Kovrovets K-58
#21

gruppen Kirjutas:Jep, nii ta peaks olema küll, et Riia toodang. Mind just hakkas see huvitama, et kas need sadulad olid ainult 125-liste sugupuule ettenähtud või kõigile vene ratastele millele andis selline paigaldada. Kõige rohkem olen mina neid näinud 125-liste peal. Huvitab muidugi ka see, et mida see tehas veel võis toota.

Need sadulad olid ikka lisavarustuseks kõigile tolleaja tsiklitele, mis nagu teada kippusid olema ainult juhisadulaga, M72 ehk väljaarvatud. IÞ359/49 ja 125 ccm masinad ja ka trofee- ja muidu vanadele lääne ratastele. Foorumis jutuks olnud, et polnud eriti laialt kaubanduses liikumas (kuigi tänapäevalgi suhteliselt levinud asjad), nii pidi mõni kaassõitja oma sõidud tegema mingi suvalise sohvapadja otsas.
Ei ole päris kindel, aga kas neid sadulaid ei olnud veel mingi muu kirjaga kui Avangard, Metallist äkki??? aga ka läti omad?
Vasta
#22

Nüüd panid kahtluseussi südame alla roomama. Seda mäletan ma väga täpselt, et mu sadul Riias tehtud aga tehase nime kohapealt ei või ma enam pead pakule panna. Eelmine nädalavahetus tassisin ära metsast leitud M1A (või mis iganes see on, teleskoop eestots, tagant jäik, paagil sissepressitud kiri Москва, sadul on olnud nahkkattega vms, esilaternal kolm auku - igaljuhul läheb doonoriks) millel on ka "lisapenk" peale pandud, kuid millegipärast tundus, et selle ehitus on mõnevõrra teistsugune. Kui see tõele vastab siis tehti neid mitmes tehases. Eks tulev nädalavahetus kontrollin üle oma sadula.
Metallist-iga seoses tuleb meelde, et vana ostis koos oma rattaga ka 20 liitrise al. kanistri kirjadega Metallist, Gatðina, 1958. Slaavi tähtedega ikka muidugi - igaks petteks ei hakanud peast kirjutama originaalis. Mida nad veel tootsid ei oska öelda.
Vasta
#23

http://album.ee/node/18455945/50147371
Tere,selline on K-58,1958,teistsuguse paagiga neid ei tehtud......1
Vasta
#24

cezetimees Kirjutas:http://album.ee/node/18455945/50147371
Tere,selline on K-58,1958,teistsuguse paagiga neid ei tehtud......1

Kui see on väide, siis vastame, et tehti küll!
Kui see on küsimus, siis vastame , et hiljem tuli kandiline paak, millal täpselt, ei tea. Tagavaraosade kataloogis on ainult kandilise paagi pilt, kataloog millalgi hiljem küll välja lastud.
Vasta
#25

Minu K-58 kaasas olnud raamatus on ilusti pildid sees kandilisest paagist, rattal aga "tilk". Äkki neid pandi ikkagi mingite seeriate kaupa rattale vms.? Mina just mõtlesin, et äkki oli esimestel kandiline paak ja hiljem siis "tilk". Aga kataloogi aastat ei tea?
Vasta
#26

See suur, et too uuemat masti paak pisteti vist millaski 1959 poolest aastast käibele. Esimesed K-175 -ed, 1957-59 olid ju ka ümmarguse paagiga.

loll on loll olla.
Vasta
#27

Oman kovrovets K-58't. Masin on üsna halvas seisus, kuna on pikka aega seisnud ja roostet kogunud.
Oleks soov siiski masin üles äratada ja seega oleksin tänulik igasuguse informatsiooni eest, mis edule viiks.
Esimene küsimus olekski rooste eemaldamise kohta. Mis hõlbustaksid liivapaberi kõrval rooste eemaldamist raskesti ligipääsetavates kohtades?
milliste vahenditega peaks puhastatud detaile enne värvi pealekandmist kaitsma?
Kas kinni roostetanud amordid võib maha kanda või on neid võimalik kuidagi taastada?
Vasta
#28

(30-01-2009, 01:33 AM)cezetimees Kirjutas:  http://album.ee/node/18455945/50147371
Tere,selline on K-58,1958,teistsuguse paagiga neid ei tehtud......1
Mina nii kindel ei oleks, ei ole küll minu elukogemus ei tea kui suur kuid
vene tehnika puhul ei saa alati öelda,et kõik oli 100%just nii.


Vasta
#29

Üks osa võlast
[Pilt: 3mai075.jpg]
Minu K-58 peale käiva silmailu istmikupehmendiBig Grin.
Vasta
#30

avastaja soovitaksin sulle haaveldamist
Meie saime motal kõik uurded puhtaks
Ei tea muidugi mis seisus sul raam on ja muud plekid
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne