AMF-i kasutajate traktorid Fordson
#21

to:gruppen Proovid midagi välja ka kaevata?
Vasta
#22

lauren Kirjutas:to:gruppen Proovid midagi välja ka kaevata?
Vabandan OT eest ette ära, kui ei sobi võib postituse kustutada. Praegune aega ja varakevad oleks üsna head ajad kaevamiseks, kui muidu pinnas selline vesine. Kui endal pole, siis keegi metalliotsijaga kaasa võtta ja leiab kõik üles mida vaja. Ise käisin nädalavahaetusel paari legendi kontrollimas ning saan kinnitada, et vähemalt Lõuna- Eestis pole maastik väga raskelt kinni külmunud, sapöörikaga kannatab kaevata küll.
Muidu pean kevadel ka ette võtma tee ühe sugulase juurde, legendi järgi peaks ühes metsatukas olema 40ndatel maetud traktor.
Vasta
#23

Ma usun, et ikka. Raskemat rauda saab ilmselt veel kasutada. Ratas näiteks on päris heas konditsioonis, kollektor samas on selline, et nõuaks ikka väga palju vaeva, et traktorile külge saada ja kas siiski sellega ka tööle panna saab - see on täiesti iseasi.
Vasta
#24

...kui juba loendamiseks läks...siis kunagi kellegile E. Kurrele kuulunud Fordson minu kodukohas...mille jäänused liiguvad küla piires... vastavalt sellele, kuidas endised omanikud surevad ja uued omanikud tekivad...
Kavalama kujuga jupid olid sellel isendil selleks hetkeks juba küljest lahkunud, kui mina sinna võssa seda pilti tegema läksin...


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#25

Tere, kui palju töökorras 30ndate aastate Fordson traktor tänapäeval väärt võib olla? Oskab ehk keegi soovitada, kus seda kõige mõttekam müüa oleks.
Vasta
#26

Sõltub, kellele müüd. Huvilisele võib see masin terve varandus olla. Mitte mingil juhul ära müü vanarauda!!! Kõige lollim tegu.
Nii läbikäiatud jutt juba.
Vasta
#27

Hei. tänan vastuse eest. Vararauda küll seda müüa pole plaanis. Plaan on hoopis elu sisse puhuda ja turgu paisata. Kust aga ostja leiab? Eestist või peab välismaa portaalide poole vaatama? ja mis võiks olla orienteeruv hind? Tegemist Fordson F mudeliga. http://www.fordsontractorpages.nl/f.htm
Vasta
#28

5000-dega (kroonides siis ikka) müüdi EW ajast seisnud traktorit, lahtivõetud, konserveeritud. Üldiselt meeletut tunglemist ei olnud. Vanatraktorifanatte tundub üldse vähe olevat nii siin kui sealpool kunagist raudset eesriiet. F-i puhul hakkab kindlasti hinda määrama ka see, et kas sul originaal bobiinidega süütesüsteem on olemas ja töökorras? Kui rinnakaan on ära rikutud (originaali mõttes) ja ketiga magneeto pandud siis see on juba suur miinus. Teine asi mis mul küsimusi tekitas on see, et kas traktor vajab ainult karburaatori puhastamist ja küünalde vahetust, et tuli sisse saada? Kui ei siis ma võin garanteerida, et ka natukest kasu sa sealt ei saa (võtan ette nimekirja mis mu enda mootoris on tehtud: Blokk hülsitud ja puuritud, uued kolvid ostetud, uued rõngad, uus kaanetihend, kaane sirgeks freesimine, klapid tehtud- osad ka uued, vaja on veel mingi aeg ka kindlasti valada uued laagrid kepsudesse ja raamidesse ja see on alles algus ja see ei olnud kõige odavam algus. Muidugi võiks nüüd pikalt mõtiskleda kuipalju mingi asja eest on odav või kallis hind.
Mõnda aega tagasi oli läänes üks N ja üks F müügis, suht normaalselt (loe komplektselt) säilinud, väidetavalt töökorras, kuid välimuse poolest rääbakad (kooruv värv jne.) need ei läinud minu meelest ära ka mitme pakkumisperioodiga. Alghinnad olid 15- 20 kilo kanti. Kui sinna kõrvale panna nüüd Eesti traktor mis näeb samasugune välja aga on ilmselt oluliselt "korvim" siis... võid ise arvata mis seis müügiga jääb.
Minu soovitus on, et kui aega ja tahtmist ehitada on siis ehita see ikka endale. See on tõesti ammu leierdatud jutt uunikumide müügist ja ehitamisest müügi jaoks aga noh. Ja pane pilte sellest traktorist, las ilmarahvas kah kaeb seda F-i Smile
Vasta
#29

Ka minul oli aastaid selline riist:

[Pilt: img177.jpg]

Leidsin ta sellisena Kuna tagumised rattad olid roostetanud paberõhukeseks, tegin pattu. Lootsin leida kunagi paremas seisus originaalid, kuid ega magavale kassile...jne. Esirattad lihtsalt asendasin. Kollektor oli ka pulber, kadunud Anton Endli käest sain uuematüübilise.Nii ma siis temaga aastat kümme metsast kütet koju vedasingi. ..ja siis tuli soomlane.


[Pilt: img176.jpg]

Terv. Veteran.
Vasta
#30

gruppen Kirjutas:5000-dega (kroonides siis ikka) müüdi EW ajast seisnud traktorit,
heh. saksas pakutakse hetkel 43 aasta masina eest juba üle 5000nde (eurodes ikka nüüd)
Vasta
#31

WinkNo näed, tead ju küll kuhu müüa ja mis hinda küsidaBig Grin. Ja seal ebay-s isegi 5,7 tuhat (eurodes ikka) hind nüüd aga vaata nüüd selle pilguga ka, et tegemist on ka väga korralikult tehtud traktoriga (kuigi ega sisse me ju ei näe) ja siis mine vaata kiirelt oma F-i. Siis näed välimusest juba ära millised puudujäägid kuuest tuhandest eurost Sinu traktoril on. Seejärel tuleb aga sisemuse üle mõtlema hakataWink
Kas väntmehhanismis midagi koliseb- kui siis tuleb uued laagrid valada. Laagrite jaoks tuleb ka õige materjal leida/otsida. Seejärel kolvigrupp- ilmselt läbi omadega või mineku peal. Uued rõngad, kolvid, hülsid (blokk tuleb hülssida lasta), puurimine on kahtlane sest mu mootori hülssija ütles, et sein oli ikka k****i õhuke. Seejärel tuleks kaan kriitilise pilguga üle vaadata ja ilmselt tasaseks lasta või välja prakeerida. Blokk, muuseas tuleb ka väga kriitiliselt ennem hülssimist üle vaadata sest tavaliselt on vasak külg pragusid täis ja peale hülssimist on need praod eriti hästi näha. Klapid tuleb üle vaadata. Mis lühemaks teha mis pikemaks venitada. Muuseas, käsiraamat soovitab termilist töötlust läbi viia ainult kvalifitseeritud Fordi töötajalCool. Veepump kahtlemata on läbi kui lõunanaabrite raha. Loomulik kulumine ju. Sidur peaks küll õnneks pommikindel olema. Rihmaseibist tuleb ülemäärased loksud kaotada. Käigukast ja tagasild peaks ilma raginata ja ulgumiseta töötama, vilt-tihendid peaks ka ikka pidama. Tagarataste krihvlid peaks kuuluma ikka Fordsonile, üldstandardina on neid asendatud Univeri omadega. Nurkraudadega sama teema, et võiks kuue tuhande euro eest ikka Fordsoni omad olla. Rool peab kah oma olema, tavaliselt need asendatud või siis remonditud. Paagist on siin varemgi juttu olnud. Toiteseadmetest peaks kindlasti väga kriitiliselt üle vaatama karburaatori ja kollektori (põhiliselt siis kollektori terviklikus). Roolisüsteemist logiseb päris kindlasti roolikarbi sisemus. Vabakäik roolil võib olla tuur või enamgi ja päris kindlasti logisevad ka kõik liigendid esisillas (määrdetoosid on kõik olemas?) Radiaatori kärjest ja põletisaine paagi seisukorrast ei hakka rääkimagi - need peavad tip-top olema samuti originaal süütesüsteem bobiinid on võlusõnaks. Muidugi tuleb ka üle vaadata, et numbri järgi ikka ka kõik detailid õiged oleks (paak, kollektor, rattad, esisillatala, tagasild koos käigukastiga jne.) Ses mõttes, et ei juhtuks olukorda kus muidu on ilus F küll aga tuleb välja, et II käiguga on oluliselt aeglasem kui peaks olema. Mootorinumbri leiad sa kollektori eest-otsa alt. Kui on normaalsed/originaalsed tihendid siis peaks terve number ka loetav olema. Selle järgi saad teada mis aasta traktoriga tegu on, täpsemalt vähemalt, et mis aasta mootoriga tegu on. Ja kui need pisiasjad ja veel sadakond või rohkem on üle vaadatud (poritiivad ka ikka, nendega plekib massin rohkemWink ) ja ka korralik värv peal (ja õige vastavalt masina tootmisaastale ja kohale!) siis võiks selle eest juba küsima ka hakata. Iseasi kas siis enam soovi seda müüa ongi.
Ma ei tahtnud midagi halba öelda selle tükiga siin, tahtsin lihtsalt seda öelda, et hädapäraselt suitsutorust leegi kättesaamisega ja siniseks võõpamisega (või veel enam roheliseks) see traktor kuute tuhandet euri ei maksa ega hakka maksma. Kui traktor vastab näiteks musta numbri nõuetele siis küll ja siis tuleb muidugi ka nõudlust vaadata. Hinna kujunemise kohta võid uurida näiteks hiljutisest 69 uue mootori teemast.
Aga pane pilte ka ikka!
Vasta
#32

See Nõmme tn. elav onu on vahva tegelane ja temaga tasub huvilistel kindlasti ühendust võtta - ta peab ühendust Soome Fordsdon-club`iga ja sealsete abiga on lihtsam muretseda originaalvaruosi. Liikus neid Fordsoneid sealmaal nagu kirjusid koeri, mõnes majapidamises rohkem kui üks. Soomlaste abiga taastasin peaegu (peaaegu seepärast, et lahutuse tõttu jäi masin minust väga kaugele) ühe Fordon Major Diesel`i, põhiosa oli koos, nokitsesin kõrgsurvepumba kallal ja kavatsesin just mootorit peale tõsta... Aga mootor oli 6-cyl. Perkins... igavene loom, ma ütlen teile..Smile Nõmme tn. onu on igati lahke ka inffi jagama ja ta on vanatehnikahuviline. Olen temaga vestelnud, tänaseks kahjuks kontaktid lännu...
Vasta
#33
Question 

Tere et mul sellise mitte komplektne traktor vedeleb , kas see v6ib olla Fordson ? Kuna ma piltide siiapanemisega ei saanud hakkama siis mul pildid traktorist siin lehel .
http://nagi.ee/photos/hanter/16267381/in-set/218725/
Vasta
#34

Enamus sellest, veeres tehasest välja Universaalina ja pärast seda on sellega igasugu asju juhtunu (ja tundub, et päris palju).
Vasta
#35

kui juba vana teema ellu äratati, siis mainiks, et tööriistamarketist saab vanadele traktoritele juppe. päris nii tõsistele masinatele ehk mitte, a viie-kuuekümnendate aparaatidele juba peris mitmele margile.
fordsoni asjadest siis dextad ja majorid olivad küll kataloogides olemas.
ehk on kellelegi abiks info. ja kui siinsete raudratastega fordsonite juurde jutt ei passi siis paluks lahkesti kustutada.
Vasta
#36

Kõo mõisa vastas, end kolhoos/sovhoosikeskuses seisis paar aastat tagasi kollane suht komplektne Fordson, mälu järgi F mudel. Tundus nagu eksponaadina, aga pikalt seisnud. Huvilistele tasuks uurida kas seda sealt saaks välja kaubelda, ilma käes pika peale ikka laguneb.



Citroen DS 21 1970, Matchless 500 twin 1955, K750 1960, K750M 1970
Vasta
#37

See on seal seisnud aastakümneid. Postamendil. Vaevalt, et eriti müüma kiputakse.

A

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#38

ksf! Aspelundiga täiesti nõus! Muidugi, eriti vihane mees võib ju alati küsida. Silmas peaks aga pidama seda, et kui reaalselt ikkagi hakkama ei saa, siis las parem seista monumendina.
(13-06-2005, 23:09 PM)Sillu Kirjutas:  Kõo: http://img144.echo.cx/img144/623/ko01resize2mn.jpg

Ma olen nagu kusagil internetis sellest veel pilte näinud aga selle põhjal võib öelda, et täiesti tavaline viimase otsa mudel N. Lisakäitise kohaga tagasillas ja uuetüübi õli-õhupuhastaja.

Vasta
#39

Kas on see hr. Levoll, kes sama tüüpi traktorit Nõmmel õues hoiab? Paistab, et heas korras. Kas ka matsupill, ei ole õnnestunud teada.
Vasta
#40

Abja kandis papi müüs Fordsoni nagu Kõo kanti 70-datel. Meie töökoja juures enne äraviimist sõideti paar päeva lusti. Korra tahtis mäest alla tormama hakata, jõuti veel solidoolitünn ette visata. Kas Fordsonil üldse mingit pidurit polegi?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne