forum.automoto.ee aastatel 2001-2008
#41

Toetan mõtet viia AMF akadeemilise uurimishuvi objektiks.

Kui võib, siis üks mõtteke ka siinjuures - kui preili tegelikult soovib mõtestatud andmeid koguda ja järeldusi teha, tuleks teha paar eelnevat sammukest varemkirjutatule (kirjeldage oma üldhuvi jms) lisaks.

Sealhulgas:
a - püstitada hüpotees, mida te oma uurimistöös tõestate/ümber lükkate , olgu või nii elementaarne et 'antud infokanal mängib keskset rolli 25..65-a (eesti keelt valdavate) tehnikapraktikute jaoks';
b - koostada enam-vähem esinduslik valim vastajatest siinkirjutajate üldiseid/iseloomustavaid näitajaid arvesse võttes, olgu siis vanuse, kirjutamissageduse, laste arvu, projektide arvu/lõpule viiduse vms teile sobiva(te) näitaja(te) abil, väljavalitud parameetrit (eid) võib ka vastaja ise anda/täpsustada;
c - anda poistel/tüdrukutel võimalus vastata standardiseeritud küsimustikule (tav ca 15 kuni 25 konkreetset väidet - võimalus vastata 'jaa', 'ei', 'pigem jaa', 'pigem ei' , 'kindel ei' jms, üksikute osas ka anda lühikommi (miks?) võimalus kui see selgitab muude valikute tagamaid;
d - saadavad andmed läbitöötada ja luua endale algul üldine, siis detailsem pilt konkreetsete vastuste jagunemisest 'osaparvedesse'/'hulkadesse' ja nende omavahelisest kattuvusest ning sõltuvusest.

Olles selle väikse käeharjutuse läbi viinud, tekib teil pisutki metoodilisem baas oma väidete toetuseks. Pole midagi toredamat kui uurimine ja lausa pimestavalt tore on teha järeldusi. Aga poleks paha, kui viimased oleks usaldusväärsed! Cool

K, abivalmis






koguja Kirjutas:Tubli, Vusss!
Vastustest on ...
Vasta
#42

Kogemusele tuginedes on Eestis põhimõtteliselt 4 toimivat laiapõhjalisemat tehnikafoorumit: automoto, tqhq, 4X4offroad ja kipper. Need katavad siis ära vanatehnika-iseehitamine-rasketehnika-tsikkel, USA-raud, maasturid ja väikelaevad. Kindlasti on ka eriliselt margispetsiifilisi väiekseid foorumikesi, mis sisaldavad palju vajalikku infot, Saabnet või Volga Selts näiteks aga need on siiski friikide-fännide teema. Streetrace kohalt ei oska sõna võtta, see on ka kindlasti vajalik, suur, asjakohane jne, lihtsalt ei tea sellest midagi.

Need neli on selgelt toimivad ja on andnud ning annavad edaspidigi ka ühiskonnale tervikuna midagi. Need on mingi "kogukond", kuskohast kasvab välja ideesid, mis ka saavad reaalsuseks. OK, striireisserite vahvatest ja vajalikest üritustest (mitte illegaalsetest kihutamistest) on ka avalikkus kuulnud.
Vasta
#43

Tooksin siin välja minu arvates ühe selle foorumi negatiivse detaili, seda muidugi minu arvates.
Nimelt räägivad/kommenteerivad/pärivad nõu kõik omale või enda sõbrale/pereliikmele kuuluvast vanatehnikast. Igapäevaselt siin suhtlemata puudub aga ligikaudnegi ülevaade nende liikurite arvust ja markidest, mingit isiklikku statistikat kokku panna ka ei tahaks.
Kindlasti ei tahaks ma näha nimekirja, kus on kirjas, et hr Xxxx omab 1953 aasta sellist ja sellist autot, mootor 1549 cm3, täismass.. jne.
Ise taastan M401te ja olen mõnikord tahtnud pöörduda mõne sõlme joonise (eelmisel nädalal sain abi, tänud veelkord), detaili laenamise (saaksin töökojas lasta järele teha) jne.
Tänase seisuga pole mul endiselt aimu, mitu almamosse omanikku/taastajat siin foorumis, isegi mitte ligikaudselt.
Vasta
#44

Ajaviiteks heidan siia vahetevahel pilgu peale, kahjuks on siin väga vähe taastajate tegemisi kajastatud, mis mulle just pinget pakuks. Niisama küsimused- vastused a la bena tuleb peale aga võrr ei käivitu.... noh, muidugi, algajaid tuleb hoida ja aidata, aga kui suurem protsent on siiski muust, kui vanatehnika restaureerimine, siis ongi suurepärane võimalus põigata vanatehnika.ee-le!
Häirib veel see, et siin esinevad veel suhteliselt "noored" liikurid, olgu siis tegevuse kajastamisel või rallirajal. Aga mis parata, kui iga mees ei läbe oma aega ära oodata. Samuti on miinuseks see, et pilte ei luba selle foorumi "hea toon" tekstiga koos avaldada, sain korra vastu näppe ja püüan need pildid- jutud avaldada seal, kus seda oodatakse.
Ning profiili peaks tõeline härrasmees ikka ära täitma!

Jatkuvat edu! Enno Öövel -- Veteran.
Vasta
#45

Raimond Kirjutas:Tänase seisuga pole mul endiselt aimu, mitu almamosse omanikku/taastajat siin foorumis, isegi mitte ligikaudselt.

Siin oli üks selleteemaline teema kunagi.
Vasta
#46

Veteran Kirjutas:Samuti on miinuseks see, et pilte ei luba selle foorumi "hea toon" tekstiga koos avaldada, sain korra vastu näppe ja püüan need pildid- jutud avaldada seal, kus seda oodatakse.

Vot ei saanud nüüdaru, kes ja kus sulle näppe mööda andis?
Foorumisse piltide panemisel on olemas pildi suuruse piirang ja see on ka ainuke piirang.

Dad.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne