Rehabiliteerime roolimõrtsukad ?
#1

Alles astus kolmikmõrvar ja paadunud liiklusuligaan Joosep Laipsoo muigelsui, rehabiliteerituna, kohtusaalist välja, pobisedes mürgiseid noote tapatalgute ohvrite nimel, ja nüüd jälle...

Mullu kevadel Tallinna-Pärnu maantee neljarealise kiirtee 15 kilomeetril sõitnud Sergo Borisenko, kes kihutas politseiautole vastu 204-kilomeetrise tunnikiirusega, vaidlustas kohtus talle karistuseks määratud 12 000-kroonise rahatrahvi koos juhtimisõiguse äravõtmisega viieks kuuks.
Borisenkot kohtus esindanud liiklusjurist Indrek Sirk esitas kaebuse, kus väitis, et mõõtjal polnud erialast pädevust, sest kiirust mõõtnud vanemat tüüpi Stalker oli politseinikul käes, kuid pidi töötamise ajal olema liikuvas autos statsionaarselt kinnitatud.

Riigikohus leidis, et õigus on kaebajail ning seetõttu tuleb tema karistus tühistada.

[headele tavadele mittevastav lõik eemaldatud]
Vasta
#2

Jäta Sirk rahule. Mees on leidnud oma elukutse (ehk siis elu ise on teda selleks kutsunud) ja teeb oma tööd hästi.

Pigem on see meie riigi jaoks kurb näide sellest, kuidas helged pead riigisüsteemi töötama ei sobi (ilmselt mats ei tahtnud mütsi maha võtta...) ja on edukad hoopis muul alal.

Sellest, et Borisenko karistusest pääses, on mul savi, ta ei olnud ju mõrtsukas ka ja 200ga oleme maanteel me kõik mingil ajal korraks sõitnud...Cool Cool
Kõik pole lihtsalt vahele jäänud.



Laiksoo on omaette teema, mida ka siin juba piisavalt lahatud.
Vasta
#3

Valel aadressil räägid! Kiru politseid, kes polnud omale seadusi/ nõudeid selgeks teinud ja seetõttu pääses potentsiaalne liiklusmõrtsukas karistuseta!
Vasta
#4

jurkman Kirjutas:Olgu peensused peensusteks, aga kui ma näiteks löön Indrek Sirki kuvaldaga surnuks ja kohtus väidan, et mina tõstsin vaid kuvalda õhku, st andsin talle väikse potentsiaalse energia, aga Sirgi surma põhjus on hoopis gravitatsioon, kas mind mõistetakse siis õigeks?????

Surma p6hjustamine ettevaatmatuse v6i hooletuse pärast..v kuidas seda nimetatakse. Ise pead ikka vaatama , et kui gravitatsiooni testid , siis keegi kuvalda all ei seisaks...

V6ibolla m6nel ehitusobjektil ehk läheks läbiWink

Pole midagi targemat teha
Vasta
#5

Stihl, mina näiteks ei ole maanteel mitte kunagi 200-ga sõitnud (v.a. autobahnil siis loomulikult), ja ei tunne selle järgi ka mingit vajadust.

Samas kuna suvaliste radariekraanil olevate kiiruste "pähe määrimine" on reaalselt Eestis eksisteeriv asi ning kohtul ei ole see fakt ilmselt teadmata, siis on otsus mõistetav. Peamiselt näen mina probleemi selles, et politseis on aastaid ja aastaid töötanud suur kontingent veaväljameelitajaid-altkäemaksuvõtjaid, kelle pingutustele "tänu" on politseiniku sõna täna kohtus oluliselt kergema kaaluga kui ta võiks olla. Kui politsei maine oleks umbes selline, et "nemad tühja ei noki", siis ilmselt selliseid olukordi enam poleks.
Vasta
#6

jurkman Kirjutas:Mullu kevadel Tallinna-Pärnu maantee neljarealise kiirtee 15 kilomeetril sõitnud Sergo Borisenko, kes kihutas politseiautole vastu 204-kilomeetrise tunnikiirusega, vaidlustas kohtus talle karistuseks määratud 12 000-kroonise rahatrahvi koos juhtimisõiguse äravõtmisega viieks kuuks.
Borisenkot kohtus esindanud liiklusjurist Indrek Sirk esitas kaebuse, kus väitis, et mõõtjal polnud erialast pädevust, sest kiirust mõõtnud vanemat tüüpi Stalker oli politseinikul käes, kuid pidi töötamise ajal olema liikuvas autos statsionaarselt kinnitatud.

See keiss pole midagi muud, kui näide sellest, et üks ametkond (seekord siis politsei) ei suuda oma tööd niimoodi korraldada, et see seadustele vastav oleks ning juriidiliselt korrektne. Ma ei mõtle seda JOKKi kaudses halvustavas täheduses, vaid sõna otseses tähenduses. Ehk siis kõik ametkonnad peavad oma tegevuses lähtuma kehtivatest õigusaktidest, eriti juhtudel kus on kõrgendatud alus oletada kohtukeisse, mis konkreetse juhtumi kõik nüansid ju tavaliselt läbi vaatavad.

Et see praktikas nii ka oleks, selleks on tavaliselt sellistes ametkondades tööl hulk oma ala spetsialiste-nõunikke-eksperte, kelle kohus on asjade korrektsus oma valdkonnas tagada. Praegu näib asi olevat selles, et kas seda nõu ei antud või seda ei võetud kuulda. Küllap tehakse edaspidi sellest omad järeldused ja parandatakse asja.

Loomulikult ma ei poolda seaduserikkumisi (ja 200 km/h sõitmist), kuid ka seaduserikkumiste vormistamisel-menetlemisel tuleb järgida seadusi. Muidu vajume me õigusriigist anarhiasse ja omakohtusse.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#7

tegu siis ühe Leedu advokaadiga, kes pidi igal võimalusel võimudele "keerama"



5 tubrikut sellele, kes ütleb, miks ta eest ära kiirendab?
Vasta
#8

Punane vilkur puudu ja kutt "andis politseile teed"?
Vasta
#9

Sama teema.
Pole ju mõtet vastu võtta mingit seadust, kui siseministeeriumil pole piisavalt raha/viitsimist, et oma autosid sellele seadusele vastava tehnikaga varustada...

Et sundida kodanikku peatuma, peab politseil töötama punane vilkur.
Kuna punast polnud, siis kutt võiski niimoodi käituda....



Kui maksumaksja (krt, üle 5k läeb isiklikult minu arvelt iga kuu riigile...) eksib, saab ta koheselt karistada.
Kui riik (-töötaja) eksib, ei juhtu midagi - ah, ikka juhtub...

Pole ju kellelgi sellist riiki vaja.
Vasta
#10

Paistab, et ekipaaz ise oma mittepädevust ei teadnudki, muidu oleksid võinud sõita auto kõrvale ja anda sauaga peatumismärguande. Pigem arvasid, et mingid tüübid niisama lollitavad.
Vasta
#11

svenson Kirjutas:tegu siis ühe Leedu advokaadiga, kes pidi igal võimalusel võimudele "keerama"
/---/
5 tubrikut sellele, kes ütleb, miks ta eest ära kiirendab?
OT: see tegelane on lihtsalt uskumatu nahhaal. Kord positiivses, kord ka negatiivses mõttes. Aga naerda saab igal juhul Smile
Vasta
#12

Teeks nüüd nii, et ei esineks kõikvõimalike tüüpe ähvarduste, ülbitsemiste, solvamiste JANIIEDASI sõnavõttudega. Jääks siiski viisakuse piiridesse, eks?

Teemast niipalju, kahju muidugi, kui selline ohtlik kihutaja õigeks mõistetakse, küll aga ei saa olla kuidagi nõus AS EW-s kõikvõimalike susserdamistega, antud juhul siis vana tüüpi radarite kasutamisega või muul moel ebakorrektse "situatsiooni fikseerimisega" (a'la milline võsapetsi kara välja näeb). Ka politsei peab hakkama seadusi täitma, mitte ainult nõudma seda ülejäänutelt ... sama kehtib ka muude riigiametnike kohta!

Dad.
Vasta
#13

stihl Kirjutas:Sellest, et Borisenko karistusest pääses, on mul savi, ta ei olnud ju mõrtsukas ka
Sellest ma saan siis nii aru, et las madallendurid lasevad. Kuni nad kedagi surnuks pole sõitnud, pole ka põhjust neid karistada. On siis ka nii või?
Vasta
#14

http://www.postimees.ee/?id=48510

Tuleb välja, et AS EW mendipesa ei koti Riigikohtu otsused Sad

Dad.
Vasta
#15

*Politseiameti korrakaitsedirektor Tarmo Miilitsa sõnul kujundati politseis koostöös siseministeeriumiga seisukoht, et võib edasi mõõta, kuna seadmed on taadeldud.*
No ausalt, ajab ikka ropendama küll! Miilitsa ja ministeeriumi seisukoht on riigikohtu otsuste suhtes ülemuslik! WTF!!!
Vasta
#16

Ishijupp Kirjutas:*Politseiameti korrakaitsedirektor Tarmo Miilitsa sõnul kujundati politseis koostöös siseministeeriumiga seisukoht, et võib edasi mõõta, kuna seadmed on taadeldud.*
No ausalt, ajab ikka ropendama küll! Miilitsa ja ministeeriumi seisukoht on riigikohtu otsuste suhtes ülemuslik! WTF!!!

Parim on muidugi see, et Riigikohtu otsus lubati edasi kaevata Wink Riik riigis Wink

Dad.
Vasta
#17

Keegi on viitsinud originaallahendit ka otsida-uurida? Mul on tunne et need artiklid on äkki mingi noore sulesepa poole kahe kohvi vahel fakte ägedamaks timmides valmis visatud, võib-olla on seal otsuses mingid nüansid.
Vasta
#18

Jesper Kirjutas:Keegi on viitsinud originaallahendit ka otsida-uurida? Mul on tunne et need artiklid on äkki mingi noore sulesepa poole kahe kohvi vahel fakte ägedamaks timmides valmis visatud, võib-olla on seal otsuses mingid nüansid.

Oot mis sul arusaamatu oli? Stalker ATR ei vasta mõõteseaduse nõuetele! Tänasel päeval võib sellega iga ment oma kassi saba kiirust mõõta ... kui tahab, ta võib sind küll kinni pidada ja öelda, et sa sõitsid liiga kiiresti ning vestelda sinuga liikluskultuurist 15 min aga protokolli koostamiseks sellest ei piisa.

Dad.
Vasta
#19

Ah vahet pole, ma lihtsalt suhtun alati reservatsiooniga ajaleheartikli põhjal järelduste tegemisse, nad on meistrid sõnade mõtet moonutama. Ei taha politseid kaitsta ega midagi, lihtsalt üldjuhul sellistesse absurdsustesse ministeeriumide tasemel ei laskuta, seal on ka juristid palgal.
Vasta
#20

Jesper Kirjutas:Ah vahet pole, ma lihtsalt suhtun alati reservatsiooniga ajaleheartikli põhjal järelduste tegemisse, nad on meistrid sõnade mõtet moonutama. Ei taha politseid kaitsta ega midagi, lihtsalt üldjuhul sellistesse absurdsustesse ministeeriumide tasemel ei laskuta, seal on ka juristid palgal.


Vaat sellest ma ei saagi aru ... mida need "juristid" seal minu raha eest teevad??? Tundub et astuvad järjest ämbrisse ainult.

Dad.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne