juhiloa mysteerium
#1

tere. sain täna just uued kaaned ja avastasin et lisaks löödud kuidagi uus kat. DE mida eelmistel polnud! 1994 sain BC, 1998 sain BECED, ja nyyd korraga lihtsalt lubade vahetuse korras- see pisike kaart- BECEDE- kas tegemist mingi ARK rikkega vöi jagatakse kat-e sama moodi kui vene aegu kui oli yle minek liikidelt?
Vasta
#2

Sellisel juhul sooviks näha seda autokooli kus DE kat. teha saab. Ma seni sain nii aru, et CE-ga tohib sõita nii käruga B kui ka D-ga.
Vasta
#3

TAK on see kool aga selles see jama ongi et minu aegu polud veel järelvankriga busse, ning sellist kat veel ei öpitud ega tehtud!
Vasta
#4

Kas saadan selle info@ark.ee - le edasi või teed seda ise..?

Kui riigiametitega suhtlemine läbi foorumi ongi teemaks, siis pane, palun oma nimi, isikukood ja eksami kuupäev ka kirja.
Vasta
#5

mul sama , mis sääl kummalist on???
Vasta
#6

Isikukoodi ei maksa levitada avalikult, Identideedi vargad liiguvad...
Vasta
#7

Sisuliselt ei muutu Sinu ega ARKi jaoks mitte midagi, sest Liiklusseadus ütleb nii:
Liiklusseadus Kirjutas:§ 22. Juhtimisõigus
(3) /---/ CE-kategooria autorongi juhtimise õigus lubab juhtida ka DE-kategooria autorongi, kui isikul on D-kategooria auto juhiluba.
Seega oli Sul ennegi õigus sõita DE-kategooria rongiga, sest oli olemas CE ja D. Erinevus peakski minu mõistuse järgi olema ainult märkimisviisis, et kõigile ilusti selge oleks, millega saab ja millega ei saa sõita. Ehk siis, nagu juba eelnevalt öeldud, sisuliselt ei muutunud mitte midagi Smile
Vasta
#8

lasnamäe bussid mis järelvankriga nöuavad DE , lööts ei nöua kuna käib vist jah mingi CED alla!
Vasta
#9

41Degree Kirjutas:Erinevus peakski minu mõistuse järgi olema ainult märkimisviisis, et kõigile ilusti selge oleks, millega saab ja millega ei saa sõita.

See on selleks, et miilitsad ka aru saaksid...Cool

loll on loll olla.
Vasta
#10

kattom Kirjutas:..., lööts ei nöua kuna käib vist jah mingi CED alla!
Kuida nii? Lõõtsa tagumine osa justki poolhaagis, seega DE.
Vasta
#11

kunagi tehti DE kat liigendbussiga
Vasta
#12

Kõik on õige jah.

CE tähendab automaatselt ka DE
ehk nagu õeldud: CE-kategooria autorongi juhtimise õigus lubab juhtida ka DE-kategooria autorongi, kui isikul on D-kategooria auto juhiluba.

küll aga ei kehti asi vastupidi - DE-kategooria autorongi juhtimise õigus lubab juhtida ka C1E-alamkategooria autorongi, kui isikul on C1-alamkategooria auto juhiluba.


Edit: hoopis parem konks on see, et:
R-kategooria mootorsõidukit võib juhtida isik, kellel on T-kategooria mootorsõiduki juhtimise õigus või B-, C- või D-kategooria või C1- või D1-alamkategooria auto juhtimise õigus.
ja
R-kategooria - juhitava esisillaga ratastraktor või liikurmasin haagisega või haagiseta.
ehk seaduse järgi võib B-katiga junsu traktori ja täishaakega ringi sõita... huvitav...
Vasta
#13

taruvaras Kirjutas:
kattom Kirjutas:..., lööts ei nöua kuna käib vist jah mingi CED alla!
Kuida nii? Lõõtsa tagumine osa justki poolhaagis, seega DE.

Lõõts ei nõua DE-d, kuna buss on ikkagi ühes tükis. Ise olen juba poolteist aastat lõõtsutajana töötanud, omades vaid A,B ja D-d.
Vasta
#14

Aga mul vaja mootorratta järel ka käru vaja vedada Toungue Kas kellelg on ka selline kategooria , nagu AE
Vasta
#15

Potsataja103 Kirjutas:
taruvaras Kirjutas:
kattom Kirjutas:..., lööts ei nöua kuna käib vist jah mingi CED alla!
Kuida nii? Lõõtsa tagumine osa justki poolhaagis, seega DE.

Lõõts ei nõua DE-d, kuna buss on ikkagi ühes tükis. Ise olen juba poolteist aastat lõõtsutajana töötanud, omades vaid A,B ja D-d.

Mis kunagi oli võimalik teha D katti ilma C olemasoluta? Kuidas lubade ümbervahetamisel asjase on suhtutud?
Vasta
#16

Kunagi oli ka võimalik saada C kat ilma B katita. Minu kallis vend seetõttu ka kord trahvi saanud. Kuna ainult C-tähega sõiduautoga sõitis. Big Grin
Juhtus see siis sedamoodi, et kui keskkooli kursuste järel eksameid tegi (1986), polnud ta veel 18 täis, ei lubatud B-kati teha. Sai kaante vahele ainult C-kat, märkusega, et sünnipäeval siis kehtima hakkab. Nõnda jäigi paljudeks aastateks. Kunagi siis uue vabariigi ajal pärast trahvi saamist käis vist eraldi B-kati sõidueksamit tegemas ja sai pabrud kombe.

loll on loll olla.
Vasta
#17

Ka praegu on võimalik teha D kat. ilma C kat olemasoluta.
Vasta
#18

sass Kirjutas:Ka praegu on võimalik teha D kat. ilma C kat olemasoluta.

Seda ehk küll aga kas ilma B-katita ka saab..? Toungue

loll on loll olla.
Vasta
#19

ilma c-ta saab vist teha d, aga ilma b ei tee tänapäeval enam midagi. d saab vist teha kui c on olnud 2aastat vöi b 3aastat- parandage kui eksin.
Vasta
#20

IIIFFFAR Kirjutas:
sass Kirjutas:Ka praegu on võimalik teha D kat. ilma C kat olemasoluta.

Seda ehk küll aga kas ilma B-katita ka saab..? Toungue

B-kat-i 2 aastat ðtaazi olemasolu nõutakse. Täpsemalt 2 aastat vahtraleht+2 aastat=4 aastat. D-kat-i tegemiseks pole C-kat-i olemasolu alati nõutav (oleneb autokoolist).

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne