Rehvide sovbivus
#1

Tere jällegi.

Mul on küsimus seoses rehvidega. Kui mul on hetkel all 205/55 R16 Pirelli suverehvid, kas ma sinna velgedele upitaksin 205/65 R15 talverehvid. Küsin sellepärast, et need rehvid jäid alles eelmise auto müügist ja on ka kvaliteetrehvid. (ei raatsi uusi osta, kui neid saab kudagi peale panna)

Võrr-> Minimopeed stella-> 50ccm aprilia-> 400cm3 yamaha XS400-> Kas elu annab veel midagi?
Vasta
#2

Ei saa ju suuremale veljele väiksema veljemõõduga rehve paigaldada... Osta siis 15tollised veljed, kui need su autole alla sobivad, ja pane need rehvid sinna peale, kui nii kindel soov on neid rehve alla panna.
Vasta
#3

Huh, kahjuks sa valetad. Ma küsisin samaaegselt ka Autolaost ja vastus tuli:

"Mahub ikka 205/65 R15. Sellisele kummidele asendused on 195/65R15 ja 215/45R17"

Võrr-> Minimopeed stella-> 50ccm aprilia-> 400cm3 yamaha XS400-> Kas elu annab veel midagi?
Vasta
#4

Sa küsid, kas 16 tollistele velgedele saab panna peale 15 tollised rehvid. Ei saa kohe kindlalt. Aga kui küsida, et kas sellise mõõduga 16 tolliste rehvide asemele sobivad autole alla 15 tollised rehvid, siis jah(juhul kui velg supporti vastu ei käi).
Vasta
#5

16 tollistele 15 peale ei pane isegi parima tahtmise korral. Kui su auto velg on 16 siis saad vaid rehvi kõrguste-laiustega mingil määral "mängida",tollid peavad samaks jääma.
Kindlasti saab 205/55R16 asemele panna 205/65R15 juhul,kui sul on eelnevalt 15 tollised veljed olemas. Ja loomulikult tuleb velge koos rehviga ennem auto alla proovida kas piduri subordid jms. ette ei jää. Nii väldid ebameeldivaid üllatusi.
Ma kardan,et 195/65R15 jääb pisut väikseks ja ka spidomeeter hakkab mingil määral valetama(näitab rohkem kui tegelikult on).

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#6

taavikaba1 Kirjutas:Mul on küsimus seoses rehvidega. Kui mul on hetkel all 205/55 R16 Pirelli suverehvid, kas ma sinna velgedele upitaksin 205/65 R15 talverehvid. Küsin sellepärast, et need rehvid jäid alles eelmise auto müügist ja on ka kvaliteetrehvid. (ei raatsi uusi osta, kui neid saab kudagi peale panna)

Need 15 ja 16 on velje/rehvi läbimõõdud. St igale veljele sobib AINULT selles läbimõõdus rehv, milline ta on. Kui Sul on auto all praegu 16" rehvid ja tahad panna 15" rehvid, siis pead uurima kahte asja:

a) kas samasuguse veljeäärikuga velgi tehakse 16" asemel ka 15" jaoks;
b) kas Sinu auto konstruktsiooni eripära (peamiselt ketaspiduri sadula ja/või piduritrumli mõõdud) lubavad panna alla 15" velgi, st kas veljed ei hakka käima vastu piduriseadmed.

Kui Sinu automargi korral on nii a) kui ka b) täidetud, siis jääb Sul üle osta kusagilt 15" veljed Sinu autole sobiva ääriku jaoks, panna neile rehvis peale ja asi korras Smile

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#7

Eeldusel, et jutt käib ühes eelnevas postituses teemaks olnud Golf4.st, siis peaks sinna alla tehase poolt olema pandud ka 14tollist velge.
Paluks mitte asjatult sõnu loopida...


Manustatud failid
.pdf g4_reifenfreigabe.pdf Suurus: 9.2 KB  Tõmbamised: 279
Vasta
#8

Vabandust jah. Mind ajas suht närvi üks viljandi Lehola autopoe klienditeneindaja or kes se iganes oli Big Grin Kui ma talle oma ilusaid 16" BBs näitasin, sõimas se kohe nina täis et need on kõige mõttetumad veljed planeedil ja hakkas oma roostes plekkvelgi mulle pakkuma Big Grin Sealt tuli ka see teema, kas nendele valukatele ei upitaks peale~ pmst saatsin ma selel mehe perse ja sinna ma oma nina enam ei pista.

Võrr-> Minimopeed stella-> 50ccm aprilia-> 400cm3 yamaha XS400-> Kas elu annab veel midagi?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne