forum.automoto.ee aastatel 2001-2008
#1

Teen nimelt inseneriinformaatika uurimustööd teemal forum.automoto.ee aastatel 2001-2008 ja seoses sellega ootaks igasuguseid arvamusi foorumi kohta, näiteks mis meeldib/ ei meeldi, kui tihti külastate, kas olete rahul saadud vastustega, mida võiks rohkem kajastada, milliseid tehnikafoorumeid veel külastate ja palju muud sellist.
Tõenäoliselt on paljud neist teemadest juba suht läbi leierdatud, aga-aga.. kordamine on tarkuse ema Smile

Ootan huviga Wink
Vasta
#2

Tee mingi ankeet,muidu väga raske vastuseid saada. Hea et panid avatariks meeldiva pildi,muidu poleks sellisel teemal näiteks minult vastust tulnud ... naised garaasis tekitavad alati palju elevust!
Vasta
#3

Tere!

Minul ei ole selle foorumi vastu mitte midagi põhimõtteliselt, kuid ainult see ühistranspordi teema ajab mõnikord vere keema.. muidugi igalühel on oma arvamus, aga ikkagi. Aga muidu kui küsida saab siin alati vastuse, mis on väga hea! Smile Külastan veel foorumeid nagu www.mosseklubi.ee/foorum , www.motokuur.ee ning ka minu ja Reymo poolt värske vanade jalgrataste ning sääreväristajate foorum www.vanaisavokk.forumotion.com

Kõigile, kellele meeldivad/omavad vanu jalgrattaid või sääreväristajaid!

www.vanaisavokk.forumotion.com
Vasta
#4

Meeldib siinne õhkkond ja kasutajad ( leidub ka erandeid ). Külastan foorumit niipea kui arvutitaha pääsen, nädalas ligikaudu 20 korda võib kokku lugeda. Smile

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta
#5

Mulle meeldib foorumit lugeda peamiset sellepärast, et suguvõsast päritud tehnikageen kriibib hinge ja tulevikus oleks plaan mootorratastega tegelema hakata. See ühistranspordi osa on nagu on, ega ta mind väga ei sega just. Päevas külastan päris mitu korda, et vaadata kas on uusi ja huvitavaid postitusi, mis vanaautosid on kusagilt jälle leitud või kuidas lahenes mõne mootori käivitumise probleem Smile Üldiselt on sellest foorumist ja siinsest seltskonnast jäänud väga hea mulje, komplikatsioone ei ole kellegi kohta Smile Suur aitäh neile, kes selle foorumi luua otsustasid!
Muid tehnikafoorumeid ma eriti ei loe, peamiselt muusikaga seotud foorumid (Hardrockclub, Trummar.com, Rada7)

Maamees linnast.
Vasta
#6

vanasti oli siin lugemist kõvasti. tehnika ja vanatehnika jne jne huvilistele. on siiani tegelikult. aga asja varjutab ära ühistrantspordi teemad mis nagu seenhaigus igapäevaga üha levib saades lisaks uusi ja uusi üha jaburamate pealkirjadega teemasid. isiklikult ootan seda aega kui see ühistrantsport siit välja kolib oma uude koju. siis ehk pääseb see foorum uuesti mõjule sellisena nagu ta enne oli. aga antudhetkel on see siin nagu nõukogude võim eestimaal.
Vasta
#7

Kunagi oli siin isegi huvitav minu jaoks, kui veel igasugused rasketehnika teemad läbivaatamata ja nii uued tundusid. Nüüd on ainult võrrid ja vanarattad.. Ärge nüüd küll peksma hakake, aga mul on neist juba suhteliselt kõrini.Toungue Kordan, see vaid minu arvamus. Muidu on siin selline mõnus seltskond, kes alati oskab vastuseid anda küsimustele, ja , ka isiksusena meeldivad onSmile Aga ühistranspordi teemad ju ära kadunud (või ei ole ma märganud neid lihtsalt..)!?

Muidu külastan veel sellist foorumit nagu http://www.mamodforums.co.uk/ , mis on siis spetsialiseerunud igasugustele aurumasinatele. Arendan Inglise inglise keelt ja õpin füüsikat kah veel.
Vasta
#8

Eks ühistransporditeemad on ikka nendel jalus kes neid ise seal nurgakeses vaatamas käivad. Aga olge mureta! Tööd eraldi ühistranspordifoorumi loomiseks juba käivad.
Mis aga foorumit puudutab, siis siia kogunenud seltskond on üldjoontes sõbralik, tark ja lahe (mõne erandiga muidugi). Saab nalja ja saab ka tarkusi koguda. Ise küll ainult 2 aastat siin liige olnud.
Vasta
#9

ühistrantsport laiutab siiani üle terve foorumi. täitsa olemas on.
Vasta
#10

Siin oleme aastate jooksul paljugi öelnud:

http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=1000
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=3853
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=9983
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=17222
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=9122

Loe läbi, paljugi vastuseid on siin juba olemas.
Edit: vaata aga ikka posti aastanumbrit ka...!

loll on loll olla.
Vasta
#11

Timm Kirjutas:Nüüd on ainult [...] vanarattad..

Ainult vanarattad?

Vanajalgratta teemat on siin ju vaid ÜLINAPILT avatud-arutatud. Siin ei ole näiteks ühegi Eesti kunagise suurema jalgrattatootja korralikku ajalugugi esitatud, aga näiteks nõukaaegsete automarkide (ZAZ, VAZ, GAZ) ajalugu on siin väga palju lahatud.

Mina ei ole nt oma erakogust (kokku umbes 180 komplektset või enamvähem komplektselähedaseks viidavat isendit) siin foorumis kümmet protsentigi avanud...

Peale selle on jalgrattarestaureerijaid Eestis üldse väga vähe. Kaks tõsisemat tegijat on Tallinnas, mõned tõsisemad tegijad Kesk-Eestis, üks sügavate teadmistega uurija Virumaal ja üks legendaarne kollektsionäär Raplamaal. Pluss veel mõned huvilised siin-seal, kes on tavaliselt piirdunud sellega, et miski isendi/jäänuse pildid on postitet foorumisse või saadetud mulle meilile ning siis olen mina ja paar huvilist veel kommenteerinud, mis asi see on, mis ajastust, mis seal on valet küljes jms...

Mis aga puudutab Eesti jalgrattatööstust (ETK, Are, Vold. Laanberg, Kr. Saar, Rud. Niibo, Schümann jt), siis on tegu siiski meie enda tehnikaajalooga, mis on teatavasti osa meie riiklikust ja rahvuslikust ajaloost. Ning seda ei uuri ega säilita peale meie maailmas mitte keegi (erinevalt nt GAZi, BMW, Renault jt välismaiste markide ajaloost).

Kui KITMAN (kes loeb ennast ETK õigusjärglaseks) pidas paar aastat tagasi oma juubelit, siis sealne juhtkond oli meeldivalt üllatunud, et huvilistel on säilinud nii teave tollal tehtu kohta kui ka rattaid. Üks minu ratas oli juubeliajal seal Smile

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#12

Väita, et ühistransport "laiutab üle terve foorumi" on ikka ilmselge liialdus - minu meelest püsivad nad ilusasti oma alaosas ja ette jäävad need teemad ikka üksnes nendele, kes neid ise seal vaatamas käivad (nagu oxygen eespool juba õigesti märkis). Muidugi on meil siin ka elukutselisi virisejaid, kelle lobbytöö tulemusena nüüd "tänaste postituste" all ühistransporditeemasid enam ei näita ("uute postituste" all küll on nad endiselt olemas).

Vabandan OT pärast (või kas see niiväga OT ongi...), aga, olles ise küll rohkem kõrvaltvaataja, hakkab mulle siiski üsnagi vastu see pidev ühistranspordihuviliste kallal kaagutamine...

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#13

Mind need ühistranspordi teemad ka ei häiri,ei pea ju nendele klikkima.See kas nad siia foorumisse sobivad on iseasi ja mina seda ei tea. Mis puudutab üldist noorte poiste vohamist on ju iseenesest väga hea,kuid kahjuks ei jätku minul aega ja viitsimist neid pidevalt suunata - õnneks ei ole kõik minusugused.
Nii palju tahan öelda,et enne kui hakata mõne noore projekti kallal virisema,tuleks meenutada mida sai ise samas eas tehtud.See kui minu arust on juba ette näha,et mõnest projektist kunagi asja ei saa,ei tähenda see veel seda,et ma seda algatajale ette peaksin heitma. Ka meeldib mulle ,et näiteks Tsiklimeistri ja Stihli sugustel kasutajatel on tahtmist ja viitsimist teist äärmust näidata ja foorumis tervendavaid arutelusid üles võtta. See äärmusest-äärmusesse kooslus mulle siin meeldibki,täiesti terve keskond ja heaks kasvupinnaks kõigile.

Leian,et foorumi juhid on teinud head tööd ja peaksid ka tulevikus seisma just selle eest,et kõik äärmused siia alles jääksid. See on nagu suur saal erinevate väikeste ja spetsiifiliste foorumite vahel,kus kõik aegajalt kokku saavad.

Ettepanekuks teeks profiilis vanuse kohustuslikuks muutmise,see aitaks paremini kujundada suhtumist foorumlasesse ja tema küsimustesse.
Vasta
#14

Foorum on normaalne ja teemade vastu pole ka midagi, kui keelelegi mõni teema ei meeldi, siis võib ta ju selle lugemata jätta.
Üks ettepanek oleks küll-teemad kaovad liialt ruttu "Vaata tänaseid postitusi" alajaotusest ära, ettepanekuks teeks, et värskeid postitusi võiks ka veidi hiljem samast leid, nii nagu on "Biker.ee"-s 6,12,24 jne. tundi.
Kokkuvõttes on foorum hea.
Vasta
#15

Mõnes mõttes vast väljendasin end valesti; nimelt, mind samuti need ühistranspordi teemad ei häiri (nagu välja tuleb, isegi ei märka neid..), kuid lihtsalt mind huvitavad rasketehnikateemad rohkem.
Vasta
#16

Ei saa midagi halba öelda foorumi kohta. Närvidele käib mõnede kasutajate kirjaoskamatus (pean silmas neid postitusi, mis koosnevad vaid ühtlasest pikast tähejorust). Ühistranspordi teemaliste postituste vastu pole midagi.. vahest postitan ise ka sinna alafoorumise üht-teist Toungue.
Igasugust kritiseerimist võiks muidugi vähem olla... [Pilt: icon_rolleyes.gif]
Vasta
#17

Igavesti asjalik ja mitmekesine teemade valik, lugemist nii nooremale kui ka vanemale lugejaskonnale.
Vasta
#18

reymo1995 Kirjutas:Ei saa midagi halba öelda foorumi kohta. Närvidele käib mõnede kasutajate kirjaoskamatus (pean silmas neid postitusi, mis koosnevad vaid ühtlasest pikast tähejorust). Ühistranspordi teemaliste postituste vastu pole midagi.. vahest postitan ise ka sinna alafoorumise üht-teist Toungue.
Igasugust kritiseerimist võiks muidugi vähem olla... [Pilt: icon_rolleyes.gif]

Väga asjalik ja informatiivne foorum, kuid nõustun, kritiseerijaid võiks tõesti vähem olla....
Vasta
#19

Mina aga ei saa punnvõrrivendadest ning bussi- ja trolliloendajatest aru. Aga elame ikse sõbralikult koos edasi Smile

Muidu üks asjalikumaid eestikeelseid autofoorumeid. Siin leidub palju igasuguseid karvaseid ja sulelisi, saab aeg-ajalt natuke nalja ja nii mõnigi tore tuttav siitkaudu leitud. Asjalikult küsitud küsimusele peaks siin vastuse saama, on siiani saanud ka. Ja ühistranspordi foorumil pole ka üldiselt (!) suurt midagi viga.

Igal juhul on see koht piisavalt asjalik, et iga päev või üle päeva kaemas käia. Nagu igapäevane lehelugemine Smile
Vasta
#20

Huwi Eesti kitasrööpmeliste raudteede ja TARKi toodangu wastu tõid mind 2004 aastal siia AMF kasutajate sekka.Saadud palju teadmisi,sõpru ja tuttawaid.Koht kus saad ennast kõigist päewa jooksul kogutud s-ttast wälja lülitada ja olla koos mõttekaaslastega.Seni ei kahetse ja loodan ka jätkata.Iseasi see palju minust foorumis kasu on olnud.Aga too tolleks.Igatahes loodan,et asi toimib sõbralikult edesi.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne