Lumekettide valmistamine.
#21

taavikaba1 Kirjutas:Et näidata et ma saha projektiga ei maga, siis siin on väike kavand milline ta umbes välja näeb. Metall konstruktsioonile tuleb ikka paar pulka jurde. Teen selle konstruktsiooni vanadest täisradsetest 1,5cm (maksimaalselt) torudest, mis päriunevad vanast kasvuhoonest, ja sahaks kasutan 200l raud/plekktünni, mille ma lihtsalt pooleks lõikan (minuarvates ideaalne kasutuskoht Big Grin)
Sai siis tuttava juures sarnast traktorit lähemalt uuritud.
See astmelaua külge kinnitamine unusta kohe heaga ära, kui sellest projektist elulooma tahad. Need astmelauad annavad kohe kindlalt järgi.
Saha aiste selline pikkus ei ole ka põrmugi hea, nagu juba eelpool mainitud. Lihtsalt lumise saha maast kergitamine saab olema suht raskesti teostatav.
Ise kinnitaks traktori raami külgedele hulga poltidega kummalegi küljele ühe lisaplaadi(nimetage kuidas tahes), mille esiosa tooks koos sahakinnitustega maale ligemale.
Sinna otsa aga teeks saha nii, nagu Oldmoped kirjeldas. Mille külge omakorda saaks tõstmiseks vajaliku hoova kinnitada.
Vasta
#22

pealkiri oli: Lumekettide...

esiteks: osta on..., aga selle jätame kõrvale, kuna on soov ise teha.
Õige ketimaterjal ei ole see tsingitud tilulilu, mida ehituspoed müüvad ja mille hundikoer pooleks tõmbas. Leia mingi jämedamast materjalist kett ja keera asi kokku. Õige (vedava silla)kett on kas hammastega või lisa vaheketastega. Väiksematel kasutatakse kandilisest materjalist lülisid, mis hoiab parmeini jääl.
Tee redel, aga "pulgad" pane vaheldumisi poolviltu. Müra vähem ja ei lõhu, kui risti takistuse otsa sattub.
Pingutuseks tee selline vidin
samalt lehelt tasub ka keti ehitust lähemalt uurida. Pingutus/lukk on üks tähtsamaid vidinaid. Lõtv kett on hetkega igavikus.

edit. ei oska täpset linki kopeerida, aga ühel viimastest fotodest on kenasti pinguti olemas.


Vasta
#23

Mind hakkas üks asi kummitakam,pole küll konkreetselt lumeketid kuid siiski,nimelt paljudel CCCP veoautodel just olid velgede sees suuredd avad. Olen isegi kuskil raamatus kohanud pilte,et sealt avast oli väga lihtne panna kett vms läbi koos "kihvaga". Iseenesest polnud ju mõte paha kui muidu sõidad mööda maanteed ning on vaja paar korda päevas ainult kuskilt korraks kõrvale tõmmata ning seal ka hiljem välja sõita. Võrreldes lumeketiga kulub vähem aega.
Vasta
#24

olen näinud seda veljeaugust läbivisatud ja poldiga kokku tõmmatud ketijuppi. popp lahendus näiteks õuenarride e. kahveltõstukite juures, mis talvel sugugi ei taha edasi liikuda. Probleem ainult selles, et kasu tast vaid iga ringi järel ja raputab korralikult.

Gravity Kirjutas:...Võrreldes lumeketiga kulub vähem aega.
Kas 15-20 minutiga 3 ketti täismõõdus rattale on "igavik"? Wink, ma pakun, et selle ajaga jõuad poldi kuidagi sisse saada...


Vasta
#25

Endal täitsa kogemus lumekettidega olemas. Nimelt sõjaväe ajal olime Sirgalas,Unimog suutis keset jäist põldu imepisikesse lohku kinni jääda. Auto end praktiliselt üldse sisse ei kaevanudki. Kui lükkamine ei aitanud siis võtsime lumeketid. Oh häda. Kui sa neid korralikult ümber ratta kinni panna ei saa siis pole neist absoluutselt kasu kuna ratas käib keti sees tühja. Lõpuks niisama tagusime jalgadega ketihunniku ratta ning maapinna vahele! Kuid oleks ava olnud veljes(olgugi 1 või 2) pistnud kohe keti läbi ning paari minutiga oleksime läinud,aga ei umbes 30 minutit mässasime kettidega! Tunde järgi pakuks Unimogi ühe ratta keti kaaluks umbes 30-40 Kg. Jällegi kui saime sõita nii umbes 100-150m siis peatus,ketid maha.

Mitte,et ma alahindaks lumekette kuid muutlikkes oludes nad väga ei õigusta ennast.
Vasta
#26

hulgus Kirjutas:edit. ei oska täpset linki kopeerida, aga ühel viimastest fotodest on kenasti pinguti olemas.
http://www.vegvesen.no/cs/Satellite?blob...inary=true
Vasta
#27

Teemaalgatajat see väga ei puuduta kuid neile kel mõttes lumekette valida - on kogemus nende "Alpin" kettidega, ostin sellised tellimise peale aastal 2000 ilmselt ja kestsid need kenasti kasutades kuni 2006, said nad ka asfalti natuke ja kiirust rohkem (jäärada) kui lubatud (max 50km/h) ja siis alles hakkasid väsima. Ostsin uued, seekord juba poest kohapealt ja täpselt samasugused ning need hävisid esimese kasutuskorraga sest raud osutus pehmeks ning lihtviisil venis kohe puruks, lisaks hakkasid need kohe roostetama (nädalaga) samas kui esimesed näitasid roostemärke alles pärast kolmandat aastat ( hoiustamine õlitatult).
Tahan öelda et on võimalus sattuda taas praagi otsa, kindlasti võtke müügidokument garantii tarvis. Mina ei tulnud selle peale ning nüüd ripuvad kurvalt kuuri seinal naela otsas - sest esimestega oleks võinud sõja võita!
Vasta
#28

http://www.youtube.com/watch?v=LYSHQYkFQQc leidsin ühe video, kus lükkab motoblokk lund.
Vasta
#29

Kuidas lumesaha ehitus läheb? Mul üks sõber tegi ka murukale lumesaha ette aga kinnitas ikka raami külge. Ja tõstmine oli lahendatud trossi ja parema jala alla aretatud pedaaliga. Kui mahti saan,teen pilti,ehk saad ideid. Tegu küll Husqwarna trakatsiga,aga ega neil erilist vahet pole.
Vasta
#30

Mul Bellaruss 05 ja lükkab lund mis kole, kasutan Biltemast ostetud kette on lihtne paigaldada ja küllalt hea haakimisega.Kalale minnes on nad autos kaasas kuid vaja pole veel läinud.Biltemas neid müügil iga rehvi mõõdu jaoks, kenas plastkarbis koos juhendiga.Hind 19 euri.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne