Kellegil õlleankrut/nõud üle?
#1

Meil, õpilastel, on garaazi pudeliõllet poest osta kallis. Sestap mõtlesingi ise teha. Äkki kellegil nõu jalus või üle, teab ehk kust saada vms.
Oleksin väga tänulikSmile

PS
joosep10@hot.ee
57806312



Vasta
#2

Mis te selle öllega jandite, vaata äkki saad kuskilt samaka aparaadi sebida....
Just kidding!

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#3

Õpilastel ei soovita õlut juua!

Veteran.
Vasta
#4

vabanda, täisealised õpilased oleme.

Mis meil veel vigaks võiks olla?
Äkki leiab kelleltki?
Ps! Samakat garaazis juua januks väga ei kannata.

Veteran Kirjutas:Õpilastel ei soovita õlut juua!

Veteran.



Vasta
#5

Omal ajal vene kroonus ajasime praskat tavalises 20 L bensiinikanistris.Polnud tal häda midagi.20 aastat möödas, olen veel elus (vist Big Grin)
Vasta
#6

Kui joogijanu selili lööma hakkab, siis on ka tavalises piimapütis tehtud- Timmisime virde paika, panime kaane lahtiselt peale ja paariks päevaks seisma, seejärel sulgesime kaane ja lasime maha käia. Õlle kättesaamiseks pidi luugi lahti tegema ning seetöttu läks "vurts" üsna kiirelt välja.Big Grin
Vasta
#7

Saabnetis on terve teema õlle, õlleankrute ja muu sellise kohta. Kuldses Börsis, Osta.ee-s jne on ka päris tihti neid müüa, vahel isegi mitte väga ulmeliste hindadega. Mingil hetkel nägin kusagil kuulutust, et keegi valmistab tellimise peale soovitud suuruses, aga kuna endal see tähtis aparaat olemas on, siis kahjuks kontakti üles ei kirjutanud.
Vasta
#8

On keegi uurinud ka, kui palju uued ankrud ka maksavad... ikka üle mitme tuhande?
Saabneti teema väga viis.. Tarkus tuli nii et mühises nüüd ei mahu ideed enam pähe äragi. Toungue
Igaljuhul uurisin välja, et coca 0.5 kannatab ära suht probleemita 13bar, 2L 11bar ja värska 5L ei tohiks ka 10bar olla probleem, kuna gaseerimine toimub 8bar peal.
Kui ümmarguseks lääb.. on paras aeg rõhku vähemaks lasta. Toungue
Hea moodus väiksemate kogustega igasugu siidreid ja asju proovida Smile

Samuti, kuna veini ja siidri katsetused pooleli erinevates mastaapides... Kui kellegil peaks vedelema ees kodust õunamahla või muud mahla, siis hea meelega suurendaks keldri või sahvri pinda, hiljem tagastades muidugi purgid. Soovitavalt Tallinnas või selle lähiümbruses.
Edukalt lõppenud katse korral kindlasti korvan tüli vastava kesvamärjukesega Smile
Nummer, millelt verbaaltselt suhtlen: 565 777 12
Vasta
#9

Hind tundub rohkem vedamise asi olevat, üldiselt nad ikka vähemalt paar tuhat maksvad, aga on ka odvamaid kuulutusi olnud. Tuttav ostis just 500 krooniga, garaazinaabrile oli lihtsalt jalgu jäänud. Praegu on Börsis 1500 krooniga propaaniballoonist tehtud ankur ja Ostas käib roostevaba nõu oksjon. Ei hakka siia linke toppima, need nagunii varsti aeguvad, aga otsingusse "õlleankur" toksides leiab igaüks isegi. Üldiselt tuleb lihtsalt silmad lahti hoida, neid ankruid on aastate jooksul juba nii palju tehtud, et liigub pidevalt, ei pea tingimata uut tellima. Naabritelt, tuttavatelt ja sugulastelt küsides võib leida mõne vedelema jäänud ankru, endal oli juhus, kus peremees oli juba manalateed läinud ja hüva nõu vedeles kasutult aidanurgas. Tõsi küll, konkreetne aparaat oli juba läbi ussitanud, aga kindlasti leiab ka terveid. Ja veel, Saabnetis vist linki polnud, lihtsalt mainiti, et Amberstein müüb linnaseekstrakti. Seal poes on muudki, veini tegemiseks vajalikke tarvikuid jne.
Vasta
#10

Väärt link ja sinna Ambersteini viskan millaski kindlasti pilgu peale, kui lasna satun.
Ankur iseenesest juba soolas... Liht tekkis huvi, kui palju uued maksta võiks.
Seda enam, et mulle lubatu on 40L, et äkki mingi väiksem kuskil, aga see selleks küll hakkama saab. Liht 40L katsetused võivad natuke kulukaks minna, kui untsu läävad.
Esialgsel ei olnud kaant, aga teine, mis hiljem välja tuli, sellel puudu manomeeter, aga neid ikka ehituspoodides liigub. Ehk tuleb ka esimese kaas keldrist koristuste käigus välja.
Veini ämber ja muu säärane olemas juba, ainult kodune mahl, millest ketsetusi alustada, veel puudu.
Ostsin endale vajaliku veininduseks Kadaka teelt Seemi aianduskaupadest. Asukohalt mulle mugavam. Seal ämbrid ja mõõteseadmed kõik olemas. http://www.seemi.ee/

Plast pudelid on just kõiksugu väikesteks katseteks päris hea variant. Siidrid värgid 2-5L päris paras mõõt.
Seega ikka veel, kui kellegil vanad, kuid veel joodavad, mahlad keldris mõttetult ruumi võtavad, vabastaks teid neist Big Grin
Vasta
#11

Jossu Kirjutas:Meil, õpilastel, on garaazi pudeliõllet poest osta kallis. Sestap mõtlesingi ise teha. Äkki kellegil nõu jalus või üle, teab ehk kust saada vms.

Mul oli samasugune plaan ka, et tudengite värk prooviks suurema koguse teha saab odavamalt hakkama Cool aga tegelikult läheb päris kalliks , oleneb millest muidugi teha. Mina ostsin poest maltoosat ja tegin sellest (maksis see omajagu). Pärast sai arvestatud, et oleks poest odavam olnud pilsnerit osta. Aga see selleks isetegemise rõõm on ka suur rõõm ... Eelmine laar sai just eelmine laupäev ära lõpetatud (õlu oli kuu aega seisnud ja pääris õlle moodi kohe oli Smile )
Aga õlleankru on päris korralik roostevabast, mis sõbra oma mul.. Olen mõelnud ka endale muretseda...

Estonian Chopper Forum www.estonianchopper.com
Vasta
#12

kuressaares harakapesa poes (vanakraami pood) oli üksvahe umbes kümmekond roostevabat ankrut manomeetritega ja ilma müügil, hinnad umbes 700-900 krooni. Ma ei ole ammu käinud, äkki mõni veel on alles seal. Muidugi kuressaare on teine eesti, kus transa just väga odavaks ei tee seda Big Grin
Vasta
#13

Tglt ei lähe midagi kallimaks, üliodavalt sain mina.
Pärm+leib+ suhkur ja õlu valmis.
20+ liitrit tuli umbes 5-60 krooni.
Kuid sellega oli see jama, et nõu ei kuulunud minule ning pidingi selle tagastama.
Saarde jah praegu asja pole, muidu suvel elangi täitsa seal aga seniks tuleb ka kuidagi läbi ajadaSmile



Vasta
#14

Kunagi võsareporteris tegi peeter pesumasinaga õlut. www.reporter.ee -s peaks esimeste videote seas olema, aga vungi alla peaks ikkagi panema.
Vasta
#15

On pakkuda (mõõduka tasu eest küll) mustast metallistõlleankur ca 50 liitrit. Jalad all, kraaniga.

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#16

Ei ole tegelt üldse ankrut vaja et õlut teha.
Ise olen üsna edukalt teinud tavalises 5L plastikust veenõus, millel ülemine ots on maha lõigatud.
Selleks panin sinna 4L sooja vett, kruusitäis suhkurt ja 1L maltoosat ära segada ja siis raputad pinnale Nordic kuivpärmi nii et kogu pind oleks kaetud.
Edasi lased paar päeva seista ja valmis ta ongi. Ainult et kole kange kippus mul see tulema, ühest kruusitäiest piisas juba, et "aur" pähe hakkaks voolama Big Grin Aga samas, väga hää mekiga tume õlu tuli.
Vasta
#17

vootele Kirjutas:Ei ole tegelt üldse ankrut vaja et õlut teha.
Ise olen üsna edukalt teinud tavalises 5L plastikust veenõus, millel ülemine ots on maha lõigatud.
Selleks panin sinna 4L sooja vett, kruusitäis suhkurt ja 1L maltoosat ära segada ja siis raputad pinnale Nordic kuivpärmi nii et kogu pind oleks kaetud.
Edasi lased paar päeva seista ja valmis ta ongi. Ainult et kole kange kippus mul see tulema, ühest kruusitäiest piisas juba, et "aur" pähe hakkaks voolama Big Grin Aga samas, väga hää mekiga tume õlu tuli.
Nagu ma aru saan, siis sa teed ainult nn eelkäärituse?
Aka kuidas gaasiga lood on?
Kas mingi vunk ka sisse tuleb?

Ise mõtlesin, et äkki hoida paar päeva lahtiselt ja siis panna mingi punn peale, et ikka mingi gaas ka sisse tuleks.

Mul üks sõber tegi ka erinevates punsudes mingaid märjukesi. Gaasi pold suurt ollagi aga mätsis rõõsk küll nii mis vana kurat. 2L oli ka kahe peale paras, et mõlemad plämm plämm oleks Toungue
Vasta
#18

Ise olen sellist nagu vootele mainis joonud. Kuigi kole kange oli, meenutas vägagi X-i maitset.
Aaga võibolla loll küsimus, aga kui teha selline nagu vootele mainis, ning ´´baloonist süsinik dioksiidi ehk co keevitus gaasi´´ lasta juurde kas see oleks väga vale lähenemine ?
Otsi või ise kah ankur välja...
Vasta
#19

tamar99 Kirjutas:Ise olen sellist nagu vootele mainis joonud. Kuigi kole kange oli, meenutas vägagi X-i maitset.
Aaga võibolla loll küsimus, aga kui teha selline nagu vootele mainis, ning ´´baloonist süsinik dioksiidi ehk co keevitus gaasi´´ lasta juurde kas see oleks väga vale lähenemine ?
Otsi või ise kah ankur välja...

Nu tegelt lastakse tehastes Co2 nagunii sinna mehaaniliselt juurde.
Ainuke küsimus on kuidas sa selle kokku sead nii, et sa ~8atm sinna sisse surud. Mingi pudeli keermega ventiiliga kork äkki.

Aga pigem see, et ankruõlles on ju vunk sees, et kui panna sellele punsule punn peale mingiks ajaks, kas siis seda gaaseeritus efekti ei saavutaks...
Vasta
#20

Nii nagu vootele mainis, siis sellega on üks miinus kerge tulema. Nimelt hapniku rikkas keskkonnas ei teki armsa alkoholi asemel enam päris alkohol vaid äädikhape. Olen tähelepannud, et see äädikhape teebki selle koduse poollahtiselt kääritatud asja "vikatiks". Korraliku alkoholi saamiseks õlle on vaja teha ikkagi veelukk peale või siis plastkankus, kus kork peal ja kust aegaajalt ülerõhk välja lastakse.

vanamotopisiku ohver
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne