53mm välisdiameetriga esikahvli kausslaagreid vaja
#1

aba aga aga ka.
Vasta
#2

Ma isiklikult ei taha enam istumise alla ühtki tsiklit, millel oleks roolikannus veel kuullaagrid.
Kas koonuslaagritele 48x30x12 või 48x27x12 ei annaks ümber teha?

Lähima välisläbimõõduga laagrid oleksid tollsüsteemis, 53,975 mm.
Vasta
#3

Dneprile sain esikahvli laagrikausid ning uued kuulid firmast Kavial. Tallinnas Peterburi tee 71. Leidmisega oli raskusi, aga EhituseABC parkla juures otse suurest väravast sisse, teise hoone tagant vasakule, lõppu, ning siis paremal nurga taga on uks. http://kavial.info/lang/5/
Vasta
#4

Kui keegi teab ka Dneprile mingit asendust siis ootan infot. Muidugi kahtlen selle võimalikkuses sest kausslaagri kasuks on tema kitsas mõõt ja sisemise ning välimise kausi kinnituste väike diameetrite erinevus.
Vasta
#5

Igasugu emmilistele olen näinud neid laagreid Saksa ebay-s.
Kas neile ei peaks mitte sobima SSW 055?

Siin on tabel koonusrulllaagrite mõõtudega, mis sobivad enamike tänapäevaste jaapani tsiklite ümberehitamiseks: http://www.bilderhoster.net/img.php?id=dsbs1xtj.jpg
Vasta
#6

53 mm välisläbimõõduga nõel-laager on täiesti olemas:
siseläbimõõt 45 mm
välisläbimõõt 53 mm
kõrgus 21 mm
laagri nimi: K45*53*21

http://www.skf.com/skf/productcatalogue/...startnum=6


Tavalistest kuul-laagritest on lähim vaste:
siseläbimõõt 40 mm
välisläbimõõt 52 mm
kõrgus 7 mm
laagri nimi: 61808

Surve kuul-laagritest on lähim vaste:
siseläbimõõt 30 mm
välisläbimõõt 52 mm
kõrgus 16 mm
laagri nimi: 51206

Surve nõel-laagritest on lähim vaste:
siseläbimõõt 35 mm
välisläbimõõt 52 mm
kõrgus 2 mm
laagri nimi: axk3552



Niisama proovimiseks võiks võtta mingi odava tootja (poola cx, mingi suva hiinaks, või saksa e-bayst tellida) tavalise kuul-laagri nimega 61808 mõõtudega 40/52/7 - selline peaks maksma alla 100 eek .... külgedele kerid-kleebid 0.5 mm plekist-teibist riba ja ongi sul välisläbimõõt 53 mm olemas ... mingi aja töötab ta ilusti ja kui rikki läheb logisedesh, on häving alla 100 eek ... hiljem võib mingi korralikuma 53mm ääre treida, mis kestaks kauem.
Vasta
#7

Samasuguse probleemiga olin NSU OSL 601 esihargi juures. Raamil sai kogu kaelaosa uus tehtud, paraku sai laagrikausi mõõt tehtud 351 mudeli oma järgi. Aga vahet pole, kuna polnud ei ühe ega teise mõõdu laagreid (kuigi saksamaalt ilmselt nüüd leiaks midagi). Tegin vene tugilaagrite peale, ilmselt Dnepri (ja siis ilmselt ka Irbiti) omad, kuna lihtsalt oli olemas neid. Välisläbimõõt vist 51 mm kausil, NSU-l vastavalt 55,5 vist, kõrgus ka vene laagril väiksem. Tegin vahekausid NSU pesadesse ja sinna sisse vene tugilaagrite pooled. Ise eriti lahendusega (teostusega rahul poleSad)
Vasta
#8

Muidu selline firma nagu http://www.dreher-oldtimerteile.de müüb R12-le koonusrulle.
Vasta
#9

Aga miks näiteks vaherõngaid ei taha kasutada? Mina teeks nii, et treiks mingi balanka seest tühjaks 52mm peale (paar sajandikku miinuses), siis pressiks sinna kausi sisse ja edasi treiks pealt 53 peale. Lõpuks jääb vaid üle kogu kupatus balanka otsast maha treida. Kui kahtled tugevuses, võib ju keevitusega kinni punktida või siis näiteks kõvajoodisega kinni lasta rõnga kausi külge.
Vasta
#10

zyndapp666 Kirjutas:Nüüd on vähemalt teada kuskohast saab originaalmõõdus laagrid. Aga kuna need maksavad üle 200.- EUR-i siis teen enne proovi selle vaheseibiga. 52mm kausslaager maksab 37.- EEK/tk, mänguruumi onWink

Suurimad tänud kõigile kes viitsisid vastata

Pole tänu väärtToungue ja ei suuda ikka veel lõpetada! Mulle tundub millimeeter laagridiameetrite vahet nagu vähevõitu, rõnga sein tuleb 0,5 mm ja Vootele vahvast mõttest seda kuhugi kinni keevitada (punktida) või joota ma oma rumalas pahatahtlikuses midagi head ei arvaRolleyes Et arvan, et seda õhukese seinaga rõngast/seibi keeruline valmistada/paigaldada ?
Vasta
#11

0,5mm paksusega foolium võiks ka sobiva tihendi rolli mängida?

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#12

Aspelund Kirjutas:0,5mm paksusega foolium võiks ka sobiva tihendi rolli mängida?

A.

Olen Tarmoga sama meelt, et millimeeter on uskumatult väike suurus, aga 0,5 mm materjal on ikka juba midagi enamat kui foolium, see on lausa plekk minu arustToungue. Seda plekivõru pole ka just mõnus sinna vahele toppida ja laagrikausid peavad ikka kindlalt istuga paigas olema.
Vasta
#13

Liiga õhuke vahevõru võib sisselöömisel kergesti kortsu minna.
Laagri keevitamine .... njah ... mõistlikum oleks vast kasutada korralikku keermeliimi.
Vasta
#14

kass Kirjutas:Pole tänu väärtToungue ja ei suuda ikka veel lõpetada! Mulle tundub millimeeter laagridiameetrite vahet nagu vähevõitu, rõnga sein tuleb 0,5 mm ja Vootele vahvast mõttest seda kuhugi kinni keevitada (punktida) või joota ma oma rumalas pahatahtlikuses midagi head ei arvaRolleyes Et arvan, et seda õhukese seinaga rõngast/seibi keeruline valmistada/paigaldada ?
Kõik sõltub, kui suurte detailidega on keegi harjunud töötama. 0.5 on minu jaoks maa ja ilm. Kokku keevitada võib näiteks laseriga, sel keevis 0.2-1.0mm - kui huvi on, võin ära teha.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne