Karbussi puhastus
#1

Umbes pool aastat tagasi lugesin ajakirjast Hot Rod artiklit "100 tips of a car resto", et karbusse kannatab puhastada ka ...WC puhastusvahendiga...

Vahendi nimi ja firma ei ole kahjuks meeles (ja ega sest ei oleks ilmselt meile abi ka, mingit usavärki vaevalt, et siin müüakse...see oli midagi X-ul-XX, võimidagitaolist, a`la Toilet Duck)

Aga teooria oli lihtne: paned karpa korpuse sellesse umbes ööpäevaks likku ja võtad välja juba täiesti puhta ja särava asja.

See vahend käis loputuskasti sees mingi klotsi kujul (ilmselt, et roostet veest siduda/eemaldada) ja puhastas iga kord eelnevalt pealetõmmatavat vett.

Kahjuks ei ole alles ei ajakirja (krt kodus on 2 pooleteistaastast pätti, kes kõik läikivad asjad kuhugi ära "sokutavad", kui kasvõi sekundigi hooletu oled...Smile ) ja ei leia üles ka Hot Rodi online artiklit (nad ei hoiagi vblla neid seal, pigem osta ikka ajakirja ja loe ...)

Teema tuli meelde siis, kui oma järjekordse Stangi-projekti töödega jõudsin siiamaani:

[Pilt: imgp0519xa0.jpg]

Väga vana ta ei ole, seega klaaskuuliga laskma hakata on vast liiast.
Sobiks just selline lahendus.
Holley originaal tihendi/düüsikomplekt on, muidugi, olemas.

Kas kellelgi on ideid?

Mu naine (kes on hotellinduse asjatundja) teadis rääkida, et Eestis on tegemist profivahendiga, mida tavalises poes ei müüda..(on olemas vaid need otse potiserva ääre alla paigaldatavad odavad asjad...) ja et nende hotell sellist asja oma vetsudes kahjuks ei kasuta, ilmselt kulude kokkuhoiu pärast...

Ega siinsete foorumlaste hulgas pole profikeemiatoodete spetsi?
Vasta
#2

stihl Kirjutas:Umbes pool aastat tagasi lugesin ajakirjast Hot Rod artiklit "100 tips of a car resto", et karbusse kannatab puhastada ka ...WC puhastusvahendiga...


Kas veljehape (alu-alean) ei kõlba selleks? Siin kuskil teemas arutati seda mu meelest ja isegi pildid olid võrdluseks.




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta
#3

korvimees Kirjutas:Kas veljehape (alu-alean) ei kõlba selleks?

Noh, eks tegelt kõlbab, muidugi.
Minu puhul siiski eeldab see siiski kuhugi sooja pesulasse, kus survepesur on, jooksmist...
Või, siis endale korraliku pesula ehitamist, mis talvel ka töötab.
Hetkel veel ainult plaanis, mitte reaalsuses.
Vasta
#4

Meie kaubanduses on kah neid klotse, mida pannakse loputuskasti. Värvivad vee mõnusalt siniseks/roheliseks/punaseks Rolleyes

Aga miks Carb Cleaner karburaatori puhastamiseks ei kõlba, vaid peab sitapotipuhastusvahendit kasutama?
Vasta
#5

wax Kirjutas:Aga miks Carb Cleaner karburaatori puhastamiseks ei kõlba, vaid peab sitapotipuhastusvahendit kasutama?

Sest:

1. Valvoline Carb Cleaner pole trendikas. Ja tõhus ka mitte. Juba 15a tagasi järgiproovitud. Analoogid teistelt autokeemia tegijatelt samuti...Isegi Kent`i Hot Shot on tegelt lahja...kuigi, autolt võtab värvi maha...

2. Pesulat endal pole. (Igasugu veljehapped jne eeldavad seda. Ja kui tavalisse käsipesulasse lähed mingi karpa näpus, siis pesija suured silmad on kindlustatud...Cool) )

3. Pulli muidu ei saa, kui ise ei tee...

4. Kui ameeriklased (kes on tegelt maailma esirinnas autotaastamise alal - vaielge vastu, kes julgeb...) midagi "leiutavad", tuleb ära proovida...Toungue


Kas midagi sellist ei müüa, mis kakapesuvett siniseks ei muuda...?
Värv pole ju üldse oluline...
Vasta
#6

Idee iseenesest huvitav, võtan nädalavahetusel miski vana karpa ja panen likku . Aineks plaanis kasutada "Torusiili" . Soovitavalt eesti või vene toodang., lääne omad lahjemad. Eks peale paaripäevast ligunemist paistab.

Autod M 408 export, GAZ 21 ja Saab 96 "küülik"
Vasta
#7

heikson Kirjutas:Aineks plaanis kasutada "Torusiili" . Soovitavalt eesti või vene toodang., lääne omad lahjemad. Eks peale paaripäevast ligunemist paistab.

Kui paari päeva pärast on midagi enam vaadata....

vanamotopisiku ohver
Vasta
#8

heikson Kirjutas:Aineks plaanis kasutada "Torusiili" .

Torusiili-taolised metalli ei tohiks söövitada, seega karpale endale vast ohutu.

Ootame pilte "enne" ja "pärast".
Vasta
#9

Siis kui naine on kodust ära olnud olen leotanud mõningaid vidinaid kraanikausis /suuremsodi/ ja hiljem nõdepesumasinasse kus peale pesu toimub ka kuumutus . Tulemus on hea Smile
Vasta
#10

T-puhtax? Ise pole küll proovinud...

http://www.t-puhtax.ee/index.htm
Vasta
#11

kalacompany Kirjutas:Siis kui naine on kodust ära olnud olen leotanud mõningaid vidinaid kraanikausis /suuremsodi/ ja hiljem nõdepesumasinasse kus peale pesu toimub ka kuumutus . Tulemus on hea Smile

[Pilt: 1.jpg]
[Pilt: 2.jpg]
Vasta
#12

looda nüüd ainult ,et su naine siia foorumisse ei satu ... Big Grin
Vasta
#13

vanapeer Kirjutas:
kalacompany Kirjutas:Siis kui naine on kodust ära olnud olen leotanud mõningaid vidinaid kraanikausis /suuremsodi/ ja hiljem nõdepesumasinasse kus peale pesu toimub ka kuumutus . Tulemus on hea Smile

[Pilt: 1.jpg]
[Pilt: 2.jpg]

Just nii see käibki ...
Eriti hästi mõjub see tegevus esitulede klaasidele .
Ja siin kohal ka soovitud: et oma naisega mitte riidu minna sebige endale autojuppidepesumasin ...
Kodanik heikson äkki soovitab täpsemalt Smile
Vasta
#14

Nii , karbuss likku pistetud. Ühe panin vahendisse Sanit-M , mida on väidetavalt kasutatud radikate läbipesul ja teise Torusiili sisse. Paari tunni möödudes sai asja läehmalt uuritud. Sanit-M sees oleval karbussil oli ainult natuke vahtu ümber tekkinud. Torusiili sees oleval toimus reaktsioon sisina saatel , nagu oleks keema läind. Proovisime ka kuidas puhastus õnnestub. Kasutasime selleks ühe talverallika ( nr 112) kohustuslikku "lisavarustust".
Tulemus: Sanit-M ei olnud midagi muutnud. Torusiilis ujuval karbussil tuli sodi kergesti lahti . Jätsin karbussid endiselt likku , paari päeva pärast lähen vaatama.[attachment=29201][attachment=29202][attachment=29203][attachment=29204][attachment=29205]

Autod M 408 export, GAZ 21 ja Saab 96 "küülik"
Vasta
#15

no vot , ma ei tea , mis aine see on , aga sellega kuskil toiduainetööstuses puhastakse torustikek v6i ma ei tea , mida..

Igatahes on ta läbipaistev punane vedelik , väga r6veda l6hnaga..

tööjuures pesime sellega k6ike.. aga k6ik sita v6tab väga hästi lahti ja maha..
kui sai bensu ja lahustitega pesta , sis need nagu h66rusid pasa laiali , aga selelga on nii , et lased peael ja sis lihtsalt pesed ära...
näiteks läks veokal mingi klapikambrikaane tihend v6i ma ei tea , mis katki ja k6ik 6lipask ja muu jama läks igalepoole.
sai sisi aine peale ja pärast veega yle ... isegi sellise värvi v6ttis maha , mis on kunagi rasvasele pinnale värvitud .. tulemus jäi megapuhas..
mäletan , et tilk kukkus 6liloigu sisse , siis 6li kohe nagu reageeris sellegaq ja nagu kadus ära..Smile

Pole midagi targemat teha
Vasta
#16

Nädalavahetusel leidsin selle Hot Rod`i originaalartikli ( 101 Tech Tips ) koos ajakirjaga üles; ei olnudki vana, vaid jaanuar 2009. Krt, näe mälu vanainimesel nii nõrgaks jäänud...Cool
Ilmselt praegu meiegi kaubanduses täitsa müügil, nõudke hästivarustatud kooperatiivipoodidest.

Aine, milles soovitati karpat leotada, oli Ty-D-Bol. Leotusajast juttu ei ole, lihtsalt soovitatakse vana ja korrodeerunud karburaator ainesse likku torgata ja uus asi välja võtta.

Ty-D-Bol`i suvalisest netist leitud reklaamist selgub, et toimeaine on kloor???
See peaks küll kättesaadav olema.



Aga seda HR numbrit täitsa soovitan osta: peale igasugu keerulisemate nippide oli kirjas ka:

- kuidas siis tegelikult äädikaga radikaid puhastada
- Kuidas kinniroostetanud polte küünlaga (jah, tavaline tordiküünal) lahti võtta paremini, kui penetrating oil`iga
- jne.
Vasta
#17

Mina jätaks siiski potipuhasti pottide puhastamiseks ja investeeriks mõned ühikud ultraheli pesurisse. Youtube's on rohkelt selle mõjust mustadele detailidele, mõned neist:

http://www.youtube.com/watch?v=Lk5JEgPHo...re=related
http://www.youtube.com/watch?v=wOlcxZrdC...re=related

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#18

Aspelund Kirjutas:Mina jätaks siiski potipuhasti pottide puhastamiseks ja investeeriks mõned ühikud ultraheli pesurisse. Youtube's on rohkelt selle mõjust mustadele detailidele, mõned neist:

http://www.youtube.com/watch?v=Lk5JEgPHo...re=related
http://www.youtube.com/watch?v=wOlcxZrdC...re=related

A.

See päris vahva süsteem . Aga nähes eile Heiksoni karbusse mis olid 40 aastat sitased olnud ... siis ma ei usu, et see "ultraheli" vibraator oleks neid puhastanud.

Samas siuke vibreeriv vann on suht lihtne valmistada . Elektrimootorile vastav ketas otsa pesuvannile põhjaalla ja tuld .

Peab vist kodanik Heiksonile jälle uue kodutöö tegema Toungue
Vasta
#19

Ise valmistamine on suht mõttetu kui see just eraldi eesmärk pole, piisava võimsusega ultraheli generaator on suht keerukas tükk. Kujuta ette et generaatori võimsus on mingi paarsada vatti ja sagedus paarkümmend kilohertsi, ekstsentrikuga elektrimootori baasil oleks see ikka paras surmarelv, reaalselt kasutatakse mingeid piesoelektilisi või elektromagnetilisi lahendusi.

Neid väikeseid kuni 5-6 liitrit mahutavaid, mida alumises videos näha, müüakse USA-s letikaubana (vt eBay näiteks), hinnad jäävad vahemikku 100-500 taala. A samas spets pesuainet on ikka sinna ka vaja, puhta veega ta ei tee suurt midagi.

Ahjaa, mis puudutab 40 aastaseid karbusse, siis ultrahelipesuri leivanumber on näiteks arheoloogiliste leidude või lihtsalt vanade ehete või muude metallesemete puhastamine - ega ta mingi täielik imeloom ei ole, aga siiski üpris efektiivne. Põhimõtteliselt peab mustus olema pestav, värvi sellega näiteks maha ei saa.
Vasta
#20

Mul ultraheli pesu tööjuures olemas. Tõepoolest võtab ikka väga jõudsalt. Selle eelis on ka see, et võtab mustuse välja ka varjatud kohtadest. Tööpõhimõte ei seisne ainult mustuse lahti vibreerimises. Nimelt tekib seal esemete pinnal mikroskoopilised aurumullid, mille rõhk ja temperatuur on väga suured. Vibrovanni töötamise ajal kätt sisse pistes on üsna ebameeldiv tunne, nagu sipelgad roniksid mööda kätt ja hammustaksid.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne