Karpaadid - Minsk M1M, 1957
#21

Igatahes mu M1A-l oli see peal.

Riga 11 '76-> M1A "Moskva" '54 -> IÞ Jupiter '66 -> IÞ 56K '59
Vasta
#22

Täna keldris kola sees sumbates jooksin otsa teemas kirjeldatud Minski K-55 karburaatorile. Kui juba näppu jäi, otsustasin ta siis juba lahti võtta ning veidi korrastada.

K-55 lahtivõetuna, enne puhastamist:
[Pilt: karpa2.jpg]

Järgmisel kahel fotol juba kokkupanduna. Mustust ja sodi tuli eemaldada hulgi.
[Pilt: karpa22.jpg]

[Pilt: karpa222.jpg]
Vasta
#23

Täna sai lõpuks asi nii kaugele, et jalatoe pulgad, seisuhark, esihargi "prillid" , kõik pulgad mis kinnituvad tagaporika külge, on lõpuks Buvanolitud ja krunditud. Raam oli ka mõtteis ära teha, aga laiskus sai võitu. Tegelikult on Buvanol ilmselt vale öelda, sest kaupluses oli see otsa lõppenud ning pidi leppima ühe teise Leedu ortofosforhappe tootega. Arvestades Minski ebakvaliteetset tööd juba tehasest, ei pööranud naeruväärse täpsusega tähelepanekut täketele, mida siin-seal ikka leidus ning pahtlit ei kasuta - ei ole soovi ehitada endale mingit ülerestaureeritud eksponaati, mida puutudagi ei julge .
Millised on suuremad puudused?
* Juhtmed. Juhtmetega on nii, et on kasutatud kaasaegsemaid kummiisolatsiooniga juhtmeid seal, kus neid tegelikult ei peaks olema. Ka pooled juhtmeotsad on kaasaegsed, kuid õnneks on varuosana kaasa saadud esilaternas enamus puuduolevad küljes.
* Generaator G37 - Tegelikult olemas, kuid näru. Vajab komplekteerimist. Puuduolev kondensaator sai õnneliku juhuse läbi leitud maakodust ð-57 varuosade seast.
* Käepidemed, nii vasak- kui parempoolne. Samuti on vasak heebel vale. Kõik trossid on õnneks õiged.
* Kroom ja nikkel. Ka selles valdkonnas väljendub Minski tehase koonerdamine - Kihid on nii õhukesed pandud, et praeguseks on kõik hävinud.
* Poldid ja mutrid. Keredetailide ühendamisel on palju kasutatud kaasaegseid polte ja plastikstopriga mutreid. Veneaegsete poltide/mutrite leidmine on ilmselt lihtsalt otsimise küsimus.
* Signaal C-32A.
* Pump
* Orginaalse mustriga kummid 2.50 19'. Need peaksid tegelikult mul maakodus olemas olema keskmises seisukorras (st muster on veel praktiliselt algne, aga mingil määral on nendega ikka sõidetud).

Huvitava asjaoluna võib märkida ära, et mingil põhjusel on minu tsiklile tehases peale pandud M1A mootor. M1A mootoritel on paremal pool käiguosuti ning ketikaitsele stantsitud 1 0 2 3 (järjekord?). Ka minu M1M kaheosalisel ketikaitsmel on käigunumbrid ühe "kõrgendiku" peale stantsitud, mis on iseenesest huvitav, sest ma pole kunagi varem M1Mil seda kohanud. Järelikult oli M1Mil vähemalt kolme erinevat tüüpi ketikaitset läbi aegade - 57 aasta lõpu mudeliuuenduste järgsetel lihtsalt kaheosaline kaitse, veel 56 ja 57 aastal kasutusel olnud samasugune ketikaitse koos akualusega, ning siis kaheosaline ketikaitse koos käigunäitajaga ning ilma akualuseta, nagu minul, mis käis siis M1A mootoriga isenditele.
Minu isendil on kahjuks küll keegi agar inimene ära kaotanud käiguosuti.

Mul oli kavas tegelikult pilte teha, kuid nagu ikka, poolel teel tuli meelde, et kaamera kodus. Vandusin ja tatistasin, aga järgi ei hakanud enam minema.
Vasta
#24

Tagatule fp-7 taastamine. Kuna esialgu oli soetatud tagatuli, eelkõige pleksiklaasist klaaskeha, väga kehvas seisus ja ebakomplektne, tuli võtta ette ka selle korrastamine. Tean, et neid müüakse replikana ka näiteks Poola laatadel,võib-olla isegi säilinud vanu, kuid kuna ma välismaa laatadele ei satu (hea kui kodumaisedki ära jõuan külastada), võtsin siiski tagalaterna ette.
Ostes oli tagatulel puudu ka ümmargune juhtme kummitihend, kuid selle leidsin õnneks enda varuosade seast. Puudu on küll tule ja porilaua vaheline tihend, kuid eeskuju on olemas ning selle valmistan ise.

Fotod:
Tagatuli vahetult peale ostu:
[Pilt: p1000541x.jpg]

Tagatuli peale korrastamist. Võru veel korralikult ümber "klaasi" paika ei sättinud, sest puudusid vajalikud ning õhukest plekki mitte kahjustavad tööriistad. Ilmselt täiesti perfektset tulemust ei saavutagi.
[Pilt: p1000919h.jpg]

Üldiselt,nagu te kindlasti märkanud olete - projekt edeneb aeglasemini kui ideaalis, kuid asja pole unarusse jätnud. Pidevalt liiguvad mõtted selle tsikli suunas ning samuti on silmad lahti igasuguse informatsioonile.
Parandasin kirjavigu, mis tekkisid (koguni kaks korda Big Grin. Hooletus)
Vasta
#25

Pildilt ei saa hästi aru, kas selle võru klaasi ümber tegid uue ?

Terv. Veteran.
Vasta
#26

(01-09-2009, 08:24 AM)Veteran Kirjutas:  Pildilt ei saa hästi aru, kas selle võru klaasi ümber tegid uue ?

Terv. Veteran.

Ei, võru võtsin ühelt teiselt fp-7 jäänuselt oma varuosadest, millel oli õnneks võru küljes, kuid seegi oli mõningate kahjustustega, seepärast ilmselt ei saagi täielikult siledat tulemust.
Pilt sai jah kehva, pidi ilma välguta tegema - muidu oleks liiga ere tulnud. Ma ei ole eriline fotograaf.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne