Plaadimasin (jukebox) ENSV-s?
#1

Teemaväline küsimus. Kas mu oletus manuses lisatu suhtes on tõene ja kui, siis kes NSVL-is neid tootis ja kus neid leida võis?
Ise pole sellisest asjast varem kuulnudki, kuid viiekümmnendatest pärinevast kalenderraamatust võis lugeda isegi Tallinas tegutseva automatiseeritud kohviku kohta +olid mõned hägused pildid.

Edit. Pilt siis 1968 aasta filmist "511 fotot marsist"


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#2

kas selline polnud kunagi kevade kohvikus. tallinna kaubamaja.
Vasta
#3

Minu raadioinsenerist isa, kelle asutus vene ajal selliseid aparaate kunagi hooldas, osandas kunagi ühe viimastest avalikus kasutuses olnud jukebox-i.
Mulle pakkus põnevust eelkõige selle sisu, täpsemalt meeletu arv saviplaate. Need olid väga väikse läbimõõduga ja suure keskauguga.
Tavapärase ca.5mm keskaugu asemel oli neil ca. 30mm ava. Mäletan, et tegin nende kuulamiseks ise vineerist vaheseibi.
Tõenäoliselt on mõni plaat veel siiani suvilas kuskil riiulinurgal tolmamas.
Vasta
#4

Mulle ähmaselt meenuwad ka ,et säänsed asjad osades kõrtsudes.Kindlasti olid nad Szolnoki ja Keila restoranis ,Pärnu ranna restoranis ja Haapsalu raudteejaama kõrtsus.Seal sai wanematega 60 lõpul käidud.Panid mingi raha sisse ,valisid plaadi(plaadi tulek oli näha) ja rahwas läks tantsule.Loodan,et õigesti mäletan.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta
#5

Mina mäletan tatikaradadelt Tõstamaa sööklas üht sarnast olevat seina ääres seisnud. Polnud kull täpselt nisuke, natuke kandilisem., natu uuem arvatavasti. Ülaosa klaas oli punase-oranêitriibuline vist. See siis millalgi kaheksakümnendail, kuni vist 1990-1991. Samasugune või isegi seesama seisis hiljem Fiesta klubis, Pärnus Rüütli tänaval kus nüüd Kungla kaubamaja on.
edit: kopikapilu juures olnud kiri, vist 5 kop.

loll on loll olla.
Vasta
#6

Need riistapuud olid valmistatud Poolas ja ka plaadivalik oli sealtkandist, s.t. Poola, Tðehhi, Rumeenia ja Bulgaaria omaaegsed hitid. Vene jukeboxiplaate (45-kiirusega ja väljamurtava südamikuga) mäletan kuskilt 80-ndate algusest, kui enamik jukeboxe juba omadega õhtal olid. Siiski nägin ka 80-ndatel kusagil väikelinna kohvikus toimivat jukeboxi, kus vene lauludega plaadid sees. Raha tahtis too aga juba rohkem, vist 2 või koguni 3 viiekopikalist.
Enamasti oli vinüülplaadimängijatel, ka vene omadel, kaasas jukeboxiplaatide mängimiseks vajalik plastikust ümmargune lulla, aga vastavate plaatide puudumisel ei leidnud ta kasutust ja kippus ära kaduma.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta
#7

gazik Kirjutas:Mulle pakkus põnevust eelkõige selle sisu, täpsemalt meeletu arv saviplaate. Need olid väga väikse läbimõõduga ja suure keskauguga.
Tavapärase ca.5mm keskaugu asemel oli neil ca. 30mm ava...

Meil kodus olnud Saksamaa päritolu heliplaatidel oli kohe kaasas selline
plastist vahetükk tavalise grammofoni jaoks.
[Pilt: jukeboksiplaat003tq2.jpg]
Ja siin saabki kuulata ühte lõbusat Saksa ðlaagrit mis tolleaegsel plaadil
mängis:http://www.youtube.com/watch?v=erqTQQpXSSg

1985 Lada 1300 SL
Vasta
#8

Väike otsing koduses plaadiriiulis ja ongi leitud kaks jukeboxiplaati.
Esimene neist, Ida-Saksa bändi Horst Krüger Sextett singel aastast 1970 võis omal ajal leiduda ka siinsetes jukeboxides:
pilt 1
Teine plaat on hoopis uuem, Curtis Stigers aastast 1991:
pilt 2
Kolmandal pildil on plaat vastava julla (ametlikus keeles vist adapter) abil asetatud plaadimängija taldrikule:
pilt 3
Kahjuks ei leidunud kodus ühtki singelplaati, millel suures keskmeaugus tavalise väikese auguga väljamurtav südamik.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta
#9

natuke offtopik juttu siit: hetkel on üks toimiv kuid ilmselt europäritoluga jukeboxi moodi asi tartus võidusõidu tehnika as kontoris üleval. lahedaid kaheksakümnendate saunde tuli sealt. hääl on jukeboxil tänu suurusele väga hea.
kes tahab seda näha peab ise kontakti otsima. minu teada oli neil teine ka ,vb töötab.
Vasta
#10

smolin Kirjutas:...
Enamasti oli vinüülplaadimängijatel, ka vene omadel, kaasas jukeboxiplaatide mängimiseks vajalik plastikust ümmargune lulla, aga vastavate plaatide puudumisel ei leidnud ta kasutust ja kippus ära kaduma.

Selline julla on ka tänapäevastel (vähemalt kallimatel)vinüülimängjatel kaasas. Enda Technics MK1210 mängjal on see jupstükk ka vahel kasutuses. Praegugi võib mõnest poest leida (küll kasutatuid) selliseid jukeboxile sobivaid singelplaate.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne