T-40 T40AM varuosad
#1

Kuna paar vihjet tehti elektriga seotud teemas, siis koondan info siia teemasse kokku. Kui keegi veel teab midagi lisada siis täiendan esimest postitust.

AS Agromarket Tehnika 6d, 72213 Türi Järvamaa
www.agromarket.ee MTZ, T-40, T-25 varuosad

SAUE AS Sauko Sooja 6 Telefon:372 659 6488 E-post: lembit.ermel@mail.ee

SAUE OÜ Traktoriäri Pärnasalu 13

SAUE Erimell AS www.erimell.ee - mõned filtid ja õlid GOST markeeringu järgi.
Sooja 4a, Saue
Tallinna mnt 107, Pärnu
Narva 40a, Rakvere

TALLINN HIIU AS A.K.K Salve 2d

TARTU Tartu EPT Talutehnika 5013675

Märjamaa 48/21260 ja 56498506

Viljandimaal Saarepeedi lammutus 5119463

Võru Trako 7821389

Võru VK TRAKTORIKAUBAD OÜ 78 21 275 Kreutzwaldi 59 http://koduleht.infoweb.ee/vktraktorikaubad/?lang=et

Tartu Vitamiini-4 7425219

Tartu HPM 5052718

Tartu Vasara 50 7474083

Valgamaa Tsirguliina 7694357

Põlva OÜ Periko Tehnik 7976155 ja 5096770

VILJANDI ?? Kreutzwaldi tn ??

AS UHTNA TALUTEHNIKA http://www.uhtnatalutehnika.ee/
Rakveres Rägavere tee 38
Viljandis Vaksali 17
Tallinnas Pärnu mnt 388A
Tartus Vitamiini 4
Vasta
#2

Viljandis ka üks tore traktoripood, nime ei mäleta aga Pärnust tuleva tee ääres asub. Käisin suvel paar raksu sääl.

loll on loll olla.
Vasta
#3

Kui sul nimi või aadressi meelde tuleb siis oleks küll hea. Järgmise nädala alguses satun just Viljandisse.
Vasta
#4

Tsitaat:1)AS Sauko Sooja 6 SAUE Telefon:372 659 6488 E-post: lembit.ermel@mail.ee
2)OÜ Traktoriäri Pärnasalu 13 SAUE
3)AS A.K.K Salve 2d HIIU

Erimell AS www.erimell.ee - mõned filtid ja õlid.
Sooja 4a, Saue
Tallinna mnt 107, Pärnu
Narva 40a, Rakvere

Ranno Kirjutas:TÜRI BEL-EST OÜ KALEVI 9A TÜRI turibelest@gmail.com 372 3857 013

Türi ei müü t40 ega t25 osasid. Sellest peaksid ka sina juba ammu ammu selgusele saanud olema. Kui sa tõesti tahad rääkida hoopis eksporit minnud mtz 42 (oli vist nii), mis on toodetud t40 baasil ja tehases. Kuid see masin omab rusiga samapalju ühist kui mtz 250 (t25a)


IIIFFFAR Kirjutas:Viljandis ka üks tore traktoripood, nime ei mäleta aga Pärnust tuleva tee ääres asub. Käisin suvel paar raksu sääl.

Viljandis on Uhtna talukaup, sama mis Rakveres ja Tartus



Lisaks veel sellised kontaktid.
Tartu EPT Talutehnika 5013675
Märjamaa 48/21260 ja 56498506
Saarepeedi lammutus viljandimaal 5119463
Võru Trako 7821389
Võru 7821275 (parim traktori pood võrus ja lõuna-Eestis)
Tartu Vitamiini-4 7425219
Tartu HPM 5152718
Tartu Vasara 50 7474083
Valgamaa Tsirguliina 7694357
Saue Pärnasalu 13 6596633
Põlva 7976155

need siis tulid rutuga telefonist välja.


Kataloogidest põllumajandus nime all on väga palju kontakte, kui ma ise olin hädas juppide saamisega siis olen neid lapanud. Enamjaolt tegu vanade ept ladude baasil tekkinud poodidega (inimestega)

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#5

unimüts Kirjutas:Türi ei müü t40 ega t25 osasid. Sellest peaksid ka sina juba ammu ammu selgusele saanud olema.
Kuidas ma sellest ammu selgusele oleksin pidanud saama? Ma ei ole veel ühtegi varuosa traktorile ostnud.
Vasta
#6

Millist mootoriõli peaks kasutama aastaringseks kasutamiseks T40-l? Plaanin paigaldada ka kütteelemendi karterisse.
Vasta
#7

Ranno Kirjutas:
unimüts Kirjutas:Türi ei müü t40 ega t25 osasid. Sellest peaksid ka sina juba ammu ammu selgusele saanud olema.
Kuidas ma sellest ammu selgusele oleksin pidanud saama? Ma ei ole veel ühtegi varuosa traktorile ostnud.

Seljuhul tuleb mul vabandada, arvasin et sa lihtsalt ladusid poed ritta.


Ranno Kirjutas:Millist mootoriõli peaks kasutama aastaringseks kasutamiseks T40-l? Plaanin paigaldada ka kütteelemendi karterisse.

Mootoriõlidega on tähtis teada 2 asja. a) tema kooslust b) tema hinda
Isiklikult sebiks mingi veoauto diiselmootoritele ja põhjamaa kliimasse sobiv.

Täpsema margi saad juba õlidega tegelevatest firmadest.

Kahjuks ise ei tegele õlidega. Mul vanamees sebib kuskilt suuremas koguses õli tavaliselt.

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#8

unimüts Kirjutas:Mootoriõlidega on tähtis teada 2 asja. a) tema kooslust b) tema hinda
Isiklikult sebiks mingi veoauto diiselmootoritele ja põhjamaa kliimasse sobiv.

Täpsema margi saad juba õlidega tegelevatest firmadest.

Kahjuks ise ei tegele õlidega. Mul vanamees sebib kuskilt suuremas koguses õli tavaliselt.

Õli marki ärage vahetage, kasutage ikka sama õli, mis varem sees olnud, välja arvatud, kui on tegemist kapitaalremonti tehtud mootoriga (mootor on täiesti puhas). Kui panete vanasse mootorisse uue õli, võite mootori ära rikkuda, uus õli peseb sodi lahti ja sodi võib tekitada ummistusi, mis võib kalliks maksma minna.
Vasta
#9

Keegi ei tea mis õli seal sees on.
Vasta
#10

Ranno Kirjutas:Keegi ei tea mis õli seal sees on.

Mina kasutan ise tavalist diiselõli, see masinal sünnist saati kasutusel. Ei taha uskuda, et eelmine omanik mingit lääne päritolu õli sisse pani, mina paneksin ise tavalist diiselõli.
Vasta
#11

MANKS Kirjutas:
Ranno Kirjutas:Keegi ei tea mis õli seal sees on.

Mina kasutan ise tavalist diiselõli, see masinal sünnist saati kasutusel. Ei taha uskuda, et eelmine omanik mingit lääne päritolu õli sisse pani, mina paneksin ise tavalist diiselõli.

Jah kasutame kõik vanad head vene diisel õli.

See jutt et ärge jumala eest vahetage õli marki selle jutu väljamõtleja peaks veidi teooria raamatuid lugema. Kumb on kahjulikum kas sita õli kasutamine ("äkki läheb mootor pepusse") või korraliku õliga eluea pikendamine .
Kui see teooria paika peaks oleks kõik auto mootorid pepus. Sest ükski auto ei sõida algusest lõpuni sama õliga.
Ja vene õli kvaliteedis kahtlen ma tõsiselt. Olgugi ta mõeldud vene masinatele, kuid näen tõsist seost vene autode "vastupidavuses ja õlis"

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#12

unimüts Kirjutas:
IIIFFFAR Kirjutas:Viljandis ka üks tore traktoripood, nime ei mäleta aga Pärnust tuleva tee ääres asub. Käisin suvel paar raksu sääl.

Viljandis on Uhtna talukaup, sama mis Rakveres ja Tartus

Seesama Uhtna talutehnika jah.
www.uhtnatalutehnika.ee

loll on loll olla.
Vasta
#13

unimüts Kirjutas:
MANKS Kirjutas:
Ranno Kirjutas:Keegi ei tea mis õli seal sees on.

Mina kasutan ise tavalist diiselõli, see masinal sünnist saati kasutusel. Ei taha uskuda, et eelmine omanik mingit lääne päritolu õli sisse pani, mina paneksin ise tavalist diiselõli.

Jah kasutame kõik vanad head vene diisel õli.

See jutt et ärge jumala eest vahetage õli marki selle jutu väljamõtleja peaks veidi teooria raamatuid lugema. Kumb on kahjulikum kas sita õli kasutamine ("äkki läheb mootor pepusse") või korraliku õliga eluea pikendamine .
Kui see teooria paika peaks oleks kõik auto mootorid pepus. Sest ükski auto ei sõida algusest lõpuni sama õliga.
Ja vene õli kvaliteedis kahtlen ma tõsiselt. Olgugi ta mõeldud vene masinatele, kuid näen tõsist seost vene autode "vastupidavuses ja õlis"


Õli vahetust teha ennem tihedami, kui harvemini, mina vahetan lihtsalt igal aatal õli ära, minu traktoril pole eriti töötunde, oma talu maaharimised ja metsatööd. Ma pigem rõhutan seda, et õli marki ei soovita vahetada.
Vasta
#14

Poest anti õhufilter. Hiljem selgus et see on ju pestav märg õhufilter jõhvidega. Ei oleks pidanud uut ostmagi. Millise õliga seda filtrit niisutada et ta tolmuosakesed kinni püüaks?
Vasta
#15

Ranno Kirjutas:Poest anti õhufilter. Hiljem selgus et see on ju pestav märg õhufilter jõhvidega. Ei oleks pidanud uut ostmagi. Millise õliga seda filtrit niisutada et ta tolmuosakesed kinni püüaks?

Õhufiltrisse võid panna puhta mootoriõli, mina kasutan seal diiselõli. Hüdrosüsteemis kasutan ka diiselõli, hüdraulikaga probleeme ei ole. Hüdropaagis on ka üks filter, kui juba filtreid vahetad, uuematel on seal paberist filter, vanematel vist pestav metallist.
Vasta
#16

Kui vahetada kütusefiltrit või hüdrofiltrit T-40AM-l. Kui palju voolab õli välja seoses filtrivahetusega?
Vasta
#17

Kas kellelgi on esisilda varuosadeks. Nimelt on tarvis esisilla ees olevat kinnitustaldrikut, mis käib kahe poldiga sinna silla keskele. Krae on ära murdunud. Kas on millegi vastu sõidetud või midagi lükatud, vot ei tea.
Vasta
#18

Tean et remondi alla see ei käi, aga kas keegi teab mis oleks normaalne hind komplektse T-40 AM-i eest
Vasta
#19

Ma ei targuta, aga kõik sõltub ju koplektsusest, masina seisukorrast, aastaarvust, hooldusest, kasutusalast jne. Dokumentidega isendite hinnad on olenemata seisukorrast 30 kuni 60 tuhat. Vaata kuldsest börstist, soovist , infoline kuulutuste lehelt jne.
Vasta
#20

Millised lühemad aisad sobivad T-40 traktorile?
Hrtkel on originaalaisad. Terves tükis, munakate vahe umbes 120cm. Olen näinud aisa mille munakate vahe 90cm. Kas tegu võib olla JUMZ aisadega?
Kuidas sellisel juhul haakeseade külge kinnitub?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne