Tööriistadest
#1

...ehk siis täpsemalt hetkel muruniidukist.
Asja idu siis selles, et 2 aastat tagasi (2001 siis) sai soetatud endale ilus uus ja punane, kuulsa nimega niiduk.
Täna olles juba tõsiselt tige hakkasin selle 2 ja 1/2 hooaja kulsuid kooku lööma.
soetamine 4600 +veel natukeõlid jms (ei ole ju hirmodav ?)
esimese aastaga käis 2 (kaks) korda garantiiremondis murdunud sang, kadunud poldid, mittetoimiv gaasitross ja hooaja lõpuks väidetavalt kõveraks läinud v.võll.
Teine hooaeg algas hoolduse jms ga. Peale paari töökorda tahtis jälle meistrikätt saada, lödises ja plödises, tehti korda, seletused olid ähmased.
2. hooaja jooksul käis kokku remondis 3 korda...:mad: kõik sellised kahtlased asjad, milles nagu minu, kui kasutaja vääritikasutamist ei saaks täheldada.
3. hooaeg algas põhjendamatult suure kütusekulu, kehva käigu ja lõpuks enam mittekäivituva mootoriga. Remondis (so. siis 6. kord) selgus et väntvõlli otsaskiil lahti, süüde paigast ja veel pisivigu. sai siis vahetatud ka tera (3. kokku) sest olevat jälle kõver ja balansist väljas.
kaks nädalat hiljem käis niitmisel äkki niiduki alt terav kolks ja kutu, Mootor enam ringi ei käinud. Läks siis 7. kord :mad::mad:
Peale kuuajalist (sry 24 päeva) ootamist selgus et saladuslikel asjaoludel oli lahti pääsenud kepsupolt ja kepsuke oli pooleks :???
õnneks kolb ja sil terved.
JA nüüd siis 3 niitmist peale viimast remonti ja ... iga tunni niitmise kohta läheb norm (2-300 gr) õli. Tõenäoliselt põhjus väljavõetud kolvis ja vales asendis rõngastes.
Müüjale/remondimehele sai teatatud, see teatas eriliselt morni häälega, et oleks nõus mulle uue sama firma toote müüma ja vana 500 eeku eest tagasi võtma :mad::mad::mad:
Põhjenduseks teatas, et ma olevat LIIGA ODAVA mudeli ostnud ??? samas kallimad mallid esinesid ainult vedavate rataste ja suurema laiusega. Agregaadid ja ehitus olid samad (eriliselt kidurad).
JA nüüd siis seisab üks 3 aasta jooksul 4 kilo eest remonditud ligadi logadi agregaat õues ja kadedusega kaen naabrimeest kes ostis endale tõsiselt odava (2600 eek) kuskil kaugel idas tehtud niiduki, see käib vaikselt, ei logise ja vajab ainult bensu sissevalamist.

Kui te nüüd arvate, et ma tegelen mõne haljastusfirma muruniitjana, siis vale, tegelikult oleks vaja ainult nädalas paar tundi tööd teha.

Muidu ei kirjutaks, aga sama jama on esinenud nii mitmete tööriistadega, millest mõni töötas ainult esimese kasutus korrani
N Skil tikksaega sai 30 minutit tööd teha, kukkus laiali, garantii alla ei läinud, Boshi taldlihvija kestis mõned kuud, Sony makk, mis muidu mängib hästi vajab aastas korra tausta pirnide vahetust, jne jne. Samas 300 eeku eest ostetud tõsiselt \"kollane\" taldlihvija töötab 8. aastat, mingi X firma löökdrell, teist sama kaua. Kasutatuna ostetud Husqarna muruniiduk töötas aastaid ja sai igaks juhuks uue ja \"parema\" vastu vahetatud.

KRT, mis on siis odav ja mis on kallis ??? Kas peab hakkama tõesti kõige odavamid asju kokku ostma, et häving minimaalne oleks ?


Vasta
#2

Noh, ärge nüüd väga naerma hakake, aga mina põhimõtteliselt sellisest filosoofiast lähtunud olengi, et kuna ma pole proff, ei vaja ma profi- ega \"tuntud nimega\" riistu. Kui midagi vaja, vaatan ikka neid odava otsa variante, kuigi olen üsna veendunud, et väga hea tööriist võimaldab kergemini head tulemust saavutada.
Muruniitja on kaks suve kenasti põrisenud ja ainult bensiini vajanud, trell pillub kõvemal kohtlemisel sädemeid ja viskava pea otsa topin vist alles teist komplekti \"ühekordseid\" kivipuure, 35eeku sett, kah vist kolmas aasta läheb juba. Saag sai kunagi isa pealekäimisel husq. ostetud, aga sellega pole ka peale lehe laagri vahetamise muud peavalu olnud.

Võibolla on lihtsalt jopand muidugi... Smile
Vasta
#3

Alati ei ole kallis hea, aga sama kehtib ka odavate asjade kohta. Nii, et mine võta kinni...
Näiteks sai ostetud odav (250eek) taldlihvija, millega sain üle lasta peaaegu pool autot ja oligi asi lõppend ja jäädavalt. Kuna rahaga oli kitsas käes ja oli just Säästumarketis lihvija 199eek, mõtlesin , et ostan selle. Kui muud ei saa, siis kehtiva garantii. Ja ennnäe imet, see riistapuu on kannatanud ära juba 3 autot.:bounce
Veel kiidan oma 125mm relakat, firmalt Einhell. Maksis teine vist kuskil 600-ja ringi. Kasutatud on seda kolme aasta jooksul kõvasti. Seda nii lõikamiseks, lihvimiseks ja harjamiseks.
Samas minul jällegi probleeme tavaliste tööriistadega. Keeran pidevalt puruks mutrivõtmeid ja padruni komplektides olevaid liigendeid. :mad: Kõige kindlamini on kestnud veel vanad vene võtmed - kuid osad hakkavad lihtsalt välja venima.
Hull lugu on ka kruvi keerajatega, mille pead (nii pilu-, kui ka ristpead) kipuvad purunema/murduma. Samas hinna poolest on olnud keskmike hulgas.
Vasta
#4

Smile ise ostan kah omatarbeks igasugust odavat saasta kokku ja ütleks 50/50 et töötab/ei tööta. Kuid mida sa tahadki paarisajakrooniselt tööriistad. Ostes sama asja, millel on kuulsa firma kleeps peal, on ka ootused suuremad ja seda valusam on, kui asi otsad annab.

Tegelen ise profitööriistade maaletoomisega ja et mitte vastu pead saada, pikemat juttu ei tee Toungue
Vasta
#5

Ma ostsin vanematele turult miski kasutatud muruniiduki...maksis 300 krooni. Pärast õli lisamist ja karburaatori vahetamist on töötand igati hästi, nüüd juba kolm aastat.

Viis aastat tagasi turult ostetud nimetu relakas on ka elus ja jätkab rooste väljalõikamist ja lihvimist. 20.aastat tagasi muretsetud vene trell pole ka miskeid muresid teinud.

Asp
Vasta
#6

rellakad: osad pöörlevad laagritel, osa puksidel (odavad); kui ikka pidevalt \"valu\" anda, ei ole puksidel jurakast kaua abi. Endal siis nüüd tükimat aega korralik rellakas (paps töötab ehitusalal - töömeeste käes kestavad \"firmakad\" kah hästi).
akutrellid: odavate akud on väikese mahtuvusega; mahtuvus väheneb jube kiirelt!
trellid - vene oma on väga hea! Kõik vene elektrimootoriga asjad (käiad-kompressorid) teenivad mul hästi.
föön: on \"vuffel\" ning töötab laitmatult.
\"Kärcher\" on üks tüütu ja kallis masin; samas ei saa ka temata hakkama...

(padrun)võtmed-kullinokad-muu: mul \"WÜRTHi\" omad. Muud EI hakka kindlasti kasutama. Rapped on küll kallid, aga see-eest pea igavesed!!! Kasutan tihti narrel jõu õla pikendamiseks kuni meetrist toru; narred ja õhukese seinaga padrunid ei tee selle peale teist nägugi (võrdlust odava värgiga ei kannata - ma sõpradel-tuttavate \"hiina imesid\" enam-vähem näpu vahel keerutades lõhkunud). Vene padrunid pole kah eriti head (kuigi paksu seinaga; lehtvõtmed on aga head).

teet,
vaatab asju oma mätta otsast;
on samas oma \"tehnikapargiga\" igati rahul

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#7

mulle kui vaiksetviisi harrastusaednikule Big Grin sai muretsetud elekriline murutrimmer... aga kestis see vist ainult ühe hooaja... siis isa pani sinna orig. mootori asemele kah 20a. kestnud vene trelli mootori. trell ise oli korpus ainult ära kulunud, aga mootor töötab siiamaani... ainult söeharju on vist ikka ajajooksul vahetatud...

eks neid odavaid 200 krooniseid taldlihvareid on kah paar tükki ära tallatud nad võiksid vähemalt laagrid mootorile külge panna... kestaks kauem...

siis siin viimati sai muretsetud tsentrifugaal lihvija... mille tald keerleb... sellel vaesekesel läks üks söehari pooleks kohe... see sai ilusti garantiis ära remonditud... siis aga kuidagi pääses tolm ühe olulise laagri kallale... ja see kuivas ära... seda sai ise õlitatud ja töötab jälle. see on kah mingi noname masin... peal olid küll saksamaa ja euro... aga ikkagi made in pilusilmad. vähemalt asi käib... loodan monza kah sellega ära teha.

isa mul tegeleb siseviimistlusega ja ta kah muretses endale mingi noname odava trelli... üritasin siis ühest raudlatist läbi puurida... trell hakkas sellpeale ainult pahathaisu levitama... ja auk sai ikka muudmoodi sinna sisse tehtud

boshi relakas on juba 2 aastat truult vastupidanud kõigele, mis ta ette antud on... küll on sinna pandud lubatust 2*suuremaid kettaid jne...
Vasta
#8

niiduk oli siis MTD, tundub et vähemalt müüja jutu järgi olen mina ainus kes asju lõhub

Seega siis miinuspoolele
MTD; SKIL oma odavate asjadega, mille lagunemisest müüja küll tagantjärele teadlik oli, kuid miskit ette ei võtnud.
Igasugu tööriistad mida tanklates ja mujal müüakse.
Kullinokad alla 100 eek-> esimese kasutamiseni ,õnneks sealsamas tankla ees, nii et sai kohe tagasi viia.
Mutrivõtmed kmpl 88 eek, ei õnnestunudki kasutada, (sest stangliga mõõtes oli 10 võtme laius 10,7 mm , Viimased said siis ostetud viimases hädas, sest ainuke võti autos oli süütevõti) sama jutt ka kuuskant võtmete kohta, mis kõlblikud esimese kasutuseni.
Boshi taldlihvija (sõbra oma, peaaegu uus) põles läbi , aga see võis olla erand.
REBIR, läti firma el tööriistad alla igasugu arvestust. Kunagi sai ehitajatele ostetud terve partii: drellid, ketassaed, nurklihvijad jms. Aasta pärast olid KÕIK asjad kas tagasi viidud, või korduvalt remondis käinud/ümber vahetatud..

pluss poolele kannaks juba eelpool mainitud Husqarna ja Stihli tooted,
Tööriistadest Biltema , selle raha eest üle prahi. Sel ajal kui veel Biltema eestis alustas, sai soetatud nii padruni, kui ka muid komplekte. Ainuke viga et ära kipuvad kaduma. Mis alles need terved, ka padruni \"kärr\". eriliselt head olid poolsilmus võtmed (torude jaoks)
Vene tööriistadest mis soetatud (loe hiivatud) nõukogude ajal on enamus alles ja terved, suured mutrivõtmed alates 32 mm) on korralikud, nende odavad kollased analoogid kestavad täpselt niikaua, kui neid tarvitama hakata
Boshi roheline drell kestab juba 11 aastat Smile
X firma 286 krooni maksnud taldlihvijal kukkusid iluliistud küljest, aga kestab kah aastast 94.

Minu seisukoht tööriistade poolelt: Kui asi on müügis, siis ta PEAB täitma oma otstarvet. st saag peab saagima ja mutrivõtmega peab saama keerata. See jutt, et NII ODAVA ASJAGA ei peagi saama tööd teha, käigu ...
Mänguasjad olgu mänguasjade poes.

Ja muidugi plusspoolele veel kaks kaubamärki Scania ja Toyota Smile


Vasta
#9

Tegelt tõesti mõttetu vinguda kui kommiraha (mõnisada krooni) eeest ostetud riist tambile vastu ei pea, need on jah mõeldud ikka nokitsejale, kes harva midagi teeb. Õigete Riistade hinnad algavad tuhande(te)ga.

Muruniidukist niipalju, et sai ostetud 150 kr eest druz\'ba, alumiiniumlehele neli ratast külge, mootor peale, kahemehesaest tera alla, kärab juba viies aasta, mingeid probleeme pole olnd.
Vasta
#10

Küsimus pole ainult kommiraha eest ostetud asjades, vaid kallites ja firmanimega asjades, mis kestavad kahtlaselt vähe. Kas tõesti selleks et sa neid iga aasta järel uuendaks ?
Äkki saavd varsti tuhanded otsa ?

Kommiraha eest müüdavatest asjadest võiks ka rohkem kasu olla kui ostmise rõõm. Kui ikka tanklas müüakse odavaid kuid kasutuid asju, kas siis tõesti on neid üldse mõtet müüa ?


Vasta
#11

\"Pühapäevakasutajana\" ütleks ka sõna sekka. Olen jansaga täiesti nõus. Pole kunagi tööriitsu tootja nime järgi ostnud.
Tavaliset esmalt vaadanud nö. \"margitootja\" hinda ja siis \"kollase\" asja hinda. Kui kollane poole või rohkem odavam, siis selle võtnud, sest kui ka katki läheb, siis esialgu garantii abiks. Kui peale garantiid kustub, siis võimlus alati sama raha eest uus hankida.Toungue
Võtmed kõik seni kas siis vene omad või \"15 markkaa tästä laatikosta\" kohtadest hangitud. Seni vaid üks võti katki läinud. Siiski igatsen endale üht korraliku Biltema padrunite komplekti, sest tuttvad nendega seni igati rahul. Kui soome asja tuleks see kulutus vist ikka ära teha.

OÜ Green Oval

MTÜ Eesti Land Roveri Klubi

Kristjan (+372)5010599

Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Vasta
#12

Noh minu väike masinapark ka:
trell - vene oma, teenib mind väga hästi. Paar pisiremonti on olnud, aga see ka kõik.
trimmer - sai ostetud kolm aastat tagasi kuna oli ehituspoes metsik allahindlus, firma täiesti tundmatu, aga trimmer ilus kollane - vaheta ainult seda nööri (või mis ta nimi on) ja niida.
muruniiduk - ise tehtud: veermik koosneb metallplaadist ja X tüüpi ratastest, mootori päritolu samuti tundmatu, kaablit sai ostetud ka 100 meetrit ja asi valmis. Paljud ütlevad, et elektriga niitja on jama - koguaeg passi et üle kaabli ei sõida ja nii ja naa, aga kui oled ära harjunud ei ole hullu midagi. Töötab probleemideta viis aastat.
Kõik mutrivõtmed, kurvikeerajad on valdavalt vene omad ja väga tegijad.
Vasta
#13

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: North
trimmer - sai ostetud kolm aastat tagasi kuna oli ehituspoes metsik allahindlus, firma täiesti tundmatu, aga trimmer ilus kollane - vaheta ainult seda nööri (või mis ta nimi on) ja niida.

see vist VALEX Smile
väheseks kasutamiseks igati seff masin.
kollaseid mudeleid enam pole, nüüd on punased Toungue

Facebook @accelerista
Instagram @accelerista
www.accelerista.com
Vasta
#14

heh ,kord kurtnal vaatasime ja naersime vennaga soomlasi,kes uurisid ühte väljaveninud 17-19 vene päritolu mutrivõtit ja ise arutasid,et huvitav milline see mutter peaks väljanägema,mida selle võtmega keerata:lol:lol:lol

Golf mk1, VW T3, Lada 1200, Dnepr MT-10
Vasta
#15

> Kõige kindlamini on kestnud veel vanad
> vene võtmed - kuid osad hakkavad lihtsalt
> välja venima.

Vene võtmetega on selline asi, ei kui satud
kusagilt miski töökojajäägi vm peale, mida
on pidevalt kasutatud, siis on sealsest
arsenalist lagunenumad isendid juba puruks
läinud. Ning kuna Vene riistade kvaliteet oli
ülimalt hüplik, siis alles on jäänud
tavaliselt hea kvaliteediga asjad, mis
kestavad reeglina veel aastaid ning
kannatavad rasket tööd.


Parimat,

Valdo

tugevat keeramist vajavad asjad
(nt kinniroostetanud uunikumijupid)
keerab lahti ikka vanade Vene võtmetega.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#16

Leht, padrun ja silmusvõtmetest võiks soovitada \"Facom\"- i tooteid . Nad on küll kirvehinnaga aga peavad igasugusele vatile vastu. Pealegi on nad tõesti ergonoomilised ja pideval kasutamisel on see paris tähtis.
Elektritööriistadest tuleks vältida rohelise korpusega \"Bosch\"-i. Vähemalt nende relakad kaua ei kesta (kuigi ei kuulu odavasse hinnaklassi).Meil kulub aasta jooksul ca. 3 relakat.
Vasta
#17

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: unic
Elektritööriistadest tuleks vältida rohelise korpusega \"Bosch\"-i.

Vähemalt vanasti olid rohelise korpusega Boschi tööriistad mõeldud nn hobimeistrimeeste jaoks. Proffidele olid sinise kestaga asjad.
Vasta
#18

Ütleks ka paar sõna sekka , kuna tegelen igapäevases töös nendega.

Et tööriist kestaks tuleb enne ostmist mõelda millist tööd sellega tegema hakatakse. Inimene vaatab tavaliselt hinda, kuid tööriistal on veel üks silt millel tehnilised andmed. Valides selle järgi võib olla kindel et tööriist kestab kauem. Peale selle vajab iga tööriist ka igapäevast hooldust, eriti kui tegemist tolmuses keskonnas tehtava tööga.
Ja veel liigitaks tööriistad järgnevalt:
Nimetud tööriistad(enamalt leivapoes müüdavad) on ühekordseks kasutamiseks. Sisu enamalt puksidel ja plast hammasratastel.
Hobikasutaja tööriistad (näit. roheline Bosch) sees madalakvaliteedilised laagrid, hammasrattad. Õige kasutuse korral täiesti kasutatavad, kuid masinate tööresurss väike
Profitööriistad (Hitachi, Hiltti, sinine Bosch, Atlas Copco j.n.e) tööresurss suur, sisu kvaliteet hea. Masinate hind kõrge.
Ärge unustage et need kõik masinad vajavad hooldust ning iga töö jaoks on vastav tööriist.
Ei soovita osta nimetut tööriista, sest see on nagu loto mäng, võib juhtuda hea ,võib ka halb tööriist.
Kui on konkreetseid küsimusi tööriistade valikus, siis saata need e-mailile.


kui leiad naftat, lõpeta puurimine ja alusta pumpamist

urmas.raidlo@gmail.com
SKYPE: volvoclub
Vasta
#19

Olen igapäevane tööriistade kasutaja nii töös kui hobis.
Võtmeteks kasutan Kamasa-Tools. Igati asjaga rahul. Kui vahel harva ka midagi nendega juhtub siis vahetatakse need ilma kobinata tasuta välja. Nendel ju eluaegne garantii. Hinna poolest muidugi päris kallid.
Taldlihvia Makita oma. Liiga uus alles et arvustada. Ühe ato korralikult ära teind.
Drell ja ketaslõikur on Metabo omad. Ketaslõikur on hästi pidanud. Akudrellil põles läbi üks harjahoidja. Uut poest pole võimalik osta. Ainult terve mootor. Jäi ostmata kuna see maksis mingi vufli drelli hinna. Kombinéerisin sinna ise midagi ja nüüd töötab jäle.
Survepesuriks oli KEW. See küll mingi jama. Üle aasta ei tööta. Õnneks garantii 2 aastat. Selle ajaga sai kaks uut pesurit. Nüüd pesur otsas ja garantii ka. Ostsin Kärsheri ju näeb kas on parem.
Husgavarna saed igati vastupidavad. Mul on üks aastast peale sõda. Soomest sai kunagi toodud. Tegin ta korda ja töötab siiani.
Üldiselt olen ka vaadanud odavamaid asju kuigi alati ei õnnestu. Juhtub ka et mõne riistaga polegi võimalik tööd teha. Mitte et ta puruneks vaid ta ei olegi nagu töötegemiseks mõeldud. Kui odav osta siis tuleks seda teha poest. Siis saab ikke mingi ettekujutuse asjast ja näha kas ta üldse kõlbab. Tellitav kaup pildil alati ilus aga kui kohal siis kohe näha et jama. Tagasi ka ei viitsi saata. Mõtled et ehk ikka töötab.
Põhitööriistad peavad ikka kvaliteetsed olema . Abitööriistad võivad vuflid olla. Kui puruks läheb siis kohe uus. Majanduslik kahju pole siis nii suur.
Nõustun ühe eelneva postitusega. Vene kroom-vanaadium võtmed igati head. Nii liht kui padrunid. Kasutusel palju teisi vene asju. Ma ju ka sel ajal töömees olnud.
Vasta
#20

Survepesurist (kui seda võib tööriistaks nimetada) niipalju, et mul tööjuures on nüüd nelja aasta jooksul kolmas. Kasutust leiavad lageda taeva all aastaringselt enamvähem kord päevas (kui ilma on, s.t. temp. üle nulli).
Esimene oli \"toidupoest\" 1500kroonine nimetu, kestis u. kaks aastat, kuni mingi asi ära murdus sees. Üleni plastist. Tegelikult keegi talt suurt midagi ei oodanudki.
Teine oli Kärcher mingi, u. 5000kroonine, esimese aasta toimis ilusti, siis jõud rauges, kraanivesi tuli ka suurema survega. Paranduses öeldi, et pole ka sellest suurt midagi tahta- hobiriist, üleni plastist.
Kolmas on siis ka Kärcher, veidi alla 10k krooni, olevat \"profipill\" juba, sisaldab rohkelt metallist osi. Näis, kaua kestab.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne