Välismaa filmi kompanii vajab tehnikat Mis siis tegelikult toimub???
#1

Väga segane teema, lugesin ja mitte ei saanud aru. Kas toimuvad filmivõtted?
Kas keegi läks ka sinna?
Kas keegi kellele lubati, et sina tuled ka, tehti tünga, või mis?

Väga palju küüneviha on üles aetud, paljusid erinevate nimedega nimetatud ja asi õhku rippuma jäetud. Teema suletud.

Mina tahaksin siiski teada, kuidas suhtuda kasutaja tsiklimeister analoogsetesse üleskutsetesse tulevikus.
Näiteks oldmopedi üleskutsetesse on mul sarnase teema lahenduse tõttu omapoolne vaatevinkel selge.
Vasta
#2

Modedel poleks tarvis olnud teemat lukku panna, las inimesed suhtlevad ja eks siis ehk selgub ka tõde ja tulevikuski teada, kes on kes.
Vasta
#3

Võtted toimuvad ,lugesin sellest Soomes.Muud ei kommenteeri.

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#4

Seda on teada jah,et võtted toimuvad,aga milleks on vaja tehnikat kokku ajada,kui seda nagunii ei vajata.
Vasta
#5

Ega ühe mehe tahtmisi ei saa ka teistele peale suruda, pean silmas
"Tsiklimeistrit", ise lasi kuradi pudelist välja, eks nüüd peab ka sellega koos oskama eksisteerida.
Vasta
#6

Mehed, ammu võiksite kõrva taha panna, et herr. Sõna (ja tema vahendatavate pakkumiste)ga pole vaja kaasa minna. 98%-lt jääb alati kodandik Sõna pika ninaga, st. pakkujad ja suured lubajad hüppavad alt ära.
Vasta
#7

Kes on "kod. Sòna" ?
Minu jaoks läheb asi igatahes veelgi segasemaks.
Vasta
#8

Herr Sõna on kasutaja Tsiklimeister.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#9

Vaikust ,võtted käivad!
Filmi jaoks on tehnika välja valitud ja sellega on selleks korraks kõik.
Foorumi jaoks on see teema lõppenud ja rohkem seda ei arutata!
Kui inimesed,kes on asjaosalised ise tahavad sellest pajatada,siis on iseasi ,kuid lahata Prantslaste ja Soomlaste filmindus tegelaste tegemisi on kohatu AM foorumis.
Lõpuks küsiksin ja loodan,et vastate ausalt.
Mitmes mängufilmis olete kaasa mänginud ja tehnikat organiseerinud?
1.Mina olen kaasa teinud 4 eesti mängufilmis ja vanatehnikaga varustanud neist 3.(eestimaised)
Nüüd esmane kogemus Prantslastega ja ka pole paha.

NB!Noomima ma teid ei hakka aga oma mõtted võiksite vahetevahel enda teada jätta,tehke järele või makske kinni!

Lugupidamisega

Heido

:I M Back
Vasta
#10

No milleks siis oli vaja seda tehnika vajadust siin foorumis pasundada,kui see naguni mujalt väljaotsitakse!
Vasta
#11

Kui ei arutata, siis minule igatahes jääb mulje, et tulevikus ei tasu "abiks" olla tehnika organiseerimisel.

Teiseks tahaks teada, miks on kõik Tsiklimeistri postitused sellised ...."kärkivad"? Nagu mingi kuri koristajatädi.
Vaikust!; arutamisele ei kuulu; noomima ma teid ei hakka; tehke järgi või makske kinni.

Minu meelest on viimase aja tehnikarendi soovidele vastanud saanud sellise negatiivse vastukaja, et ma imestan, et üldse keegi kuhugi oma tehnikat eksponeerida annab.
Vasta
#12

mesamees Kirjutas:No milleks siis oli vaja seda tehnika vajadust siin foorumis pasundada,kui see naguni mujalt väljaotsitakse!

Ikka selleks, et kõvatada, muidugi. ("tehke järgi!", "makske kinni" jm sellised hüüatused.)


Sest kui sust enam ei räägita ka, pole sind olemaski.
Vasta
#13

Vanasti töötas Tallinnfilmis reksvisiitorina tädi Pille, kel olid korralikud kaustikud kõikide vanatehnikaomanike kontaktandmetega ja lisaks oli eraldi lahtrisse märgitud ka omaniku meelsus, et kas ta laseb kedagi teist rooli, kas ta on nõus ka faðisti mängima ja nii edasi. Ehk siis eksponaatide kasutamine toimis korrektselt olenemata sellest kas filmi tegi Tallinnfilm, Mosfilm, Lenfilm või kasvõi Dovzenko nimeline stuudio.

Tänapäeva kohaliku areaali filmide juures kiputakse tihti ära unustama, et lisaks näitlejatele on staare ka filmis esineva tehnika hulgas (KITT, A-rühma GMC, Batmani auto jne). Staarid tahavad aga staarimoodi suhtumist. Eesti on muidugi väiksem ja väga staaritseda ei õnnestu. Mina aga hoolimata Eesti väiksusest pean ennast juba staariks filmides tehnikaga osalemise alal ja mina eeldan, et reþissöör helistab mulle ise, mitte ei suuna mind ühte patta lehekuulutuse kaudu otsitava kolaga. Mina tahan, et minuga arutletaks tehniliste nüansside üle ja soovi korral ma tahan teha ka täiendusi käsikirja, vähemalt sellesse ossa, mis puudutab vanatehnikaga seotud nüansse. Ma tahan vähemalt aasta ette teada, mida minult tahetakse, siis ma saan ka ise "rolli sisse elada" ja tehnikat sobivaks sättida. Ehk siis kokkuvõttes tahan mina, et REþISSÖÖR ise ütleks mulle, mida ta minu käest tahab või minult ootab.
Reþissööridest on Eestis kolm kindlat tegijat, kelle filmides osalemise eest olen valmis ka ise peale maksma. Ma nende nimesid ei ütle, muidu nad peavad mind liiga odavaks "tehnikastaariks". Kas raha makstakse või mitte, polegi oluline, läbirääkimisi oleks ikka vaja pidada ja nüansside üle arutleda. Hea kunstilise kujundi nimel oleks valmis ka lõhkuma tehnikat. Kui mulle Tarantino (välismaa reþissöör) helistaks ja leiaks, et Tðaika katusele keeramine kahe duubliga oleks hea kujund ja päästaks filmikunsti kõrgemale tasandile, siis ma seda ka teeks. Suurema duublite hulga puhul tuleks muidugi sõbrad appi võtta.
Seniks tuleb parema puudumisel leppida multifilmide tegemisega...

Ehk siis tore ju on kui organiseeritakse filmivõtteid ja reisitakse välismaale, kusagilt peavad ju suured rollid alguse saama. Ega siis igale ühele ju ei helista Spielberg ja ei ütle, et "kuule, võta oma aerud, teeks paadi uputamisest pikema kino". Kallid foorumi kasutajad peavad Tallinnfilmi tädi Pille asemel nõustuma tänapäeval Eestis Tsiklimeistri filmitehnika vahendamisega, et üldse kusagile jõuda. Ainult suurtel staaridel tasub loota sellele, et nendega otse ühendust võetakse, ja mingil hetkel ehk enam ei võeta ja leitakse uued staarid.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#14

Väravamehaanik Kirjutas:Ainult suurtel staaridel tasub loota sellele, et nendega otse ühendust võetakse, ja mingil hetkel ehk enam ei võeta ja leitakse uued staarid.

Peale seda kui siin otsiti ka autot filmivõteteks ja hakati paukuma, et kes kui palju raha küsib selle eest, siis Muhuklubi lõi oma nurga, kus autosid koos juhiga renditakse ja see toimib. Reþissöörid helistavad meile ise ja me lepime nendega kokku, kas hinnakirja järgse tasu või kokkuleppelise, kõik vahendajad on eemale tõugatud.
Vasta
#15

Tegin ametliku järelpärimise soome filmikompaniile , kes on prantslaste koostööpartner antud filmis. Pöördumine:

Haluaisimme lisätietoa filmin "Farewell" kuvauksessa tarvittavista autoista.

4.11.2008 kirjoitti Heido Sõna virolaisen autoklubin foorumissa, että keskeneräistä filmiä varten tarvitaan autoja (http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=25664).

Lähetimme Heidolle autojen kuvat ja saimme vastauksen, että autojen tulisi olla valmiina 3.-12.12.2008. Kahdeksan autonomistajaa ryhtyi valmistelemaan ajokkejaan filmausta varten. Emme kuitenkaan ole vieläkään saaneet Heido Sõnalta jatko-ohjeita ja meille on epäselvää, tarvitaanko meidän kalustoamme vai ei. Kaipaamme pikaisesti lisätietoja, että osaisimme suunnitella omaa toimintaamme ja ajankäyttöämme.

Vastus Soomest::

Syy ei ole Heidon, ranskalaiset ovat jatkusvasti muuttaneet mieltään autoista, sen takia Heidosta ei varmaan
ole kuulunut mitään koska sekään ei ole tienyt. Tilanne on nyt sellainen että ainostaan yksi bussi on tulossa
virosta Suomeen. Olen erittäin pahoillani että teille ei ole kerrottu mitään.

Panin meelega originaaltekstid, loodan , et tõlkimisega saavad kõik ise hakkama.

Autod M 408 export, GAZ 21 ja Saab 96 "küülik"
Vasta
#16

paluks tõlget

Priit Kuldsaar
priit@made.ee
+372 510 9332
www.vanaautod.eu- kollektsioon piltidel
Vasta
#17

heikson Kirjutas:Vastus Soomest::

Syy ei ole Heidon, ranskalaiset ovat jatkusvasti muuttaneet mieltään autoista, sen takia Heidosta ei varmaan
ole kuulunut mitään koska sekään ei ole tienyt. Tilanne on nyt sellainen että ainostaan yksi bussi on tulossa
virosta Suomeen. Olen erittäin pahoillani että teille ei ole kerrottu mitään.

Panin meelega originaaltekstid, loodan , et tõlkimisega saavad kõik ise hakkama.

Heido ei ole süüdi selles, prantslased on pidevalt muutnud meelt autodest, sellepärast Heidost vist ei ole olnud midagi kuulda, sest tema ka ei ole teadnud. Situatsioon on praegu selline, et ainult üks buss on tulemas Eestist Soome. Ma väga vabandan, et teile pole räägitud midagi.

Tõlge 1-1, ei hakanud lauseehitust muutma.

Sõidame suurtega...
Vasta
#18

Tere!

Tänu sellele prantsuse filmile, sain ma teada, et mu volga küljes olev mootor on utiil ja selgus , et garaazi nurgas olev mootor muutus ka utiiliks peale volga külge panemist. Tulemuseni , milleni jõudmiseks oleks muidu kulunud mitu kuud jõudsin ma tänu välismaa filmikompaniile kahe nädalaga. Igati positiivne!

Tore vanatehnikaüritus oli

M408-65, GAZ24-77, UAZ, RAF
http://www.garaaz.eu/
Vasta
#19

tere!
vast olen just õige inimene seda teemat lõpetama, kuna ainus masin, mis siis filmikompanii nö sõelale jäi, oli Kuban.
siinkohal julgen avaldada arvamust, mis ei ole olnud ega saa olema mõjutatav:
1. filmikompanii poolt oli päring suur, ümbermõtlemisi palju ning infot vähe. kui ei ole infot, mida jagada, siis seda kahjuks teha ei saa. seega tekkis segadus ja hiljem nördimused, sest kasutusse läks vaid 1 masin. aga siin ei saanud me keegi midagi teha, et asi parem oleks olnud! võibolla edaspidi siis lihtsalt järgida motot "tark ei torma" ja mitte panustada ennem tellijapoolset kirjalikku kinnitust masinasse nii palju aega ja raha.
2. kui filmikompanii oli otsused langetanud, oli Tsiklimeistriga asjaajamine igati korrektne ja meeldiv. mina lähen temaga luurele ka edaspidi (mis siis, et sõjaaeg pole Smile )

parimate soovidega aasta lõpetamiseks ja kohtumiseni näiteks kauaoodatud talverallil Smile
Evelind

Lind on ka inime
_____
Lincoln Town Car 1997
Ford Ranchero 1977
GAZ Kuban 1991 Big Grin 
Mazda 323 1981 (USA variant)
VW New Beetle 2000
Vasta
#20

Kuban Kirjutas:1. filmikompanii poolt oli päring suur, ümbermõtlemisi palju ning infot vähe. kui ei ole infot, mida jagada, siis seda kahjuks teha ei saa. seega tekkis segadus ja hiljem nördimused, sest kasutusse läks vaid 1 masin. aga siin ei saanud me keegi midagi teha, et asi parem oleks olnud! võibolla edaspidi siis lihtsalt järgida motot "tark ei torma" ja mitte panustada ennem tellijapoolset kirjalikku kinnitust masinasse nii palju aega ja raha.

Kunstiinimesed jäävad nn "kunstiinimesteks". Nii heas kui halvas mõttes. Halvas mõttes selles osas, et nendepoolne asjaajamine ei ole tihtipeale korrektne ega nõudmised/käitumine tihti reaalsed. Täpsemalt - elatakse tihtipeale oma kinnises maailmas, mis reaalsusele ei vasta ja püütakse oma nägemuste maailma kohaselt ka ümbritsevaga suhelda.

On minulgi oma vanade jalgratastega ja nende kasutamissooviga olnud seinast seina suhtumisega kokkupuuteid filmiinimestega. Ehk siis - küll on olnud juhuseid, kus nende soov ja minu reaalne olukord kokku ei saanudki... Samas on olnud ka mõningaid väga hästi sujunud juhuseid.[/b]

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne