PrintScreen ja muu offtopic IZ Jupiteri teemast ära
#1

Ja enne, kui te jälle digikaameraga monitorilt pilti lähete tegema, tutvuge oma arvuti võimalustega. Nimelt on olemas selline nupp nagu PrintScrn ehk Print Screen, mis laseb teha ekraanil hetkel olevast kraamist nö pildi. Hiljem saab selle suvalisse pilditöötlusprogrammi panna (näiteks Paint) ja seal salvestada.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#2

Aspelund Kirjutas:Ja enne, kui te jälle digikaameraga monitorilt pilti lähete tegema, tutvuge oma arvuti võimalustega. Nimelt on olemas selline nupp nagu PrintScrn ehk Print Screen, mis laseb teha ekraanil hetkel olevast kraamist nö pildi. Hiljem saab selle suvalisse pilditöötlusprogrammi panna (näiteks Paint) ja seal salvestada.

A.

OT

Ei taha küll õli tulle valada, aga laptopil see nupp puudub, võis siis ainult minu omal. Arvuti selline: http://www.hp.com/hpinfo/newsroom/press_...dv6000.jpg

Lihtsalt pidin mainima, sest endal oli seda pidevalt vaja, ennem kui suure arvuti muretsesime. Aga mida pole seda pole. Smile

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta
#3

See prt sc peaks vast analoogse funktsiooniga nupp olema Smile
Mitu korda garantiis oled käinud?
Vasta
#4

Eh, mul pidi vanem variant olema, seda heledust ja tumedust ja muid funktsioone mis asuvad f-ide all mul polnud. Ise ka just avastasin. Aga läpakas õhtal, emaplaate läks oma 2 ja kui kolmandat korda juba läks, siis asi tarbijakaitsesse ja saime raha tagasi.

Edit: Soetasime selle siis kui see mudel just ilmus, välistatud pole ka see et vanematel seda funktsiooni polnud.

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta
#5

"delete" kõrvalolev klahv "prt sc" on jah just see. Kasutama pead seda koos klahviga "fn".
Vasta
#6

Vabandust, sattusin hoogu.
Igatahes seda "fn" klahvi ka ei eksisteerinud.

Edaspidi ei risusta võõrast teemat.

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta
#7

Sinu pandud pildil on ju Ctrl ja Alt vahel vasakul Fn täiesti olemas.
Vasta
#8

101-klahviline klaviatuur on kaasaja IBM PC klooni tüüpi arvutitel juba paar aastakümmet standard.

Kui läppari klaviatuur sellest standardist erineb, on kõik olulised klahvid (sh PrtScr) toodud-viidud mingi funktsionaalklahvi alla tavaliselt.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#9

Jesper Kirjutas:Sinu pandud pildil on ju Ctrl ja Alt vahel vasakul Fn täiesti olemas.

indrek1000 Kirjutas:Eh, mul pidi vanem variant olema, seda heledust ja tumedust ja muid funktsioone mis asuvad f-ide all mul polnud. Ise ka just avastasin.

Ma ei leidnud õiget pilti ülesse, teinekord kui aega on siis otsin veel.

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta
#10

"Print Screen" nupul on lisafunktsioon ka, kui koos "Print Screen" nupu vajutusega hoitakse all ka "Alt" nuppu (ehk siis Alt+PtrSc), siis tehakse pilt ainult aktiivsest aknast.

Dad.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne