, pole mõtet nõuda sellejaoks omaette nurgakest või kättemaksuks kellelgi teisel elu ebamugavaks tegemist...

Mulle foorum meeldib, vaatamata sellele, et käin siin üha harvemini ja vahest unustan nädalate kaupa siia vaadata. Põhjus ei ole kindlasti mitte ühistranspordi- ja druzbavõrri-rubriikide märgatavalt laiemas vohamises, vaid oma huvide muutumises.
Vasta
#30

TeeTL Kirjutas:
koguja Kirjutas:Aga mina arvan, et kasutaja Vuss on VÄGA ILUS foorumi liige...

Mina arvan, et pilt on ilus küll, aga tegemist ei ole kasutaja Vusss pildiga, ja et see on nö libateema. Põhjust ei oska küll ära arvata, aga inseneriharidusest ja informaatika osast selles arvan küll natuke enamat, kui seda, et seal nõutakse foorumitest folkloori kogumist.

Kahjuks või õnneks on siiski tegemist kasutaja Vusss pildiga ja tegemist pole libateemaga.
Eks igaühel on omad arvamised ja arusaamad, kuid mina ei peaks sellisel teemal kirjutatavat tööd pelgalt folkloori kogumiseks.
Vasta
#31

mesamees Kirjutas:To Oldmoped:Huvitav,mis nendel varjupaika minevate masinate rahakogumisaktsioonide postitustel viga on?Ära loe kui häirib!


Ma ei ole öelnud, et ühelgi neist postitustest midagi viga on!
Lihtsalt tõin need kolm tsitaati selle näitena, mis foorumis viimasel ajal toimuvale minu arvates kõige iseloomulikumad on.
Vasta
#32

Jaaniga samal arvamusel ja solidaarne! Üldiselt hommikul esimesel võimalusel kontrollin üle, kas on midagi huvitavat foorumis - ei ole Sad üldjuhul ! Siis jälle natukese aja pärast vaatan - ikka ei ole. Üldiselt jah nagu ajalehe lugemine nagu eespool keegi mainis. Lehes ka eriti midagi huvitavat minu jaoks pole aga ikka iga lõuna ajal lähen kasti juurde ja kui lehte ei ole, siis olen pahane.
Selle foorumi peamine pluss on tema suur liikseskond (mis teisalt on tema puudus, nagu elus ikka). Iga päev lisandub uusi liikmeid, lõviosa muidugi midagi siia ei lisa. Ka paljud vanad liikmed on lõpetanud postitamise aga kontrollivad foorumit ikka regulaarselt.
Foorumisse sattusin kasutaja Lutheri suunamisel , enne seda ei pidanud arvutit absoluutselt vajalikuks aparaadiks.
Olen palju targemaks saanud siin liikudes, just jalgratta teemadel, eriti tänu Valdole!
Timmile Paidest - mind jälle ei huvita rasketehnika ja eriti autoteema kaWink , hädaga loen aga ka garaaþi ustest ja kanalitest (kuigi pole kunagi kavas selliseid asju teha (kuigi kanaliteema on siin juba läbi käinud ja ühe kanali ise ka teinud)) ning ka mittekäivituvatest võrridest!Big Grin
Vasta
#33

Vusss Kirjutas:Kahjuks või õnneks on siiski tegemist kasutaja Vusss pildiga ja tegemist pole libateemaga.
Eks igaühel on omad arvamised ja arusaamad, kuid mina ei peaks sellisel teemal kirjutatavat tööd pelgalt folkloori kogumiseks.

Selles on küll puhas rõõm eksida, vabandan!
Folkloorikogumise muudab uurimistööks süsteem vastuste käsitlemisel, mingi kindla eesmärgi saavutamine. Võibolla saaks ka vastajad selles aidata, kui teaks, milles süsteem ja eesmärk seisnevad...
Vasta
#34

TeeTL, ma googeldasin natuke ja selgub et seda ainet õpetatakse Maaülikoolis, seega pakuks et ülesandepüstituse sisu on stiilis "kirjutage mõnd netikogukonda iseloomustav essee" või mingi sarnane lalin. Süsteem vastuste käsitlemisel - kirjutage neist vabas vormis, kindel eesmärk - arvestuse saamine Smile

Kahju et seal koolis pole ainet "foorumi otsingumootori kasutamine", oleks ehk need vanad vimmad, mis seoses uue noortefoorumi spinoffiga ilmselt igaveseks vaibuvad, ehk uuesti üles puhumata jäänud.
Vasta
#35

Jesper Kirjutas:TeeTL, ma googeldasin natuke ja selgub et seda ainet õpetatakse Maaülikoolis, seega pakuks et ülesandepüstituse sisu on stiilis "kirjutage mõnd netikogukonda iseloomustav essee" või mingi sarnane lalin. Süsteem vastuste käsitlemisel - kirjutage neist vabas vormis, kindel eesmärk - arvestuse saamine Smile

Kahju et seal koolis pole ainet "foorumi otsingumootori kasutamine", oleks ehk need vanad vimmad, mis seoses uue noortefoorumi spinoffiga ilmselt igaveseks vaibuvad, ehk uuesti üles puhumata jäänud.

Tegemist on kursusetööga, mis kirjutatakse esimesel aastal ja millega nö. mängitakse läbi bakalaureusetöö kaitsmine. Teema saab valida üliõpilane ise, kuid siiski peab selle kooskõlastama õppejõuga, kes selle ka lõplikult kinnitab. Kuna mulle tundus forum.automoto.ee üks asjalikumaid ja põhjalikemaid foorumeid, siis otsustasin just antud foorumist kirjutada ka töö. Lisaks kirjalikule tööle, tuleb teha ka presentatsioon ning kokkuvõttes hinnatakse neid hindega, nii et tegemist ei ole arvestusega.
Ka minul on kahju, et Maaülikoolis ei ole ainet "foorumi otsingumootori kasutamine", kuid ma arvan, et kindlasti võiksid soovijad teha ülikooli juhtkonnale ettepaneku võtta see aine õppekavasse, kui see kellegi arvates päästaks foorumi vanadest teemadest.
Vasta
#36

Vusss Kirjutas:näiteks mis meeldib/ ei meeldi, kui tihti külastate, kas olete rahul saadud vastustega, mida võiks rohkem kajastada, milliseid tehnikafoorumeid veel külastate ja palju muud sellist.
alustame "minu teistest" tehnikafoorumitest: need on margipõhised ehk siis seotud põrnikaga, GSIga ning vectraga. Automoto on aga, nagu ülalgi mainitud, margispetsiifikast erinev: siin laiendan ma lihtsalt enda silmaringi. Oleks aega rohkem (või laiskust vähem...), püüaks rohkem ka kaasvõitlejate silmaringi miskitpidi oma avastuste jagamisega mõjutada...
laiapõhjalisust nimetakski ma automoto põhivooruseks - ja seda, et siin ei käi (massilist) autoremonti: "vähemeksklusiivsetes margifoorumites" on tüütult palju inimesi, kes püüavad läbi foorumi igapäevasõidukit remontida... Loodame, et see neil ikka õnnestub Smile
teisalt on laiapõhjalisus ka miinus: ei jookse selget jutti, mis on foorumi konteksti sobiv ja mis mitte. Bussinumbrid jms: küllap on siiski vaja ning küll see asi kunagi ka oma koha leiab.
laiapõhjalisuse osas ei teagi tõttöelda peale automoto ja tqhq kodumaiseid autofoorumeid, millel on siiski oma rõhuasetus, vältimaks nende muutumist umbmääraseks. Unicwebis võiks veel midagi olla, aga paraku ei oma ülevaadet Sad

mida foorumis rohkem kajastada võiks, on reaalsed tegijad ja nende tegemised. Siinkohal loodan, et Ardo Kalda (ehk kasutaja "Gsinut") ettevõtmised on jätkusuutlikud ning et need suunitluse osas silmaklappe ei saa - siis täidab ehk kommertslik ettevõtmine selle tühimiku, mida "mittekommertslik" lihtsalt teha ei suuda.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#37

Mind need "trollspottingu" huvilised ei häiri, endale küll need teemad vga huvi ei paku. Samas see juhtumiste osa oli väga loetav.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#38

Ise loen suuremjaolt ühistranspordi,Liikmete autode,Uunikumite alt Järva-Jaani varjupaiga ja Vaba teemasid. Kaherattaliste teemasid ei vaata,see huvi ei paku,kuigi paaril korral seda sirvinud ikka olen.
Suurelt tänu sellele foorumile olen aastatega muutunud selliseks hulluks nagu minu avatarilt näha ja lugeda saabBig Grin

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#39

Tubli, Vusss!
Vastustest on näha, et iga blond tüdruk pole kohe blondiin!
Vaatan mõnuga, mis edasi saab... Cool
Vasta
#40

Mina tulin foorumi liikmeks u 2- 2,5 aasta eest. Peab ütlema, et alguses oli huvitavam, sest teemasid, mida ahnelt lugeda ja millest kõigest toona ei teadnud, oli tohutult. Esimesed ööd istusin järjest tundide kaupa AMF-sSmile. Viimasel ajal on igavamaks muutunud, ennast huvitavatele küsimustele olen siiski alati vastuse saanud.
Kohanud siin ka asjatut mölisemist ja ebatolerantset suhtumist, kui arvamus kellegi teise omaga kokku ei lange. Aga need mõned üksikud miinused, muidu igati tipp-topp koht.

Peamisel huvitavad Liikmete projektide teema ja ka arutelud, kus ise olen sõna võtnud. Enda vanema tehnika-alases kontos on üks sõpradega kamba peale korrastatud KAVZ.

PS: ei saa ka sellest trammide lugemisest aru, aga noh- igaühel omad huvidSmile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne