Bussid LAZ-695N 574AJU&580AJU
#61

Tore on, et mu bussid tähelepanu köidavad, kuid nende korrastamine võtab ikka pikalt aega, nii et niipea pole mõtet küsida, millal sõitu... Nagu olen öelnud, oli peaasi need kätte saada ja aja jooksul vaatab edasi. Korrastamine nõuab ka investeeringuid, sest kui teha siis korralikult, hetkel polegi finantse sellega tegeleda. Varjualusest kõneledes - kui need oleks mul maakohas, siis võiks tõesti ajutise karkass-kile varjualuse teha, kuid tasulises parklas, kus bussid praegu on, seda mõistetavatel põhjustel ei lubata.
Kui on leitud ja pakkuda LAZi osi, sooviks neid igaks juhuks igal juhul saada. Lähem info priva kaudu. Ise vaatan kevadel varuosade võimalust edasi.
Hetkel on LAZid talveunes, kevadel esimene asi põhjasõrestiku ja detailide roostetõrje.
Minul seis siis selline, areng aeglane aga sihikindel.
Edu teistele oma projektidega!
Vasta
#62

Edu sullle oma laz-ide ehitusel! Kui on huvi siis mul vedeleb täitsa uus laz-i remont komplekt, see mis neile vabrikust kaasa pandi, sisaldab mingeid simmerlinge ja muid kummi rõngaid ja veel olid seal vist mõned ratta poldid. Veel peaks olema kaks uut pidurite regulaatorit ja mõned külje aknad võibolla leiab veel midagi.
Vasta
#63

Vaikseks on siin teemas jäänud aga seevastu on ilmad ilusaks läinud. Kas LAZ-ga midagi vahepeal toimunud ka on?

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#64

Hea oleks teada jahh,mis LAZ-idest saanud on,kas üldse midagi saanud on?
Vasta
#65

Viskan potitõrva kiituste meepotti.

Fakt on see, et kogu ajaloo jooksul ajal meil siinmaal taastatud 1 Ikarus-Lux, 1 Ikarus 280....ja kõik. Ok, Sauer ka. Kõik on bussiparkide poolt.
Töös on minu teada veel 2-3 projekti, aga need kõik on samuti suure seltskonna käes.

Vanatehnikahuviline ei tähenda mõtetut eneseohverdamist. Nende busside korralik taastamine on suurusjärk 500 000 eek+ ning lisaks sellele, tuhanded ja tuhanded töötunde. Milleks? Kas tegemist on ainulaadse masinaga? Kas aega on liiga palju? Kas lihtsalt meeldib vanaraud?

Kallis kolleeg - mine vii need kaks bussi vanarauda. Selle järel, sõida näiteks Ukraainasse, ning mõne tuhande dollari eest saad seal sõitva ja komplektse LAZ bussi, kusjuures, valida on nii vanemate ja uuemate, "Turistide" ja 695-te vahel. Täiesti sõidukorras ja komplektssed. Restaureerimist ei vaja. Reeglina suhteliselt väikeste läbisõidudega, kuna näiteks Turistid Krimmis sõidavad ainult juuni-augustis, ning ainult suure ülekoormuse puhul.
Näiteks, Krimmis, Alusta lähedal on terve bussipark, kus koosseisus ainult LAZid, sõitvad ja seisvad masinad on umbes 2:1. Kuni viimaste aastani tegi seal aga õppesõidu vana, veel katusel õhuavaga LAZ. Tõepoolest, viimasel ajal pole ma seda näinud. Aga eks ta ikka kuskil seisab. Iga kuu läheb mõni sõitev ja komplektne masin mahakandmiseks ja erakäte müümiseks. Eriti on aga odavad selle kraami hinnad peale turisti hooaja lõpu. Need masinad täiesti sõidetavad - saad rahulikult sellega Eestisse sõita.

Muidu, tead, juhtub tüüpiline värk - tassitakse suurt masinat koju, siis kõik oigavad ja ohkavad, ning pärast asi tasapisi jääb vaikseks.

Lugupidamisega,

Denis

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#66

Parandan eelkõneleja vea. Tallinnas taastatud on Ikarus 260. Sellist bussi nagu Ikarus 280 kodumaa pinnal kahjuks enam ei leidu.
Vasta
#67

Jah, vabandust. Samas, näiteks, see sama Ik280 (nagu ka muide, LAZ-695) toodetakse kas siiani, või vähemalt toodeti tänase päevani (kuigi jah, mitte originaaltehaste poolt)

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#68

(18-05-2009, 02:06 AM)denis23 Kirjutas:  Kallis kolleeg - mine vii need kaks bussi vanarauda. Selle järel, sõida näiteks Ukraainasse, ning mõne tuhande dollari eest saad seal sõitva ja komplektse LAZ bussi, kusjuures, valida on nii vanemate ja uuemate, "Turistide" ja 695-te vahel. Täiesti sõidukorras ja komplektssed. Restaureerimist ei vaja. Reeglina suhteliselt väikeste läbisõidudega, kuna näiteks Turistid Krimmis sõidavad ainult juuni-

Milleks tuua siia buss, millel Eestis puudub absoluutne ajalugu, samas siinmail neid veel leidub?!
Vasta
#69

Bussihuvilisena olen Regardmani öelduga nõus. Eestis oma elu elanud buss omab siiski teatud emotsionaalset väärtust. Vanatehnikahuvilisena ei ole karvavõrdki nõus. Vanem generatsioon mäletab LAZ busse hästi. Ja kui nüüd, mil see bussitüüp hakkab ajaloohõlma vajuma, sõidab keegi kuskil restaureeritud või miks mitte lihtsalt vanakooli LAZ-iga, siis toob see selle generatsiooni esindajates nostalgiatunde peale olenemata sellest kas see buss on kunagi Eestis liini sõitnud või mitte. Selles suhtes oleks tõesti palju olulisem see, et LAZ oleks olemas, mitte see, et keegi mingist seletamatust missioonitundest üritab aja- ja rahapuuduse kiuste nui neljaks kodumaist bussi elule turgutada. Pealegi teab seda, et see kodumaine on ainult bussitaastaja ise ja antud juhul siis siinsed foorumlased. Kahe otsaga asi. Eks igaüks peab ise otsustama mis talle tähtsam on. Kas buss kui selline ise või selle ajalugu.
Vasta
#70

Mina ei tõmbaks "tõsise bussihuvilise" entusiasmi alla. Kapitalismi reeglite kohaselt tuleb enda soovide elluviimiseks leida teine inimene, ehk lihtne inimene, kes lepib vähesega ja rabab hullumoodi tööd. Kuna mina tahan LAZ bussiga sõita saada, siis siin ongi leitud inimene, kes veab endale kaks sellist hoovipeale ja lubab neid restaureerima hakata. Järelikult tuleb sellist teguviisi ainult tagant kiita, et Albu rebestaks ennast mitmel töökohal, paneks vanaema maja pangalaenu panti või teeks mida iganes, selle nimel, et meie saaksime niheleda paar korda aastas pruunidel lateks istemetel ja teha paar tiiru, no vähemalt Järva-Jaanini, tagasi võime ise tulla.
LAZ buss on oma ehituse mahult pisikese põllupealse majaga võrreldav ja on väga lihtsate meetoditega ehitatav. Denisi toodud eelarve on muidugi reaalne, seegi on põllumajaga samas kategoorias, kõik sõltub teostuse kvaliteedist. Üldiselt saab sellisel tasemel bussiga hakkama ka üksi, pole suuremat seltskonda vaja. Töökoda muidugi oleks vaja, aga seda saab rentida. Me siin Kuusalu mail saame hakkama kahekesi, selle eeliseks on lihtsalt see, et üksi võibki unistama jääda, teine ajab ikka laupäevahommikul tööle ja vaatab, et logelema ei kipu. Keegi lihtsalt peab sulle ütlema, mida on vaja teha, sest inimese enda entusiasm on nagu püksikumm.

Peamine probleem LAZ-ide juures, olgu see siis Antslast või Abhaasiast toodud, on ikkagi kvaliteediga seotud. Ma ei kujuta arvutit vahtides ette, kui paljud siinsetest postitajatest on reaalselt erinevate bussidega sõita proovinud, aga neile, kes ei ole ja on piirdunud väiksemate sõidukitega, siis lihtsalt teadmiseks, et Volvo baasil buss on nagu väga suur Volvo, Mersu baasil buss on nagu väga suur Mersu, aga LAZ on nagu väga suur ZAPAROOSETS. Mina olen oma hobibussijuhi staazi jooksul bussiga teepeale jäänud ja rohkem ei taha, ühe korra võib veel reisijatele anekdoote rääkida asendusbussi oodates, aga kui palju peab neid anekdoote teadma, kui sa LAZ bussiga sõitma lähed...Lisaks on vaja asendusbussi ja kõik need anekdoodid võiks ju keegi kinni maksta.

Igastahes on tore, et kellelgi on LAZ-bussi huvi ja meil tuleks ainult takka kiita, muidu me ei saagi lapsepõlve meenutada ja bussid mädanevad parklasse võlgade katteks. Omalt poolt muidugi soovitaks samuti lõunaosariikide doonorit, nagu ma seda juba mingis alguse postituses soovitasin (Eesti oma buss on TA, ülejäänud on kõik välismaalased ja pole vahet mis kell need Eestisse on toodud) ja teiseks, soovitaks piirduda ühe bussiga. Ma eeldan, et siinse foorumi bussiehitajad ikka tegid endile enne busside koju toomist selgeks, mis asjad need bussid on ja millised seadused nendega liiklemist ja majandamist reguleerivad. Ja tagatipuks soovitaks koostada tööde plaani, kus on kuupäevad ja summad, muidu asi valmis ei saa.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#71

Mina muidugi nii totaalselt maha LAZ-bussi ei teeks. Ütleme, võrreldes LIAZiga, on see olnud oluliselt vähem sadistlik.

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#72

Huvitav näha, et LAZid paljudele korda lähevad aga teema vajus jah nii taha ja mina poleks seda ülespoole veel toonud, sest hetkel pole LAZide korrastamine veel käsile võetud, ainuteemaks on ülikooliga ühele poole saama hakata, mis veel ka kuid võtab. Ja see võtab oodatust rohkem aega ja pühendumist... Olgu ilmad ilusad või mitte, aga miskit veel jah tehtud pole, kuid suve jooksul esmajärjekorras ootavad toimetused saavad tehtud kindlasti.
Kes loodab, et nendega aasta pärast sõita saab, matku lootus maha. Niipea ei saa. Realistliku plaani kohaselt läheb ikka mitu-mitu aastat. Ja kuhu kiiret? Lõhkumisest-vanarauda viimisest-rohu sees roostetamisest on need päästetud, edasi on aega nendega tegeleda küll, vastavalt ajalisele võimalusele ja rahalisele olukorrale. Iga aastaga muutuvad need ka väärtuslikumaks.
Vaadates osade huviliste suurt ootust ja nagu nõudmist, et need ikka kohe korda saaks ja kui korda saama ei hakka, miks need siis endale veeti, oleks võinud nende endale saamisest teatada paari aasta pärast? Leian, et võis seda teha ikka sel päeval kui need endale sain ja loodan, et ikka mõistetakse, et nendega läheb ikka aega.
Aga entusiasmi ja tahtmist mul on et need korda saada, maanteemuuseumis on kaks LAZi istet ja pilt sisemusest, mul on ehtne LAZ, nii et on mille üle uhke olla, aga et tõelist uhkust tunda, tuleb need korda teha. Kas mõlemad või üks, saab otsustatud jooksvalt kui hakkab nägema kulutuste reaalset suurust.
Vastuseks eelpool öeldule, tähtsustan ma nii bussi marki kui konkreetse isendi ajalugu, viimane on siiski niivõrd tähtis, et endine Viljandi ATP buss on ikka tunduvalt etem kui mingi Venemaa avarustest toodud eksemplar.
Aga kui keegi näiteks Kaunasest Ikarus 280 ära tooks, siis sellega ma oleks päri küll.
Nii et niimoodi see hetkeseis on.
Edu teistele, parimat soovides,
Alar
Vasta
#73

(27-05-2009, 11:03 AM)Albu Kirjutas:  maanteemuuseumis on kaks LAZi istet ja pilt sisemusest, mul on ehtne LAZ, nii et on mille üle uhke olla, aga et tõelist uhkust tunda, tuleb need korda teha.

Kas need, või vähemalt üks neist, ei võiks oma tegemise aega oodata Maanteemuuseumis eksponaadina. Ma usun, et rahvale vaatamiseks hoida oleks neid kordades mõistlikum, kui tasulises parklas. Pintsliga pisut värviparandusi ja eksponaat missugune...
Mina hoian küll mitmeid eksponaate erinevates muuseumites, sest niiehknaa ei jaksa kõikide asjadega korraga sõita ja kodugaraazis pole mõtet ruumi raisata.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#74

Denisile võin öelda veel seda, et Ukrainas on LAZide hinnad selgelt üle pakutud. 4000 - 10000 USD on palju aga samas, korralikud on nad küll.
Eks iga üks vaata oma rahakoti järgi.
Vasta
#75

(27-05-2009, 13:11 PM)Regardman Kirjutas:  Denisile võin öelda veel seda, et Ukrainas on LAZide hinnad selgelt üle pakutud. 4000 - 10000 USD on palju aga samas, korralikud on nad küll.
Eks iga üks vaata oma rahakoti järgi.
Kuidas hinnad üle pakutud on, kui 4000-10000 taala eest saad bussi, mida kohe nautima hakata, mitte ei pea kulutama tuhandeid töötunde taastamisele. Kui selle LAZ-i taastad ära 10000 taalaga(110300eek), siis ma mütsi ära ei sööks, aga Sinu ees maha võtaks küll.
Korraliku bussi eest natuke üle 100000eek maksta pole ju palju, kui samas müüakse GAZ 21 135000eek eest, kuid kas sõidukid on üldse võrreldavad töömahukuse poolest?
Vasta
#76

(05-06-2009, 18:12 PM)Martti Kirjutas:  Kui selle LAZ-i taastad ära 10000 taalaga(110300eek), siis ma mütsi ära ei sööks, aga Sinu ees maha võtaks küll.

Tunnistan ausalt, et mina ise ühtegi LAZ bussi taastanud ei ole, aga kallite kolleegide ja sugulaste senistele kogemustele tuginedes tuleks kulude kokkuhoiu eesmärgil mõistlikum teha pool bussi täiesti uus. Olgu siis jutt teemakohastest kahest AJU numbriga bussidest või katuseakendega vanemast. Mina teeks muidugi siis juba vanemat ja stiilsemat ja pealegi kuni akende servadeni ei peaks erilist vahet olema. Igastahes projekt näeks välja nii, et olemasoleval bussil tuleks eemaldada kõik katteplekid, mis jäävad akendest alla poole. Seejärel tuleks teha algse bussi järgi joonised, ning soetada sobiva profiiliga terast, ning kuni akende alumise servani keevitada kokku uus bussi karkass. Seejärel teha "Eesti teedel sõitnud" bussile lõige akende alumise serva juurest ja tõsta nimetatud bussi ülemine osa isevalmistatud alumise osa karkassi peale. Nimelt on alumise osa keevitamine väga elementaarne tegevus ja sellega saab hakkama iga suvaline "praadija", katuse ja akende osa on keerulisem ja see ei ole ka enamasti väga kahjustatud. Seejärel tuleks alumine osa katta plekiga. All ei ole ühtegi keerulist plekkdetaili, millega kodustes tingimustes hakkama ei saa.
Üksikute kahjustatud kohtade vahetamine on LAZ-e remontinute hinnangul oluliselt aega ja närve nõudvam kui uue karkassi ehitamine. Sest karkass on ka seest roostes ja sealsed kahjustused ei ole silmaga nähtavad ja ilmnevad alles täislastis kurvi sisenedes.
Kui arvestada ainult materjali kulu ja LAZ bussi tasemel värvikvaliteeti, siis oma tööd arvestamata peaks vähemalt keretöödega alla 100 tuhande küll toime tulema. Kui muid detaile on kahe bussi jagu valida ja kõik komplekteerimised ise teha, siis ei peaks ka selles osas hind tõusma.
Hinna allhoidmise eelduseks on muidugi tööde projekti eeskujulik koostamine ja abiks tulevad ka head õppetulemused matemaatikas, füüsikas ja tööõpetuses.
Rahast olulisemaks tuleks siin pidada entusiasmi ja tegevuse põhjendatust mõistlikkuse seisukohast. Ega nende ilusate Krimmi busside värvitud pleki all ei pruugi ka kõik ideaalne olla. Ma olen vist juba mitu korda küsinud, et kas keegi on proovinud LAZ bussiga sõita? Kas keegi on proovinud juhtida roostes kandesõrestikuga bussi? Kas keegi on mõelnud, miks isegi uutel bussidel on vahel pakettaknad udused just keskkohas ja uste vastaskülgedel?

Kui kõik see on enesele selgeks tehtud ja kodutöö reaalainetes korralikult õpitud, siis on bussiehitamine imelihtne asi. Kulutatud raha saab ju pärast reisijatelt tagasi küsida.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#77

(06-06-2009, 22:46 PM)Väravamehaanik Kirjutas:  Tunnistan ausalt, et mina ise ühtegi LAZ bussi taastanud ei ole, aga kallite kolleegide ja sugulaste senistele kogemustele tuginedes tuleks kulude kokkuhoiu eesmärgil mõistlikum teha pool bussi täiesti uus. Olgu siis jutt teemakohastest kahest AJU numbriga bussidest või katuseakendega vanemast. Mina teeks muidugi siis juba vanemat ja stiilsemat ja pealegi kuni akende servadeni ei peaks erilist vahet olema.

Mina ka ei ole, ja tõenäoliselt ei taasta ka kunagi, sest pööraks pilgu pigem Krimmi poole, kus saab kohe sõitva bussi hankida, mitte meie kliimas aastaid seinud bussiga "elu n...i" näha. Aga kui midagi valida LAZ-dest, siis nõustun Sinuga vanema ja stiilsema suhtes.
Tsitaat:
Igastahes projekt näeks välja nii, et olemasoleval bussil tuleks eemaldada kõik katteplekid, mis jäävad akendest alla poole. Seejärel tuleks teha algse bussi järgi joonised, ning soetada sobiva profiiliga terast, ning kuni akende alumise servani keevitada kokku uus bussi karkass. Seejärel teha "Eesti teedel sõitnud" bussile lõige akende alumise serva juurest ja tõsta nimetatud bussi ülemine osa isevalmistatud alumise osa karkassi peale. Nimelt on alumise osa keevitamine väga elementaarne tegevus ja sellega saab hakkama iga suvaline "praadija".

Õige mees s...b, kepib, keevitab ja teeb ka näputööd, ehk siis raami keevitusest istmekatete traagelamiseni, tulevased reisijad teeb ka ise, loodetavasti bussi s...le siiski ei hakka.
Kas Sa siis eeldad 100000-ga hakkama saada niimoodi, et bussi aluskonstruktsiooni keevitad valmis "põlve peal", arvestamata tööriistadele tehtud kulutusi, juhul kui neid olemas ei ole? Ja head tööriistad ei ole üldse mitte odavad.
Tsitaat:Rahast olulisemaks tuleks siin pidada entusiasmi ja tegevuse põhjendatust mõistlikkuse seisukohast. Ega nende ilusate Krimmi busside värvitud pleki all ei pruugi ka kõik ideaalne olla.
Entusiasmis suhtes nõustun, olen ise juba 8 aastat ühe projektiga tegelenud, hiljuti ühe 240-ne tunnise tööseeria, mis moodustab kogu asjast vähem kui 1%. Aga eks kõige pealt tulebki ära teha asjad, mis on vaja ära teha, alles seejärel asjad, mille tegemine meeldib ja rõõmu pakub.
Krimmi busside pleki aluse kohta võiks vastust oodata Deniss-ilt.
Tsitaat:Kas keegi on mõelnud, miks isegi uutel bussidel on vahel pakettaknad udused just keskkohas ja uste vastaskülgedel?
Mis siin ikka pikalt mõelda, vastus on imelihtne ja kahe osalne:
1) pakettaknad lähevad uduseks sellepärast, et kere on nõrk(pehme) ja august läbi sõites konstrukstiooni painub, ning pakettakendele selline asi ei meeldi. Pakettakna sees on gaasikeskkond, mis on suletud aluminiumriba ja liimiga, või kummiriba ja silikooniga(kaks klaasi on kokku pandud alumiinium või kummiriba abil, mis jätab kahe klaasi vahele piisava ruumi).
Kui bussi kere on nõrk, siis võib august läbi sõites kere nii palju painduda, et surub liimi või silikooni klaasi küljest lahti ehk siis klaasid nihkuvad üksteise suhtes(palju polegi vaja et gaas väljuks ja niiskus hakkaks kogunema-kondenseeruma). Mõnel eredamal näitel on klaaside vahel vesi ja vetikad, nagu akvaarimis.
2)Mina ei ole küll märganud seaduspärasust sellele väitele: "on vahel pakettaknad udused just keskkohas ja uste vastaskülgedel."
Uduseid klaase on absoluutselt igas bussi otsas, sõltumata ukse asukohast, mulje et uste vastasküljel on klaase udused, on lihtsalt sellest, et seal küljel on rohkem klaase, mis saavad uduseks minna(uste küljel on vähemalt 2 klaasi vähem). Varem sõitis Tallinnas buss nr 195TAK, millel oli bussi peale ainult 1 või 2 klaasi mis polnud udused(nüüd on vahetatud), mingit seost usteküljega küll tuua ei saa. Ainult Tallinnas liikuvad pehme kerega Hess-id tuleks küll esimesena emex-i väravast sisse lükata, sest neil sõidu ajal sõidab katus koos seinte ja põrandaga.
Vasta
#78

Täna saab aasta LAZide enda kätte saamisest ja sel puhul järgnev kirjatükk siia, juba väga alla vajunud LAZi teemasse. Möödunud aasta möödus nii nagu arvata oli, et peateemaks oli ülikooliga ühele poole saamine ning juba seetõttu ei olnud aega LAZidega tegeleda. Samas, ega antud kohas parklas ei saagi ju midagi suurt ette võtta, vajalik on ikka katuse alla saada.
Midagi sai tehtud ikka ka. On väga hea meel, et Antslas katki löödud esiklaas sai asendatud uuega, kui seda ka poleks aasta jooksul teinud, oleks ikka väga totter… Siinkohal suur tänu Heino Jaanusele, kelle varudest klaas pärit ja kes aitas seda meisterlikult ette panna. Samuti suur tänu kahele töömehele – Georgile ja Oliverile, tänu kellele sai klaasi paikapanek paari tunniga tehtud. Tõestusmaterjal:
http://fotoalbum.ee/photos/Albu-tbh/61284733
Suve jooksul sai kogutud mitmest kohast ka varuosi: mõned lahtikäivad aknad Põlvamaalt, küljeklaase ja üht-teist lisaks Pärnust, kõige suurem saak tuli aga Automoto kuulutuses välja hõigatud Tapal lammutatud LAZilt – juhikoha armatuur, erinevaid aknaklaase, kuni mootoriplokini välja. Veelkord tänusõnad ka nendele asjaosalistele!
Täna on selge, et alul läheb rõhk ühe bussi taastamisele, originaalsem 574 siis, 580 jääb puutumatuna tagavaraks. Aga taastamine nõuab kõvasti aega ja raha, nii et kiirelt see ei lähe. Lähema aja eesmärgiks on leida katusealune, kus saaks toimetamist alustada. Samas võib see katusealune kujuneda liigkalliks… Noh näis, küll hakkama saab, kui selline plaan paika pandud, siis tahan selle ka täita, maksku mis maksab (ka väljendi rahalises mõttes)!
Nii et mõistvat suhtumist ja kannatlikku meelt, vanatehnikahuvilised!
Vasta
#79

Toon tänase seisuga 5. leheküljele vajunud LAZi teema üle pika aja korraks taas ülespoole. Käesoleva postitusega annan huvilistele üldiselt teada, et peale pikka vaikelu on minu LAZide osas toimunud üks arengujõnks ülespoole – nimelt LAZid vahetasid selle nädala jooksul oma asukohta. Kaks aastat ja pool veel otsa on möödas päevast, mil need uhkelt soetatud sai. Mida aeg edasi, seda enam oli näha, et kiirelt ka mitte üks kahest sõitu siiski ei lähe. Tuleb tunnistada, et neid soetades olin liiga optimistlik, elu on läinud siiski raskemalt ja helget aega veel ei paista ka täna. Ainsa tegevusena on kogutud varumaterjali. Samas annab ka ilma rahata üht-teist ära teha, kuid sellisel rendipinnal, kus need Tartus olid, mingit puhastus- ja korrastustegevust siiski teha ei saa. Nüüd on mul olemas koht, kus esialgu üks LAZ kahest ette võtta, mis tähendab peamiselt salongi eemaldamist ja raami puhastamist. Edasine tegevus – raami keevitamine-tugevdamine, mootor, veermik, elektroonika – nõuab juba spetsialistide abi ja rahalisi investeeringuid. Tõele näkku vaadates seda sel aastal ette võtta veel ei saa. Kuid mina olen rahul sellegagi, et LAZid on toodud Tallinnale lähemale ning on võimalus üks kahest korralikult ära korrastada-puhastada. Eks see dilemma veel on, kumb: kas parema väljanägemisega, kuid ZILi kapotiga 580 või pisut väsinum, kuid originaalsem 574AJU. Otsus lähtub kere seisukorrast. Järgmiste võimaluste avanedes saaks spetsialistide kaasabil jätkata juba tõsisema tegevusega. Kes arvas, et LAZ(id) paari aastaga sõitu saab, tulgu maa peale tagasi, nii kiirelt see nüüd ei lähe. Tasa ja targu, etapi kaupa, vastavalt võimalustele asjaga tegeletud saab ja küll kord saabub ka päev, mil üks mu LAZ sõitu läeb.
Teistele edu soovides,
Alar
Vasta
#80

Aga wähhemalt tahtmist ja pealehakkamist on.Wähhemalt mul sääne mulje jäänud.EDu siitpoolt iggatahhes!Smile

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne