Tööriistadest

küllap need odavad junnid ka ikka vahel midagi saevad.
mina näituseks eelistan muldvana oleo-mac-i. mul täitsa asjalik varna ka kodus, aga italiaano saab moe pärast sikutades alati käima. varna tahab kiiret ja asjalikku tõmmet, mida vanainime enam heaste ei jäksa sooritada.
järgmise sae (trimmeri-muruniiduki-milleiganes) peaks soetama sellise vedrukäivitusega vist. olen kunagi näind, tõmmad kolm-neli korda tasahilju ja keerad vedru üles ja siis päästa riiv lahti ja käivitub.
Vasta

(14-10-2013, 12:43 PM)diesel Kirjutas:  küllap need odavad junnid ka ikka vahel midagi saevad.
...

Garantiiaja reeglina ikka kestavad. Mõni ka kauem...
Vasta

Minul maal kasutuses niisugune saag,nagu Echo. Sõber tõi Soomest aastal 1992. Oli juba siis kasutatud, valmistamisaastat ei teagi. Siiani olen vahetanud paar korda plaati, korra olen lammutanud õlitussüsteemi lahti ja puhastanud ära, sama olen teinud karbussiga. Küünlaid olen vahetanud ja üks kord käiviti nööri. Muud midagi ja töötab siiamaani. Vändal mingit lõtku pole, väike pikilõtk ainult aga see vist normaalne. Muidugi ei saa ta minu käes ka mingit erilist vatti, küttepuid lõikan aastas ca 10-15 rummi, see on kõik. Endalegi pakub huvi, kaua see vanake veel kestabSmile
Vasta

(14-10-2013, 13:09 PM)mativs Kirjutas:  ...
Endalegi pakub huvi, kaua see vanake veel kestabSmile

Esimese õlita kütusepaagitäieni.

Ja seda ilma naljata - profiriistad elavad kerges kodukasutuses omanikud üle.
Vasta

(14-10-2013, 12:43 PM)diesel Kirjutas:  küllap need odavad junnid ka ikka vahel midagi saevad.
mina näituseks eelistan muldvana oleo-mac-i. mul täitsa asjalik varna ka kodus, aga italiaano saab moe pärast sikutades alati käima. varna tahab kiiret ja asjalikku tõmmet, mida vanainime enam heaste ei jäksa sooritada.
järgmise sae (trimmeri-muruniiduki-milleiganes) peaks soetama sellise vedrukäivitusega vist. olen kunagi näind, tõmmad kolm-neli korda tasahilju ja keerad vedru üles ja siis päästa riiv lahti ja käivitub.

Stihlil on Ergo start selle asja nimi.Teatud mudelitel on seda tüüpi starteri valikuvõimalus olemas. Otseselt seda ülesse keerata ei saa, mootor hoiab kompressiooniga vastu kuni läheb ÜSS. Lihtsalt nö hooratta ja starteri nööripooli vahel on üks suurem vedru. Väga mugav ja sujuv on kasutada.

Ergo stardi leiad saagide,trimmerite ja võsakate pealt. Vb lehepuhuritel oli ka.C täht on markeering.Näiteks MS181C . Ergo stardi masinatel on kütuse eelpump ka olemas kui see peaks tavaversioonil puuduma.
Vasta

Mina olen kasutanud viimased ca 15 aastat HQ toodangut. Esimesena sai aastal 1999 ostetud saag HQ 350. Väga probleemivaba, korra tuli gaasihoob käepidemest lahti,aga vahetanud olen ainult plaate ja kette. Ca 5 aastat tagasi ostsin teise sae veel lisaks, HQ 354. Kiidan väga, sellel on kütuse ülespumpamise pump, käivitub mõne tõmbega. Lisaks keti pingutus käsitsi ilma tööriistadeta. Jällegi mitte midagi vahetanud pole, ainult plaati ja kette. Viimase aja plaadid on kuidagi järjest kehvema vastupidavusega, varem kestis ikka nii, et värv kulus maha pealt, nüüd on mõnikord plaat välimuselt täitsa kena, aga tähik jookseb kokku. Mõlemad saed on kasutuses ja lõikavad kumbki ca 50tm aastas (nii küttepuitu kui palki). Nüüd oleks plaan lehepuhur osta, ikka selline korralik, aga ei ole veel selgusele jõudnud, millist täpsemalt. Kindlasti tahan sellist, mis käib rihmadega selga, nagu ranits. Silmanud sellitst: http://www.saestuudio.ee/tootekataloog/l...d/130-bt-2 Oskab keegi head - halba öelda?

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

(16-10-2013, 11:08 AM)saarrand Kirjutas:  ...
Viimase aja plaadid on kuidagi järjest kehvema vastupidavusega, varem kestis ikka nii, et värv kulus maha pealt, nüüd on mõnikord plaat välimuselt täitsa kena, aga tähik jookseb kokku.
...

Millise ketiõliga latid kiiremini kokku jooksevad? 50 tm aastas per saag pole küll palju, kuid mõnesajast tihust enam võiks latt ikka kesta...
Vasta

Paar aastat tagasi sai brigaadiga tõsisemalt metsas käia. (trehvasid just need "õiged" talved kah Big Grin ) Siis ostsin paar uut Varnat ja tundus tõesti, et uued Varna kirjaga latid sitemad olid. Olid tiba ekstreemsed lume ja temp. olud küll ka. Vahetasin siis tervel pundil selliste vastu:
[Pilt: MPG_MPB__0172odcp.jpg]

Esiteks varukettide tarbeks, et kogu kambal ühes mõõdus oleks, teiseks tal laiem ots, suurem tähik=vähem pöördeid ja loodetavasti terake tummisem laager ka sees. Nood kestsid küll, viiest üks vist läks talve peale tuksi aga too vist sai kuidagi pahasti pihta lihtsalt kui õieti mäletan.

Ketid paraku on tänapäev küll kõvasti sitemad kui veel 15 a. tagasi.

loll on loll olla.
Vasta

(16-10-2013, 11:35 AM)v6sa Kirjutas:  
(16-10-2013, 11:08 AM)saarrand Kirjutas:  ...
Viimase aja plaadid on kuidagi järjest kehvema vastupidavusega, varem kestis ikka nii, et värv kulus maha pealt, nüüd on mõnikord plaat välimuselt täitsa kena, aga tähik jookseb kokku.
...

Millise ketiõliga latid kiiremini kokku jooksevad? 50 tm aastas per saag pole küll palju, kuid mõnesajast tihust enam võiks latt ikka kesta...

Ma ei mõelnudki, et mul iga hooaeg plaat läheb. Aga ütleme paari aastaga nad ikka otsa kipuvad saama.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

Kinnitan eelpool toodud arvamust, et mingil hetkel kukkus nii saekettide kui lattide kvaliteet kolinal. Minu subjektiivsel arvamusel oli tegu labase "tootmiskulude optimeerimisega", ehk siis asjad hakkasid saabuma konteineritega teispoolt maakera.
Konkreetselt pakun välja Stihli originaaltooted, mis veel 15a. tagasi olid sedavõrd parema kvaliteediga, et isegi üks Husq sai nendele sobivaks kohendatud.
2007 soetatud stihl oli muretu kuniks saabus aeg esimest korda uus kett osta, sest vanal olid hambad juba olematuks kulunud. Uus venis kümnekona rm-ga nii palju pikemaks, et pingutusruumi enam ei jäänud, hullem see, et hambad olid kindlalt üle poole kulumata. Uus kett, sama stoori, lisaks hakkasid katkema jms. Jamad kestsid paar aastat, aga mis enim pahameelt tekitas olid müüjate süüditused minu aadressil, küll oli õli vale, küll kett valesti teritatud, küll saagisin valet materjali. Mingil hetkel kiskus müüjapoolne halvustav suhtumine juba selliseks, et pöördusin maaletoojate poole, sealt siis mööndi et:" jah... mõni aeg tagasi muudeti keti standardeid ja ju need siis ei ühildu Teie tehnikaga". Ju läks kisa nii valjuks, et tehti jälle muudatusi ja viimased paar aastat kestavad jälle nii ketid kui plaadid... ainult, et vahepealsel ajal soetatud Oregoni toodangust peaks jätkuma veel mitmeks heaks ajaks, ikka 20rm aastas...

Aga teema alguses mainit ´94a Biltema padrunikomplekt kestab siiani muutusteta, sh narre, nüüd juba järgmise põlvkonna kasutuses. Ainult karbi plastsisu on puru, ei tea kas peaks pretensiooni esitama?


Vasta

Ketiõlist jäi rääkimata. Kasutan saepoe õli, mida nad pumpavad 200L vaadist minule sobivasse potskasse. Marki ei julge öelda.
Mina täpselt samal arvamusel, Oregoni plaadid/ketid läksid mingi hetk ikka täiesti olematuks. Metsakuiva kuuske ei kannatanud absoluutselt teha, uus kett ja varsti jupid taga. Siis läksin üle Stihli kettidele ja olukord muutus oluliselt paremaks.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

Ketid ühtviisi sitad kõik. Mul ka poemehed rääkisid, et küll lumesse ei või jätta kuumana jne. kui kaebasin, et lapsepõlves olid ka külmad lumega talved ja sedasi.
Õnnestus siis sõbra kuurist leida üheksakümnendate alul ostetud pea uus kett. Olid samal langil, samades tingimustes, üks 346, teine 357 peal. Poeletist uus vist päris nädalat ei kestnud. Kuurist uus kestis kolm nädalat. Pragusid üle lugedes, uuel-uuel oli neid 23, vanal-uuel vist 4 tükki.
Vat nõnda siis kvaliteedist.

loll on loll olla.
Vasta

(16-10-2013, 11:08 AM)saarrand Kirjutas:  Mina olen kasutanud viimased ca 15 aastat HQ toodangut. Esimesena sai aastal 1999 ostetud saag HQ 350. Väga probleemivaba, korra tuli gaasihoob käepidemest lahti,aga vahetanud olen ainult plaate ja kette. Ca 5 aastat tagasi ostsin teise sae veel lisaks, HQ 354. Kiidan väga, sellel on kütuse ülespumpamise pump, käivitub mõne tõmbega. Lisaks keti pingutus käsitsi ilma tööriistadeta. Jällegi mitte midagi vahetanud pole, ainult plaati ja kette. Viimase aja plaadid on kuidagi järjest kehvema vastupidavusega, varem kestis ikka nii, et värv kulus maha pealt, nüüd on mõnikord plaat välimuselt täitsa kena, aga tähik jookseb kokku. Mõlemad saed on kasutuses ja lõikavad kumbki ca 50tm aastas (nii küttepuitu kui palki). Nüüd oleks plaan lehepuhur osta, ikka selline korralik, aga ei ole veel selgusele jõudnud, millist täpsemalt. Kindlasti tahan sellist, mis käib rihmadega selga, nagu ranits. Silmanud sellitst: http://www.saestuudio.ee/tootekataloog/l...d/130-bt-2 Oskab keegi head - halba öelda?

Parandadn. Teine saag on 454. Ma ei saa enam postitusi foorumis muuta, ütleb, et admin on selle keelanud.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

(16-10-2013, 12:48 PM)hulgus Kirjutas:  Kinnitan eelpool toodud arvamust, et mingil hetkel kukkus nii saekettide kui lattide kvaliteet kolinal. Minu subjektiivsel arvamusel oli tegu labase "tootmiskulude optimeerimisega", ehk siis asjad hakkasid saabuma konteineritega teispoolt maakera.
Konkreetselt pakun välja Stihli originaaltooted, mis veel 15a. tagasi olid sedavõrd parema kvaliteediga, et isegi üks Husq sai nendele sobivaks kohendatud.
2007 soetatud stihl oli muretu kuniks saabus aeg esimest korda uus kett osta, sest vanal olid hambad juba olematuks kulunud. Uus venis kümnekona rm-ga nii palju pikemaks, et pingutusruumi enam ei jäänud, hullem see, et hambad olid kindlalt üle poole kulumata. Uus kett, sama stoori, lisaks hakkasid katkema jms. Jamad kestsid paar aastat, aga mis enim pahameelt tekitas olid müüjate süüditused minu aadressil, küll oli õli vale, küll kett valesti teritatud, küll saagisin valet materjali. Mingil hetkel kiskus müüjapoolne halvustav suhtumine juba selliseks, et pöördusin maaletoojate poole, sealt siis mööndi et:" jah... mõni aeg tagasi muudeti keti standardeid ja ju need siis ei ühildu Teie tehnikaga". Ju läks kisa nii valjuks, et tehti jälle muudatusi ja viimased paar aastat kestavad jälle nii ketid kui plaadid... ainult, et vahepealsel ajal soetatud Oregoni toodangust peaks jätkuma veel mitmeks heaks ajaks, ikka 20rm aastas...

Aga teema alguses mainit ´94a Biltema padrunikomplekt kestab siiani muutusteta, sh narre, nüüd juba järgmise põlvkonna kasutuses. Ainult karbi plastsisu on puru, ei tea kas peaks pretensiooni esitama?

Jah ise tahtsin ainult sellele tähelepanu juhtida,et (kuna sul pole sae mudelit välja toodud) kas sul oli nö profi tähik kus on trummel ja tähik eraldi või kodukasutaja ühes-tükis variant?

Ühes-tükis tähiku viga on see,et kuludes hakkab väga kiiresti keti samm muutuma ning vana tähikuga uut ketti kasutades samm ei ühti ning rapsib ja poob. "profi tähik" pole nii tundlik kuna ketti kantakse plaatidest ning edasi lükkab juhthammas.

Lisaks profi tähik odavam ka.Siduritrummel kestab ikka normi kasutamise korral pea terve sae elu.

Stihlil on lati peal kõik andmed olemas,et mis kett sinna sobib. Lihtsalt 325. või 3/8 pole piisav info sest nendel on muid näitajaid ka.

Üldiselt ikka asi taandub teadmatu müüja juurde kes lihtsalt miskit müüb ning ei süvene Smile
Vasta

(16-10-2013, 18:17 PM)IIIFFFAR Kirjutas:  Ketid ühtviisi sitad kõik. Mul ka poemehed rääkisid, et küll lumesse ei või jätta kuumana jne. kui kaebasin, et lapsepõlves olid ka külmad lumega talved ja sedasi.
Õnnestus siis sõbra kuurist leida üheksakümnendate alul ostetud pea uus kett. Olid samal langil, samades tingimustes, üks 346, teine 357 peal. Poeletist uus vist päris nädalat ei kestnud. Kuurist uus kestis kolm nädalat. Pragusid üle lugedes, uuel-uuel oli neid 23, vanal-uuel vist 4 tükki.
Vat nõnda siis kvaliteedist.

Aga millast siis kapitalist elab?Keegi ju peab teda üleval pidamaSad
Vasta

(16-10-2013, 19:54 PM)Gravity Kirjutas:  ... Stihlil on lati peal kõik andmed olemas,et mis kett sinna sobib. Lihtsalt 325. või 3/8 pole piisav info sest nendel on muid näitajaid ka.

Üldiselt ikka asi taandub teadmatu müüja juurde kes lihtsalt miskit müüb ning ei süvene Smile
kulunud tähik lõhub jah ketti ja see ülejäänud jutt tähikust on kah tõsi.
Aga müüjad on VÄGA TARGADBig Grin, mulle igatahes ei tahtnud üks müüja müüa mu öeldud näitajatega ketti, kinnitas, et Stihlil pole sellist kombinatsiooni kasutusel. Tõin siis järgmine kord sae kaasa, kus latil kõik mu öeldud numbrid kirjas, siis vangutas pead ja läks värkstuppa ketti lõikama/kokku panema. Aga need ketid kestavad ikka Stihli originaalist kõvasti vähem küll, Stihli ketil viilid hambad maha aga jääb terveks, mitteoriginaal katkeb pea kulumata hammastega.

Rain Rikas
Eesti Maanteemuuseumi peavarahoidja
rain.rikas@mnt.ee
Vasta

Omast kogemustest võin nii palju öelda,et Sthil on KÄKK.Metsa on lõikatud, kütte puud on tehtud.Kütte puid aastas umbes 80 rm.Palkki kuskil 3000 tm 15 aasta jooksul.Huskvarna 254XP ostetud uuena 15 aastat tagasi ja ei näita väsimuse märki aga samal ajavahemikus ostetud 026 sthilid on peale mitmeid remonte stokkeris koolenud see tähendab otsas.Talvel maha langenud puud võimatu stiiliga laasida tõmba lume õhupuhastajast sisse huskvarnaga ei ole probleemi .see on minu kogemusAga puid langetada ja laasida 94kuupsentimeetrisega Jonseriga vott see on mehe teema ja minu kadund isa tegi seda umbes 15 aastat järjest.Ostke saed mis on mõeldud töötamiseks mite remondiks.
Vasta

Kogemused saekettidega sajandivahetuselt või veidi varem. Kasutasin saagi endiste sideliinide aluse maa puhastamiseks ca. 15 km ulatuses. Sideliinide postid olid kunagi maha võetud, kuid kus suurem võsa, sinna jäeti traadid maha ja need kasvasid kenasti puude sisse. Stihli ketid kestsid pikemalt siis, kui korduvalt puust metalli üles ei leidnud. Tugeva karastusega hambad kestsid lõikamist ja teritamist, kuid lendasid ketilt minema, kui metalli said. Oregon oli pehme, kulus teritamiste ja kasutamisega kiiresti, kuid see-eest kaotas metalliga kokku saades harva hambaid.
Vasta

Kadunud stiilidest tuli veel see meelde,et temberatuuri pidi jälgima mingist miinus kraadidest tuli paigaldada mingid katted, et mootor saaks sooja õhku ja muud t......ra nagu naiste rahvad mitte tööriist.
Vasta

see ka praegu nii, aga õhufiltri peal oleva plaadi keeramine 2x aastas ei tohiks nii keeruline olla, et vanduma võtab? tehtav ju tööriistadeta ja filtrit ju nagunii vahel puhastad`? suvel ikka väljast jahedat, talvel silindrilt sooja...


Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 9 külali(st)ne