juhiloa mysteerium
#21

Noh C ja D jaoks on vaja vastavalt 3 ja 4 aastat juhistaaþi. Kui juba tegemine on, siis miks mitte vahepeal ka C ära teha?
Vasta
#22

kas siis enam BC korraga ei saagi teha?
Vasta
#23

oxygen Kirjutas:Noh C ja D jaoks on vaja vastavalt 3 ja 4 aastat juhistaaþi. Kui juba tegemine on, siis miks mitte vahepeal ka C ära teha?

tegelikult ametlikult siiski vastavalt 1 ja 2a sest staaþi loetakse eestis ametlikult alates "päris" lubadest:

C-kategooria ja D1-alamkategooria auto juhtimise õiguse võib anda isikule, kellel on B-kategooria auto juhiluba vähemalt üks aasta.
D-kategooria auto juhtimise õiguse võib anda isikule, kellel on B-kategooria auto juhiluba vähemalt kaks aastat.

samuti on määratud juhi vanuse alammäär:
3) 21-aastane - A-kategooria mootorratas, mille mootori võimsus ületab 25 kW või erivõimsus ületab 0,16 kW/kg; C-, D-kategooria ja D1-alamkategooria auto.


aga jah... load leiba ei küsi... maksavad ainult roppumoodi. Näiteks TAK'is on hetkel CE 8850.- lisades veel arki'i hinna, arstitõendi, esmaabi ja pildid on juba julgelt üle 10 kooosToungue
Vasta
#24

Jään endale kindlaks. Kas tahad öelda, et vahtralehega ringi tiirutamine ei olegi staaþ? Selle loogika järgi on nende inimeste, kes sõidavad siin võibolla terve aastakümne esmastega, juhistaaþ ümmargune null. Vahe on lihtsalt selles, et üks on esmane juhiluba ja teine on juhiluba. Näita mulle õigusakti mis ütleb, et lõppastme koolitusele lähevad ilma igasuguse juhistaaþita juhid, siis ma usun.
Vasta
#25

Paraku käib see B tõesti täismehelubade kohta. Minagi saaksin veokakooli vast sügisel kui oktoobris täitsamehe load sain. Enne seda olnd kaks korda kaks aastat algaja lubasid. Kolmandat korda ei pidanud enam paslikuks vahtralehelubasid võtta, vanus ka sealmaal juba... Toungue

Copy-paste arki lehelt:
...C-kategooria ja D1-alamkategooria auto juhtimise õiguse võib anda isikule, kellel on B-kategooria auto juhiluba vähemalt üks aasta.

...Eelloetletud autode ja autorongide kategooriate juhtimise õigust ei või anda isikule, kellel on esmane juhiluba.

loll on loll olla.
Vasta
#26

oxygen Kirjutas:Jään endale kindlaks. Kas tahad öelda, et vahtralehega ringi tiirutamine ei olegi staaþ?...

Mina ei taha midagi õelda- ega ma seda peast välja ei mõelnudToungue See oli otsene copy-paste ARK'i lehelt, saunanaiste ja tuttava-tuttava juttusi ma ei levita...
http://www.ark.ee/atp/index.php?id=271
võib-olla tõesti ei ole staaþ õige mõiste siin.


Edit: nagu IIIFFFAR välja tõi siis võib juhtuda, et 2x2a vahtralehte + 1a "pärislube" annab, et C-katti saab tegema minna 5a pärast juhtimisõiguse andmist...
Vasta
#27

staaz on täpselt selline nagu ise ütled Smile ametlikes dokumentides ja nõudmistes pole staaþist juttu, on räägitud juhilubadest ja esmastest lubadest.
Mina nimetan enda staaþi kah 2a suuremaks, kui lubadel kirjas, kuna enne seda omasin b-piiratud lube (jah, nendest pole siin juttu olnud) kah, mis ka mitte kuhugi kirja ei lähe, ometigi staaþi mul ju on Smile

muideks, sügisel sai omale sõidujuhendaja kaart vormistatud, siis uurisid kah "staaþi" mis nende enda väitel hakkas kah pärast esmaseid lube alles.
Vasta
#28

taavi Kirjutas:staaz on täpselt selline nagu ise ütled Smile

Nujah, staaêi on mul 20 aastat. Cool

loll on loll olla.
Vasta
#29

noh eks minulgi staazi 15(lisaks 2a orbitit) aastat, kuigi pole bussiga peale eksamit kordagi söitnud!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne